Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 09:49   #61
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Zar ti zbilja mislis da je jedini smisao braka imat djecu? Upakiraj u bilu haljinu, napumpaj i razmnozavaj se??
ne, ne mislim.
ne zanimaju me stereotipi.
al da netko odlucno odbija i samu mogucnost da sa mnom ima dijete, sigurno bih se osjecala nevoljeno i odjebala i tu osobu i takav brak.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 09:57   #62
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
.mislim da je dobro rjesenje, ako zena iz bilo kojeg razloga ima animozitet prema radjanju, udomiti ili usvojiti dijete.
cesto se brzo nakon toga desi i normalna trudnoca.
a ja ne mogu shvatiti zašto gurate majčinstvo nekom pod nos pod svaku cijenu. nema mi ničeg goreg od donošenja na svijet ili preuzimanja odgovornosti za nečiji mladi život samo zato jer maternica podrazumijeva želju za majčinstvom..
daleko mi je više fer osoba koja jasno kaže da ne želi od one koja ima djecu jer eto joj kontracepcija baš i nije stigla u raspored
imaš i zube iako skoro pa jedva više žvačeš sirovu hranu..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 09:58   #63
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
al da netko odlucno odbija i samu mogucnost da sa mnom ima dijete, sigurno bih se osjecala nevoljeno i odjebala i tu osobu i takav brak.
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:00   #64
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
a ja ne mogu shvatiti zašto gurate majčinstvo nekom pod nos pod svaku cijenu. nema mi ničeg goreg od donošenja na svijet ili preuzimanja odgovornosti za nečiji mladi život samo zato jer maternica podrazumijeva želju za majčinstvom..
daleko mi je više fer osoba koja jasno kaže da ne želi od one koja ima djecu jer eto joj kontracepcija baš i nije stigla u raspored
imaš i zube iako skoro pa jedva više žvačeš sirovu hranu..
ne govorim o bioloskoj uvjetovanosti nego o ljubavi.
iako je glupo ignorirati i cinjenicu da imas maternicu.
postoji i cijeli niz funkcionalnih bolesti koje se dogadjaju jer zena u neko normalno joj doba ne zatrudni.

ja ne propovijedam, nego govorim na temelju nekog zivotnog iskustva.
i ja sam godinama, skoro cijeli zivot imala ogroman strah i od trudnoce i od majcinstva i od cijelog paketa ide s tim.
ali ne mozes ti razumom i zbog straha negirati nesto sto ti je urodjeno i prirodno.
ako se tvoje tijelo svaki jebeni mjesec priprema za trudnocu, onda je idiotski negirati da je to normalna i prirodna stvar.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:02   #65
Quote:
MAHER5 kaže: Pogledaj post
baš sam neki dan pričao sa starijim bratićem,on ima sličnu situaciju,on hoće sina, oduvijek je htio,ali kada se ženio je ženi pustio to da ne moraju odmah imati dijete i ona je to prihvatila kao gotovu stvar,no baby,ali sada su u braku već 4 godine(veza traje negdje 12 godina,koliko ja znam),ona ima 32 on 37 i njemu je zadnjih mjeseci proradio biološki sat i došlo mu je do pameti da je krajnje vrijeme ako misli...............

i došao je čovjek do sljedeće odluke,ili će draga popustiti do njegove 38(još par mjeseci) ili nema izbora nego tražiti neku koja hoće dijete

tako da ako je to ikakva indikacije tvoje situacije,stvarno si u kurcu
I za koga se na kraju oženio tvoj bratić? Za ženu koju voli ili nerođenu djecu? A baš me zanima kako bi reagirao da mu žena recimo rodi retardirano dijete, da li bi i tad bio uz njega ili bi kao veliki broj muškaraca podvio rep i pobjegao? Jadan li je to mentalni sklop kad si s nekim radi moguće djece a ne radi te same osobe
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:03   #66
Mislim da bi ti jednog dana moglo biti jako žao...toliko je žena koje ne mogu imati djecu da je to prestrašno, ja se samo nadam da ti se jednog dana neće dogoditi da jako poželiš dijete...i tada ustanoviš da ga više ne možeš imati
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:03   #67
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
dobro, jos si mlada, imas jos vremena.
ali ne razumijem zasto si se uopce onda udavala za nekoga s kim ne zelis djecu?
Ne radi se o tome, da ja ne zelim s njim dijete, vec ga ja uopce ne zelim. Ne postoji muskarac s kojim zelim dijete, jer nije stvar u muskarcu, vec u tome da ja ne zelim dijete.
lealae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:04   #68
Quote:
lola24 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ti jednog dana moglo biti jako žao...toliko je žena koje ne mogu imati djecu da je to prestrašno, ja se samo nadam da ti se jednog dana neće dogoditi da jako poželiš dijete...i tada ustanoviš da ga više ne možeš imati
Ako ipak jednog dana ustanovim da zelim dijete ( sto je tesko moguce ), onda cu posvojiti ili udomiti dijete.
lealae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:06   #69
Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome, da ja ne zelim s njim dijete, vec ga ja uopce ne zelim. Ne postoji muskarac s kojim zelim dijete, jer nije stvar u muskarcu, vec u tome da ja ne zelim dijete.
mislim da to nije normalno i da tu stvar moras rijesiti sa strucnom osobom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:08   #70
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ma ja mislim da bi ona SA SOBOM trebala rijesiti taj problem.
jer ce ga imati sa svakim.
to mi izgleda kao da osoba mrzi samu sebe.
A kakav ja to problem imam? Koliko imas godina, jel imas vise od 35, jesi udana, imas djecu? E mozda ti imas problem, vidis kako se lako moze generalizirati
lealae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:08   #71
Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
A kakav ja to problem imam? Koliko imas godina, jel imas vise od 35, jesi udana, imas djecu? E mozda ti imas problem, vidis kako se lako moze generalizirati
pa reci, zasto ne zelis imati dijete.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:09   #72
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mislim da to nije normalno i da tu stvar moras rijesiti sa strucnom osobom.
Ti si mi od sada na ignore, pa se ne moras vise truditi pisati, jer mi je gluposti u zivotu dosta.

Bok.
lealae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:12   #73
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mislim da to nije normalno i da tu stvar moras rijesiti sa strucnom osobom.
Super, beta ženka, tince, dora i ostale žene koje ne želite djecu ajmo sve skupa na razgovor sa stručnom osobom
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:13   #74
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Jadan li je to mentalni sklop kad si s nekim radi moguće djece a ne radi te same osobe
E vidis, ja sam rekla svom dragom i pitala sam ga da o tome i razmisli.
Ja sam rekla da bih ja s njim bila i da ne moze da ima dece. Da li bi i on ucinio isto?
Jedino sto bi tad isli na usvajanje.

Zivot bez dece nije najstrasnija stvar na svetu ali ja zelim imati dece.


Druga je stvar ako ja ne zelim decu... A on ih zeli. Nekome su deca bitan deo zivota.

Da mi je dragi jednom rekao da ne zeli decu mislim da ne bi bili zajedno..... Eto toliko je to meni bitno.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:14   #75
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne govorim o bioloskoj uvjetovanosti nego o ljubavi.
iako je glupo ignorirati i cinjenicu da imas maternicu.
postoji i cijeli niz funkcionalnih bolesti koje se dogadjaju jer zena u neko normalno joj doba ne zatrudni.

ja ne propovijedam, nego govorim na temelju nekog zivotnog iskustva.
i ja sam godinama, skoro cijeli zivot imala ogroman strah i od trudnoce i od majcinstva i od cijelog paketa ide s tim.
ali ne mozes ti razumom i zbog straha negirati nesto sto ti je urodjeno i prirodno.
ako se tvoje tijelo svaki jebeni mjesec priprema za trudnocu, onda je idiotski negirati da je to normalna i prirodna stvar.
a za koji klinac onda opće uzimaš kontracepciju? što ne zatrudniš svaki put kad seks pogodi ovulaciju? mislim ako se već tvoje tijelo priprema svaki mjesec, fiziologija, ne stajat na put prirodi i to...

daj ne njanjki...
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:16   #76
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
E vidis, ja sam rekla svom dragom i pitala sam ga da o tome i razmisli.
Ja sam rekla da bih ja s njim bila i da ne moze da ima dece. Da li bi i on ucinio isto?
Jedino sto bi tad isli na usvajanje.

Zivot bez dece nije najstrasnija stvar na svetu ali ja zelim imati dece.


Druga je stvar ako ja ne zelim decu... A on ih zeli. Nekome su deca bitan deo zivota.

Da mi je dragi jednom rekao da ne zeli decu mislim da ne bi bili zajedno..... Eto toliko je to meni bitno.
naravno, uvijek vam se moze desiti da ne mozete imati djecu. ono cak i da si ti super, mozda su njemu spori spermici il nesto.

ali vjerujte mi cure, decki takva aprioristicka odbijanja imanja djece s njima dozivljavaju kao da njih odbijate kao osobu.
uostalom, pitajte ih.
mislim da o takvim stvarima treba pricati, a ne se drzati svog iracionalnog stava kao pijan plota.
dakle, pitajte sebe: zasto ne zelim djecu. sta me to jebe s njima? cega me je strah? itd.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:16   #77
Quote:
mountain kaže: Pogledaj post
On je dijete oduvijkek želio i sigurno ga želi i dalje ali ako je znao od početka da ona dijete ne želi i to prihvatio - koji mu je vrag sada?! - mislim da je ipak pritisak okoline. Grozna je to situacija kada se dvoje ljudi voli i u puno toga slaže, a u tako bitnoj stvari se razilaze u mišljenju. Nitko tu nije u pravu ili u krivu - ja sam jednostavno na ženskoj strani
Nije od oduvijek zelio djecu. On je govorio da to njemu nije bitno i da ih ne moramo imati. Mislim da na njega dosta utjecu i nasi prijatelji koji svi za redom imaju djecu ili su trudni i tako. Kao sto sam rekla, mi smo doista puno razgovarali prije braka o ovome i zato mi je sada sve ovo cudno.
Kada se spomene razvod, kao jedino moguce rjesenje jer ja ne zelim popusiti, on na to poludi i kaze kako to ne dolazi u obzir, a kada ga pitam pa kako cemo se dogovoriti s obzirom da ti zelis dijete, nema odgovora.
lealae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:18   #78
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
a za koji klinac onda opće uzimaš kontracepciju? što ne zatrudniš svaki put kad seks pogodi ovulaciju? mislim ako se već tvoje tijelo priprema svaki mjesec, fiziologija, ne stajat na put prirodi i to...

daj ne njanjki...
ne uzimam kontracepciju. koristim samo prezervative. i imala sam recimo veliki blok seksati se bez prezervativa, cak i s deckom s kojim sam sam se voljela i znala da je zdrav. i ja sam imala strah od trudnoce. ono, nezamislivo mi je i pomisliti da svrsi u mene. to su ti jebeni strahovi.
strah od odgovornosti, od zivota.

Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
Nije od oduvijek zelio djecu. On je govorio da to njemu nije bitno i da ih ne moramo imati. Mislim da na njega dosta utjecu i nasi prijatelji koji svi za redom imaju djecu ili su trudni i tako. Kao sto sam rekla, mi smo doista puno razgovarali prije braka o ovome i zato mi je sada sve ovo cudno.
Kada se spomene razvod, kao jedino moguce rjesenje jer ja ne zelim popusiti, on na to poludi i kaze kako to ne dolazi u obzir, a kada ga pitam pa kako cemo se dogovoriti s obzirom da ti zelis dijete, nema odgovora.
ovo vjerujem da te uzasno iznerviralo njegovo inzistiranje na necemu.
mene kad netko maltretira i sili na nesto, ma nema sanse da to prihvatim.
tako su mi zgadili neke sasvim normalne stvari.

Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
a za koji klinac onda opće uzimaš kontracepciju? što ne zatrudniš svaki put kad seks pogodi ovulaciju? mislim ...
nisam jos nikad probala. al uzasno bih voljela. ono seksati se deset dana oko ovulacije i cekati da se primi

ako si se ikada bavila vrtlarstvom, znas o cemu pricam
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .

Zadnje uređivanje Desiree : 25.06.2007. at 12:37.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:35   #79
Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
Ti si mi od sada na ignore, pa se ne moras vise truditi pisati, jer mi je gluposti u zivotu dosta.

Bok.
Ma pusti Natch, ona je takva na svakom topicu, samo malo provocira jer želi vidjeti do kud može ići.

Nego, ontopic, mislim da tvoj dragi stvarno nije fer budući da očito nije bio na čistu sam sa sobom prije braka da li doista želi djecu ili ne, dok si ti s druge strane otvoreno položila karte na stol. Ne slušaj druge ljude, iako mogu misliti kako ti je, i meni su se uvijek svi smijali kad bih rekla da ne želim djecu, kao da ta opcija za ženu ne postoji u životu .
Ipak, ne znam kako bih riješila ovaj problem na tvom mjestu; mislim da je to stvar prioriteta i ako vam se mišljenja u tako temeljnjoj stvari razilaze (nema veze što je bilo prije braka), iskreno, ne vidim puno mogućnosti za napredak te veze osim ako netko popusti. Jbg, on je sigurno mislio da ćeš ti promijeniti mišljenje i da to kažeš "fore radi"; ljudi jednostavno ne shvaćaju ozbiljno ljude koji imaju drugačije stavove od svoje okoline ...
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:37   #80
Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
I prije braka je znao da ja ne zelim dijete niti djecu, ali se valjda jnadao da cu se predomisliti.
moj muž je imao posve indiferentan stav naspram djece, bio je bliže stajalištu - ne imati ih nego imati no dogovorili smo se da će mi dijete, ipak , napraviti jer sam ja htjela biti majka
moja želja i stav o majčinstvu su bili vrlo jasni i uzimajući u obzir stav mog muža računala sam da će dijete biti moja briga
bila sam spremna na to
međutim, danas imamo kćer od 2,5 godine koju muž obožava
shvatila sam da on o tom problemu nikad nije sasvim iskreno i duboko razmišljao jer mi je još u trudnoći (a nakon rođenja pogotovu) bezbroj puta rekao da ne bi znao šti propušta da mali anđeo nije došao u naš život i da mi hvala puno na tome

moj savjet ti je da sebe još jednom proispitaš, a kako je veza/ brak kompromis probaj dokučiti da li si voljna napraviti takvu "uslugu" svom mužu
ako nisi mislim da bi bilo zdravo da se čim prije raziđete jer će tvog muža čežnja za djetetom polako pretvarati u grintalo, nezadovoljnika...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.