Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2019., 20:32   #1
Ostavljen...

Zena i ja smo prekinuli prije 2 tjedna.Tesko se nosim i mirim sa ovom situacijom. U braku smo bili 11 godina i imamo dvoje djece. Od stresa sam poceo nenormalno jesti, zatvorio sam se u stan i tesko mi se pokrenuti...U facu na fini nacin mi je rekla da me vise ne voli i da zeli da odem iz njezinog stana...samo jebeno tako,hladno bez imalo osjecaja... Kako da ovo iskuliram a da ne puknem?
__________________
it's better to burn out than to fade away
woodsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 21:01   #2
A jbg, izdrzi nekako kako god znas i umijes. Covjek svasta moze prezivjet iako ne misli tako i iako nekad najradije ni ne bi.

Kad malo iskuliras nakon par godina, pocet ce ti se slagat kockice. Za par godina postat ces ravnodusniji pa ces moci racionalnije razmisljat.

Za sad ti je najbolje ne mislit na nista ili ako ti misli same dolaze, ne vjerovat im.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 22:51   #3
Zaluj koliko ti treba pa pokusaj stvoriti novi zivot, ne zaboravi na djecu.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 23:03   #4
Iskuliraj tako da se nisi rodio s njom, a nećeš ni umrijeti s njom. Svi to, naime, obavljamo u samoći. Ako te može utješiti - nisi jedini, mnogi se rastaju, u Hrvatskoj sad već svaki 3. brak.

Najbolji načini da se od nekoga emocionalno otkačiš jest da se sjetiš svih negativnih osobina dotične osobe i da ih stalno imaš pred očima.. Prihvati to kao šamaranje koje će ti pomoći da se osvijestiš kakvu si krapljaču imao kraj sebe. Naime, način na koji ti je to rekla jako puno govori o njoj - u negativnom smislu. Dakle, bolje za tebe da si je se riješio, ali imaš s njom djecu o kojima moraš brinuti. Nastoj se s krapljačom dogovoriti za skrb oko djece. To ti je sad prioritet.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 23:16   #5
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Zena i ja smo prekinuli prije 2 tjedna.Tesko se nosim i mirim sa ovom situacijom. U braku smo bili 11 godina i imamo dvoje djece. Od stresa sam poceo nenormalno jesti, zatvorio sam se u stan i tesko mi se pokrenuti...U facu na fini nacin mi je rekla da me vise ne voli i da zeli da odem iz njezinog stana...samo jebeno tako,hladno bez imalo osjecaja... Kako da ovo iskuliram a da ne puknem?
To je jedan tezak udarac sudbine koji mozes da podneses. Tebi se cini da je iz vedra neba, ali nije tako. 11 godina nije malo, tu se skupilo dosta toga zajednickog i lepog i manje lepog i navika je tu i sve je odjednom sada prestalo. Mogu da razumem kako ti je. Nemoj ocekivati od sebe da ces odmah preci na dnevni red, ne ide to tako, nismo roboti. Moras da odbolujes ovaj prvi sok. To sto si poceo jesti od stresa je znak da se tvoje telo brani od stresa i da nakuplja energiju, kako bi se oporavilo. Vazno je da imas vremena da isplaces svu svoju tugu i razocaranost, ali to ne sme da traje predugo. Dve nedelje su vec prosle i ti ne smes da zaboravis da nisi sam na ovom svetu, nego imas dvoje dece. Ne mozes sebi da dozvolis da se izgubis u tuzi i soku toga sto se dogodilo. Skreni malo fokus sa zene koja te je ostavila, na decu kojoj si potreban. Mozes li da zamislis kakav je to tek sok za njih? Koliko su ti stara deca?

Hajde, idi u krevet i prespavaj jos ovu noc, a sutra je nedelja, ustani onda, istusiraj se, obuci ciste stvari i idi da vidis decu. Nemoj zaboraviti da im ti nedostajes. Nemoj svoju tugu stavljati u centar dogadjaja. Nisi ti najvazniji, nego deca, dozovi sebi to u pamet i pocni polako da se osvescujes. Imas li posao, jesi isao na posao ove dve nedelje uopste? Moras naterati sebe da pocnes jedan normalan zivot. Predugo tugovanje ti isisava snagu i izludjuje te. Pa neces valjda kao krpa da se vidjas sa decom ili da ih pustis da ceznu za tobom? Neke stvari moramo da prihvatimo u zivotu, a one su jako, jako bolne. To ti je kao smrt, jednostavno te odnese i mislis da si pocepan na sitne delove.

Niko ti ne kaze da ne tugujes u cetri zida, ali ne mozes da se odvojis od sveta, jer imas svoju obavezu kao otac. Hajde, isplaniraj da sutra malo prosetas sa decom, vodi ih na sladoled, dace ti to snagu za dalji zivot, ne mozes sve odjednom samo da preseces iako bi to mozda zeleo da to uradis i da si na pustom ostrvu. Nisi, i ne mozes tako da se ponasas.
__________________
"Ljubaznost je postala tako retka, da je neki smatraju flertom,
a drugi, nesposobnoscu da se uzvrati dobijen udarac."
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 16:16   #6
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Niko ti ne kaze da ne tugujes u cetri zida, ali ne mozes da se odvojis od sveta, jer imas svoju obavezu kao otac. Hajde, isplaniraj da sutra malo prosetas sa decom, vodi ih na sladoled, dace ti to snagu za dalji zivot, ne mozes sve odjednom samo da preseces iako bi to mozda zeleo da to uradis i da si na pustom ostrvu. Nisi, i ne mozes tako da se ponasas.
Skroz se s ovim slažem. Tak nekaj sam i sama htjela napisati.

Posveti se djeci. Imaš djecu. Za njih trebaš živjeti. Njima treba tata.
Ako si se razveo od žene, nisi od djece.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 16:29   #7
Tesko je kad se tebi dogadaju takve stvari naci prave rijeci. Inace sam po prirodi dosta osjetljiva, emocionalna osoba i ovo me skroz dotuklo. Savjeti okoline su klasika, budi cvrst,musko si, mlad si, ima zena itd...to me dodatno deprimira. Izgubio sam svoj svijet, obitelj, zajednicu,utociste, dom..i jednostavno neznam kako bi izbacio iz glave te misli... Netko me pitao koliko su mi djeca stara...imaju 11 godina. Blizanci... Sto se tice njih i dogovora sa zenom tu nema problema, bar na papiru. Ako zelim mogu ih svakodnevno vidati. Danas sam bio kod njih na rucku. Kad krene skola 2 tj kod mene, 2tj kod nje... Nismo u istom mjestu, cca 20km ali svaki dan prolazim pored njih na posao... Dakle, reklo bi se idealno...ali, ali...nemam dom, obitelj i pere me osjecaj samoce...
__________________
it's better to burn out than to fade away
woodsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 16:39   #8
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Tesko je kad se tebi dogadaju takve stvari naci prave rijeci. Inace sam po prirodi dosta osjetljiva, emocionalna osoba i ovo me skroz dotuklo. Savjeti okoline su klasika, budi cvrst,musko si, mlad si, ima zena itd...to me dodatno deprimira. Izgubio sam svoj svijet, obitelj, zajednicu,utociste, dom..i jednostavno neznam kako bi izbacio iz glave te misli... Netko me pitao koliko su mi djeca stara...imaju 11 godina. Blizanci... Sto se tice njih i dogovora sa zenom tu nema problema, bar na papiru. Ako zelim mogu ih svakodnevno vidati. Danas sam bio kod njih na rucku. Kad krene skola 2 tj kod mene, 2tj kod nje... Nismo u istom mjestu, cca 20km ali svaki dan prolazim pored njih na posao... Dakle, reklo bi se idealno...ali, ali...nemam dom, obitelj i pere me osjecaj samoce...
Dobro je da si bio kod njih, sada se moras naviknuti na nov nacin zivota. Ne ide to brzo, nego se polako stvaraju nove navike. Vidi da pocnes da se bavis nekim hobijem, necim sto volis da radis, da tako zabavis misli malo. Moras sacuvati svoje mentalno zdravlje, a tugovanjem i rezignacijom ce to biti dovedeno u pitanje. Razmisli sta si ranije voleo da radis, pa pocni ponov sa time. Idi tamo gde nisi isao do sada u slobodno vreme, cisto da malo promenis okolinu, u biblioteku mozda, na neki koncert, izlozbu. Otvori nove vidike. Nekako moras "prevariti" sebe da ne bi stalno mislio na svoju nesrecu. To nece odjednom nestati, ali naucices ziveti sa time, ali samo ako uspes naci nesto u svom zivotu, da se osim posla i dece, bavis time. Sta te interesuje? Mozda ces u pocetku morati da se prisilis da odes negde ili uradis nesto, ali vremenom ce to postati deo tvog zivota i pomocice ti da nadjes nov balans u zivotu. Bori se i ne predaj se tuzi da te svog obuzme. Ja sam isto prosla razvod, znam da nije lako, ali meni je lek bio posao u koji sam se zaglibila do guse. Tebi je mozda nesto drugo lek, ali ako se ne prepustis tuzi, sigurno ce ti vremenom biti bolje ako se boris za to.
__________________
"Ljubaznost je postala tako retka, da je neki smatraju flertom,
a drugi, nesposobnoscu da se uzvrati dobijen udarac."
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 16:48   #9
A gdje si otišao iz njenog stana? Ili gdje ćeš otići?
__________________
Tabasco "Witchfinder General" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 16:54   #10
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
imaju 11 godina. Blizanci... Sto se tice njih i dogovora sa zenom tu nema problema, bar na papiru. Ako zelim mogu ih svakodnevno vidati. Danas sam bio kod njih na rucku. Kad krene skola 2 tj kod mene, 2tj kod nje... Nismo u istom mjestu, cca 20km ali svaki dan prolazim pored njih na posao... Dakle, reklo bi se idealno...ali, ali...nemam dom, obitelj i pere me osjecaj samoce...
Kak to kod njih na ručku? Jel tamo bila i bivša?
Ak se misliš oporaviti, onda nemoj ići provoditi vrijeme sa njom.
Zakaj tek kad počne škola djeca mogu biti kod tebe?
Praznici traju još mjesec dana.

Daj si zadatak da im urediš sobu, tu gdje si ti. Možete to i zajedno (ti i djeca) ići kupiti nekaj za novu sobu, farbati, izrađivati, preuređivati...
Da mogu doći kod tebe malo.
Ne bi bio stalno sam, imao bi neki zadatak i čemu se veseliti.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 17:47   #11
Djeca ce svaki drugi tjedan, dakle 2 tjedna mjesecno provoditi kod mene. Dolaze mi sutra. Danas sam radio i poslje posla sam obecao klincima sladoled..tu se zena ubacila i zvala me na rucak. Zelim dobar odnos sa njom, bez obzira na sve... Trenutno sam u vlastitom stanu ali u njemu zivi majka. Planiram kratkoročno tu ostati i iznajmiti si stan u mjestu gdje mi djeca idu u skolu, a i blize mi poslu. Ovdje nema prostora za sve nas, djeca bi morala spavati samnom u sobi sto ne dolazi u obzir.
__________________
it's better to burn out than to fade away
woodsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 22:22   #12
sjebano ti je to sve

pogotovo ako si privržen obitelji i svemu što ide uz to

nije pošteno, ali nema ti druge, dan za dan, dok ne prođe vrijeme, pa će ti biti lakše
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 08:41   #13
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Zelim dobar odnos sa njom, bez obzira na sve...
Ovo je lijepa rečenica, ali ujedno i vrlo hrabra rečenica. Želiš li doista dobar odnos s njom bez obzira na sve?

Naime, "bez obzira na sve" uključuje i njezinu vezu s nekim drugim, pa i njezin zajednički život s nekim drugim - dakle, situaciju u kojoj je "zajednički ručak kod nje" ručak upetoro.

Samo ako si već sada (iskreno, smatram to jako malo vjerojatnim) spreman na dobar odnos s njom i u tim okolnostima, onda se doista radi o zadržavanju dobrog odnosa "bez obzira na sve", a ne o zadržavanju dobrog odnosa kao podgrijavanju nade da će se supruga predomisliti.

BTW, potpuno je nemoguće da netko iz čista mira okonča 11-godišnji brak. Ozbiljnih znakova ozbiljnoga nezadovoljstva i nesretnosti u tome braku moralo je biti puno ranije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 03:29   #14
Bitno da ste se dogovorili oko djece.
Djelujes prema pisanju jos zaljubljen u svoju bivsu, sto je na neki nacin slatko...ali bi ti vjerojatno bilo puno lakse da nisi.
Moras ostati u dobrim odnosima s njom, zbog djece. Zbog svoje zaljubljenosti u nju, bilo bi bolje da se sto manje vidjas s njom. Tipa da pokupis djecu i sto manje provodis vremena s njom. Fokusiraj se na posao i pocni izlaziti s prijateljima. Pricaj s prijateljima kako se osjecas i sve vezano uz razvod. Podijeli to s drugima, biti ce ti lakse kad te netko saslusa.
Pocni raditi na sebi, kako mentalno, tako i fizicki. Ljudi koji se znaju uljuljati u nekakvu bracnu sigurnost se cesto znaju zapustiti, u svakom smislu. Kad im se onda zna desiti razvod, ne znaju se snac, ne mogu normalno funkcionirati.
Kad si sve poslozis, i kad pocnes izlaziti, upoznati ces neku.

Sretno

Sent from my GM1913 using Tapatalk
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 08:26   #15
Jos su moje stvari tamo...moje sve koje sam pomalo gradio i ulagao sa njom.. jos visi zajednicka slika u boravku nas cetvero...da bi saznao juce da u tu istu kucu dolazi poslje ponoci tip...da bi saznao da ostavlja poslje ponoci djecu same u kuci i odlazi na par sati vani... Sve radi kurca !! Cjelo vrijeme me lagala i uvjeravala u suprotno da sam se i ja zapitao i propitkivao...na kraju sam poceo sebe kriviti...o moj boze pa jel moguce da se ovakve stvari dogadaju..jel moguce da se obitelj samo tako odbaci??
__________________
it's better to burn out than to fade away
woodsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 09:10   #16
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Jos su moje stvari tamo...moje sve koje sam pomalo gradio i ulagao sa njom.. jos visi zajednicka slika u boravku nas cetvero...da bi saznao juce da u tu istu kucu dolazi poslje ponoci tip...da bi saznao da ostavlja poslje ponoci djecu same u kuci i odlazi na par sati vani... Sve radi kurca !! Cjelo vrijeme me lagala i uvjeravala u suprotno da sam se i ja zapitao i propitkivao...na kraju sam poceo sebe kriviti...o moj boze pa jel moguce da se ovakve stvari dogadaju..jel moguce da se obitelj samo tako odbaci??
Pa nije samo zbog kurca, vjerojatno i zbog ukrasa oko njega
Malo sarkazma.

Uostalom, to se sigurno nije desilo preko noći, vjerojatno vaš odnos šteka neko vrijeme jedino što je to tebi bilo vjerojatno ok.
Nije ti rekla jer ako tako dramiš, kao i ovdje...htjela se poštedjeti toga.
Jedino ovo sa ostavljanjem djece bez nadzora treba dobro preispitati i poduzeti korake ako je to zaista istina.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 09:52   #17
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Zena i ja smo prekinuli prije 2 tjedna.Tesko se nosim i mirim sa ovom situacijom. U braku smo bili 11 godina i imamo dvoje djece. Od stresa sam poceo nenormalno jesti, zatvorio sam se u stan i tesko mi se pokrenuti...U facu na fini nacin mi je rekla da me vise ne voli i da zeli da odem iz njezinog stana...samo jebeno tako,hladno bez imalo osjecaja... Kako da ovo iskuliram a da ne puknem?
Sad si naučio da kad se igraš sa ženama uvijek moraš imati figu u džepu. Neki to nauče na tuđim iskustvima, neki na svojim. Ali evo, sad si puno pametniji. Ovo te iskustvo sigurno nije pomladilo.

Ispričat ću ti svoje iskustvo. Bio sam sa ženom koja je bila u formalnom braku, iako je s mužem živjela tek u cimeraju. Imala je više ljubavnika i svi su je redom napucali. Naletio sam ja i htio sam biti dovoljno mudar i slijediti primjer mudrijih od sebe pa sam ju nakon nekog vremena odjebao i sam. Sad je u kreditima, nema love, traži sljedeću žrtvu i tako u krug. Počela se i psihijatrijski liječiti. Ne vjerujem u karmu, ali vjerujem da sjebani karakteri (bilo muški, bilo ženski) na kraju loše završe.

Žene su po prirodi romantici i traže puno ljubavi koja s vremenom blijedi. Osim toga vole biti u inferiornom položaju koji se s vremenom pretvara u ravnopravan, prijateljski. Karakter koji nema odgovornosti je zakurac. Nema to veze s tobom, obrazac će joj se ponavljati u nedogled. Imam dovoljno iskustva jer sam previše puta bio lover boy. Sjebati brak, oteti djecu mužu može samo krampus.

Meni je to gušt, uvijek se držim na "onoj strani" pa takve volim vuči za nos, ali s takvima ne planiram ništa ozbiljno što na kraju dovede do izlijeva suza.

Nakon 11 godina su se i kod tebe MORALE ohladiti strasti, tako da ti jedina briga mogu biti djeca oko kojih se potrudi. I ne tuguj, zaista će doći nova. Svima dođe. Osim toga, sada imaš priliku živjeti krizu srednjih godina do ibera. (Pretpostavljam da si u srednjim godinama života).

Ovo te moralo naučiti da uvijek imaš figu u džepu i da te uvijek vodi razum, a ne emocija - samo ćeš tako naći savršeni mir.

I NIKAD, ali NIKAD nemoj živjeti u stanu iz kojeg te se može izbaciti. Sine qua non, moraš imati vlastiti teritorij.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 10:13   #18
Osjecam se lose i povrijeden i mislim da to nije drama. Bio sam jebeno pre dobar sve ove godine. Ne izlazim, ne pijem, obozavao sam je.. Financijski solidno... Skroz oko djece od kad su se rodili...kuhao,peglao, odrzavao kucu, dvorište...sam stvarao neke stvari svojim rukama...trudio se maksimalno...sve je djelovalo dobro i nista nije ukazivalo da bi se mogli samo tako razici... Normalno da je bilo trzavica i da ni ja nisam med i mlijeko ali sam uvijek to pokusavao izgladiti dok je ona zasutila i desavalo se da neprica samnom po tjedan dana radi neke sitnice... bila je karakterno takva...
__________________
it's better to burn out than to fade away
woodsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 10:17   #19
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Osjecam se lose i povrijeden i mislim da to nije drama. Bio sam jebeno pre dobar sve ove godine. Ne izlazim, ne pijem, obozavao sam je.. Financijski solidno... Skroz oko djece od kad su se rodili...kuhao,peglao, odrzavao kucu, dvorište...sam stvarao neke stvari svojim rukama...trudio se maksimalno...sve je djelovalo dobro i nista nije ukazivalo da bi se mogli samo tako razici... Normalno da je bilo trzavica i da ni ja nisam med i mlijeko ali sam uvijek to pokusavao izgladiti dok je ona zasutila i desavalo se da neprica samnom po tjedan dana radi neke sitnice... bila je karakterno takva...
Kažeš ti
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 10:19   #20
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kažeš ti
Koliko se sjećam ti si slično napravila sa svojim mužem. Isto tako, koliko se sjećam, sad te vrijeme stislo pa ti je, naravno, dobar svaki kojeg možeš upecati. Hoće to tako.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.