Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2003., 06:45   #21
JA uopce ne osudjujem roditelje i njihovu odluku o spavanju djece ,ali ja mislim da bi me bilo frka da mi mala beba spava samnom u krevetu.Znam kakav sam spavac i nisam bas njezna.Moj muz i ja smo razgovarali o tome i mislim da ce mo napravit soluciju da je krevetic prikopcan za moju stranu kreveta,tako da je beba u njemu a k sebi je povucem samo kad je hranim po noci.Mislim da bi na taj nacin bilo i lakse kasnije prebacit taj krevetic u djecju sobu.Ne bi bio totalni sok.Sta mislite o toj soluciji?Da li je to netko od vas probao i kako to funkcionira?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 09:47   #22
Quote:
Rita kaže:
Moj muz i ja smo razgovarali o tome i mislim da ce mo napravit soluciju da je krevetic prikopcan za moju stranu kreveta,tako da je beba u njemu a k sebi je povucem samo kad je hranim po noci.Mislim da bi na taj nacin bilo i lakse kasnije prebacit taj krevetic u djecju sobu.Ne bi bio totalni sok.Sta mislite o toj soluciji?Da li je to netko od vas probao i kako to funkcionira?
pa naravno, to i jeste bila ta solucija, kad velim spavala sa mnom- uglavnom je bilo u svom krevetu tik do mojega
nekad zaspe u mom, ja je prebacim u krevetac poslije
nekad zaspivala u krevetcu- sama se prebaci nocu poslije

nije to zakon da se ne krsi, kako kad i kako kome odgovara

samo sto velim, da se nju pita, bilo bi bar 90% vremena u mom krevetu
onda se rade kompromisi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:18   #23
Quote:
Tija kaže:
Soba koja služi kao igraona, noću postaje jebaona ( koja rima a?)
A i ostale prostorije posluže.
a klinci se ne probude ?

Quote:
i zato frustriras nas izjavama tipa
zao mi je sto se das od mene isfrustrirati

ili sam ti ja samo okidac ?

Uglavnom pratim ( samo citam ) jos dva "djeca i roditelji" Foruma, tako da se dalo procitati i drugih misljenja. Onda covjek nadje neku zlatnu sredinu.

Septembar ove familije koje ovde promatram nisu nikad OTJERALE ili TJERALE svoju djecu. Djeca imaju sav komfor svog malog carstva a oni komfor svoje spavace sobe.

Ne mislim da zato manje vole svoje dijete ili da su losi roditelji.

A izjava da su takva djece moze biti otudjena - je zaista pretjerivanje.

Septembar - ja nisam teoretska mama niti to pokusavam biti, no rado cujem i ucim iz iskustava drugih mama a smatram da pravo i reci svoje misljenje ovdje, ma kako se to nekome ne svidjalo
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:22   #24
Winona, a kako ti misliš naviknuti dijete da spava u drugoj sobi? Ili kako su to tvoje prijateljice koje spominješ napravile?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:45   #25
Verice ja cu to POKUSATI na nacin koji sam vidjela kod tih obitelji.

Uglavnom uredili su tako djecju sobu da je djeci zanimljivija od spavace - skupa su oslikali prozore, isli u goste klincima koji imaju svoju sobu ( dakle primjerom i Ana spava u svojoj sobi, Ana je velika curica - pa onda Ann Sophie kaze joj i ja sam )

Od kad ima mladjeg bracu , voli reci da je velika.

Onda mama kaze da ce sve njene igracke ( koje iz tehnickih razloga , malo mjesta kod tate i mame ne moze ponjeti, ne sve barem ) osjecati usamljeno i bojati same.

Malena jako voli svoju sobu ( sama birala tapete, ormar, mini stolice ) pa i to pomaze.

Frendica kaze da se djeca bolje naspavaju u vlastitom krevetu i imaju veci komfor.
Jedna je pocela djete navikavati u vlastitu sobu kad je muz imao tesku virozu i kasljao cijelu noc i kihao a mala se stalno budila.

Dakle bez vike, batina i presinga.
Ta djeca znaju da su im roditelji u blizini i da doci ako ih trebaju.
Ujutro sljedi obavezno mazenje ( dugo ) kod mame i tate.

A nije iskljuceno i da cu ja biti losa mama. Tko zna ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:46   #26
Quote:
Winona1 kaže:
a klinci se ne probude ?



Pitanje ti stvarno ruši.
Uz to tvoje takvo razmišljanje neš se poševiti dok ti sin ne ode u vojsku.
Djeca noću spavaju, naravno da se tu i tamo probude. Prekineš radnju, odeš u sobu, rješiš djecu i nastaviš di si stala.
Ili se poševiš nabrzihen dok popodne odspavaju ili kad ih uvališ baki ili......
Sve se može
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:49   #27
Quote:
Prekineš radnju, odeš u sobu, rješiš djecu
ja sam tebe shvatila ( pises spavaca danju igraonica nocu jel ) da vi imate seks u istoj sobi a neke postove ovdje sam shvatila cak u istom krevetu.

Quote:
mozes da imas dobar sex.zivot i kada djeca spavaju sa mamom i tatom u krevetu....

Hvala ( post ti je neobrambeni i nenapadacki, dakle vjerojatno ti i jesi to kod sebe optimalno rjesila, za ove druge nisam sigurna )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:50   #28
Quote:
Tija kaže:
Pitanje ti stvarno ruši.
Uz to tvoje takvo razmišljanje neš se poševiti dok ti sin ne ode u vojsku.
i ja mislim

djeca spavaju u jednoj, odrasli se seve u drugoj. tacka!
neobavezno ko u kojoj, necu zbog seve trenirat dijete za svoju sobu!

i winonica, sori, ali jesi teoretska mama
ne mislim nista uvrjedljivo

pitas i ucis, to je ok
al to je kao da bi ja sad isla uciti ronjenje gledajuci ronioce i dvaput zagnjurila glavu pod vodu-
ne znas sta te ceka dok sam ne probas

widi se da si osoba koja voli sve planirat, (jesi vec isplanirala na koji ce faks tvoja nerodjena djeca ici )
ali mislim da za roditeljstvo moras naucit bit malo fleksibilnija
inace ce i tebi i tvojima biti pakao

roditeljstvo je za mene nesto sto se gradi najvise "u hodu"
ne mozes, niti je potrebno biti na sve pripremljen
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:51   #29
Quote:
Winona1 kaže:
ja sam tebe shvatila ( pises spavaca danju igraonica nocu jel )
Čitaj pažljivije......igraonica danju, znači soba koja služi djetetu za igranje, potpuno namještena sa gomilom razbacanih igračaka, u njoj nitko ne spava.
Noću se pretvara u jebaonu.
A djeca spavaju s nama u spavačoj sobi.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:51   #30
Quote:
neobavezno ko u kojoj, necu zbog seve trenirat dijete za svoju sobu!
mozda je to tvoja odgojna metoda ? mozda nije ?

Ovdje treniranje nije u modi, ima i drugih nacina
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:54   #31
Pa sad, Winona, iz ovoga što pišeš izgleda da se radi o malo većoj djeci - i meni se čini u redu pokušati dijete u nekoj dobi zainteresirati za spavanje u vlastitoj sobi, ali naglasak je na pokušati - znači ako neće, neće. Imam i ja malog nećaka koji ima svoju preslatku sobicu i jako je ponosan na nju, uvijek me vodi pokazivat svoju sobu, ali svejedno spava sa mamom i tatom
Meni su samo strašne one metode ostavljanja djeteta da plače.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:57   #32
Quote:
Winona1 kaže:
mozda je to tvoja odgojna metoda ? mozda nije ?

Ovdje treniranje nije u modi, ima i drugih nacina
winona ti corava na oci
velim NECU TRENIRAT!!!
trenirat=navikavat, privoljavat, uciti....

nije trening negativna rijec
skuliraj malo
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:59   #33
tocno...klinci su tad imali malo vise od godine dana.


p.s. verice pa mi smo teoretske mame, nemamo mi pojma


Edit by Sept....
PS. Winona ovo je RiD, topic o djeci i spavanju.
Teme o meni kao moderatoru mozes otvarat na PZK, ili na konkretnom forumu Kokosinjca. Ako ti nije dovoljno objasnjenje koje si vec bila dobila na PM

Zadnje uređivanje Septembar : 04.07.2003. at 13:51.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:03   #34
Quote:
Winona1 kaže:

p.s. verice pa mi smo teoretske mame, nemamo mi pojma
Pa čuj, to je istina.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:03   #35
Kada dijete spava s roditeljima i kada mu se "ugadja" i ne pusta ga se da place, obicno ljudi kazu - razmazeno je.

Medjutim, sve vise prevladava misljenje da djeca koja nisu "izbacena" iz roditeljskog kreveta i smjestena sama u sobu, te na ciji se plac obraca puna paznju, kasnije imaju vise povjerenja u roditelje, sigurnija su sebe. Navodno je takvu djecu lakse odgajati kada imaju 2 - 3 godine, jer ti na neki nacin takav odnos pun postovanja vracaju i zele ugoditi roditeljima.
Takvu djecu se nece vidjeti da se inate i bacaju po podu.

Meni se naravno takva misljenja jako svidjaju jer odgovaraju onom sto radim s malom.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:07   #36
bigblue moje pitanje je bilo da li planiras svoju malenu ostaviti s vama u krevetu sljedecih 7 godina ?

I ako da, zasto ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:12   #37
Quote:
Rita kaže:
JA uopce ne osudjujem roditelje i njihovu odluku o spavanju djece ,ali ja mislim da bi me bilo frka da mi mala beba spava samnom u krevetu.Znam kakav sam spavac i nisam bas njezna.Moj muz i ja smo razgovarali o tome i mislim da ce mo napravit soluciju da je krevetic prikopcan za moju stranu kreveta,tako da je beba u njemu a k sebi je povucem samo kad je hranim po noci.Mislim da bi na taj nacin bilo i lakse kasnije prebacit taj krevetic u djecju sobu.Ne bi bio totalni sok.Sta mislite o toj soluciji?Da li je to netko od vas probao i kako to funkcionira?

Krevetic uz tvoj krevet funkcionira najbolje. Beba je blizu, osjeca tvoju blizinu, ti dobro spavas jer ne mislis da li beba tamo u svojoj sobi dise ili ne, a opet se mozes komotno legnuti, makar vidjet ces i sama da takvog spavanja kako sada spavas vise nece biti.
Kaj da ti kazem, ja sam jednom prespavala pozar u kuci preko puta, uz vatrogasce, sirene i kompletni show, a sada se mala ne moze okrenuti da ja ne skicnem da li je sve OK.

U knjigama dr. Searsa o Attachment Pareting ima dosta o co-sleeping i bas o varijantama kada dijete/ djeca spava(ju) s roditeljima (tzv. family bed) i o kreveticu s majcine strane kreveta.

Mi smo imali fazu spavanja s nama, sada imamo kinderbet do kreveta, ali svejedno koji put ostane s nama.

Ja u tome u stvari uzivam i nije da ju pustamo zato sto ne mozemo drugacije, ali nema mi ljepseg nego kada joj pomirisim glavicu po noci i vidim da li je sve OK.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:12   #38
Eto, iako sam samo teoretska mama i meni se jako sviđaju ovakva mišljenja i ovaj tip roditeljstva o kojem piše bigblue - pa ako bude sreće i postanem prava mama i ja ću se tako ponašati.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:18   #39
Quote:
Winona1 kaže:
bigblue moje pitanje je bilo da li planiras svoju malenu ostaviti s vama u krevetu sljedecih 7 godina ?

I ako da, zasto ?
Pa napisala sam da ne planiram.
Ali ako ona nece htjeti biti sama u sobi i ako ce plakati, nije mi na kraj pameti da zbog svoje komocije pustam bebu da place i dobiva traume, pa makar imala 3 godine.

Imamo dosta soba u kuci, izmedju ostalog i sobu za goste. Meni kvaliteta seksa ne ovisi o lokaciji. I kada rodis bebu, nisi vise samo skoncentrirana na odnos s muzem, a ni on a odnos s tobom. To je zajednicka beba koju volite vise od svega i dinamika u obitelji se mijenja. Tvoji interesi ti vise nisu na vrhu liste prioriteta.

Ja tebi vjerujem da ne popustas drugoj djeci, ali vjeruj mi, beba koja je tvoja je nesto sasvim drugo, izmedju ostalog i zato sto je ona za tebe uvijek ono novorodjence od tri i pol kg potpuno bespomocno i ovisno samo o tebi i tvojoj ljubavi.

Samo se sjeti Maristelle, uvijek je naglasavala kako voli seks i s muzem se dobro slaze po tom pitanju, ali je imala dvoje djece u bracnom krevetu.

Sve se moze uz malo dobre volje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:24   #40
Quote:
Samo se sjeti Maristelle, uvijek je naglasavala kako voli seks i s muzem se dobro slaze po tom pitanju, ali je imala dvoje djece u bracnom krevetu.
ovo mi je zaista promaklo

Iako dvojim da je Maristella bila stvarni lik, prije Soraja br. 2 - ali primjer i dalje stima.

Nekako mi se cini da djeca koja godinama spavaju u krevetu mame i tate bas postaju ovisna i ne razvijaju samostalnost ( koje ima i kod trogodisnjaka ).

Naravno, dozvoljavam da iz mene govori neiskustvo. Bas zato i citam sve ovo.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.