Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 22:17   #1
Samohrani otac... djeca... posao....

Eto,za promjenu,nije majka,nego otac.
Naime,ne svojom krivnjom,našao sam se u toj situaciji...Prvo i osnovno,da napomenem par crtica....
Djecu sam želio,jako,neizrecivo....zašto?Pojma nemam,osječao sam se spreman.
Od kada su došli na svjet,ja sam se promjenio,po svome skromnom mišljenju na bolje,no ta moja promjena iz mladića koji je bio aktivan po vani 18.sati dnevno,koji je mogao popiti i more alkohola,više bio u autu nego na nogama,onaj koji je u svakom kvartu imao neku"prijateljicu",u oženjenog čovjeka koji je sve podredio(svojevoljno,bez prisile),braku,ženi a ponajviše djeci.,koštala me braka.
Od prvog dana sudjelujem u njihovim životima,od mjenjanja pelena,do dizanja po noći,dok su bili klinci,na svaki zvuk,ili nepravilno disanje...U svakom slučaju,uživam u njima 110%,i to svakim danom.Sada smo školarci,i tu sada imamo nekih problemčića,ali ih uspješno riješavamo.
Dani u tjednu nam se sastoje,od odlaska u školu,ja odem na posao,oko 16.h.se nađemo doma,skuham ručak,krenu vanškolske aktivnosti,u vidu karate-a,ritmike i sl.,Oko 20-h.je večera,rewiev dana,i do 21.h. smo u krpama,nakon tuširanja i pranja zubića.Vikende provodimo na Jarunu,Bundeku,Sljemenu,Tuhelju,ili opet doma,ali smo zajedno.Budući da smo 7-mi mjesec bez majke koja je krenula sama dalje u život,mislim da nam ide sasvim OK.Naravno,uvjek može bolje,ne?
Kak ste Vi u sličnoj situaciji postupili,napravili....?Ja sam novi u svemu tome,imam volje,želje i elana,a opet htio bi poboljšati kvalitetu gdje god je to moguće...
Slušam....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 13:37   #2
Svaka časti na požrtvovnosti!Mislim da je najvažnije za djecu da znaju da ih otac voli i podržava, drugo je nevažno. bez obzira koliko vremena imaš važno je da se kvalitetno provodi. Kako su djeca primila odlazak majke i da li je viđaju često? Mislim da je to traumatično za svako dijete i stvara osjećaj nesigurnosti.Ali uz tvoju potporu osjećaj sigurnosti i prihvaćenosti se može vratiti!
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 19:08   #3
Quote:
thegirl kaže: Pogledaj post
Svaka časti na požrtvovnosti!Mislim da je najvažnije za djecu da znaju da ih otac voli i podržava, drugo je nevažno. bez obzira koliko vremena imaš važno je da se kvalitetno provodi. Kako su djeca primila odlazak majke i da li je viđaju često? Mislim da je to traumatično za svako dijete i stvara osjećaj nesigurnosti.Ali uz tvoju potporu osjećaj sigurnosti i prihvaćenosti se može vratiti!
Hvala,ali fakat mi nije teško,to su moja djeca,i svaki trud oko njih je meni privilegija.Njih dvoje su jedina bića na ovome svjetu za koje dajem sve,bez razmišljanja.
Kako su podnjeli odlazak majke?Vidiš,to ti je pitanje na koje teško mogu odgovoriti,zato kaj je i meni teško kada vidim njih da ih to boli.Teško im je što je normalno.Mali,iako je stariji(10.g.)teže je to prihvatio,što se odrazilo i u školi i u ponašanju.Naime postao je mirniji i povučeniji,smije se,ali nije to više onaj osmjeh koji je bio prije,i tak ima sitnica i situacija gdje sada drugačije reagira.Mala,je dvije godine mlađa,no ona je vezanija bila i prije uz mene,tako da je ona to nekako lakše podnjela.Razgovarali smo često,svi četvoro(i ex je bila s nama),i ona im je pokušavala to nekako objasniti,ali budući da meni nije uspjela objasniti bit svojeg odlaska,sumnjam,tj.siguran sam da ni oni nisu baš načisto,jer kod nas nije bilo nikada ni svađa ni lupanja vratima ili sl.
Da,neigurnost je očigledna kod maloga,ali radimo na tome,ako ništa prešli smo onu situaciju kada su oni mislili da je ex otišla zbog njih,uspjeli su se pomiriti da oni nisu krivi,i to mi je veliko olakšanje.
Idem korak po korak,jer znam kako im je,jer su se i moji rastali dok sam imao 4.g.,pa imam nekakva iskustva,i znam kaj mi se rojilo u glavi.Pričamo,nema zabranjenih tema,i tako dan po dan prolazi,a kažu da vrijeme liječi sve,u što nisam siguran,ali ajde....ide ...bi će dobro....optimist sam
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 21:47   #4
Ne bih htjela u offtopic ali jednostavno ne razumijem majke koje mogu ostaviti svoju djecu i "nastaviti zivot". Mislim, gdje je majcinski instinkt.. To mi je tako tuzno.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 21:54   #5
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela u offtopic ali jednostavno ne razumijem majke koje mogu ostaviti svoju djecu i "nastaviti zivot". Mislim, gdje je majcinski instinkt.. To mi je tako tuzno.

Ostaviti u ovome slučaju nije riječ.Recimo da je prevladao očinski instinkt,i logika....
Kad smo več u off-u...zakaj je jedino i isključivo žensko pravo da dobiju djecu nakon razvoda?????Mislim,i sudstvo nam radi na isti način,a sumnjam da sam ja jedini koji se borio za djecu zbog djece,a ne da povrijedi bivšu i izvojeva pobjedu nad istom.Kaj smo fakat mi muški niža vrsta od žena,pa da neznamo sa djecom?Več mi na živce idu pohvale,i rame me boli od tapšanja kak sam ja uspio dobiti djecu i to sporazumno!!!!Hallo!!!!!I mi imamo dušu i srce,vjerovale ili ne.
Ima i dobrih muškaraca među muškim svinjama,i loših žena među sveticama.Točka!
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:32   #6

Pa nisam mislila da si nesposoban! Dapace, znam da ima jako puno dobrih i briznih oceva. Bez daljnjega.
Moj komentar je isao na racun majke. Ipak je nekako normalno da zena koja je 9 mjeseci nosila dijete nakon rastave zeli ostati sa djecom. Mislim da cemo se sloziti kada kazem da je ipak povezanost izmedju majke i djeteta veca nego izmedju oca i djeteta. Time ne mislim reci da si ti los otac. I nemoj se derati na mene, this kitty is not pleased.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:50   #7
nemoj se odmah srditi kaj dobivaš pohvale. zato smo tu da hrabrimo jedni druge. znaš, nisi jedini samohrani otac i to nam je jasno. al mogu ti reći da si jedan od rijetkih koji prilično objektivno sagledava stvari. velika većina muškaraca od takvih situacija pravi dramu, kukaju i cvile, puni su mržnje, osvetoljubivosti, a, naravno, sve je kriva ona grozna ženturača. a tek kak je teško brinut o djeci, zamisli peglat, pa djeci osigurat uravnoteženu prehranu, pa sve to košta, ona nas je napustila...joj
pa smo onda oduševljene što još ima ljudi. LJUDI.
kod kliinaca je najvažnija prisutnot. i razgovor. zbilja nema zabranjenih tema. a rastavna situacija i kod njih prolazi svoje faze. to je proces za kojeg je dobro biti spreman. konsultiraj se ako treba s ljudima iz Modusa. nije da ih reklamiram, al mom klincu je pomoglo. a još više meni, da na vrijeme zapazim i reagiram. i pročitaj nešto tipa :vaše kompetentno dijete i sl.
dobro je da ste savladali tu uobičajenu i čestu situaciju osjećaja krivnje, pa onda dolazi strah od gubitka, osjećaj nesigurnosti, čak ostavljenosti, razočaranje u roditelja. a pogotovo ih boli kad osjete tvoju tjeskobu, kad naprosto nisi u stanju biti vedar i njima potpuno posvećen. ne znam kako si to i jesi li savladao, ali i to je proces. oni imaju svoje male antene kojima hvataju i najmanji signal, osjećaju da trenutno duhom nisi prisutan, a ne razumiju zašto.
najbitnije je da ostvarite potpuno povjerenje. da se osjeća siguran u tebe, da zna pouzdano da ga voliš, da ga uvijek voliš, i što god se desilo, uvijek ćeš ga voljeti i biti mu potpora. kod svojih klinca sam uspjela uspostaviti prilično blizak odnos, pričaju mi što je u školi, ko kako koga, kad naletim na nešto škakljivo, ako je ozbiljna stvar kažu mi, ali traže potpunu diskreciju. to pošujem. nije u redu da ispadnu izdajice. sad su zaljubljeni, i znam u koga, i potičem ih da razvijaju svoje emocije. ali ih učim da moraju njima vladati, da ih biraju, a ne da budu robovi iluzija. emocija je najbolja kad je adekvatna situaciji i ne sprečava te da napreduješ.
joj, sori, malo sam razvezla priču, al eto, pitao si kakva su tuđa iskustva. klasa optimist
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:05   #8
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post

Pa nisam mislila da si nesposoban! Dapace, znam da ima jako puno dobrih i briznih oceva. Bez daljnjega.
Moj komentar je isao na racun majke. Ipak je nekako normalno da zena koja je 9 mjeseci nosila dijete nakon rastave zeli ostati sa djecom. Mislim da cemo se sloziti kada kazem da je ipak povezanost izmedju majke i djeteta veca nego izmedju oca i djeteta. Time ne mislim reci da si ti los otac. I nemoj se derati na mene, this kitty is not pleased.
Ne se ljutiti,ali opče mišljenje me poražava,ako znaš kaj mislim,borba protiv vjetrenjača je gadna stvar.....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:08   #9
Znam, i shvacam te ali zaista nisam mislila to..
Ali rijeseni su nesporazumi.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:42   #10
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
nemoj se odmah srditi kaj dobivaš pohvale.
.......
Jel ti to mene želiš uplašiti?
Neuspio pokušaj
Da,u principu znam kaj me čeka,i mislim da sam spreman.Ovakvu pomoć ću uvijek primiti na znanje,a dali i gdje ću iskoristiti,to je,ipak na meni.
Sve u svemu,za sada nam ide,a budući da smo počeli dobro,mislimo tako i nastaviti,i naravno,nadati se najboljem.Amplituda uvjek ima i treba ih biti,a mi ćemo probati negativne preskočiti,a pozitivne probati održati što duže.
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:50   #11
kakvo plašenje, neko ko se brine o djeci, sebi, poslu, zauzima gard kakav može, taj se ne da tako lako zaplašiti. pa nisam aždaja (iako mnogi to misle)
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:54   #12
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
kakvo plašenje, neko ko se brine o djeci, sebi, poslu, zauzima gard kakav može, taj se ne da tako lako zaplašiti. pa nisam aždaja (iako mnogi to misle)
Iščitavam svaki tvoj post sa pozornošču,jer ti si jako daleko na putu,na koji sam ja tek krenuo.A zakaj da baš sve naučim na svojim greškama?
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 00:10   #13
pametno, pametno. al znaš, ima poslovica: iskustvo povećava našu mudrost, ali ne smanjuje našu glupost.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 00:15   #14
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
pametno, pametno. al znaš, ima poslovica: iskustvo povećava našu mudrost, ali ne smanjuje našu glupost.
Koliko god ti ili netko drugi meni pomogne savjetom,opet sam ja taj koji to treba provesti u djelo,dakle kod mene pali on"uzdaj se u se i svoje kljuse"
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 00:34   #15
Nemam djecu pa znam da moj komentar ne može biti značajan. Ipak, željela bih reći da me način na koji pričaš o svom životu s djecom uvjerava da se oni osjećaju dobro s tobom i da su sretni. Mislim da djeca trebaju rasti u takvom obiteljskom okružju. Želim ti puno sreće s tvojim mališanima!
dorina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 00:54   #16
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Eto,za promjenu,nije majka,nego otac.
Naime,ne svojom krivnjom,našao sam se u toj situaciji...Prvo i osnovno,da napomenem par crtica....
Djecu sam želio,jako,neizrecivo....zašto?Pojma nemam,osječao sam se spreman.
Od kada su došli na svjet,ja sam se promjenio,po svome skromnom mišljenju na bolje,no ta moja promjena iz mladića koji je bio aktivan po vani 18.sati dnevno,koji je mogao popiti i more alkohola,više bio u autu nego na nogama,onaj koji je u svakom kvartu imao neku"prijateljicu",u oženjenog čovjeka koji je sve podredio(svojevoljno,bez prisile),braku,ženi a ponajviše djeci.,koštala me braka.
Od prvog dana sudjelujem u njihovim životima,od mjenjanja pelena,do dizanja po noći,dok su bili klinci,na svaki zvuk,ili nepravilno disanje...U svakom slučaju,uživam u njima 110%,i to svakim danom.Sada smo školarci,i tu sada imamo nekih problemčića,ali ih uspješno riješavamo.
Dani u tjednu nam se sastoje,od odlaska u školu,ja odem na posao,oko 16.h.se nađemo doma,skuham ručak,krenu vanškolske aktivnosti,u vidu karate-a,ritmike i sl.,Oko 20-h.je večera,rewiev dana,i do 21.h. smo u krpama,nakon tuširanja i pranja zubića.Vikende provodimo na Jarunu,Bundeku,Sljemenu,Tuhelju,ili opet doma,ali smo zajedno.Budući da smo 7-mi mjesec bez majke koja je krenula sama dalje u život,mislim da nam ide sasvim OK.Naravno,uvjek može bolje,ne?
Kak ste Vi u sličnoj situaciji postupili,napravili....?Ja sam novi u svemu tome,imam volje,želje i elana,a opet htio bi poboljšati kvalitetu gdje god je to moguće...
Slušam....

A kakva je to slicna situacija?

Pa ljudi se sastaju, vole i rastaju.. sve je to normalno i ljudski..milioni ljudi na svijetu isto tako zhivi..
Zhivi svoj zhivot najbolje sto mozhesh i svemu se daji sa puno energije i elana.. i nemash se cega bojat.. najbolje od sebe si dao..

Ili ne?

__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 02:31   #17
Puno si me ohrabrio A. ...na istom smo putu (slicne sudbine sa supruznicima ) i tvoja snaga i optimizam mi je pomogao veceras
adda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 20:34   #18
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
A kakva je to slicna situacija?

Pa ljudi se sastaju, vole i rastaju.. sve je to normalno i ljudski..milioni ljudi na svijetu isto tako zhivi..
Zhivi svoj zhivot najbolje sto mozhesh i svemu se daji sa puno energije i elana.. i nemash se cega bojat.. najbolje od sebe si dao..

Ili ne?


Dali znaš da si dao djeci najbolje?Za njih nikada nije dovoljno(i dovoljno dobro)...treba stalno raditi,pogotovo kada si u deficitu za jednog roditelja.
Saznat ću dali sam dobro radio,ali za par godina....ipak,dajem koliko znam i mogu...
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 20:35   #19
Quote:
adda. kaže: Pogledaj post
Puno si me ohrabrio A. ...na istom smo putu (slicne sudbine sa supruznicima ) i tvoja snaga i optimizam mi je pomogao veceras

Ajde da i ja nekome pomognem.
Ako treba kakva pomoć,javi....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:07   #20
Wink

Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Ajde da i ja nekome pomognem.
Ako treba kakva pomoć,javi....

i ti isto .....
adda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.