Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 02:01   #2141
Ok hvala, probat cu.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:37   #2142
Probala sam sve žive kombinacije, da ostavim prazno model i poziv na broj odobrenja, da upišem samo 99 model, a poziv na br. prazno, pa sam probala sa svojim JMBG-om, sa samo brojem računa (drugim djelom), ali neće i neće ništa prihvatiti, piše mi uvijek Neispravan unos poziva na broj primatelja!!! Ne vjerujem, piše da taj poziv na br. odobrenja nije obvezatan, a šugava ZG banka mi neda da uplatim bez toga...jao kaj da radim? Znači uplaćujem preko e-Zabe na Volksbank B-free štedni račun...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 22:32   #2143
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Probala sam sve žive kombinacije, da ostavim prazno model i poziv na broj odobrenja, da upišem samo 99 model, a poziv na br. prazno, pa sam probala sa svojim JMBG-om, sa samo brojem računa (drugim djelom), ali neće i neće ništa prihvatiti, piše mi uvijek Neispravan unos poziva na broj primatelja!!! Ne vjerujem, piše da taj poziv na br. odobrenja nije obvezatan, a šugava ZG banka mi neda da uplatim bez toga...jao kaj da radim? Znači uplaćujem preko e-Zabe na Volksbank B-free štedni račun...
Nazovi banku i pitaj !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 08:43   #2144
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Probala sam sve žive kombinacije, da ostavim prazno model i poziv na broj odobrenja, da upišem samo 99 model, a poziv na br. prazno, pa sam probala sa svojim JMBG-om, sa samo brojem računa (drugim djelom), ali neće i neće ništa prihvatiti, piše mi uvijek Neispravan unos poziva na broj primatelja!!! Ne vjerujem, piše da taj poziv na br. odobrenja nije obvezatan, a šugava ZG banka mi neda da uplatim bez toga...jao kaj da radim? Znači uplaćujem preko e-Zabe na Volksbank B-free štedni račun...
Samo upišite današnji datum u formatu XXXXXXXX pod broj odobrenja, a model ostavite prazno. Meni tako prolazi...
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 11:01   #2145
Mucila sam se sa upisivanjem svega i svacega, probala sam i sa upisivanjem datuma bez modela i nista nije prihvacalo..onda sam po predlosku za donaciju jedne udruge prepravljaja i upisala umjesto prijenos sredstava uplata na b-free racun, ostavila prazno model i br. odobrenja i onda je proslo! Wtf.? Uopce mi nije bilo jasno kako je prihvatilo tada, a kada sam popunjavala prema predlosku za prijenos sredstava nije htjelo bez broja odobrenja, a prije kada sam prenosila sredstva je...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 21:00   #2146
Jedna informacija u vezi Bfree racuna.
Ako otvarate bfree racun u EUR ili nekoj drugoj stranoj valuti, MORATE imati/otvoriti u Volksbanci devizni racun ( ne placa se vodjenje racuna) jer ako kao referentni racun navedete neki devizni u drugoj banci, onda se kod uplate na bfree racun zaracunava naknada koja je tolika da doslovno pozdere sve kamate koje bi eventualno taj mjesec dobili.

Ako otvarate bfree racun u kunama onda referentni racun moze biti bilo koji u bilo kojoj banci. I nema nikakvih troskova.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 22:46   #2147
U kunama mi je otvoren račun i idem sada pogledati da li mi je sjelo tih 5 kuna koje sam probno išla jučer uplatiti kad ono stanje računa 0,00 kuna??? Dakle uzelo mi 5 kn sa tekućeg, a nije sjelo na b-free račun??? Gledala sam dal sam dobro upisala broj računa svog i jesam, sve štima...to kad mi je iz 20-tog puta napokon uspjelo poslati bez upisa poziva na broj. Ne kužim šta se dogodilo...? Sad sam opet išla poslat 1 kunu baš da vidim, al sam upisala IBAN umjesto broja računa i to je prošlo od prve bez upisa broja odobrenja. Al to nemrem vidjet prije ponedjeljka...Zbilja mi sad niš nije jasno.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:25   #2148
žao mi je što imaš problema, probaj pričekati do ponedjeljka možda si uplatila nakon radnog vremena obje banke za transakcije..
I ja imam fiksni račun u zabi i nikad nisam imao nikakvih problema s bfree računom. U poziv na broj nikad ne upisujem ništa, u opis stavim nešto tipa "prijenos" i slično..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 20:03   #2149
Budem vidjela sutra da..a jel stavis broj racuna ili IBAN broj kod uplate? Jer kad upisem IBAN onda me nije trazilo broj odobrenja, a kad sam upisala broj racuna za uplatu onda me trazilo..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:35   #2150
Zanima me erste štednja uz premiju,recimo da stavim sad 10 000 kn odjednom,i onda po svaki mjesec oko 2 000 kn idućih 12 mjeseci,kako ide obračun s kamatom i premijom?
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 12:29   #2151
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Budem vidjela sutra da..a jel stavis broj racuna ili IBAN broj kod uplate? Jer kad upisem IBAN onda me nije trazilo broj odobrenja, a kad sam upisala broj racuna za uplatu onda me trazilo..
ja stavim samo broj računa i prolazi bez problema
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:06   #2152
Quote:
jura1986 kaže: Pogledaj post
Zanima me erste štednja uz premiju,recimo da stavim sad 10 000 kn odjednom,i onda po svaki mjesec oko 2 000 kn idućih 12 mjeseci,kako ide obračun s kamatom i premijom?
Oni daju kamatu po kamatnim razredima.
Kad tvoja glavnica naraste i predje u visi kamatni razred, od tog datuma na dalje ti racunaju vecu kamatu (koja odgovara tom visem razredu).
Ali to je samo racunanje kamate, kamata se pripisuje glavnici tek na kraju stednje (osim kod rentne stednje), a ako prekines ugovor ranije, NE PRIZNAJU ti ni lipe izdrzanog vremena stednje.

Pored svega toga OPET su smanjili kamatu i to im je praksa da smanjuju svakih 6 mjeseci u zadnje 2-3 godine.

Npr aktivna stednja u eurima sa fiksnom kamatom je sada mizernih 3.15% a bila je 3.25 prije 6 mjeseci.
Imas boljih banaka koje nude vecu kamatu na stednju sa visekratnim uplatama.
Npr Volksbank ima sad akciju do 31.12. moras orociti pocetni ulog od 500eura (moze i u kunama) i imas kamatu 3.37% tako nesto a isto mozes nadodavati uplate na glavnicu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:15   #2153
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
kamata se pripisuje glavnici tek na kraju stednje (osim kod rentne stednje), a ako prekines ugovor ranije, NE PRIZNAJU ti ni lipe izdrzanog vremena stednje.
Kamata se svaki dan obračunava i vidljiva je preko internet bankarstva. Prekidom štednje dobiješ izdržanu kamatu ali ne i premiju na kamatu koju bi dobio da si izdržao do kraja oročenja.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:16   #2154
Quote:
jura1986 kaže: Pogledaj post
Zanima me erste štednja uz premiju,recimo da stavim sad 10 000 kn odjednom,i onda po svaki mjesec oko 2 000 kn idućih 12 mjeseci,kako ide obračun s kamatom i premijom?
Imaš kalkulator za tako nešto.

http://www.moj-bankar.hr/%C5%A0tednj...alkulator.aspx
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:17   #2155
Recimo eto da je kamata 3,5% ,i koliko bih ja dobio kamata u kunama,500,1000 ili?onako u grubo ako mi možete izračunati,ili se ne isplati to stavljat uopće na štednju?
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:35   #2156
Quote:
jura1986 kaže: Pogledaj post
Recimo eto da je kamata 3,5% ,i koliko bih ja dobio kamata u kunama,500,1000 ili?onako u grubo ako mi možete izračunati,ili se ne isplati to stavljat uopće na štednju?
erste aktivna kunska štednja uz premiju na 12mj -ide 3,80% kamata i 10% premija. Znači dobio bi ovako nekaj:

Ukupno uloženo: 34.000,00 HRK
Zarađena kamata: 380,00 HRK
Zarađena premija: 38,00 HRK
Procijenjena vrijednost pri dospijeću nakon 1 god.: 34.418,00 HRK
---------------------------------------------------------------------

To da na tih 10000kn uplačuješ svaki mjesec 2000kn

Zadnje uređivanje Jessica Bo1 : 17.12.2012. at 13:36. Reason: .
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:46   #2157
Quote:
jura1986 kaže: Pogledaj post
Recimo eto da je kamata 3,5% ,i koliko bih ja dobio kamata u kunama,500,1000 ili?onako u grubo ako mi možete izračunati,ili se ne isplati to stavljat uopće na štednju?

10000 kuna bi ti za 12 mjeseci donijelo 500 kuna na rok od 12 mjeseci ako je kamata 5%, ja sam orocavao kad je bila akcija za 5% na godinu dana.

e sad ovo neka objasni netko tko zna bolje jer osim toga nisam osobno to koristio.
ako bi svaki mjesec povecavao glavnicu za 2000 kuna onda bi se na mjesecnoj bazi racunala kamata sa uvecanom glavnicom, na rok umanjen za jedan mjesec jer od uplate dodatnog novca imas i novu glavnicu.

dakle ako ti 5% kamate na 10000 kuna donese 500kn za 12 mjeseci odnosno nekih 42 kn mjesecno, sa svojih 2000 kuna dodatka u iducem mjesecu bi to bilo 11 preostalih mjeseci koji bi za 12000 kuna donijeli 550 kuna ili 45 kn mjesecno.

Uglavnom, ako imas taj novac, i ako ti nece trebati svakako je bolje da povecavas glavnicu nego da ti stoje novci na racunu.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 10:54   #2158
Znači na 10 000 kn bih dobio uz 5% kamatu 500 kn,a kad bih išao ovo na premiju od 3,8% dobio bih oko 400 kn,pa bolje mi je onda oročit tih 10 000 na jednu godinu?
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 11:16   #2159
kamate na stednju su preniske

ako uzmemo u obzir inflaciju, na nuli smo

to su lose kamate
gandalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:28   #2160
Quote:
gandalf kaže: Pogledaj post
kamate na stednju su preniske

ako uzmemo u obzir inflaciju, na nuli smo

to su lose kamate
Ne, mi smo na nuli.

Oni koji ne štede su u minusu.
Mudroser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.