Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2003., 18:56   #81
magic, meni nisi na ignore i molim te nastavi pisati - sve ce mi ovo dobro doci vrlo skoro

winona, nisi bas fer.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 19:38   #82
Mislila sam da sam rekla sve sto sam imala o ovoj temi, ali..

Zenama koje doje je seksualna zelja smanjena, i to je to. Stvar je u hormonima.

"jer umorna mama bebe od par mjeseci ne skache vlazhna u sexy rublju u krevet"

Apsolutno tocno. Em umorne, em ako doje vlazne sigurno nisu.

Priroda se pobrinula.

Znas kaj winona, nisi jedina koja voli seks i ima dobar seksualni zivot. Bolje ti je da budes nacisto da ce ti seks biti drugaciji prvih godinu dana, makar sada ne mislis tako. Zene seksualno sigurne u sebe oko toga ne rade problem, znaju da ce kad-tad dobiti svoje tijelo natrag. Od kada zatrudnis, pa jos nekoliko godina, nije tvoje, nego na posudbi.

Ako cemo po ovom forumu suditi, odmah nakon poroda su se seksale samo Maristella i Soraja

I slazem se, nije isto imati svoje dijete i baviti se povremeno tudjom djecom.
Ja priznajem da sam prije smatrala vecinu djece od mojih prijateljica razmazenima, a sada smatram da se djeca ne mogu razmaziti , pogotovo moje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 21:39   #83
bigblue ti spadas medju rijetke na ovom topicu koji govore o godinu dana, vecina ostalih postova pise o godinama ne loseg nego moguce nikakvog seksa.

S time se ne slazem. Uz svo majcinstvo vjerujem da ukoliko se zelja nakon godinu, dvije ne vrati - nesto s tom vezom nije u redu.

Mnogo zena je umorno i iscrpljeno ali ima jedan dio koje svoje nezadovoljstvo seksom kriju za paravana majcinstva - ponavljam to su one koje nakon par godina jos uvijek je osjete da im nesto fali ako seksa nema.

Quote:
Bolje ti je da budes nacisto da ce ti seks biti drugaciji prvih godinu dana, makar sada ne mislis tako.
o da i sad mislim tako.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 22:47   #84
Evo da vam se i ja pridruzim...
Slazem se sa jednim dijelom americkog pogleda u vezi djece i spavanja u nasim krevetima, a to je da BEBE (ne djeca, nego bebe) nebi trebale spavati sa nama. Kinderbet ili kosara do kreveta je u redu, no posto se beba ne moze i ne zna obraniti, mislim da bi ih bilo jako lako 'prignjeciti'. Nije stvar u nasoj lubavi prema njima ili nasim osjecajima vec umoru, koji vi sve majke dobro poznajete. Jedan od dana umor vas moze totalno savladati i podsvijest na koju racunate da ce vas upozoriti gdje je beba, vas kompletno izda. Stoga, mozda je i bolje ne igrati se takovim stvarima.

Nadalje, moja kcerkica je evo sad 5 i pol mjeseci, kinderbet joj je spojen sa mojom stranom kreveta i kroz noc (svaku noc), ona se dokotura do mene i tako dalje spava. Ako sam ja i u tako dubokom snu da ju i ne primjetim/osjetim, mala ce se poceti drati ako joj se previse priblizim, ili nedaj boze (sto se jednom desilo, priznajem), pricepim prstice mojom rukom. Osjecala li sam se krivom? Da svakako, no nakon tog jednog puta, naviknula sam se na fact da sad umjesto 'mog' i 'njegovog' prostora u krevetu postoji i 'njezin' prostor. I znate sta? Svi spavamo sretno i veselo. Fantazija! I do kada ce mo tako? Dok god ce mala htjeti biti sa nama.

A sex? Ne kuzim da nitko (a mozda nisam ni procitala postove kak se spada), nije priznao da se sexsate sa bebom u sobi!! Beba spava, a vi mirno i polako vodite ljubav. Sta tome fali?
Ak' se promeskolji, vi stanete, ak' se probudi e onda je to vec druga stvar - STOJ, i seli se u kupaonu/kuhinju/dnevnu sobu... Ah, da i naravno (samo da napomenem), seanse sa glasnim stenjanjem i urlanjem (po izboru), ne ulaze u ovu racunicu i definitivno se ne obavljaju u istoj sobi gdje je i beba/dijete.
__________________
=====
'Veni, Vidi, Velcro' - I came, I saw, I stuck around.
=====
Melly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 00:06   #85
Quote:
Winona1 kaže:
vecina ostalih postova pise o godinama ne loseg nego moguce nikakvog seksa
ako procitas topic iz pocetka bila je rasprava o tome zasto ili ne treba dozvoliti djeci da spavaju u roditeljskom krevetu/sobi
ti si prva unijela sex kao argument za prebacivanje djece u svoju sobu
vecina ostalih postova pise o tome da se redovan sex moze imati i VAN bracnog kreveta
te da odluka o tom da li ce i gdje djeca spavati apsolutno nije pod uticajem sexualnog argumenta
o tom ti pricamo!

ja sam se rastala kad je mala imala 3 godine, a sve vrijeme je spavala u nasoj sobi!
cijelo to vrijeme sex nam je bio vise nego redovit, cak je zadnjih pol godine pred razvod to bilo nesto sto nam je najbolje stimalo i drzalo nas...
hocu rec nikad mi uopce nije palo na pamet da mjesto njenog spavanja ima ikakva uticaja na moj sex life!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 00:09   #86
Quote:
putnica kaže:
tvoje dijete najbolje moze u tebi izazvati reakciju kakvu si mislila da nisi sposobna uopće proizvesti-izmedju azdaje koja riga vatru i zmije koja sikce kroz zube- 1.zato sto si osobno odgovoran za njihov razvoj i odgoj, 2. zato sto bi htio da su tvoja djeca najbolja, najsladja, najpametnija...etc,etc 3. zato sto im uvalis upravo onu bedaru koju i ti nosis, a koja ti se kod tebe ne svidja ili je nisi svjestan (np. neuredan, glasan, ucjenjuje...)

odjednom se pretvaras u svoju mamu i govoris tom malom, slatkom stvorenju sve ono sto si mrzio da tebi govore-tipa: pa ne moze te to boljeti, ti si vec veliki nemoj plakati (e ko da ti ne places!), sto puta sam ti rekao...i more beskonacnih gluposti koje su ti uvalili kad toga nisi bio ni svjestan.

brrr...je, odgoj se uci cijeli zivot...i opet umres glup
da

samo to nazalost vrijedi samo za obicne mame smrtnice,... ne za super-hiper-turbo-wanabee mame
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 14:42   #87
Talking

blago tebi!

kad sidjes s oblaka iznad kojeg ti je sve lijepo i suncano, mozda te i koja kap kise zalije, pa narastes, he,he..

ma, dobro i ja se trudim da ne upadam u te zamke, ali meni je trebalo fakat puno vremena da skuzim uopce zakaj koji put reagiram ko ludjak...no povijest se ponavlja, a mi ucimo!


Ciao!
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 15:25   #88
Putnica, nisi dobro procitala. Dobila si za reakciju od Septembar. Druga recenica se mislim nadovezuje na gore videne komentare.

Inace, slazem se i ja s tobom.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 11:07   #89
hvala, hvala, mirotvorac!

i sorry Sept!

ma mene ti inace siba DSMGC (Divorced Single Mum Guilt Complex)
pa mi nije tesko uvaliti krivnju, ali ko sto rekoh celicim se

inace, koliko vidim, nisam u statusu usamljena, a vjerojatno ni u konfuzijama, pa bi to bio sasvim novi topic-zato brisem!

(savladala ja smiling faces )
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 12:42   #90
Ima jedan zanimljiv Austro-ugarski pojam "kinderstube", koji osim dječje sobe ima i sociološko značenje - misli se da dijete mora imati svoju sobu - gdje je ono odgovrno za svoje stvari, slaganje, ima svoj mir i sl. - da bi se razvilo u samosvjesnu i potpunu osobu.

Nije nažalost u skladu s novčanim mogućnostima prosječnog Hrvata, ali mislim da prema tome treba težiti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 14:27   #91
Quote:
putnica kaže:
i sorry Sept!

ma mene ti inace siba DSMGC (Divorced Single Mum Guilt Complex)
pa mi nije tesko uvaliti krivnju, ali ko sto rekoh celicim se
ma sama sam ti takva (DSM)- ali ocelici se s vremenom
a onaj moj ironicni komentar je bil na racun wanabee super hyper winone
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 15:42   #92
Quote:
Septembar kaže:
ma sama sam ti takva (DSM)- ali ocelici se s vremenom


o,da, itekako! ja treniram male sive (ono sto je od njih ostalo), tako da ocelicim , a ne ili

opet skrenuh s topica! vrijeme mi je da savladam otvaranje novoga...


bok, puce
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.