Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 02:37   #281
Quote:
more & dupin kaže: Pogledaj post
molim ako netko zna, kako se zove onaj program koji se nasnima u/na kućno kino/dvd da se na dvx imam titlove. na f...
može li to malo suvislije?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:33   #282
E ovako molio bih nekoga tko ima nekakvih iskustava oko hi-fi-a da mi pomogne.Ovako:
planiram si složiti "kučno kino"pa sam prvi savjet potražio u audio & cinema art-u i dobio ovakvu ponudu:
1. reciver ONKYO TX-SR 607- (140 W, 7.2, kanala) - 4000 kn
pošto želim sve "stajaće- visoke drvene" zvučnike trgovac mi je preporučio ovo:
1. JAMO S 606 HC S 3 - 4000 kn (kao prednje)- ali u paketu s centralnim + 2 visoka i 2 mala kasnije za 7,1 (130W)
2. JAMO S 506 HC S 3 - 2000 kn (kao stražnje)
3. JAMO SUB 300 - 2500 kn (300W)

onda mi je složio zvučnike jamo s606 da poslušam i čine mi se jako dobri jer ih je spoji na neko pojačalo koje nema koje kakva podešenja kaj
bi čim bolje mogao čuti same zvučnike. Čine mi se vrlo dobri jedino me muči da se ne zajebem pa kasnije otkrijem da sam za te prae mogel dobiti nekaj puno bolje.
Inaće su mi sami zvučnici vrlo lijepi pa će mi pasati u sobi. Na tom cijelo sistemu mislim slušati zvukove filmova (ali ono kao da sam zapravo prisutan u samom filmu) i
glazbu tipa ABBA i mladen grdović i dražen zečić- ali da se čuje kako spada (u autu vw zvuči prekrasno), jer neću ako mi ko dođe pa upalim kučno kino i kurac, tam onda
bass malo drka zvučnici kaj da su na izmaku snage itd. Još k tome mislim i prištekati sintisajzer za koji želim isto tako da se lijepo čuje (to je korg koji daje puno bassa).
Neki vele DA za jamo, a neki ga pljuju pa sad neznam kaj da velim. Jedino znam da bi bilo najbolje kada bih ja taj cijeli sustav mogao čuti kod kuče, a da, da ne zaboravim
dimenzije obe su ovakve: 6 x 6 metara i visine 2,5 m- zidovi su obloženi knaufom (ako to ima kakve veze)
Što se pak tiče recivera nisam imao prilike ga čuti, ali mi se užasno sviđaju svi mogući priključci koji su već mišeljno postavljeni za budućnost.
Taj cijeli sistem relativno mnogo košta pa bih ga kupio u 3 dijela s gotovinom da uberem još kakvi popust, pa me zanima odakle početi???????????????
Još jedno što mi je drago ako kupim taj cijeli sustav a & c art će mi doći doma ako se kaj sjebe.

Znamo da ako bih želio to imati naj naj, da bih trebao izdvojiti barem 100 000kn koje mi je trenutno puno dati pa bih za početak bio zadovoljan s sistemom za nekih 10-ak tisuća kuna.
Hvala unaprijed na svim korisnim savjetima
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:31   #283
Quote:
more & dupin kaže: Pogledaj post
molim ako netko zna, kako se zove onaj program koji se nasnima u/na kućno kino/dvd da se na dvx imam titlove. na f...
firmware si vjerojatno mislio
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 17:54   #284
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
firmware si vjerojatno mislio
mislila.

znači ima tko, ili zna di mogu skinuti firemware za LG DVX276???

plis ako netko ima, zna????
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 22:40   #285
teško...jedino možeš možda nać nešto za promjenu DVD regije...a kaj ti je s titlovima? nema ih uopće ili nemaš č ć đ ž š?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 09:50   #286
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
teško...jedino možeš možda nać nešto za promjenu DVD regije...a kaj ti je s titlovima? nema ih uopće ili nemaš č ć đ ž š?
nemam ih uopće.

__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 09:55   #287
Moraju ti se titlovi identično zvati kao i film...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:43   #288
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Bluray više teško da je u povojima, al nek ti bude...
Evo me opet. Uzeo sam Panasonic 106 cm,x10y i max tv. Ne znam jel mi bolji tv ili max!? Sve 5. Ali evo novog pitanja: HT ili stereo (AV resiver ili pojačalo)? Totalni sam laik, ali znam da ne big uzeo neko smeće. Zbog žene i kćeri bi možda bilo bolje HT? Za laika, jel jak nedostatak ako slušam glazbu sa cd-a na dvd playeru i 5.1 sistemu? Tek malo čitam o tim stvarima pa me sve više zbunjuju podaci. Šta kažeš da uzmem Ht 5.1 i to ovako: zvučnici Syb&Cub - Focal, a risiver Onkyo ili Yamaha za nekih 2.500 kn? Imaš prijedlog za risiver za te novce i te zvučnike? Kakva je to kombinacija po tebi, dobra ili? Hvala ti unaprijed!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:59   #289
Za laika, nećeš ništa propustiti ako ne uzmeš stereo pojačalo od 10000 eura...iskreno, ne bdijem nad svakim rec-om koji se pojavi pa ti ne mogu pomoći konkretno modele nego općenito: Kad slušaš stereo, stavi DIRECT STEREO opciju na rec-u, tako je recimo kod Yamahe i bit će sasvm dovoljn o za tvoje neistrenirane uši i audiofilijom nezagađeni mozak

u svakom slučaju, obavezno uzmi rec sa HDMI ulazima i potvrdi da na njih možeš "uvesti" 7.1 nekompresirani PCM, ugrađeni DTS-MA i DD True-HD dekoderi ti tada ne trebaju u slučaju da uzmeš BD plejer, bolje da s koncentriraš na rec s boljim pojačalom nego sa tim dekoderima, i u to uložiš lovu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 07:57   #290
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Za laika, nećeš ništa propustiti ako ne uzmeš stereo pojačalo od 10000 eura...iskreno, ne bdijem nad svakim rec-om koji se pojavi pa ti ne mogu pomoći konkretno modele nego općenito: Kad slušaš stereo, stavi DIRECT STEREO opciju na rec-u, tako je recimo kod Yamahe i bit će sasvm dovoljn o za tvoje neistrenirane uši i audiofilijom nezagađeni mozak

u svakom slučaju, obavezno uzmi rec sa HDMI ulazima i potvrdi da na njih možeš "uvesti" 7.1 nekompresirani PCM, ugrađeni DTS-MA i DD True-HD dekoderi ti tada ne trebaju u slučaju da uzmeš BD plejer, bolje da s koncentriraš na rec s boljim pojačalom nego sa tim dekoderima, i u to uložiš lovu...
Bitno mi je da , kad sutra poželim malo sterea, to mogu izvuči iz tog risivera. Ovo boldano ni riječ nisam razumio?! Dobro, jesam ovo 7.1 i mislim da je meni 5.1 dovoljno za uvijek?
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:40   #291
Ako nisi razumio možda ti niti ne treba nema veze 7.1 ili 5.1 broj zvučnika, govorimo o tome da BLU-RAY plejer šalje VIŠEKANALNI PCM zvuk dekodiran iz DTS-MA ili DD TrueHD preko HDMI-ja tako da receiver rne mora imati dekodere za to u sebi = jeftinije...morat ćeš se obrazovati, ali možda ipak ne na naš račun...google it...dakle zvuk je zapisan kao 7.1 jer je to danas standard, a ti ga možeš plejat i na jedan zvučnik...

meni se čini da si ti pao pod utjecaj spike da niti jedan višekanalni receiver ne može imati dobar stereo zvuk...ja bih se prije koncentrirao na zvučnike nego na receiver

ne znam zakaj se ne javi nitko od ovih iz audiofilske fele da nešto preporuči od zvučnika, "I'm dying here"
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:04   #292
av receiver

Preporuka za av receiver ( ili obični receiver )
Zvučnici B&W DM 603

Kvalitetan radio tuner na prvom mjestu i dobra opcija za navedene zvučnike, snaga više manje...

Cijena do 3000 kn

Opcija :
Marantz SR 4003
Onkyo SR 307 ili 507
Harman Kardon 3390...
pixel68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 11:59   #293
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ako nisi razumio možda ti niti ne treba nema veze 7.1 ili 5.1 broj zvučnika, govorimo o tome da BLU-RAY plejer šalje VIŠEKANALNI PCM zvuk dekodiran iz DTS-MA ili DD TrueHD preko HDMI-ja tako da receiver rne mora imati dekodere za to u sebi = jeftinije...morat ćeš se obrazovati, ali možda ipak ne na naš račun...google it...dakle zvuk je zapisan kao 7.1 jer je to danas standard, a ti ga možeš plejat i na jedan zvučnik...

meni se čini da si ti pao pod utjecaj spike da niti jedan višekanalni receiver ne može imati dobar stereo zvuk...ja bih se prije koncentrirao na zvučnike nego na receiver

ne znam zakaj se ne javi nitko od ovih iz audiofilske fele da nešto preporuči od zvučnika, "I'm dying here"
Dobro da ti nema "umro" od mojih pitanja, mislim da sam odlučio: Yamaha 465 risiver i Sib&Cub 5.1 zvučnici. Kao što kažeš: ako ne znam ni ne treba mi! Mislim da će ovo biti ok, a kažeš da , ako sutra prevlada stereo, mogu isti kvalitetno odraditi i na ovom HT-u? Hvala na savjetima!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:03   #294
My bajt - bojim se, poznavajući sebe da ne naučim malo više o svemu ovom (jer me baš zainteresiralo), a onda to ne završi dobro?! Mislim financijski!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:13   #295
prestanite me zvat my byte, kak bi bilo da je tebe zovem "debeli7"? hehe

ionako si očito odabrao rec sa DTS-MA i TrueHD dekoderima, dakle para nije ograničenje = nemaš problema...yamahe su malo "petljave" za setupirati ali da se to...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:38   #296
Question zvuk na kućnom kinu

KUPIO SAM KUĆNO KINO LG 303 SU.
kADA SLUŠAM I GLEDAM TV, ILI SLUŠAM FM. ILI GLEDAM DIVX SNIMKE ZVUK MI SE REPRODUCIRA SAMO NA PREDJE (LIJEVE I DESNE) ZVUČNIKE.
ZAŠTO NE MOGU ČUTI ZVUK SVE ZVUČNIKE KUĆNOG KINA?
PRILIKOM TESTIRANJA TONA U POSTAVKAMA TEST TON SE ČUJE NA SVIM ZVUČNICIMA.
MOLIM POMOĆ AKO NETKO ZNA.
Dani76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:53   #297
Prvo ne viči, drugo, ništa od ovoga što si nabrojao ne daje višekanalni zvuk u pravilu...treba ti DVD film za to ili ako khoćešiz sterea dobiti nekakav "lažni" surround, moraš uključiti neki prologic ili DSP surround mod...piše ti u uputstvima!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 16:01   #298
Pozdrav, imam pitanje o kucnom kinu.

Problem je reprodukcija govora na 5.1 sustavu (neki stariji, kompjuterski).

Svi akteri: kompjuter s int. 7.1 zvucnom karticom, 5.1 sustav zvucnika s 3 ulaza, cent/sub, main i sur, windows 7 i gom player. Komp. je spojen hdmi izlazom s panasonic plazmom, ali to nije sad bitno.

Npr. imam film bez titlova, ali kužim eng. pa ga odlučim pogledati. Ako zvuk reproduciram preko tv-a (plazma spojena hdmijem s ati graf) - sve je ok, glas se razgovjetno cuje itd... Kad spojim taj 5.1 sustav windows 7 ga odmah uredno prepozna i sve postavim na default (ukljucujuci potenciometre na pojacalu (bas kutiji)) te napravim test zvucnika primjetim da je reprodukcija na main zvucnicima (dva prednja) dosta glasnija nego na surround i centralom zvucniku, sto bi bilo i ok da mi tad govor nije potpuno nerazgovjetan, kao da je u pozadini i treba se dobro namučit za skužit što pričaju.

Kako već piše, ako isključim 5.1 sustav i pustim preko tv-a, sve je ok. Da bi nekako jedva mogao skužit što govore moram ispodešavat na ekvilajzeru gom playera da centralni bude 50% jači od ostalih te isto napravit s potenciometrima na pojacalu (bass kutiji). Ako je sve (bas sve) na defaultnim postavkama - nevalja. S jedne strane mi je to jasno, npr. ni u prirodi ne čuješ razgovjetno vojnika koji nešto viče u rovu drugom vojniku dok oko njih frcaju meci i gruvaju bombe, pa ne znam jer pokušavam popravit nešto što nije pokvareno ili je zaista zajeb. Kako je kod vas kad napravite test zvucnika (u properties), da li su main jači (cca. 30-50%) od ostalih ili ne? Da li bi govor trebao ići preko centralnog (u mom slučaju većina govora ide preko cent) ili je možda u mom slučaju greška u dekodiranju kod filma (film+gom u zahebu).

Thnx!
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:07   #299
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Prvo ne viči, drugo, ništa od ovoga što si nabrojao ne daje višekanalni zvuk u pravilu...treba ti DVD film za to ili ako khoćešiz sterea dobiti nekakav "lažni" surround, moraš uključiti neki prologic ili DSP surround mod...piše ti u uputstvima!
Pardoniram na Vikanje ali sa slomljenom desnom rukom lakše mi je bilo ispravno pisati vičući.
Kao moje prvo, totalni sam početnik na kućnik kinima te molim za pomoć, ako se ima dobre volje:
Za DVD mi je jasno, treba biti original sa 5.1, i.t.d.
Zanima me na koji način mogu uključiti i lažni surround zvuk tj prologic ili dsp mod. Kino ima Dolbyprologic II mogućnost projekcije zvuka. Kako uključiti pri slušanju FM-a, TV-a ili DivX-a te da li mogu dobiti bilo kakav zvuk na sve zvučnike, a ne na samo prva prednja dva (za sada rade samo oni, bez woofera i centralnog). Hvala na svakom pojašnjenju, napominjem da se radi o LG HT303SU sa slabim uputama o radu sa kinom.
Dani76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:12   #300
Da, prologic II je to što ti treba ali ja nemam dotično kk pa ti ne mogu reći kako se to uključuje ne vjerujem da su uputstva baš tako loša!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.