Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2013., 14:35   #4781
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Odi nekom privat pedijatru ovaj mjesec kao na neku redovnu kontrolu. Onda mu dodji opet za koji tjedan s papirima od fizijatra I trazi tu potvrdu.
Da li uopce zelis produzivati?
a probala bi produžit svakako, jer posao me više ne čeka...bila sam na ugovor, zadnja primljena, višak radne snage, letim van...ugovor su mi sad produžili samo jer sam na porodiljnom pa sam se uspjela tako s njima dogovoriti, a njih to ionako ništa ne košta, a meni puno znači...
ako bi uspjela isposlovat produljenje, vjerujem da bi mi još produžili ugovor...u biti znam...
tak da sa predajom zahtjeva ništa ne gubim...mogu samo dobiti...heh...pa bi pokušala...
luna100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:12   #4782
predaj papire,a to sta ti pedi tvrdi da je sve ok jer ako idete na vjezbe onda nije fizijatar lud niti su vjezbe bezveze. Ja bi ga trazila da mi napise tu potvrdu za komisiju ko je on da ti uskrati tvoje pravo!
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:14   #4783
Da li netko zna ukoliko mi je specijalist pisao da se moli majci omogućiti pravo na produljeni dopust, može li se na temelju toga tražiti pola radnog vremena ili bi onda baš to izričito trebalo pisati na preporuci specijalista?
plavi zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:33   #4784
Quote:
plavi zmaj kaže: Pogledaj post
Da li netko zna ukoliko mi je specijalist pisao da se moli majci omogućiti pravo na produljeni dopust, može li se na temelju toga tražiti pola radnog vremena ili bi onda baš to izričito trebalo pisati na preporuci specijalista?
ja nisam sigurna da kužim što što htjela pitati
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:21   #4785
Quote:
plavi zmaj kaže: Pogledaj post
Da li netko zna ukoliko mi je specijalist pisao da se moli majci omogućiti pravo na produljeni dopust, može li se na temelju toga tražiti pola radnog vremena ili bi onda baš to izričito trebalo pisati na preporuci specijalista?
Može se tražiti, glavno da je specijalist dao preporuku - a ti dalje biraš hoćeš li skraćeno ili cijelo.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 18:28   #4786
drugo produženje

bok svima. Meni je prvo produženje bilo na 6 mjeseci, drugo na godinu dana što je bilo totalno neočekivano. Nisu mi dijete čak ni gledali. Sad mi opet ističe i kako živim u Šibeniku a stalno sam zaposlena u Zagrebu (muž mi iz Šib.) predala sam papire za ponovno produženje jer malome treba a i nisam u međuvremenu našla posao tu..što je skoro pa nemoguće. Zanimaju me iskustva od žena, cura iz šib.kninske županije... Kakva je komisija prema vašem mišljenju što se tiče produženja? hvala puno
dea1238 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 19:25   #4787
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Može se tražiti, glavno da je specijalist dao preporuku - a ti dalje biraš hoćeš li skraćeno ili cijelo.
Sta sam biras?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 22:13   #4788
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Sta sam biras?
Specijalist napiše preporuku za produljenje njege djeteta.
Kad predaješ papire, sam odlučiš tražiš li polovicu radnog vremena ili punu njegu.
Isto kao što nije bitno mama/tata (specijalist piše "omogućiti majci produljenje..." i s time uredno i otac ostvaruje pravo).
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 00:43   #4789
Aha, to da.. Tamo zaokruzujes kucice. Al koliko sam cula sad su poceli gurati I to s pola radnog vremena I onima koji traze produljenje.
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 15:27   #4790
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Specijalist napiše preporuku za produljenje njege djeteta.
Kad predaješ papire, sam odlučiš tražiš li polovicu radnog vremena ili punu njegu.
Isto kao što nije bitno mama/tata (specijalist piše "omogućiti majci produljenje..." i s time uredno i otac ostvaruje pravo).
Hvala na odgovoru, TIT!
plavi zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 23:43   #4791
Quote:
plavi zmaj kaže: Pogledaj post
Da li netko zna ukoliko mi je specijalist pisao da se moli majci omogućiti pravo na produljeni dopust, može li se na temelju toga tražiti pola radnog vremena ili bi onda baš to izričito trebalo pisati na preporuci specijalista?
bilo bi idealno da ti na preporuci bilokojeg dokrora piše da je djetetu potrebna povečana njega majke pa si sve pokrila. ali ako imaš dijagnozu za njegu, oni na HZZO će rado pristat na pola radnog vremena.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 11:14   #4792
Drage cure,
molim vas za pomoc. Ja sam sa klinkom bila na produljenom porodiljnom nakon rodiljnog. Malena ima hidronefrozu, atrofiran jedan bubreg. Dobili smo 6 mjeseci. Nakon isteka tih 6 mj. vratila sam se na posao. Nisam mogla tražiti produljenje, financije i krediti su nas stisli, mada je dijagnoza i dalje ista.
Sada, godinu i pol nakon, nakon 3 uplale pluća i nebrojenih bronhitisa, pitam se da li je moguće ponovo pokrenuti postupak, predati zahtjev? Da li postoji takva mogućnost?
bokafalsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 13:56   #4793
Po onome sto je meni pravnica u hzzo-u rekla kao odgovor na jedno pitanje, rekla bih da moze.
Znaci, ja sam ju pitala od kojeg datuma mi tece produljenje, da li od dana donosenja odluke ili se nastavlja na redovni porodiljni sa prvom sljedecim danom? Rekla mi je da ako sam podnjela zahtjev u toku porodiljnog - onda se nastavlja sa prvim sljedecim danom. A ako sam podnjela nakon zavrsetka, onda tece od dana donosenja odluke.

Sad je jedino pitanje da li postoji neki ograniceni rok koliko nakon zavrsetka se moze podnjeti zahtjev.

U svakom hzzo-u imas sobu s nekim pravnikom koji je zaduzen za informiranje, pa odi do svoje podruznice I pitaj gdje sjedi taj..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 15:11   #4794
Quote:
bokafalsa kaže: Pogledaj post
......
Sada, godinu i pol nakon, nakon 3 uplale pluća i nebrojenih bronhitisa, pitam se da li je moguće ponovo pokrenuti postupak, predati zahtjev? Da li postoji takva mogućnost?
Mislim da ne bi trebalo biti problema, ali pitaj kod HZZO-a i pedijatrice.
To mi svi zovemo "produljeni porodiljni", pa je logično da se nastavlja na "obični" porodiljni.
U stvari, to se zove "Njega djeteta s težim smetnjama u razvoju" i nigdje ne kaže da se mora istvarivati odmah nakon porodiljnog.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:59   #4795
Quote:
bokafalsa kaže: Pogledaj post
Drage cure,
molim vas za pomoc. Ja sam sa klinkom bila na produljenom porodiljnom nakon rodiljnog. Malena ima hidronefrozu, atrofiran jedan bubreg. Dobili smo 6 mjeseci. Nakon isteka tih 6 mj. vratila sam se na posao. Nisam mogla tražiti produljenje, financije i krediti su nas stisli, mada je dijagnoza i dalje ista.
Sada, godinu i pol nakon, nakon 3 uplale pluća i nebrojenih bronhitisa, pitam se da li je moguće ponovo pokrenuti postupak, predati zahtjev? Da li postoji takva mogućnost?
ti imaš pravo bilokada zatražit njegu do 8 godine djeteta.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:34   #4796
Super, hvala ti, mufloncic!
Krećem skupljati papire.
bokafalsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 16:43   #4797
Ja jos uvijek rjesenje nisam dobila,jutros ih zovem,ponovo, i pravnica mi kaze kako postupak traje 2 mj...sva sreca pa mi porodiljni traje do ponediljka..
Ugl dobila produzenje i dalje neznam na koliko,rjesenje mi je poslano jucer..
Obozavam ljubazne djelatnike drzavnih firmi..
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 04:48   #4798
mi smo jucer bili na vjezbanju i nije dobro
veli fizioterapeutica da ukoliko ne propuze do kraja mjeseca bez odgadjanja trazim produljenje
nalazi do sada su svi "sa blazim kasnjenjem", sa fizijatrom (koji je bio za produljenje) sam na zadnjem pregledu dogovorila da bi ja prije bilo kakve preporuke jos pricekala(zbog posla) da vidim kako ce se stvari razvijati ali izgleda da ne ide na bolje

sad nas sljedeci tjedan moram nekako ugurati na pregled kod fizijatra da uspijem dobiti preporuku i pokrenuti zahtjev za produljenje na vrijeme (porodiljni mi je do 1.12)

ono sto me muci - sto ako produljenje odbiju? mali ne sjedi, ne puze (osim vojnicki), slabo se dize na sve 4, nema obrane... nije takav za jaslice a ukoliko se ja moram vratiti na posao nemamo druge opcije
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:21   #4799
Oni ti cuda naprave u samo tjedan dana.. Ne brini, do godine dana (s obzirom da je sad na vojnicki), ce ti se I posjesti, I puzati I dici se na noge
Jedino se ti moras odluciti da li ces ici raditi ili ne, buduci to iz posta nije bas jasno. Al papire podnesi svejedno, I ako (a hoce) ti odobre, ti ne moras prihvatiti.
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:27   #4800
Belle, ostajanje na produljenom, zbog posla, nije prije bila opcija
do jucer, kad sam konacno osvijestila da on stagnira zadnjih ne znam koliko, uopce ne napreduje i da nema tog posla zbog kojeg cu takvo dijete poslati u jaslice (i napraviti mu neku trajnu stetu)
ako poslodavcu bude predugo moje izbivanje, jbga, trazit cu dalje

pokusat cu nas sljedeci tjedan ugurati fizijatru pa da do negdje 20. pokrenemo papire
strah me da ne odobre (ne znam kako je sad s tim?) zbog tog "malog kasnjenja" a onda ne preostaje nista drugo nego neplaceni (a dok docekam HZZO papire proci ce rok za najavu neplacenog poslodavcu i tak...)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.