Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2023., 11:31   #1
Subvencije stambenih kredita, nekad i sad vol. 2

Stara tema je prešla tehnički limit od 10 000 postova, tako da otvaramo novu.

Link na 1. temu:
Subvencije stambenih kredita, nekad i sad
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 12:17   #2
Imaš jako dobar postotak subvencije i super ti je ispalo, neka je
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 13:00   #3
Quote:
Poz.

Dobio sam otplatnu listu od kredita 80tisuca eura i 2.88 kamatna stopa. Podrucje od 42posto subvencije. Na 15 godina. Ispada da cu banci sve kad platim vratiti samo 83 tisuce eura tj 3 tisuce eura kamate. Cisto ne mogu vjerovati da je tako povoljan kredit. Moze li mi netko samo potvrditi da je to okej racunica

Lp
Lako moguće, kod mene je 90k € na 16 godina uz subvencije oko 94.5k €. Otplata je na rate, kamata 3,19%.

Mogućnost prijevremene otplate 2 godine nakon završetka subvencije kada mi ostaje oko 30k € za otplatiti bi zapravo značila beskamatni kredit.
toto13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 14:48   #4
Preko APN a si praktički dobivao beskamatni kredit... O ostalim nedostacima bolje ne pričati. Nego samo o "dobivenom" i vraćenom iznosu.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 18:05   #5
O kavim nedostacima ne govoris ako si sam rekao da je preko APN-a dobio "kredit bez kamate."
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 20:04   #6
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
Preko APN a si praktički dobivao beskamatni kredit... O ostalim nedostacima bolje ne pričati. Nego samo o "dobivenom" i vraćenom iznosu.
Mislis sigurni na cijene stanova. A zanima me zna li netko koliko cesto gledaju prebivaliste na nekretninu? Tj da bas idu u kontrolu? I zanima me posto dizem kao samac kod eventualne zenidbe hoce li biti prepreka ako bi moja izabranica imala na sebi nesto?
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 22:04   #7
Da na cijenu... Na Facebook grupama kažu da je bitno samo onaj trenutak kada šalješ zahtjev. Dakle šalješ zahtjev kao samac koji nema ništa. A i navode da djelomično vlasništvo nije prepreka.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 08:31   #8
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
Da na cijenu... Na Facebook grupama kažu da je bitno samo onaj trenutak kada šalješ zahtjev. Dakle šalješ zahtjev kao samac koji nema ništa. A i navode da djelomično vlasništvo nije prepreka.
Da da to mi ima smisla jedino javljas se kao samac, nemas nista na sebi. Da se danas sutra ozenis i npr da cura ima stan neki na sebi ne bi trebala biti prepreka. Iako vidio sam isto na fejsu da npr u tim situacijama dignuo si kao samac sve uredno, ozenis se, zena ima nekih nekretnina na sebi, i onda kod produljena subvencije na djecu unutar onih prvih pet godina ako ima pridoslica znaju traziti i potvrdu zene da nema na sebi nekretnina. Sto mi nema smisla uopce...
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 08:33   #9
Bilo je slucajeva gdje su naknadno trazili da se dostavi ako je netko naveo da je samac, a ozenio se onda u kratkom periodu nakon.
Kruskic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 09:23   #10
Quote:
Kruskic kaže: Pogledaj post
Bilo je slucajeva gdje su naknadno trazili da se dostavi ako je netko naveo da je samac, a ozenio se onda u kratkom periodu nakon.
A da li je moguce ako cak i traze. Prebaciti nekretninu na nekoga iz obitelji i tako izbjeci u slucaju da traze potvrdu da supruznica nema nista na sebi?
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 09:54   #11
Poznavatelji ove teme, jedno pitanje- iako je najavljivano da je ovo posljednja runda APN-a, mislite li da će se okrenuti još jedan krug? 🙂 Ili će biti neka nova mjera?
trystana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 11:36   #12
Quote:
trystana kaže: Pogledaj post
Poznavatelji ove teme, jedno pitanje- iako je najavljivano da je ovo posljednja runda APN-a, mislite li da će se okrenuti još jedan krug? Ili će biti neka nova mjera?

Zasad nema najava, al posto su iduce godine izbori, svasta moze biti.
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 12:15   #13
Razmišljamo o promjeni boravišta, prebivalište ostaje kako je.
Čeka se odobrenje od APN-a.
Koliko vidim ne bi trebalo biti problema ukoliko mijenjamo boravište?
Nigdje se ne spominje u zakonu o subvencioniranju.
Štoviše, boravište ostaje u istom mjestu kao i prebivalište.

Ima itko savjet?
darko darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 15:36   #14
Quote:
darko darko kaže: Pogledaj post
Razmišljamo o promjeni boravišta, prebivalište ostaje kako je.
Čeka se odobrenje od APN-a.
Koliko vidim ne bi trebalo biti problema ukoliko mijenjamo boravište?
Nigdje se ne spominje u zakonu o subvencioniranju.
Štoviše, boravište ostaje u istom mjestu kao i prebivalište.

Ima itko savjet?
Da boraviste bi se trebalo moci staviti drugo. A koja je razlika izmedu prebivalista i boravista ako smijem znati
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 17:27   #15
Quote:
answer1210 kaže: Pogledaj post
Da boraviste bi se trebalo moci staviti drugo. A koja je razlika izmedu prebivalista i boravista ako smijem znati
Prebivalište je mjesto na kojoj se osoba trajno nastanila (adresa sa osobne), a boravište je mjesto i adresa gdje osoba privremeno boravi (dulje od 3 mj, do god dana).

Mi bi boravište prijavili na adresu budućeg stana kojeg kupujemo, zbog prijave u vrtić. A papiri za APN su još u obradi...
darko darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2023., 23:02   #16
Nisam siguran da ce to proci, ja kad sam prijavljivao boraviste, u MUPu su trazili ugovor s najmodamcem, a u tvom slucaju ne vidim sto bi bila osnova.
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 10:40   #17
Quote:
beljo kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da ce to proci, ja kad sam prijavljivao boraviste, u MUPu su trazili ugovor s najmodamcem, a u tvom slucaju ne vidim sto bi bila osnova.
Sad preko e-građani stanodavac/tj vlasnik nekretnine može dati suglasnost za boravište nekoga tko se želi prijaviti. Budući da se radi o zgradi to bi čak mogao i netko od sustanara tko se već upisao. U smislu, u MUP-u bi prošlo. Štoviše, da želimo možemo odmah prijaviti prebivalište jer je ovjereni kupoprodajni ugovor dovoljan dokaz.

E sad, budući da će postojati period od mjesec - dva da stvarno nećemo boraviti na toj adresi, dok se ne upišemo i preselimo, u prekršaju smo.

I zadnje, ne znam utječe li ta promjena na rješavanje papira APN-banka.
darko darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 22:34   #18
APNu ne smeta prijava boravista na drugu adresu. Ne smije se dirati prebivaliste.
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2023., 08:03   #19
Da li je netko dobio obavijest da mu je odobren APN? Ako je, kada ste predali zahtjev?
__________________
"People who don't drink are boring c**ts and all their stories suck" :D
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2023., 09:59   #20
Ja sam predao ima skoro mjesec dana, tocnije 27.4.23, jos uvijek nista.
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.