Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2007., 21:57   #1
Da li su Fool.com zaista dvorske lude?

Susreo sam na internetu ekipu koji se pretstavlja kao Motley Fool. Njihove komentare sam čitao i na yahoo!business i na msn money.

Međutim, ono što mi deluje neverovatno je to da iz godine u godinu imaju pozitivan (i to debelo) rast u odnosu na indekse.

Što onda jednostavno ne prepisivati od njih? Možda ih i zovnuti da odrade koji seminar?
__________________
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti - Broj 1.
Angriff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 18:04   #2
Quote:
Angriff kaže: Pogledaj post
Možda ih i zovnuti da odrade koji seminar?
Da se zarađivanje para može naučit na tečaju svi bi bili bogati
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:15   #3
Mišljenja su ima vrhunska i nebi bilo dobro raditi suprotno od onog šta kažu. Čudi me da su ima neke analize za dionice besplatne, takve analize se inače debelo naplačuju. Imaju svoju web stranicu i može se besplato registrirati, šalju dnevne/tjedne/mjesečne analize na mail.
Ali fučkaš sve to kad se u Bosni i Srbiji zaradi neusporedivo lakše i nekoliko puta više. U USA nemožeš zaraditi 100% godišnje da se na glavu postaviš, u Srbiji je to dječja igra
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 22:31   #4
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Mišljenja su ima vrhunska i nebi bilo dobro raditi suprotno od onog šta kažu. Čudi me da su ima neke analize za dionice besplatne, takve analize se inače debelo naplačuju. Imaju svoju web stranicu i može se besplato registrirati, šalju dnevne/tjedne/mjesečne analize na mail.
Ali fučkaš sve to kad se u Bosni i Srbiji zaradi neusporedivo lakše i nekoliko puta više. U USA nemožeš zaraditi 100% godišnje da se na glavu postaviš, u Srbiji je to dječja igra
Trenutno, u Srbiji uzimaj pare oni koji već imaju pare, plus insajderska informacija (koliko god to zabranjeno bilo). Drugo, ne može svako to ni da kupi. Da imam keš na gomili, to bi sve išlo na belex. Ali ovako, na sitno za početak, srpsko tržište nije rešenje, niti ga mogu zamisliti za 20 godina...

Učinilo mi se da su ova braća na fool.com stručni u tome što rade, imaju odlične analize, čak su mi kad sam se registrovao dali gratis ime firme čije deonice treba kupovati (kao reklamu za izveštaje koji se plaćaju) i koju trenutno pratim.

Ali, kao što rekoh, nije za one koji očekuju dobit 124% u dve sedmice...
__________________
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti - Broj 1.
Angriff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 16:54   #5
ja sam "kupio" po 100 dionica njihova 2 "super tipa"...naravno, radi se o pravom stock marketu sa virtualnom lovom...al sad ću provjeriti šta će se desiti sa njihovim predviđanjima pa ti javim...ionako namjeravam otvoriti račun u Ameritradeu, pa ih možda i "u stvarnosti" poslušam ako se pokažu sada...
__________________
Miki80
miki1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:46   #6
Pozdrav,

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Mišljenja su ima vrhunska i nebi bilo dobro raditi suprotno od onog šta kažu. Čudi me da su ima neke analize za dionice besplatne, takve analize se inače debelo naplačuju. Imaju svoju web stranicu i može se besplato registrirati, šalju dnevne/tjedne/mjesečne analize na mail.
Ali fučkaš sve to kad se u Bosni i Srbiji zaradi neusporedivo lakše i nekoliko puta više. U USA nemožeš zaraditi 100% godišnje da se na glavu postaviš, u Srbiji je to dječja igra
Kako to misliš ? Srbija dječja igra !!! USA nemožeš 100% godišnje!!!
Što se tiče Srbije, problem nestabilnosti i mala likvidnost burze, dječja igra možda za monster investitore.
A što se tiče USA, zaboravljaš da imaš mogučnost upotrjebiti i futurese i pogotovo CFD-je, pa i nije tako nemoguče 100% godišnje pa i više.
Moja iskustva potvrđuju nevedenu tezu.
Sretno investiranje
romc55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:51   #7
A koliko dugo trguješ USA dionicama, koje si imao?
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:47   #8
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
A koliko dugo trguješ USA dionicama, koje si imao?
Ma nije to bitno, što ja radim, nego što češ ti, naravno iz tvoje perspektive.
Ili če ti ipak pomoči taj podatak; 2 godine - nasdaq, nyse, forex, cfd,...
Moraš na stvar gledati malo šire. Ja nisam mislio na zaradu od 100% na jednoj
dionici, varianta kupi i čekaj.
U današnje vrijeme imaš su mogučnosti shortanja, laveraga, opcije i slično.
To znači kada dionica poraste 2%, ti zaradiš 10% od svoga uloženog kapitala.
Jasno, za takvo trgovanje potrebno je dosta vremena i učenja,...

Uspješno investiranje
romc55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:36   #9
Bitno je šta ti radiš, da se vidi jel znaš o čemu pričaš ili neznaš. Napisao si da iz iskustva kažeš da se može zaraditi 100%, može se da ali samo par posto trejdera, znači skoro nemoguče. U Srbiji je situacija skoro obratna.

Btw. trgujem USA dionicama 5 godina.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:37   #10
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Bitno je šta ti radiš, da se vidi jel znaš o čemu pričaš ili neznaš. Napisao si da iz iskustva kažeš da se može zaraditi 100%, može se da ali samo par posto trejdera, znači skoro nemoguče. U Srbiji je situacija skoro obratna.

Btw. trgujem USA dionicama 5 godina.
Gle, nemoj se ljutiti znam o čemu pričam i to dobro znaš i ti sa svojih 5 godina iskustva. Mi se nemožemo slagati i biti istog mišljenja o primjerenoj ili neprimjerenoj investicijski priliki, to je OK.
Razmisli i o potencialu Rusije, Brazila i Indije.
Sretno investiranje
romc55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.