Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2003., 18:34   #1
Kako dalje?

Situacija....

nakon 10 god. braka, totalno 2 razlicita svijeta , 2 razlicite svijesti , duhovnosti , bez ikakvog potencijala za konverzaciju mogu li vise dalje?

tip sam koji voli pricati , voli citati , voli mentalni stimulans.... vjecito trazim nove mogucnosti za samo razvoj, zelim konekciju sa mojim muzem ( razdvojeni smo momentalno) pokusavam uci u njegov svijet , bar malo ; ali on je totalno FLEGMATIK TIP, apsolutno nikakvih emocija.....sve je ravno... osim kad je u pitanju sport. Neznam 2 stvari o njemu , jer nikad nismo pricali dusa sa dusom.Nemogu dalje, nemogu ovako, znam da nakon nesto godina stvari su monotonije ali bas ovako??? zasto mi je vazno da sto vise saznam o njemu , da se mogu zezati sa njim , znati cak koja mu je boja vazna?? totalno smo razliciti, apsolutno 2 razlicita svijeta. i kad sam sa njim - usamljena sam totalno. Njemu je dobro - kaze, samo da ima svoju zenicu , topal rucak i on je potpun.........ja NE. Tip je koji je dobar i vjeran i ima kvalitete muza ali ne partnera, meni netreba "muz"- ja zelim ono vise.

Trazim li previse??

ps. ovako je bilo od prvog dana ali volila sam ga i bila mlada, sada kad sam starija fali mi njegovo nikad ostvareno prijateljstvo.

eto to je to.
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 18:42   #2
Ti si rospija koja ne može sama uživati u životu, pa to traži od svog čovjeka. Dosadnim osobama obično je dosadno.
E, sad kad se popljuvao mogu ti reći da sam prošao kroz istu situaciju. Mi smo prekinuli. I super nam je sad.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 18:43   #3
Re: kako cu dalje?

Quote:
Sarah_9 kaže:
Trazim li previse??
Ne.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 18:47   #4
nisam rospija, dapace.......... da sam dosadna ???, hmmmm mozda sto pisem ovdje, zato sam dosadna , inace mislim da nisam.... sve u svemu na liniji smo i ty za odgovore
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 18:59   #5
Sjedni i razmisli još jednom, pa još jednom, pa kolikogod bude trebalo.

Promatraj ga i sjeti se što voliš u njemu.

Od najmanjeg detalja pa do velikih stvari.

Onda još jednom napravi rezime ovog svog feelinga.

Probaj razgovarati,koliko god puta trebalo.

A onda, kada vaga kaže svoje,ustani se i nastavi s njim dalje.

Ili se ustani i ugasi svjetlo u prostoriji.

Nema srednjeg puta.

Sretno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:13   #6
Unhappy Ti bi njega mijenjala?!?!

Ne moze to tako. On je, sama kazes, bio takav od prvog dana, samo sto tebe to tek sad smeta do bola. Jasno.
Btw - uistinu, on je zadovoljan i njemu ne treba puno. To sto tebi treba vise ili drugacije, to je TVOJ problem.

Mozda bi se mnoge koje imaju lude kolerike za muzeve rado mijenjale s tobom.


Mogu ti samo ponoviti ono sto ti je gore nataniel pozeljela: Sretno. Trebat ce ti.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:17   #7
Ali ju potpuno razumijem.

I ne sudim joj.

Ne zeli ona njega mijenjati.Ona je došla do točke kada je shvatila da mora jesti jer ima apetit.
On ima koricu kruha i dovoljno mu je.

Ili će se naći na pola.
Ili neće.

Neću prognozirati...

Ima li djece, propustila sam....???
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:25   #8
Re: kako cu dalje?

Quote:
Sarah_9 kaže:
i kad sam sa njim - usamljena sam totalno.
Reci mu ovo od gore.

Ulij mu u glavu.

Pricaj s njim.Što on osjeća?

Ova recenica gore ti je (ja ju zovem) TOČKA SLAMANJA.

nakon nje ide gore ili dolje.

Reci mu.

I stvarno, neka ti je sretno.Drži se.:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:31   #9
Sarah, jesi ti riba a on jarac? (nemrem si pomoc, al identicnu pricu sam cula neki dan u RL)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:37   #10
Quote:
nataniel kaže:
Ali ju potpuno razumijem.

I ne sudim joj.

Niti ja ne sudim.

A i razumijem, samo - ne mozes mijenjati covjeka.
On nece shvatiti sto ona prica. Ne moze shvatiti.
Njemu je dobro.

Ako imaju djece, nadam se da imaju dovoljno ljubavi da se brak odrzi. Ako nemaju...
Ne znam, nisam optimista. Iako kenjam da ljubav pobjedjuje blablablabla.


Ne moze covjek protiv sebe.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:38   #11
Re: Ti bi njega mijenjala?!?!

Quote:
Blaise kaže:
Ne moze to tako. On je, sama kazes, bio takav od prvog dana, samo sto tebe to tek sad smeta do bola. Jasno.
Btw - uistinu, on je zadovoljan i njemu ne treba puno. To sto tebi treba vise ili drugacije, to je TVOJ problem.

Mozda bi se mnoge koje imaju lude kolerike za muzeve rado mijenjale s tobom.

Potpisujem
Jedino što možeš je ne mijenjati ga, ako želiš imati njegovo prijateljstvo. Može se on možda igrati da je netko drugi neko vrijeme, ali ne dugo. Doduše, ne znam ja, ja nikad nisam bila u tvojoj situaciji, više sam bila u situaciji tvog muža...
sabatier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:41   #12
Quote:
Blaise kaže:
Ne moze covjek protiv sebe.
Može, kada MORA.
Dijete je dovoljan razlog za to.

Ali Sarah, srce, ako se ne javis necemo znati....

Znam, imas feeling griznje savjesti i imas feeling da te poznajemo ovdje, da nisi anonimna....ali daj, psi, javi se, zanima me jer je nalik jednom demonu iz starih knjiga:-)

Zapamti jednu recenicu - POTREBE SU JACE OD KORISTI.

Otkrit ce ti se samo.

:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:49   #13
Quote:
nataniel kaže:
Može, kada MORA.
Dijete je dovoljan razlog za to.
Da, dijete je. Ali, to je moje misljenje, ne mora se ona s tim slozit.
Btw - lako je meni pricat. Ja sam njezinu situaciju prosla (bez braka, doduse, ali u dugogodisnjoj vezi) i nije bilo djece.
To je iza mene!

Sarah, nemoj da te otjera to. Pisi jos.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:53   #14
Re: kako cu dalje?

[QUOTE]Sarah_9 kaže:
[B]Si Neznam 2 stvari o njemu , jer nikad nismo pricali dusa sa dusom.

nit sudim, nit osudjujem ali kad čujem ovako nešto uvijek i iznova ne mogu razumjeti:
što si radila ovih deset godina?
što ste radili ovih deset godina?
jeste li ragovarali i o čemu ste razgovarali?
jeste li ragovarali o vama?

Trazim li previse??

ne, po mom poimanju normalnog ne tražiš previse. samo nešto ti je dugo trebalo da shvatiš što želiš.

pokušaj se prisjetiti što te privuklo na njemu, zbog čega si se odlučila udati za njega. možda pomogne.

porazgovaraj s njim. jednom, dvaput.....
naravno, ti sama najbolje znaš situaciju i okolnosti u kojoj živiš/živite.
kažu da nikad nije kasno.
sretno.
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:57   #15
Re: Re: kako cu dalje?

[QUOTE]Kamea kaže:
[B]
Quote:
Sarah_9 kaže:
ne, po mom poimanju normalnog ne tražiš previse. samo nešto ti je dugo trebalo da shvatiš što želiš.
Svako ima svoje vrijeme.I sve ima svoje vrijeme Sarah.
Bez obzira sto ljudi misle da bi oni drugacije u toj situaciji, ne znaju....jer nisu bili.

Nije to kod njih sigurno bilo toliko izrazeno od pocetka.
I nije da ona njega ne voli.To nigdje ne pise.
Voli kako voli,kao i on, uostalom.

Ona jednostavno osjeca da je sama u dvoje.
I to gadno, pretpostavljam, samo sto cak nije sve to i napisala tu.

No, javit ce se ona...:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:58   #16
Cure ne budite sasave. Ne idu stvari tak. Sarah se ne bavi nikakvim nuklearkama da ne bi nasla zajednicku temu s muzem. Komunikacija im je na nuli 10 godina, a nije ju smatrala vaznom kad se udavala (ili dok je zaljubljenost trajala). Nemres partneru doci pitanjem "zakej tebe nis drugo ne interesira" ili "zar ti nikaj ne fali u nasem braku", a covjek sretan. Za ukljucivanje su imali 10 godina i prosla baka s kolacima....
Trgni ga Sara tako kaj ces mu scene delat prijeteci se odlaskom. On mora vidjeti ozbiljnost tvog nezadovoljstva. To ti je jedan nacin.
A drugi... zakaj on mora biti tvojim sugovornikom prilikom analize procitane knjige? Zakaj bi se tvoj zivot svodil samo na vas dvoje?
Vodi svoj, izlazi, druzi se i preskoci kuhanje rucka. Ako i tada budete oboje nesretni novonastalom situacijom, bjezi i trazi dalje
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:07   #17
ja cu opet po svome - nema tog ultimatuma, te prijetnje, te scene koja rješava stvari.
moje mišljenje.

pogotovo ultimatum s neba pa u rebra - ja cu otici jer....blablabla....to je meni neozbiljno.

svaka scena u tom stilu meni je histerija i neozbiljnost.

uostalom, gdje je ona?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:09   #18
Quote:
nataniel kaže:
uostalom, gdje je ona?
otisla mu dati ultimatum
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:13   #19
Re: Re: Re: kako cu dalje?

Quote:
nataniel kaže:

Bez obzira sto ljudi misle da bi oni drugacije u toj situaciji, ne znaju....jer nisu bili.

Nije to kod njih sigurno bilo toliko izrazeno od pocetka.
I nije da ona njega ne voli.To nigdje ne pise.
Voli kako voli,kao i on, uostalom.

Ona jednostavno osjeca da je sama u dvoje.
kužim i razumijem taj osjećaj, jer sam nekoliko puta bila u toj situaciji. i tada sam shvatila da je to je to jedna od najgorih stvari koje mi se uopće mogu desiti- biti s nekim - a zapravo biti sama. tražiti toplinu u nečijim očima, a te topline jednostavno nije bilo.
pa sam bila ludo zaljubljena. pa sam pokušavala ne jednom, nego više puta. u jednoj vezi skoro dvije godine. u drugoj vezi....
ali usprkos i zaljubljenosti i voljenju, nisam se htjela udati. jer bi mi se dogodilo upravo ono što je tema ove teme.
da, ljudi smo različiti. bit će da je to.
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:23   #20
He he he meni je tak moja brbljala o tom kak nismo prijatelji, a ja sam mi mislio kak je dosadna i tupi jedno te isto cijelo vrijeme.
Ja se nisam mogao, kako da kažem, ostvariti u punom smislu te riječi, sa njom. Nikako. Nismo dijelili iste interese. Ona je volila horore, ja drame. Ona je mrzila Seinfelda. Kasno sam skužio da ne mogu biti sa ženom koja ne kuži Seinfelda. Seinfeld je naravno, tek jedna od svim stvari oko kojih se nismo slagali.
Sad sam s drugom osobom. I potpuno se drukčije ponašam. Ide ide ne ide ne ide. Nije me nitko mogao promijeniti osim mene samog. Ako imate djecu, pokušajte. Ja i mogu samo preporučiti da ne govoriš fraze tipa mi nismo prijatelji, jer, ja barem, sam pizdio na takve idiotske ženske rečenice koje ništa ne znače.
Reci rađe, voljela bih da više razgovaramo. Uostalom, zašto se ne prisjetite zajedno tih stvari koje vas vežu skupa? Šta ja znam, prvi izlazak, ternutak u kojem si shvatila da je on čovjek za tebe itd... Nemreš tu istjerat mak na konac, ili očekivati da će on shvatiti o čemu ti govoriš. Vjerujem da on misli da je vaša komunikacija vrhunac muško-ženske komunikacije.
Kako nagovoriti muža da se otvori? Fiju, da je to tako lako, ne bi ljudi poput doktora Phila imali vile u Majamiju.
A što se prekida tiče, nije da sam zlonamjeran, ali siguran sam da ćeš nakon što shvatiš što si izgubila, ipak malo revidirati svoje stavove. Drugim riječima, nikad nisam znala šta sam imala sve dok to nisam izgubila....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.