Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 18:43   #41
Quote:
Winona kaže:
( moja mama bi jos i cuvala nasu djecu ali ne zelim da mi robija, neka malo i ona uziva u zivotu, vrijeme je a svekrva ne moze za klincima trcati jer bi uganula nogu na onim 12 cm cipelama a i frizura bi otisla k vragu )
Pozlatilo ti se ono prvo....
a ovo drugo...
hahaha, bakama nisu primjerene štikle i bijesna frizura...viš viš
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:53   #42
a moji starci jedva cekaju unuce...stara se vec izjasnila da ce rado pomoci kad god treba

tata isto tako

njima je biti baka i djed i provoditi vrijeme s unucima ono cemu se raduju i kako ce uzivati u zivotu

jednostavno vole djecu i strasno im je prazno od kad ni ja ni seka nismo kuci

a i njegova mama isto - bas neki dan kaze - joj nemojte kupiti kucu negdjer daleko od mene (sad smo 10 min setnje daleko od nje) jer ja bih da sam blizu unucadi - naravno da je izbor lokacije i dalje na nama i da cemo djecu radjati zbog sebe ali mislim da i bakama i djedama a i unucicima puno znaci kad se mogu cesto vidjati i kad su bliski a bome i nama ce puno znaciti potpora obitelji

a nemam nista protiv i da ih cuvaju ako hoce - ne moraju ali ako hoce - super!
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 19:09   #43
Jedno je robijat svaki dan po 8,9 sati kao da je djete u vrticu a drugo je pokusat sto vise vremena provodit sa unucadi.Mislim da to svaki baka i deda zele.Mada poznam i one kojima se zivo fucka za unucad(nazalost).
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 19:15   #44
Quote:
Rita kaže:
Jedno je robijat svaki dan po 8,9 sati kao da je djete u vrticu a drugo je pokusat sto vise vremena provodit sa unucadi.Mislim da to svaki baka i deda zele.Mada poznam i one kojima se zivo fucka za unucad(nazalost).
ne znam, mozda ce reci kad probaju da im je robijanje ali za sad jedva cekaju da "robijaju" 8-9 sati

uglavnom ako se predomisle opet super - ima vrtic
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 20:15   #45
326 kaže:
znam da bi naši starci bili najsretniji kad bi imali nekakvu svadbu, ali ja stvarno mislim da je to jedna od rijetkih situacija u životu u kojoj imam potpuno pravo biti sebična. nemam namjeru sjećati se vjenčanja cijeli život s gorčinom samo zato da moji starci jedan dan budu sretni. oni će se ionako duriti možda 2 dana, a nakon toga će sve biti isto kao i prije u krajnjoj liniji, oni su za svoje vjenčanje donijeli svoju odluku, na istu tu stvar i ja imam pravo
----------------------------------------------------------------------------------

a kako bi se ti osjecala kad bi te tvoje dijete iskljucilo iz tako jedno vaznog dana u zivotu?
pincom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 21:45   #46
Quote:
pincom kaže:
... a kako bi se ti osjecala kad bi te tvoje dijete iskljucilo iz tako jedno vaznog dana u zivotu?
Doći će to prije nego se nada. I ne samo zbog svadbe.
Sve se vraća sve se plaća. Nevjerojatno, ali istinito.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 21:47   #47
Quote:
Simona kaže:
Doći će to prije nego se nada. I ne samo zbog svadbe.
Sve se vraća sve se plaća. Nevjerojatno, ali istinito.
hehe a zato meni stari uvijek prijeti sa : E moj sine, vidjet ces ti kad budes imala djecu ..samo cekaj
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 21:53   #48
al da se vratimo temi

interesira me jos nesto:

citam par postova u kojima forumasi tvrde da im brak kao institucija nije tako vazan, samo je papir i sl.

a s druge strane insistiraju na odredjenim stvarima za taj dan

e sad, ako je to tako malo bitan dan (jer je vjencanje samo papir) zasto je onda bitno kakav ce taj dan biti?

mislim zasto onda ne ugoditi roditeljima i prijateljima da budu tu ako oni to zele a mladencima bas svejedno?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 21:54   #49
Valjda čovjek zna kaj govori...iz vlastitog iskustva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 21:55   #50
Quote:
Simona kaže:
Valjda čovjek zna kaj govori...iz vlastitog iskustva.
hehe moze biti - to uvijek kaze kad ga nesto nasekiramo seka ili ja
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 04:17   #51
Quote:
pincom kaže:
a kako bi se ti osjecala kad bi te tvoje dijete iskljucilo iz tako jedno vaznog dana u zivotu?
pošto u skoroj budućnosti ne planiram imati djecu, stvarno ne mogu reći sa 100% sigurnošću kako bih se osjećala. ali pošto u principu stvarno ne volim neke velike proslave i vjerujem da svatko ima pravo na "sebičnost" što se svadbe tiče, mislim da mi to uopće ne bi smetalo. mislim, ali ne znam
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 04:29   #52
Quote:
pokora kaže:
E, draga moja.. to je cista tvoja sebicnost... Ne znam koliko imas pravo na tu sebicnost u tom momentu.. i ovo ti govorim kao roditelj i kao jedna od onih koja je iskljucila jednog roditelja sa vlastitog vjencanja radi izuzetno opravdanih razloga... A koji su tvoji razlozi da ih iskljucujes? Sto su ti to napravili da ih na taj nacin kaznjavas? znam da ti je to, sada dok nisi roditelj, tesko razumjeti ali zapamti: jedina prava ljubav na ovome bijelom svijetu je roditeljska, kada postoji naravno. To je ona ljubav koja te najvise ispunjava, raduje i boli.. Nista na ovome svijetu nije tako intenzivno i dugotrajno kao roditeljska ljubav..
Ok, zelis svoj zivot, svoju privatnost i svoje sveto pravo da odlucujes o sebi.. Da li ti to njihovo prisustvo na tvome vjencanju moze uskratiti? Sto je toliko nepodnosljivo u tome da osmatraju tvoju srecu i da, upravo oni koji su te stvorili i dotle, ovako ili onako, dopratitli?
U zivotu valja biti sebican u mjeri da se brines sam o sebi i sam o sebi odlucujes.. Ali ako te odluke nepotrebno vrijedjaju one koji te vole onda je to cisti egoizam - neopravdan..
zapravo, kako god okrenemo, radi se o egoizmu. ja sam egoistična ako se želim udati na "svoj" način, ali isto bi tako bili egoistični moji roditelji kada bi "zahtjevali" da se JA udam onako kako ONI to hoće
uopće se ne radi o tome da su mi oni nešto napravili, skrivili, ja se s njima stvarno super slažem i baš zato i očekujem da shvate da to želim napraviti sama, bez ikoga. uostalom, mislim da bi njima na kraju krajeva ipak bilo draže da bude po mom, nego da me oni natjeraju na nešto zbog čega bih se ja jednog dana koji bi mi trebao biti jedan od sretnijih u životu, sjećala s gorčinom..

ja istinski vjerujem da je vjenčanje jedna od rijetkih situacija u životu u kojoj čovjek ima apsolutno pravo biti "sebičan".. ja ću rađe biti "sebična" na jedan dan i imati lijepe uspomene na taj događaj, nego rađe ugađati svima osim meni i biti nesretna svaki put kad se toga sjetim
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 07:53   #53
Quote:
Simona kaže:
Pokušavam razumjeti i neopravdano "otkantavanje" roditelja iz bitnog dijela našeg života.
Pa i "kažnjavanje" obje strane, jer je ona druga strana neprihvatljiva.

Ali, ali...hoćete li biti tako sebični kad vam zatreba obični baka servis?

Hoćete li onda prihvatiti (i) sebičnost vaših roditelja?
Pa recimo....ako mog starog češe kriza srednjih godina [54] i ima mladu ženu s klinkom od 13 god - sigurna sam da mu ne pada na pamet bit djed , isto tak ako mi je stara svako malo na psihijatriji, nisam sigurna bih li joj prepustila baka servis.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 11:24   #54
Quote:
margarita kaže:
E moj sine, vidjet ces ti kad budes imala djecu ..samo cekaj
meni je tata uvijek ovo govorio, tada sam mislila-ma daj, kaj pricas...tek sada znam sto je mislio, tek sam sada zapravo odrasla.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 13:41   #55
Quote:
margarita kaže:
al da se vratimo temi

interesira me jos nesto:

citam par postova u kojima forumasi tvrde da im brak kao institucija nije tako vazan, samo je papir i sl.

a s druge strane insistiraju na odredjenim stvarima za taj dan

e sad, ako je to tako malo bitan dan (jer je vjencanje samo papir) zasto je onda bitno kakav ce taj dan biti?

mislim zasto onda ne ugoditi roditeljima i prijateljima da budu tu ako oni to zele a mladencima bas svejedno?
mislim da je luca na ovo pitanje dala krasan odgovor:

"nemam lose iskustvo, ali ako netko svjesno bira koga nece pozvati na vjencanje (a vjencanje mu je vazan cin) i zeli da su na vjencanju samo ljudi koji ga vole i koji mu zele dobro i prema kojima i ta osoba tako osjeca, onda mislim da postoji jako dobar razlog za selekciju."

Dakle kako na vjencanju tako i na bilo koji obican dan ne zelimo biti okruzeni ljudima koje ne volimo i koji nas ne vole. Ukoliko mozemo birati ( na poslu recimo ne mozemo, ali na vlastitom vjencanju da) Nema tu nista neobicno. To je najnormalnija reakcija na nenormalnu situaciju.

Ne poznam nikoga tko bi svjesno i svojom slobodnom voljom odlucio na druzenje s ljudima za koje zna da su prema njemu neprijateljski nastrojeni.

Iz ovog objasnjenja iskljucujem one roditelje koji su razumni i pazljivi a svjedno nisu dobrodosli.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:54   #56
Quote:
Simona kaže:
Pokušavam razumjeti i neopravdano "otkantavanje" roditelja iz bitnog dijela našeg života.
Pa i "kažnjavanje" obje strane, jer je ona druga strana neprihvatljiva.

Ali, ali...hoćete li biti tako sebični kad vam zatreba obični baka servis?

Hoćete li onda prihvatiti (i) sebičnost vaših roditelja?
ne razumijem. kakve veze ima jedno s drugim? btw, mi smo davno odlucili da cemo se snalaziti sami a svaka pomoc je dobrodosla, ako je moji ili njegovi odluce ponuditi. ako ne, opet dobro. meni takav zivot pase.

nego, simona, jako volim citati tvoje postove i zato me zanima: zasto si neciju odluku tako lako proglasila sebicnoscu?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.