Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2003., 13:29   #21
placebo, znas sta mene kod tebe uzasno nervira? ostavis post poslije kog se mos samo cerit do besvjesti, a mozak odbija slozit dve suvisle misli, osim i onda blejim u prostor za replay i imam sliku, nemam ton

daj zeno, budi srce, ostavi bar rupicicu kao slagvort!
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 13:50   #22
Pa ima rupicica.
Ja bih joj, na primjer, rekla da se uopce ne cudim da nudi but kad mozga ionako nema.

To me podjsetilo da su me skoro izbacili iz kina kad sam geldala Hannibala. Poznanik i ja smo to popodne nesto pricali o kulinarskim specijalitetima i o pohanom telecem mozgu. Navecer smo isli gledati film i pri poznatoj sceni na koju je cijelo kino vristalo, povracalo, bjezalo van...nas dvoje se pogledali i prasnuli u glasan smijeh... Dobro da su nas pustili da odgledamo do kraja.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 13:53   #23
ma gle pes, ja sam plavusa, meni luknja nije dovoljna, ja trebam bar rupetinu velicine stajskih vrata
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 13:55   #24
Nije to jer si plava, nego jer si trudna.
Jos samo kroz stajska vrata valjda prolazis.
Hoce taj klinac vise?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:25   #25
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pa ima rupicica.
Ja bih joj, na primjer, rekla da se uopce ne cudim da nudi but kad mozga ionako nema.
ajme meni kad mi purgerice počnu o specijalitetima ne znam ja što vi nudite ljudima kad vam dođu u goste, ali mi u Dalmaciji kad želimo nekoga počastiti onda narežemo pršut... a ja ovdje ne pričam o nekoj jadnoj plećkici, nego o vrhunskom dalmatinskom pršutu..

a kad malo bolje pogledam, ne fali mi ni kapaciteta za proizvodnju sira.. znaš što, Pesice, nakon što bi se Lector jednom kod mene najeo, ne bi on ni takao taj tvoj mozak
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:30   #26
Nece ici.
Za ugostiti Dalmatinca imas sve potrebno, ali na sav glas vices da Dalmatinca (bas zato ) neces.
Dakle, raspitaj se malo za omiljene delikatese van Dalmacije.
A znas kaj je najbolje? Cini se da se neke purgerske cak i Dalmosima svidjaju...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:33   #27
Jel' mi se samo cini ili je ovo klasicna tema za Kokosinjac?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:40   #28
Cini ti se.

No znas kak je to... Katastrofa su ovi izdavaci koji objavljuju zanimljivo stivo u nastavcima. Treba nekako utuci vrijeme do sljedeceg.
Ili da utucem placebo? Navodi me na kokosaste postove.

Evo, bit cu dobra, necu vise.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:40   #29
Quote:
plavva kaže:


daj zeno, budi srce, ostavi bar rupicicu ..
to je i bivši za mnom vikao

a ti si trudna? i udata, pretpostavljam? e hebiga.. neke žene baš imaju sreće u životu
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:45   #30
Quote:
Gospon Pes kaže:
Cini ti se.

No znas kak je to... Katastrofa su ovi izdavaci koji objavljuju zanimljivo stivo u nastavcima. Treba nekako utuci vrijeme do sljedeceg.
Ili da utucem placebo? Navodi me na kokosaste teme.
je , Pesice, sad bi promijenila temu kad smo došli do knedlica
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 14:56   #31
Quote:
Gospon Pes kaže:
Nece ici.
Za ugostiti Dalmatinca imas sve potrebno, ali na sav glas vices da Dalmatinca (bas zato ) neces.
Dakle, raspitaj se malo za omiljene delikatese van Dalmacije.
A znas kaj je najbolje? Cini se da se neke purgerske cak i Dalmosima svidjaju...
Nu sad nje, pa jebem mu jes ti mozak poslala hanibalu il poslala mozak na godišnji il šta?

Dalmatinski pršut se i poslužuje kontinentalcima.
Poslužit dalmatincu pršut je ko' poslužit mužu - ženu. Ono, pih, jebala te kreativnost

Kontinentalcu daš da omiriše pršut iz siverića i odma krene njegova mantra 'joj ja bi tak rad' imal dalmaciju. čuj, meni ti je to tak sve herclih i tak ta vaša fjaka kužiš ne (obavezno hihot uz citirano) pa more, ja ti se mam osjećam kak da sam tu rođen, ne?'
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 15:35   #32
Sir i vrhnje.org

sve one koje imaju samilosti i suosjećanja prema mljekaricama, mogu ići potpisati peticiju da ih se ne ukine:

http://www.sirivrhnje.org/

Deklaracija o Mljekaricama
One prodaju svježi sir i vrhnje koje same sprave. Turisti ih fotografiraju. Jedan su od zaštitnih znakova našega grada. No, unatoc tomu, unatoc stoljetnoj prisutnosti u gradu i teškome trudu, malo je nade da ce preživjeti ulazak Hrvatske u Europu. Europa hoce frižidere na tržnice, a s tim u vezi najavljivano poskupljenje prodajnog mjesta velika vecina ih nece preživjeti. Europa postavlja i zahtjev na kontrolu kvalitete svježega mlijeka , a njega je, izvan velikih farmi, skupo i skoro nemoguce zadovoljiti. Napredak smjera put velikih farmi, te bi moglo biti, da za stotinu godina više nitko nece kravicu dodirnuti ili, pak, s njome popricati. Oni koji s kravama razgovaraju postupno ce nestati. A s njima onda i oni koji razgovaraju medusobno, na tržnicama. No, može li se napredak izvesti tako da se zadrže sitnice koje mnogima od nas puno znace? Kao na primjer, sir i vrhnje iz ruke u ruku. Uz pokoju rijec. Kako djeca? Je li suprug ozdravio? Mirovina još nije stigla… i tako godinama jednom ili dvaput tjedno. Vecina starih mljekarica ima nekoliko kupaca, obitelji koje kod njih kupuju cetrdeset, pa i pedeset godina. Kupovanje sira i vrhnja na ovaj nacin, osobita je kultura ophodenja. Veze izmedu mljekarica i gradana su duboke i prenose se iz generacije u generaciju. Povrh toga, iako svježi sir stoji na jelovnicima susjednih zemalja, jesti ovakav svježi sir s vrhnjem autohtona je i navika i proizvod sjevernih krajeva Hrvatske. Mljekarice su važne i bez njih Zagreb ne bi bio to što je. Izgubi li Zagreb svoje mljekarice, bilo bi to kao da Becu ukinu kavane . Zagrebacke mljekarice, kojih u usporedbi s prije dvadesetak godina ima zamjetno manje, imaju gotovo 30 % manje krava no što su imale krajem osamdesetih, te u prosjeku prodaju upola manje sira i vrhnja no što su prodavale 1990. godine. Ukoliko nastupi obveza hladnjaka i prodajno mjesto poskupi, tek 14% mljekarica nastavit ce posao. 35 % zagrebackih mljekarica starije je od 60 godina, a nasljednicu ih ima tek 8,6 %. I dok se cini da ovakva prodaja sira i vrhnja gubi ekonomsku opravdanost, sve više raste njezina civilizacijska vrijednost. Naše mljekarice postaju važnije nego ikad. U razvijenim zemljama mljekarica odavno nema. U Zagreb pak, još uvijek velik broj žena svakoga jutra donosi domace mlijecne proizvode. Restrukturiranje hrvatskih gospodarskih odnosa koje tece od pocetka devedesetih, te paralelno uskladivanje sa europskim standardima postupno ce izbrisati mljekarice i s lica naše zemlje. U trenutku dok svijet ulazi u eru genetski modificirane hrane, smatramo da mljekarice nisu nikakva prijetnja opcem napretku i da treba osigurati opstanak i razvoj zagrebackih mljekarica i njihovog sira i vrhnja. Predlažemo i zahtijevamo zaštitu i standardizaciju svježeg sira i vrhnja zagrebackih mljekarica kao autohtonog proizvoda i obicaja ovog podneblja i društva, djelomicno izuzimanje od osnovne struje uskladivanja sa europskim normama, a da bi se u buducnosti osigurala legalna proizvodnja i prodaja sira i vrhnja po tradicionaloj recepturi i na obicajni nacin. Predlažemo da grad Zagreb omoguci hladnjake i poboljšanje uvjeta za mljekarice na gradskim tržnicama. Predlažemo da se tradicionalno zanimanje mljekarice zaštiti kao kulturna baština od iznimnog znacaja za grad Zagreb. Na taj nacin mogle bi mljekarice i u dalekoj buducnost ostati na našim tržnicama dajuci vrijedni doprinos kulturnom identitetu grada. Ukoliko i Vi držite da se treba i može pobrinuti za sigurnu budunost kako mljekarica, tako i sira i vrhnja ove vrste i kvalitete, upišite svoje cijenjeno ime u našu Knjigu molbi za 22. stoljece, a mi cemo molbe proslijediti nadležnima. Mljekarice u Europu! Vive le fromage au lait cru!
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 18:54   #33
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dan Poslije. (priručnik za Ninja udavače)

Quote:
placebo kaže:
što se Edipa tiče, pa takvih je bilo 90% muškaraca s kojima sam imala posla.. samo ovi su bili zaljubljeni u svoju mamu.. dosta je meni priča o tome što je njegova mama rekla, kako kuha, kako pegla.. ajde u pm, ovako ga lijepo podojim ujutro i navečer i mirna Bosna
Zato se i nisi dosad udala kad pljuješ po svetinji svakog pravog muškarca: MAMI!
Ljubav se (osim preko želuca) može dobit i preko veze... Odma skočiš na rang listi udavača ak se skompaš s odabranom mamom pa ona za tebe kaže koju lijepu riječ!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 19:43   #34

O neslozi između muža i supruge:

I ako bi nastala neka nesloga između muža i
supruge zbog koje bi ona otišla iz kuće gdje je
stanovala sa svojim mužem, ili bi je muž istjerao,
pa bi netko od njih podigao tužbu pred Načelnikom,
odnosno upraviteljem ili službenicima grada Splita,
neka se ovako postupa:

- Ako je muž rukama ili na drugi način lahko udario
ili lagano tukao svoju suprugu, tada će se muž osobno
zakleti na sveto Božje Evanđelje da je neće teško
povrijediti, niti okrutno s njom postupati, već da će se
odnositi prema njoj blago, kao što mora dobar muž sa
suprugom postupati, i neka je nakon toga primi natrag.

- Ako ju je muž jako udario štapom ili nekim drugim
oružjem , tada će također položiti spomenutu zakletvu
i dat će dobre i pogodne jamce da neće više bjesniti
niti teško povrijediti svoju suprugu preko mjere
uobičajene za muža.

I neka se kaznom i globom muž primora da se stvarno
toga pridržava.


***

Statut grada Splita, knj. III, gl. LVII str. 117 – 118.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 19:48   #35
Quote:
Vještac kaže:
[B][FONT=courier new]
Ako ju je muž jako udario štapom ili nekim drugim
oružjem , tada će također položiti spomenutu zakletvu
i dat će dobre i pogodne jamce da neće više bjesniti
niti teško povrijediti svoju suprugu preko mjere
uobičajene za muža.

ehh.. stara dobra vremena.. danas je lakše naći dobru ženu, nego dva jamca
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 19:57   #36
Quote:
placebo kaže:
ehh.. stara dobra vremena.. danas je lakše naći dobru ženu, nego dva jamca
Pa evo ti prilike: moš se nudit ko jamac i udavača u isto vrijeme! Sa vezanim ugovorom kod bilježnika i matičara!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:01   #37
Quote:
Vještac kaže:

O neslozi između muža i supruge:

I ako bi nastala neka nesloga između muža i
supruge zbog koje bi ona otišla iz kuće gdje je
stanovala sa svojim mužem, ili bi je muž istjerao,
pa bi netko od njih podigao tužbu pred Načelnikom,
odnosno upraviteljem ili službenicima grada Splita,
neka se ovako postupa:

- Ako je muž rukama ili na drugi način lahko udario
ili lagano tukao svoju suprugu, tada će se muž osobno
zakleti na sveto Božje Evanđelje da je neće teško
povrijediti, niti okrutno s njom postupati, već da će se
odnositi prema njoj blago, kao što mora dobar muž sa
suprugom postupati, i neka je nakon toga primi natrag.

- Ako ju je muž jako udario štapom ili nekim drugim
oružjem , tada će također položiti spomenutu zakletvu
i dat će dobre i pogodne jamce da neće više bjesniti
niti teško povrijediti svoju suprugu preko mjere
uobičajene za muža.

I neka se kaznom i globom muž primora da se stvarno
toga pridržava.


***

Statut grada Splita, knj. III, gl. LVII str. 117 – 118.


V.
Jeboemtidatijebemnemoguizdržatdaneprokomentiram

jel šala ovo, nije jel?

majkoisusova i svi sveci nebeski pa Oni (muškarci) kod Gospe Snježne moraju svijeće palit' što smo mi još ostale kolikotoliko normalne nakon ovakvih idiotarija

Vještac, samo ti daj još.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:07   #38
Da, zbilja... Vjestac, je li taj statut zapravo jos na snazi?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:22   #39
U našim srcima živi još i danas.

Važi i u Kaštelima, do granice (one vode) u Lukšiću,
dalje prema Trogiru važi trogirski koji je malo stroži.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:28   #40
Quote:
Vještac kaže:
U našim srcima živi još i danas.

Važi i u Kaštelima, do granice (one vode) u Lukšiću,
dalje prema Trogiru važi trogirski koji je malo stroži.


V.
Prasac.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.