Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 16:38   #21
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
NA atm-u je.

Lijepa tendencija kretanja dionice, prva transakcija 388, zadnja 369,99, s tim da se trgovalo i po 350.
A HG Spotom se izgleda više ni ne trguje.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:39   #22
Tko je jamio - jamio je!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:40   #23
Quote:
bickomir kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ti stvarno nemaš pojma o čemu pričaš.
CR nema nikakva prava na autore koji nisu kod njih, nego samo na pjesme koje su ti autori napravili dok su bili u CR.
Preciznije samo na ta izdanja. Te iste pjesme autori mogu snimiti u novim aranžmanima, CR neće imati nikavih prava na njih.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:41   #24
To vam je kad ste škrti kupiti izvješće koje pokazuje sasvim jednu drugu situaciju nego što to vi tu želite predočiti.

Ipak, što više pesimista tim bolje, tako je bila i na PTKM na 115 kuna, na BZJK na 500 kuna, na ELKA na 120 kuna itd.

Kad je puno optimista, ne valja.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:10   #25
Pratite navedenu dionicu u sljedecem kvartalu.
Prema danim mi informacijama ima tu jos dosta mesa
__________________
Mrzim TULJANE!!!
[KRME] is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:02   #26
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
Nova dionica na HR tržištu, Croatia records:

ZSE: Croatia Records najlikvidniji sa 3,7 milijuna kuna prometa

Cijena dionice Croatia Recordsa kretala se od početnih 300 kuna sve do 472 kune, zaključivši dan na 370,01 kunu, uz 68,19-postotni rast.

Zadnjeg dana u tjednu Crobex je ojačao 0,57 posto, na 4680,5 bodova.
Najlikvidnija je bila dionica Croatia Recordsa koja je ostvarila 3,7 milijuna kuna prometa. Cijena se kretala od početnih 300 kuna sve do 472 kune, zaključivši dan na 370,01 kunu, uz 68,19-postotni rast.


Eh da mi umjesto navedene dionice ponude po ovoj cjeni ponude prodat dionicu CROS-R-A kupio bi je bez razmišljanja ipak netko se može zajebat za jedno slovo
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:10   #27
pratit mogu, ali u mom portfelju se nece naci tako skoro, ako se ikad i bude nasla. a ako cemo usporedivat, usporedimo s diskografskim kucama u americi, koje otkrivaju nove talente, potpisuju ekskluzivne ugovore, i dizu masu love.
1) u hrvatskoj ce i najgori idiot preprzit CD prije nego ga kupit. neznam vise koja budala kupuje originalne CDe
2) imaju azru i olivera? jel imaju mozda i metuzalema? niko to vise normalan ne slusa
jedini profit im predstavlja preprodaja stranih izvodaca, a to ih pretvara u trgovinu. ali ako gledas pozitivno konzum se trguje na 50000 kuna
izgleda meni, da su izlistali na burzu jer su ljepo vidjeli da firma lagano propada. nema novih talenata, nema novih ugovora, 'ajmo jednostavno sve prodat dok jos nesto vrijedi i ulozit u gradevinu'
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:15   #28
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
pratit mogu, ali u mom portfelju se nece naci tako skoro, ako se ikad i bude nasla. a ako cemo usporedivat, usporedimo s diskografskim kucama u americi, koje otkrivaju nove talente, potpisuju ekskluzivne ugovore, i dizu masu love.
1) u hrvatskoj ce i najgori idiot preprzit CD prije nego ga kupit. neznam vise koja budala kupuje originalne CDe
2) imaju azru i olivera? jel imaju mozda i metuzalema? niko to vise normalan ne slusa
jedini profit im predstavlja preprodaja stranih izvodaca, a to ih pretvara u trgovinu. ali ako gledas pozitivno konzum se trguje na 50000 kuna
izgleda meni, da su izlistali na burzu jer su ljepo vidjeli da firma lagano propada. nema novih talenata, nema novih ugovora, 'ajmo jednostavno sve prodat dok jos nesto vrijedi i ulozit u gradevinu'
Prekrasno ste to izložili kolega
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:17   #29
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
izgleda meni, da su izlistali na burzu jer su ljepo vidjeli da firma lagano propada. nema novih talenata, nema novih ugovora, 'ajmo jednostavno sve prodat dok jos nesto vrijedi i ulozit u gradevinu'
a i to sto kazes.
uostalom, nekretnina je najbolja investicija.
__________________
Mrzim TULJANE!!!
[KRME] is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:50   #30
Točno vidim dečki se kuže u investiranje, ali ne znaju osnove nego trabunjaju.
Da ne bilo rekla kazala, da vam malo objasnim:

1. nije firma izašla na burzu, već jedan od dioničara koji nije djelatnik firme, a taj dio je kupio vjerojatno na dražbi (rječnik stranih riječi od Klaića pa pogledati što znači dražba),
2. osnove investiranja predlažem, od A. Samodol: "Kako sam uspio bez odricanja uštedjeti 10.000 kuna", možda se i vama posreći,
3. dobar investitor prepoznaje situaciju, a loš kritizira,
4. kako ste svi ujednačeni dolazim do jednog zaključka koji je valjan: dečki treba učiti, učiti i samo učiti.

Ajmo sad spati pa ponovno se vidimo ujutro.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 01:27   #31
Stvarno.
Dečki, treba učiti kako spušiti lovu na CROR-R-A tj. kupiti je po 470 i nakon <24 sat imati 350kn po dionici...

bokica, ajde majekti prestani nas nepismene opismenjivati ako to uključuje kupnju CROR.

Hvala.

P.S. Meni se više svidja trenutno DIOK i BZJK... Cilj mi je zaraditi, a ne spušiti. CROR mi nije ni u najludjim sanjima. Al, vjerojatno je to zato što ih mrzim. I Olivera i Azru...

If U catch my drift.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 07:40   #32
Pričaš o 470 kuna kao da su prošli milijuni. Prošao je nemali broj dionica po toj cijeni, nije vrijedno spomena.
Firma ako izlazi na tržište ne znači da je loša, jer u tom slučaju INA, JDOS i slični bi po vama značilo da su u komi pa izlaze na burzu.
Zato osim pisanja po forumu potrebno je proučiti literaturu, a to je najteže.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 07:50   #33
BZJK nije ni dostavila izvješće burzi, a DIOKI raste na krilima novinarskih članaka, izmišljenih priča.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:06   #34
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
BZJK nije ni dostavila izvješće burzi, a DIOKI raste na krilima novinarskih članaka, izmišljenih priča.
Ali meni zaradjuje...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:30   #35
Aha, znači firme koje ne dostavljaju izvješće i posluju s gubitkom su ok, ali one koje imaju pola milijuna dobiti kao što ima Croatia records i dostavljaju izvješće ne valjaju. Zanimljivo. Bravo!!!
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:35   #36
Hmmm. Dio portfolia u RH mi je u rizicnijim dionicama. To ubrajam u to. Tebi nije?

A CROR mi ne ulazi ni u jednu ni u drugu kategoriju. 0.5m KN? Koliki je P/E?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:38   #37
Nevjerojatno pitaš koliko je P/E kod Croatie, u svakom slučaju pozitivan nego kod Diokija koji posluje negativno i ima negativan P/E, a BZJK koja raste na 100.000 kuna prometa dnevno i ne dostavlja izvješće sve je samo ne realno, obična navlakuša.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:22   #38
stari moj, mozda je navlakusa, ali zafashan jos ima prilike izaci uz zaradu. dok ti, koj si uso u CROR po 470, jos duuuugo neces imati prilike izaci uz nikakvu zaradu.
ajde budi faca molim te i reci nam po koliko si kupio? sad je vec ocito da nisi nikoga navukao, a neces ni citatelje koji citaju forum, pa mozes i reci po kolko si ubo da ti se malo smijemo u facu.
osim toga, sad sam te ljepo zapamtio kao navlacivaca, pa mozes slobodno promjenit nick, jer ovo sta ti radis je vec postalo smjesno.

za kraj: bokica je navlacivac, ljudi nemojte mu vjerovat jer laze cim zine.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:26   #39
Osoba koja izjavljuje:

citiram: izgleda meni, da su izlistali na burzu jer su ljepo vidjeli da firma lagano propada. nema novih talenata, nema novih ugovora, 'ajmo jednostavno sve prodat dok jos nesto vrijedi i ulozit u gradevinu'

o njoj govori da nije upućena u osnove investiranja, i kako bi uzvratila diksreditira drugu osobu.
Dečko, učiti treba, a na stalno pisati po forumu čičkarije.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:35   #40
Cijena dionice Croatia Recordsa tek se formira
Dionica Croatia Recordsa uvrštena je u petak na Zagrebačku burzu u kotaciju Usporedna tržišta i već prvi dan trgovanja ušla je u rang najlikvidnijih dionica, s porastom cijene od čak 68 posto. Završna cijena u petak bila je 370 kuna, a tijekom današnjeg dana do potkraj trgovanja spustila se za oko 5,4 posto

S obzirom na to da je u petak bio prvi dan trgovanja dionicom Croatia Recordsa, porast njene cijene ne može biti predmet Hanfinog razmatranja. A tako će biti i sljedećih mjesec dana, jer je to rok u kojem se prema Uredbi cijena novouvrštene dionice tek formira i bilo kakva promjena ne utječe na moguće reagiranje nadležne institucije.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.