Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2003., 02:00   #41
Quote:
traxdata kaže:

mislim da mi neka kretencina nemre unistiti samopouzdanje..
Kretencina ne moze, ali moze onaj kojeg volis.
Dok uvidis da je onaj kojeg volis kretencina, samopouzdanje ti je vec unisteno.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 02:08   #42
TAkve bi ja odmah na elektrosokove i to bi mu prikopcala i gore i dole,pa nek mu jos koji put padne tak nesto na pamet.A to o familiji koja bi trebala pomoc,ne slazem se.AKo pozoves policiju oni su ti koji pomazu.Pa ni smo u srednjem vjeku.Makar ja sma svom bivsem zaprjetila sa lokalnim stemerima,koji su me smatrali za mladju sestru,pa ne bi trebalo puno da mu poravnaju kicmicu.ALi na svu srecu osim verbalnog nikada nisam bila fizicki zlostavljana.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 02:29   #43
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Cesto se postavlja to pitanje, a zasto se zena ne obrati obitelji, prijateljima, kolegama, kome vec?

Pocetna taktika onoga koji napastvuje je ta da prvo, na ovaj ili onaj nacin, zenu izolira iz njenog drustva i obitelji.

Takav zenu smatra svojim vlasnistvom, (inace ne bi na nju podigao ruku...) i stoga mu smeta svaki trenutak vremena koji ona provodi s nekim drugim, a ne njim. Naprimjer, taktika da se uvijek mota uokolo kad je ona na telefonu i ocito prisluskuje, stvara zakljucke o cemu se govori iskljucivo na osnovi onoga sto cuje i nakon razgovora pocme ispitivati zenu o cemu se tu pricalo.
A kad se radi o izlascima s drustvom, ili se obavezno mora prikrpiti, ili joj pravi probleme svaki put kad izadje. S kim ides,gdje, koliko ces dugo stati, zasto si to obukla, zasto se sminkas, KOGA TI TO POKUSAVAS IMPRESIONIRATI?
Zasto ti smeta ako ja idem s tobom, STO TO KRIJES OD MENE?

Zena ima sve manje i manje energije da se bori s njime oko tih sitnica, sve manje i manje energije za drustvo - nazalost, prijateljice imaju svoje zivote, i ona koja vise naizgled nema vremena za njih polako ispada iz tog drustva. One instinktivno znaju da ta zena nesto od njih krije, a s obzirom da ne znaju o cemu se radi, to izgleda kao da ONA vise ne mari za NJIH.

A njegovo konstantno zvocanje da 'sto su ti one tako vazne, zasto ti ja nisam dovoljan' pocinje imati nekog hipnotickog efekta, ona se pita da li je mozda on u pravu? Pogotovo kad je on takav da ga ne zanima drustvo, on zeli sve vrijeme provoditi s njom.

A roditelji? Pa naravno, njeni roditelji i obitelj njega 'ne vole', 'od prvog dana imaju nesto protiv njega', kad je ona s roditeljima na telefonu, on opet prisluskuje i zamislja da sve sto osoba s druge strane slusalice govori je protiv njega.. Naravno, ne vjeruje ni rijeci kad ona kaze da razgovor uopce nije bio o njemu.

Naravno da se ne tuzi roditeljima na njega, boji se da ce to njenim roditeljima dati povoda da imaju o njemu lose misljenje.

Zapamtite, zena tog muskarca jos uvijek voli i zeli biti s njime. On joj jos nije dao nikakav konkretni razlog da se boji njegovog nacina razmisljanja ili postupaka. U stvari, u svemu tome ima neke logike, pa on je toliko voli da stvarno pati kad ona provodi vrijeme s drugima, i boji se da ce je izgubiti ako njoj netko napuni glavu protiv njega. Njemu ocito ne treba nitko drugi, zasto njoj toliko treba? Mozda je problem u njoj?

I cijelo vrijeme ona njega brani pred ostalima, pa on je dobar, on mene voli, ja sam centar njegovog svijeta, on nije kao ostali muskarci... Cak i uvjeri ljude da je tako. U stvari, kad god on i izadje u drustvo s njom, on je taj koji je sarmantan, zabavan, dok je ona povucena i tiha... da ne bi slucajno rekla ili napravila nesto sto on moze protumaciti kao 'flerting' ili nelojalnost prema njemu.

I jednog ce dana doci do nekog glupog nesporazuma koji ce polako eskaliratu u viku... guranje... zgrabit ce je za ruku tako da ce joj ostati modrica... ili ce pasti prvi samar.... I nakon toga, NJEGOVE suze, griznja savjesti, "oprosti, nisam te htjeo povrijediti, ne znam sto mi bi.... ali ti ne znas koliko ti meni znacis, i samim time sve sto ti kazes ili napravis ima na mene tako snazan efekt..." Ona je sokirana njegovim ispadom, a jos vise njegovim suzama... to ne moze biti gluma, to mora biti iskreno.... A mozda i jeste, barem djelomicno, njena krivica? Pa zasto je morala bas toliko insistirati da je u pravu - oko te glupe sitnice?

I da li ce ona to ikome reci? Pa naravno da nece. Ljudi, pogotovo obitelj, nece tako nesto razumjeti, odmah ce o njemu misliti sve najgore. A to nije fer, jer nije bas bila potpuno njegova krivica...

Drugi samar.... Opet izvinjenja, suze, ali ovaj put i dodatak... "Znas, nisi bas morala da se svadjas sa mnom tako, pogotovo jer znas da si u krivu..."
Treci, peti, deseti...
Sa svakim samarom njegova krivica je sve manja, a njezina sve veca, njegovo samopouzadanje raste, a njeno pada...
Ona umire iznutra, jer vidi gdje to ide - a izlaza nema...
Odnosno, naravno da izlaza ima, ali ona ga ne vidi jer je njena psiha vec poremecena. Sumnja u sebe, pita se koliko je to njena krivica...
I da li ce joj ljudi uopce vjerovati, s obzirom koliko je truda ona sama ulagala u to da ljudi o njemu misle sve najbolje...

Ipak, ne da se. Tako dalje ne ide. Ona mu kaze, "Ako me jos jednom udaris, napustam te!"
On njoj hladno: TI SI MOJA. Ako me ostavis, naci cu te. Znam gdje radis. A ako te ne budem mogao naci, znam gdje ti zive roditelji, znam gdje ti zive prijateljice, da li zelis da se njima nesto dogodi radi tvoje sebicnosti i gluposti?

I ona zamislja zivot pred sobom. U jednoj varijanti, ona ostaje s njime. Mozda ce pasti jos koji samar, ali ona se moze promijeniti, paziti sto govori, sto radi, kako se ponasa, kako izgleda.. umanjiti sve faktore koji izazivaju njegov bijes i ljubomoru... A ako bas i ne moze svaki put, lakse je izbjeci udarac koji ti dolazi prema licu, nego onaj s ledja...

Druga varijanta: Ona ga napusta. Bjezi u drugi grad... i ostavlja one koje voli iza sebe na milost i nemilost njegove osvete....
Ona ne vidi razloga zasto bi drugi ispastali zbog NJENE greske - pa to je njena greska, ona ga je izabrala, ona na vrijeme nije prepoznala znakove...
A otici u drugi grad, ostaviti sve iza sebe, zapoceti novi zivot - sve to zahtijeva energiju i samopouzdanje koje ona vise NEMA.

I najgore od svega... koliko ce se dugo stalno osvrtati, gledati preko ramena, drhtati svaki put kad telefon zazvoni, zivjeti u neizvjesnosti? Sto ako je on toliko uporan i osvetoljubiv da ce je progoniti do kraja zivota? Ona je procitala neke statistike - vecina maltretiranih zena koje njihov partner ubije je ubijena NAKON sto napasnika ostave...

Lakse je prepustiti se zivotu kakav je, vjerovati u njegovo rutinsko zaklinjanje da on to nije tako mislio, on je nije htjeo udariti, nece vise nikada, nikada, nikada...

Eto zasto. Jer on nju izolira i psiholoski unisti, tako da joj i ne padne na pamet da zatrazi pomoc.
Na zalost uzasno tacno ,sa varijacama na temu.
I zasto onda upirati prstom u policiju. Kao ona ne radi svoj posao, nema ovlastenja, drzava se ne brine. Nije da branim policiju ili drzavu. Ali takve stvari se desavaju i u zemljama gdje je to zakonski sve tako lijepo rijeseno i super izgleda na papiru.
Ipak su to stvari koje treba u sebi prelomiti i stisnuti petlju.
Sada ce neko reci "ne moze", "strah", "uticaj" bla bla bla...
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 02:32   #44
Quote:
Rita kaže:
TAkve bi ja odmah na elektrosokove i to bi mu prikopcala i gore i dole,pa nek mu jos koji put padne tak nesto na pamet.A to o familiji koja bi trebala pomoc,ne slazem se.AKo pozoves policiju oni su ti koji pomazu.Pa ni smo u srednjem vjeku.Makar ja sma svom bivsem zaprjetila sa lokalnim stemerima,koji su me smatrali za mladju sestru,pa ne bi trebalo puno da mu poravnaju kicmicu.ALi na svu srecu osim verbalnog nikada nisam bila fizicki zlostavljana.
E, jebemu, nemoze ti brat, rodjak pomoci nego mora policija.
Sta "nismo u srednje vijeku"?
Pa dobro onda cekaj dok policija promjeni stav i dobije zakonska ovlastenja da odmah pritvori tog kompleksasa.

Da vidis samo kako nestaje osornosti, moci, kurcenja kad zna da ima neko ko stoji iza nje.

Jebote srednji vijek.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 02:51   #45
Quote:
hobbit kaže:
E, jebemu, nemoze ti brat, rodjak pomoci nego mora policija.
Sta "nismo u srednje vijeku"?
Pa dobro onda cekaj dok policija promjeni stav i dobije zakonska ovlastenja da odmah pritvori tog kompleksasa.

Da vidis samo kako nestaje osornosti, moci, kurcenja kad zna da ima neko ko stoji iza nje.

Jebote srednji vijek.
A pa cekaj cas, hobbit, a sto kad nema brace ili rodjaka? To je broj jedan, broj dva, ako zena IMA brata ili rodjaka (a vecina ima barem oca...) i ta zena ZNA da ce bratu, rodjaku, ocu... puknut film i da ce izvuc sacmaricu ili lovacki noz ili hebeni kuhinjski noz i tako srediti pitanje nasilnika na vijeke vjekova???
Kako ce se ta zena osjecati da zna da je njen otac, brat, rodjak... zavrsio u zatvori zbog NJE? (Pustimo sad stvarni razlog zasto je zavrsio u zatvoru, zena ce kriviti sebe. I cesto nece biti jedina...)

Ja bih radje sama nasilniku zabila noz u ledja dok spava, pa isla u zatvor, nego poslala oca u zatvor. Jer da mom ocu na pamet padne da me muz tuce, cuj, moj stari ima tri lovacke puske, bilo bi eci-peci-pec...
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:03   #46
Svaka zena bi trebala pogledat onaj film sa J.LO.KAd ju muz maltretira i sve tako a ona zrtva,blabla.Na kraju uzme pravdu u svoje ruke i ubije ga u samoobrani.Mislim da je to jedino rjesenje kod takvih manijaka.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:12   #47
Quote:
Daleka_Obala kaže:
A pa cekaj cas, hobbit, a sto kad nema brace ili rodjaka? To je broj jedan, broj dva, ako zena IMA brata ili rodjaka (a vecina ima barem oca...) i ta zena ZNA da ce bratu, rodjaku, ocu... puknut film i da ce izvuc sacmaricu ili lovacki noz ili hebeni kuhinjski noz i tako srediti pitanje nasilnika na vijeke vjekova???
Kako ce se ta zena osjecati da zna da je njen otac, brat, rodjak... zavrsio u zatvori zbog NJE? (Pustimo sad stvarni razlog zasto je zavrsio u zatvoru, zena ce kriviti sebe. I cesto nece biti jedina...)

Ja bih radje sama nasilniku zabila noz u ledja dok spava, pa isla u zatvor, nego poslala oca u zatvor. Jer da mom ocu na pamet padne da me muz tuce, cuj, moj stari ima tri lovacke puske, bilo bi eci-peci-pec...
Ne zezaj, velika vecina ne ide u krajnost.

Nekazem ja da je zastita rodbine idealan nacin sprecavanja nasilja.
Ali vjerujem i ubijedjen sam da ako potencijalni debil zna da ne smije raditi sto mu se radi jer zna da moze dopiti po ledjima nece se tako lako usuditi.

To je onaj isti mentalni sklop kao kod onih kretena sto vole da muce zivotinje ili rade druge bedastoce, ali rade to samo onda kada su sto posto sigurni da nema okoline da to posmatra jer zna da bi ga osudili.

I jebi ga, puknut ce bratu, tati, tektu, roditelji ga ne vole pa ce reci "Jesmo li ti rekli!", cuce susjedi, nemoj da djeca vide(ako vec ne gledaju) onda suti i trpi i cekaj da se promjeni zakon i da policija pocne da djeluju u skladu zakona i mimo mentaliteta male palanke.



Ne. Stvarno me pizde takve stvari. A sta je drugo zasluzio nego da ga neko dobro nalupa.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:14   #48
Quote:
Rita kaže:
Svaka zena bi trebala pogledat onaj film sa J.LO.KAd ju muz maltretira i sve tako a ona zrtva,blabla.Na kraju uzme pravdu u svoje ruke i ubije ga u samoobrani.Mislim da je to jedino rjesenje kod takvih manijaka.
Oprosti Rita.

Nije mi bila namjera da budem grub.
Burno reagujem na ovakve pojave.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:30   #49
MA ne brini,ali fakat je cesto zena ostavljena na milost i ne milost ludjaku.Cesto se i sama izolira od prijatelja i rodbine ali to je takav psihovoski sklop i ak sama ili uz neciju pomoc ne izadje iz tog kruga ,joj.
A da su takvi ludjaci obicni slabici ,to imas pravo i kad mu vratis,na bilo koji nacin(fizicki) onda si frajer zamisli.Tu imas pravo.S takvima nema milom.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:35   #50
Sad vi ispadate vise nasilni od tog muza nasilnika.
Ne slazem se s tim da nas sistem ne funkcionira, procitajte pricu ciji sam link stavila. Lijepo kaze zena da su joj svi prijatelji okrenuli ledja jer su rekli da to nije njihova stvar i nek se to rijesava u obitelji. A pohvalila je policiju i zenu koja joj je pomogla.

Problem je u tome da vecina zena kad policija i dodje ne zeli napraviti prijavu i dalje ostaju sa nasilnikom jer nemaju kud. Policija moze prijaviti nasilnika i strpati ga da prenoci u zatvoru, ali ga ne moze zbog toga tamo dozivotno drzati. Zena mora sama od njega otici prije nego njega puste na slobodu. Jednom kada se odluce i skupe hrabrosti iz toga izaci onda ce to i napraviti, kao sto je to napravila i ova zena iz price. Postoje i razne ustanove za zene zrtve nasilja u obitelji. Oni sigurno znaju kako rijesiti neke stvari. A da bi zakon mogao biti strozi, a i mogao bi, kod nas se to jos dosta tretira kao obiteljska stvar, koja se treba rijesiti u 4 oka. Dok god se na to gleda kao na drustveno prihvatljivo ponasanje nece biti pomaka na bolje.

Ja se ne bih fizicki osvecivala nasilniku, jer ja nisam nasilnik i ne zelim na takav nacin rjesavati stvari.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:36   #51
dok ja nakucam odgovor vi vec promijenili plocu
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:42   #52
Quote:
Issa kaže:
Sad vi ispadate vise nasilni od tog muza nasilnika.
Ne slazem se s tim da nas sistem ne funkcionira, procitajte pricu ciji sam link stavila. Lijepo kaze zena da su joj svi prijatelji okrenuli ledja jer su rekli da to nije njihova stvar i nek se to rijesava u obitelji. A pohvalila je policiju i zenu koja joj je pomogla.

Problem je u tome da vecina zena kad policija i dodje ne zeli napraviti prijavu i dalje ostaju sa nasilnikom jer nemaju kud. Policija moze prijaviti nasilnika i strpati ga da prenoci u zatvoru, ali ga ne moze zbog toga tamo dozivotno drzati. Zena mora sama od njega otici prije nego njega puste na slobodu. Jednom kada se odluce i skupe hrabrosti iz toga izaci onda ce to i napraviti, kao sto je to napravila i ova zena iz price. Postoje i razne ustanove za zene zrtve nasilja u obitelji. Oni sigurno znaju kako rijesiti neke stvari. A da bi zakon mogao biti strozi, a i mogao bi, kod nas se to jos dosta tretira kao obiteljska stvar, koja se treba rijesiti u 4 oka. Dok god se na to gleda kao na drustveno prihvatljivo ponasanje nece biti pomaka na bolje.

Ja se ne bih fizicki osvecivala nasilniku, jer ja nisam nasilnik i ne zelim na takav nacin rjesavati stvari.
Je li ti to iz americke perspektive pises?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:47   #53
ne, ne znam ni jedan takav slucaj u Americi, ali vjerujem da ih ima. Nisam ti ja tak dugo tu da bih bila u to upucena.

Znam samo za Hrvatsku
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:50   #54
MA gle ali cesto se desava da taj nasilnik prati zenu i na kraju je ubije,prema tome ako ti njega ne sredis,on ce tebe.SI cula kako je prije par mjeseci frajer u Osjeku ubio zenu ,njenu sestru i mislim sebe.Tako nestoI to nakon godina sto su se rastali.A to da nasa policija i sudstvo ne moze nista,ma vraga.KAd nasilnika otpelaju u zatvor na jednu noc,pa sta ga puste?Pa to se cesto moze kvalificirat ko pokusaj ubojstva jer zene cesto zavrse u groznom stanju.Pa da to napravi u birtiji ,da vidis kak bi ga zatvorili .Ovak je uvijek spika,ah pa to je samo njegova zena
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:54   #55
Quote:
hobbit kaže:
Ne zezaj, velika vecina ne ide u krajnost.

Nekazem ja da je zastita rodbine idealan nacin sprecavanja nasilja.
Ali vjerujem i ubijedjen sam da ako potencijalni debil zna da ne smije raditi sto mu se radi jer zna da moze dopiti po ledjima nece se tako lako usuditi.

To je onaj isti mentalni sklop kao kod onih kretena sto vole da muce zivotinje ili rade druge bedastoce, ali rade to samo onda kada su sto posto sigurni da nema okoline da to posmatra jer zna da bi ga osudili.

I jebi ga, puknut ce bratu, tati, tektu, roditelji ga ne vole pa ce reci "Jesmo li ti rekli!", cuce susjedi, nemoj da djeca vide(ako vec ne gledaju) onda suti i trpi i cekaj da se promjeni zakon i da policija pocne da djeluju u skladu zakona i mimo mentaliteta male palanke.



Ne. Stvarno me pizde takve stvari. A sta je drugo zasluzio nego da ga neko dobro nalupa.
Cuj, ti i ja se po ovom pitanju 100% slazemo, pa nema razloga za ljutnju.

Samo uzmi malo u obzir neke stvarcice, kao npr, a sto s onima u dijaspori koje stvarno nemaju nikoga svoga blizu da im pomogne, ne mogu cak ni kupiti avionsku kartu da pobjegnu?
Drugo, vjerovatno vecina oceva, bratova, itd nisu tipovi koji ce odmah pistolj, puska, noz... Ali zena koja je u takvoj situaciji vise nema zdravu psihu, ne moze realisticno procjenjivati situaciju, uvijek vidi najgoru varijantu.

Cinjenica je da su vecina muskaraca koji tuku zene bijednici i kukavice, i da im zena uzvrati samarom, da bu brzo bilo rep medju noge i necu vise, ja sam dobar.
Ali ima ludjaka koji bi na zenin samar odgovorili tako da je rodjena majka u mrtvacnici ne bi prepoznala.

E, sad kako maltretirana zena moze znati da je je taj njen kukavica ili ludjak? Pa ona od njega nije ocekivala ni prvi samar, ona vise nema povjerenja u vlastito prosudjivanje. ona je svog oca smatrala za miroljubivog tipa, ali sto ONA zna? Mozda bi njen otac (ili brat, nije vazno) izgubio kontolu i ubio njenog muza - i zavrsio u zatvoru.

Besmisleno je razgovarati o realnoj situaciji. Svima koji su van takve veze je jasno kao sunce da je najbolje rjesenje to da se ona makne od njega, i da ce in, ako mu tko jaci priprijeti, podviti rep medju noge i nestati u vidu magle. Svima ali ne NJOJ. A ona je jedina koja moze zatraziti pomoc.

I s takvim stanjem svijesti, ona bi jedino mogla traziti pomoc od nekog viseg autoriteta, neokoga s kime se njezin muz ne bi usudio hvatati u kostac - dakle, policija, sudstvo, vlada.

Sad zamisli situaciju gdje nju muz istuce, ona pozove policiju, policija napravi zapisnik i nikome nista. Policija ode, muz je doma. Sto mislils, sto je on u toj situaciji napraviti? Reci "Oprosti, draga, tako su me prestrasili gospoda policajci, vise ti necu dirnuti ni dlacicu s glavice"
Ili ce, ohrabren nedostatkom ikakve stvarne reprekusije, nju jos bolje prebiti jer ga je eto osramotila pred svima, prijavila ga policiji, nelojana kucka...


Policija, sudstvo i vlada nisu uzrok nasilju u kuci i ne mogu ga sprijeciti. Ali ne-efikasnost policije i sudstva ohrabruje one koji tuku i sputava njihove zrtve.

Obitelj moze pomoci samo donekle. Ako zena ima oca koji tuce majku, brata koji tuce svoju zenu.. mislis da ce se ona njima okrenuti za pomoc? Mislis da bi joj pomogli?

To je kao da znas neke zene koje su problem nasilja u obitelji sredile tako da su nasilniku zauzvrat slomile nos i pokoje rebro, pa kad je on osjetio kako je to, odmah ga je prosla volja za daljnim nasiljem. I onda se pitas zasto sve zene ne rjesavaju svoje probleme na taj nacin.

Zato sto nismo svi u istoj situaciji. Jer su neke zene fizicki jake, a neke nisu. Jer neke zene nemaju mentalni sklop da nekome nanesu fizicku povredu. Jer se neke zene boje da bi time sebi samo pogrsale zivot. Jer ov, jer ono - ne mozes svima dati isto rjesenje.

Zato mora postojati efikasni zakon i efikasna policija koji ce stititi one koje nemaju obitelji koja im moze pomoci, one koje se ne mogu same braniti, one koje ne zele svoju obitelj uvlaciti u tu situaciju.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 03:55   #56
MA svugdje se to desava,samo sto tu u USA kad muz napravi sranje zavrsi u zatvoru na malo duze od jedne noci.Zabrana prilasku,velika je zemlja pa zena moze i nestat,promjenit identitet i sl.
Ali tu se isto svasta desava,bez brige.Pitanje je samo odnosa vlasti prema tim situacijama,da li im je sve jedno i onak gledaju kroz prste ili su strogi oko zastite ugrozenih.Tu se sluzi dozivotna a u hrvatskoj dobis 5-10 god..Takav je odnos,otprilike.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 04:16   #57
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Cuj, ti i ja se po ovom pitanju 100% slazemo, pa nema razloga za ljutnju.

Da sada ne kvotiram sve.


Sve to stoji. I sta sada? Trpiti?


I opet mi nije jasno, u cemu je razlika kod roditelja i rodbine?
Eto, gledaju sta im se desavalo sa kcerkom i vide na kraju rezultate. I nista, neka se vlast petlja sa tim.
Lako mi je za zapad, tu vec razvili koliko toliko mehanizme zastite.
Ali ovo kod nas.

Nedavno je u gradu moje zene jedna isto tako pobjegla od njega, tukao je i svi su je sazaljevali. On je poslije dolazio kod njezinih i molio je da se vrati. Nije htjela i on se raznio rucnom granatom pred njom i pred njezinim roditeljima.
Upropastio je za citav zivot.

Kako prepoznati takve?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 04:22   #58
Quote:
hobbit kaže:

I opet mi nije jasno, u cemu je razlika kod roditelja i rodbine?
Eto, gledaju sta im se desavalo sa kcerkom i vide na kraju rezultate. I nista, neka se vlast petlja sa tim.

Ne, nisi razumio - govorim o tome kad zena to krije pred svima koji joj mogu pomoci - roditelji i rodbina ne zatvaraju oci, nego jednostavno ne znaju da postoji problem!

Ne udara svaki u lice... Nije uvijek ocito... Pogotovo kad 'on' zna biti pred svima drugima sarmantan, duhovit, zanimljiv, 'dusa od covika', 'ne bi mrava zgazio'...
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 04:26   #59
Tesko je prepoznati takve.Moje dvije prijateljice su isto to dozivjele.Jednoj se decko bacio s prozora,a drugoj se ugusio plinom.Mislim fakat.Nikad mi ne bi za njih palo na pamet da ce to napravit.Jos teze je prepoznat nasilnika kad si mozda i sam iz nasilnicke familije.Ali problem je i kad to prepoznas,ali vec si u vezi(neki ispolje agresivu kasnije) i onda izac iz toga,bez podrske je jako tesko.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 08:19   #60
Dajte se probudite već jednom! Nema policija te ovlasti koje si priželjkujete. Točno, policija ima ulogu u svemu, ali vrlo ograničenu, i točno, prečesto ne reagiraju niti u tim okvirima, ali policija nije SUD, i policija ne može nekoga tužiti ako to ne čini žrtva. A žrtva šuti, i kaže da je to zbog toga što policija ne čini ništa, i eto ti začaranog kruga. Dakle, prvo imati sam petlju i odmah dići tužbu.
Drugo, za procesuiranje i trpanje iza brave odgovorni su SUDOVI (a ne policija) koji opet rade (ili ne) u okvirima zakona, koji su takvi kakvi jesu ( da ih treba pooštriti, i to se slažem). Ali ni sudovi, ni policija, ni bilo tko drugi ne može i neće ništa ako se SAME ne potrudite, ne skupite petlju, i ne istjerate stvar na čistac, koliko koštalo da koštalo. Te stvari su uvijek dugotrajne, prljave i bolne, ali ako vam je draže trpiti udarce, vaša stvar, samo se onda nemojte žaliti. Da, susjedi šute, a jeste li ih ikada pitali zašto? Osobno, ja bih prijavio i svaku žrtvu koja je bila premlaćena, a nasilnika nije prijavila i digla tužbu, jer ga na taj način pasivno potpomaže. A što bih sa nasilnicima činio, bolje da ne kažem, jer imam nekih vrlo kreativnih ideja.
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.