Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 12:59   #81
Quote:
kleo55 kaže:
pa nije bilo batina, ali je bilo deranja, omalovazavanja.. u biti okolina je skuzila da nesto ne stima jer sam ja bila puno strpljivija, pokornija nego sto me poznaju...
Pa dobro,jel ti njega baš tako jako voliš da si sve to trpila??
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Old 21.08.2006., 13:00   #82
Quote:
kleo55 kaže:
pa nije bilo batina, ali je bilo deranja, omalovazavanja.. u biti okolina je skuzila da nesto ne stima jer sam ja bila puno strpljivija, pokornija nego sto me poznaju...
Nego, kako su to točno tvoji reagirali i intervenirali?
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Old 21.08.2006., 13:00   #83
Quote:
Gospon Pes kaže:
Onda isprika, mislila sam da si ih ti pozvala.

Cini se da je on htio da dodju samo zato da i oni cuju da se ne zeli vratiti "k vama" jer i njih je ozenio skupa s tobom...

hahaha
Ova tema je dala fakat par dragulja


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Old 21.08.2006., 13:01   #84
Quote:
kleo55 kaže:
pa nije bilo batina, ali je bilo deranja, omalovazavanja.. u biti okolina je skuzila da nesto ne stima jer sam ja bila puno strpljivija, pokornija nego sto me poznaju...
to je isto nasilje i ne treba to tolerirati.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Old 21.08.2006., 13:01   #85
Quote:
zlocestoca kaže:
monika, dijete valjda odagajas na nacin da mu takve situacije NISU normalne
ako ona sama nakon sto je popila prvu pljusku nije ostavila muza, onda bolje nije ni zasluzila (stvar je u odgoju i obrascima ponasanja koje je naucila u djetinjstvu)
Pa normalno da takve situacije nisu normalne, al lako je nama mudrovati.
Čovjek se nađe u svakakvim situacijama i tek onda "upoznaje" sebe.
Monica. is offline  
Old 21.08.2006., 13:02   #86
Quote:
Britney Spears kaže:
Pa dobro,jel ti njega baš tako jako voliš da si sve to trpila??
ne radi se tu o ljubavi nego je pokretacica topica ocito u kurcu
nesigurna tatina curica
zlocestoca is offline  
Old 21.08.2006., 13:03   #87
Quote:
kleo55 kaže:
...Sto sad?


Njemu plati da se više nikada ne vrati.

Za tebe bi sad i još neko vrijeme bilo najbolje da se držiš svojih roditelja. Slušaj mamu i tatu dok ne odrasteš, a kad budeš dovoljno odrasla i zrela znati ćeš i sama što dalje.
Illana is offline  
Old 21.08.2006., 13:04   #88
Quote:
zlocestoca kaže:
ne radi se tu o ljubavi nego je pokretacica topica ocito u kurcu
nesigurna tatina curica
Ti ocito ne znas nista o nasilju pa bolje da i ne govoris nista o tome.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Old 21.08.2006., 13:04   #89
Quote:
monika13 kaže:
Pa normalno da takve situacije nisu normalne, al lako je nama mudrovati.
Čovjek se nađe u svakakvim situacijama i tek onda "upoznaje" sebe.
iskreno, ne mogu si zamisliti da se "nadjem" u takvoj situaciji
nije to nista slucajno - partnera sam biras prema nekim osobinama koje ti pasu
nezreli agresivci me nisu nikad privlacili
zlocestoca is offline  
Old 21.08.2006., 13:06   #90
Quote:
Mariette kaže:
Ti ocito ne znas nista o nasilju pa bolje da i ne govoris nista o tome.
ne znam
i ne razumijem i ne zalim zene koje takvo nasilje dopustaju
ako nisi u stanju pokupit se nakon prve pljuske, onda definitvno nisi bolje ni zasluzila
jadna su jedino djeca koja uz glupu majku i agresivnog oca tesko mogu izrasti u normalne osobe
ali, svatko sam bira...
(sto bi se reklo svaki lonac nadje poklopac)
zlocestoca is offline  
Old 21.08.2006., 13:06   #91
mene najviše kopka ona zemlja
Nu se ti malo raspitaj može li se taj ugovor raskinuti budući ti nije niš platio. Bolje da pokloniš ditetu nego toj pi...pi...pičkici
Tija is offline  
Old 21.08.2006., 13:07   #92
Quote:
kleo55 kaže:
pa nije bilo batina, ali je bilo deranja, omalovazavanja.. u biti okolina je skuzila da nesto ne stima jer sam ja bila puno strpljivija, pokornija nego sto me poznaju...

Stvarno?
To zvuči užasno.

I ti nisi mislila da je to bila bitna stvar?
Obično cure tako nešto odmah kažu.
Zašto nisi mislila da je to bitno i rekla na početku?

Ako ti je realnost takva da te netko pokušava omalovažavati - ti tu moraš povući crtu i jednostavno prekinuti s razgovorima. Ne svađati se, nego doslovno tako nešto riješiti i izbaciti iz svog života.

To ti je ako se pitaš što bi dalje trebala jer trenutno nisi sigurna.
To se odnosi na ljude koji osjećaju da tako ne ide, ali ne znaju što bi.


No, ako si od onih ljudi koji imaju kompleks žrtve i tako nečemu se uvijek vraćaju, to je druga stvar. Onda se taj savjet ne odnosi na tebe jer ga ne bi izvršila. To je za one koji zaista žele to riješiti i žele stvari drugačije, temeljene na uvažavanju i respektu.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Old 21.08.2006., 13:07   #93
Quote:
zlocestoca kaže:
iskreno, ne mogu si zamisliti da se "nadjem" u takvoj situaciji
nije to nista slucajno - partnera sam biras prema nekim osobinama koje ti pasu
nezreli agresivci me nisu nikad privlacili
Ma vraga nije slučajno, da vidiš koliko obrazovanih, "emancipiranih" žena trpi nasilje ovog ili onog oblika.
Još ako si beskrajno zaljubljen u tog nekoga, razum onda ne igra niš važnoga.
Monica. is offline  
Old 21.08.2006., 13:08   #94
Quote:
Stipe23 kaže:
Pa ček malo, na početku uopće nisi zvučala ko žrtva.... i dapače, rekla si da NIJE bilo takvih situacija inače i da je nenasilan tip.

A sad veliš totalno SUPROTNO. Sad veliš da je bilo niz situacija....

Svašta...


- Stipe -

ma ovo je suludo.
sirota mala bogatasica

ja bih se slozila da je on nenasilan tip, ali je cini se tip koji puca po savovima.

ja kuzim zakaj je on htio kupoprodajni ugovor - al mi nije jasno kako to da ti nisi stala i istjerala stvari na cistac. a to ce reci natjerala i njega i sebe na otvoren i iskren razgovor. mozda bi tad saznala da se osjeca inferiorno ili da misli kako ne moze skrbiti za svoju obitelj jer to vec netko drugi radi (tvoja obitelj recimo).
i da se nisi usudila sad pocet pizdit po njemu - ovdje ste krivi pola pola, s time da je oh tako lako prebacit krivnju na njega jer je on nasilnik i siledzija, a ti si divna, brizna zena, majka i kcer kojoj je nakon 6 tjedana dosta veze, braka i muza.
lazljivci, oboje.
plavva is offline  
Old 21.08.2006., 13:08   #95
Quote:
monika13 kaže:
Činjenica je da je u ljudskoj prirodi da se gura nos u sve, ali je isto tako i činjenica da mi netko tuče kćer i to trudnu, da mi nebi samo jezičina radila.
Meni bi samo ona.
Pitala bih kcer zeli li ga ostaviti i treba li u tome kakvu pomoc.
NJEMU nemam sto govoriti, moja kcer se sama za njega udala, nitko je nije tjerao, ona odlucuje o svom zivotu i o tome sto i koliko ce od njega podnositi.

Mislim da nije nikako u redu da se roditelji uplicu, ma sto im se djetetu dogadjalo - osim ako "dijete" pomoc izricito trazi.
Dok ne trazi, valjda mu tako pase.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 21.08.2006., 13:09   #96
Quote:
zlocestoca kaže:
ne znam
i ne razumijem i ne zalim zene koje takvo nasilje dopustaju
ako nisi u stanju pokupit se nakon prve pljuske, onda definitvno nisi bolje ni zasluzila
jadna su jedino djeca koja uz glupu majku i agresivnog oca tesko mogu izrasti u normalne osobe
ali, svatko sam bira...
(sto bi se reklo svaki lonac nadje poklopac)
tek kad budes razumjela, onda komentiraj.

ne valja osudjivati ono sto ne razumijes.

grubost nije potrebna nikome.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Old 21.08.2006., 13:10   #97
Quote:
monika13 kaže:
Ma vraga nije slučajno, da vidiš koliko obrazovanih, "emancipiranih" žena trpi nasilje ovog ili onog oblika.
Još ako si beskrajno zaljubljen u tog nekoga, razum onda ne igra niš važnoga.
jaaaako niska razina samopostovanja - sjebali valjda roditelji jos u djetinjstvu ili odrastanje u takvom okruzenju gdje je normalno da otac-hranitelj ispljuska zenu i djecu
nema ljubav s tim veze...
zlocestoca is offline  
Old 21.08.2006., 13:11   #98
Quote:
plavva kaže:
ma ovo je suludo.
sirota mala bogatasica

ja bih se slozila da je on nenasilan tip, ali je cini se tip koji puca po savovima.


E točno tako je i meni izgledalo.... da nije nasilan, ali da je malo puko... samo je bilo pitanje zašto.

ALI ispostavlja se da je nasilnik i da ju je maltretirao ranije (ako kleo sad govori istinu).
A mi joj ovdje dođemo kao njeni roditelji, kojima je to prvo skrivala i skrivala.... a sad pita kaj dalje.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Old 21.08.2006., 13:11   #99
Quote:
ako ona sama nakon sto je popila prvu pljusku nije ostavila muza, onda bolje nije ni zasluzila
ti mora da radiš u centru za zlostavljane žene.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 21.08.2006., 13:11   #100
Quote:
zlocestoca kaže:
monika, dijete valjda odagajas na nacin da mu takve situacije NISU normalne
ako ona sama nakon sto je popila prvu pljusku nije ostavila muza, onda bolje nije ni zasluzila (stvar je u odgoju i obrascima ponasanja koje je naucila u djetinjstvu)
Gle, ni meni NIJE normalno da muz udari zenu, pogotovo ne trudnu. To definitivno nije obrazac ponasanja koji sam vidjela od svojih roditelja. Ali ono sto sam od njih naucila i odgojem stekla je definitivno to da brak i obitelj mogu biti nesto prekrasno. I zelim si to jer sam vidjela kako moze biiti lijepo, zelim to svojem suprugu koji mozda tako nesto nikad nije dozivio, i zelim to svojem djetetu.

Tesko mi je prihvatiti da je to neostvarivo, i zato podnosim/podnosila sam svakakva sranja, i zato sam pokrenula i ovaj post, koliko god to nerazumno bilo, citam sve odgovore jer zelim cuti razlicita razmisljanja, bila sam na razgovoru kod soc. radnice, kod svecenika, pretrazila hrpu foruma, clanaka, gluposti. Jednostavno sam filmu da moram sve pokusati, jer se mozda nesto moze spasiti.
kleo55 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.