Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 11:38   #1
Niš mi se ne da.

Proteklih par mjeseci mi se apsolutno nšta ne da. Počevši od nekakvih stvari koje sam prije baš voljela tipa šoping, rekreacija, izlasci. Sada sam u fazi kad me to više ništa ne veseli pretjerano, baš nemam volje. Jedino što me trenutno veseli jest čitanje knjiga i filmovi, kava s frendicom i pokoja šetnja.

Događaju li vam se takve faze nemotiviranosti pa čak i dosade? Treba li ići kontra toga ili pustiti pa će se volja sama od sebe pojaviti?
__________________
They call me the wild rose but my name is Elisa Day...
AmeliePoulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:28   #2
Dok god ima stvari koje te vesele i koje ti se da, a nabrojala si ih par, nije da ti se nista ne da, nego ti se da nesto drugacije nego uobicajeno. Ne bi me to bas zabrinulo. Gustaj u tome sto ti sad pase
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:43   #3
Prepusti se. Ako ti se nis ne da, a nista ni nemoras, kaj te briga.
Uostalom ovo sto ti nabrajas - knjige, filmovi, tu i tamo koja kava s legicama - pa idealno. Mozda te samo prosla volja za pizdarijama, a šoping i izlasci to jesu. Ajde, na rekreaciju bi bilo dobro da se prislis
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:45   #4
Ne prakticiraš ništa manje stvari od mene, zapravo si i u plusu u odnosu na mene...
Kod mene se sve, osim obaveza, svelo na rekreaciju i pokoju šetnju, kavu...za serije i knjige skoro nikako nemam vremena, a za tim jako čaznem...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:10   #5
Quote:
AmeliePoulain kaže: Pogledaj post
Proteklih par mjeseci mi se apsolutno nšta ne da. Počevši od nekakvih stvari koje sam prije baš voljela tipa šoping, rekreacija, izlasci. Sada sam u fazi kad me to više ništa ne veseli pretjerano, baš nemam volje. Jedino što me trenutno veseli jest čitanje knjiga i filmovi, kava s frendicom i pokoja šetnja.

Događaju li vam se takve faze nemotiviranosti pa čak i dosade? Treba li ići kontra toga ili pustiti pa će se volja sama od sebe pojaviti?
A kaj bi te jos trebalo interesirat?

Pa od posla, obveza, spavanja, ja ako stignem ijedno od toga jos obaviti, sretna sam
Da uspijem u istom tjednu 2x prosetati s frendicom, procitat pol knjige i jos odgledat koji film smatrala bi to jebeno sadrzajnim periodom
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:27   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A kaj bi te jos trebalo interesirat?
moguce da je studentica tad sam imala hrpu vremena i želju za aktivnostima. kuzim da u tom zivotnom periodu ako ti se ne da nista zvuci alarmantno.

sad kad radim jedino što želim je doci doma, pojesti rucak i pogledati seriju ubacim tu 2-3x tjedno rekraciju i ni nemam bas vremena za nesto drugo a ni ne da mi se iskreno.
c.c. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:00   #7
Meni je ovo super kak je ZK pun ovih poso-kuca-serija-krevet zena
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:04   #8
pa nego šta. vikendom se malo više aktiviram i družim s ljudima, ali radnim danom skoro pa nema šanse. Ako još poslije posla skočim u šoping, dok dođem doma, skuham ili podgrijem, pojedem, presvučem se, već je 5 ili 6. šta da više ubacujem u dnevni raspored. Ponekad (često) još i od doma radim nešto za posao i onda kauč, serija, krevet.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:25   #9
Quote:
AmeliePoulain kaže: Pogledaj post
Proteklih par mjeseci mi se apsolutno nšta ne da. Počevši od nekakvih stvari koje sam prije baš voljela tipa šoping, rekreacija, izlasci. Sada sam u fazi kad me to više ništa ne veseli pretjerano, baš nemam volje. Jedino što me trenutno veseli jest čitanje knjiga i filmovi, kava s frendicom i pokoja šetnja.

Događaju li vam se takve faze nemotiviranosti pa čak i dosade? Treba li ići kontra toga ili pustiti pa će se volja sama od sebe pojaviti?
Nekad jednostavno dođe do zamora svime i sve stvari za kojima si prije trčala budu manje bitne i jednostavno ti se ne da više konstantno imati našpanan raspored.

Ja isto imam takve faze, ali odlučim poslušati sebe i dati si par dana/tjedana odmora. Nakon tog nekog perioda se ipak potrudim pokrenuti jer tijelo u mirovanju teži ostati u mirovanju pa postanem izrazito trula.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:03   #10
Ništa se ne mora, mora se samo umrit.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:27   #11
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Meni je ovo super kak je ZK pun ovih poso-kuca-serija-krevet zena
ja bih prolupala tako

pa šta sad, dođu tako neke faze kad ti se ne da. meni se nekad ništa konstruktivno pod milim bogom ne da, pa sve što mogu odgađam dok mi se ne vrati joie de vivre. ne traje duže od par tjedana.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:08   #12
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
pa nego šta. vikendom se malo više aktiviram i družim s ljudima, ali radnim danom skoro pa nema šanse. Ako još poslije posla skočim u šoping, dok dođem doma, skuham ili podgrijem, pojedem, presvučem se, već je 5 ili 6. šta da više ubacujem u dnevni raspored. Ponekad (često) još i od doma radim nešto za posao i onda kauč, serija, krevet.
Ja sam nakon dugo vremena sad u uredu stalno i jos uvijek sam u soku.
Znaci uopce ne kuzim kako ljudi ista stignu

Jbt nes obavila u gradu nakon posla.. skoknula i nabavku, pojela.. i evo jos se nisam istusirala a vec je 20h
Kako stizu ljudi s djecom???
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:14   #13
ni meni nije jasno kako stižu s djecom... npr. tko nema radno vrijeme do 17 ? gdje su ta djeca? bake?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:14   #14
Ne znam. Moj dragi je danas imao slobodan dan pa je bio u šopingu i dočekao me s ručkom i još se bavio nekim svojim hobijima... i zaključio da bi on mogao bit kućanica, a nek ja radim.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:15   #15
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Ništa se ne mora, mora se samo umrit.
Mrzim kad neko to kaže. Zvuči kao izgovor za lijenčine.

Trenutno živim samo za (nadam se) slobodan vikend i svoj krevet i jastuk. I uopće nemam onaj osjećaj neke depre i slično kao što bih inače imao, ne stignem od umora zbog posla.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:32   #16
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Ništa se ne mora, mora se samo umrit.
Moj pametni dida bodul je ovo stalno govorio, i bio je u pravu.
Nismo svi hiperaktivni i zeljni socijaliziranja i nemamo svi energije za komuniciranje s ljudima svaki dan i kojesta jos. Meni je moje preseljenje u novi grad sjelo ko budali samar - ja ovdje nemam drustva i nemam s kime piti kave, ako negdje idem preko vikenda poobavljam ta druzenja i mirna sam. I to mi.je savrseno. Kad moram na beku kavu poslje posla ako netko od mojih slucajno navrati poslom u grad, psihicki se pripremam 3 dana za to poremecenje rasporeda vratit se kuc s posla-jest-sjest pred Tv-jest-lec spavat.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:54   #17
Mislim da je to sve jako normalno.. i ja sam zadnjih godinu dana primjetila da mi se ne izlazi više ili ide u šoping. Isto tako puno čitam i gledam serije ili tu i tamo uživam na kavama sa dragim i frendicama. Prvo sam se živcirala jer sam u dvadesetima i smatrala da bi trebala izlaziti i non stop maštati o putovanjima ali nisu svi takvi niti moraju biti. Nemoj da te trenutne društvene "norme" tjeraju da radiš nešto što ne želiš i simply uživaj
zupastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:58   #18
Nisam studentica, radim i u ranim tridesetima sam. Pa uvijek sam zamišljala da ću imati hrpu energije i moći i vježbati i izlaziti i putovati kao što sam to prije mogla dok sam studirala, a sad odem s frendicama van i naredna tri dana nadolazim. Ništa mi se ne da, isplaniram ustat ću se puna energije (to se još nije dogodilo), poslije posla ću otići malo u gym jer od sjedenja sam nakupila kila i onda mi se ne da, nemam uopće volje. Kao solo sam pa bi trebala pojačat druženja i izlaske da nekog upoznam, a meni se ne da izlaziti. Šoping me smara užasno u zadnje vrijeme, baš kao što Sonja kaže s posla kući i film i dekica i to je domet. U takvoj sam fazi da bi se zavukla ispod deke i žderala junk i gledala filmove.
__________________
They call me the wild rose but my name is Elisa Day...
AmeliePoulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:17   #19
ako ti tako paše, onda ok. iako ne vidim smisao da se tjeraš na aktivnosti koje te ne zanimaju. ako si u takvoj fazi i nije ti dosadno, dobro. ali dugoročno mi to nekako djeluje kao recept za bivanje trutom

btw, otkad je šoping aktivnost? i ja sam nekad uživala u tome, sad mi spada u obaveze, iznimno rijetko gušt.
izlaske sam prorijedila, ali se zato propisno ušikam to rijetko kad baš izađem.
voljela sam satima sjediti na kavama, sad ih kratim i uglavnom nalazim druge načine za druženje. nekad skužim da tjednima nisam bila na kavi, pa mi zafali. svejedno bih se propucala da sjedim 5 sati kao nekad.

još se navikavam na svoj novi lajfstajl, sve mi nešto čudno.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:18   #20
amelie, jel možda živiš s roditeljima?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.