Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 14:21   #201
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
Nema šanse da on kaže dudi "pa-pa" ili bilo šta i da ju baci. Bacio bi se za njom u more, rijeku i sl.
a onda će valjda naučit dobro plivat

a koliko je star?

i jesi li pokušala tako s nekom pričicom?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:19   #202
Mislite da se djetetu od 17 mj. moze reci da duda ide papa i da je vise nema. Ja mislim da ona to jos ne bi raumjela. Ili se varam?
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:28   #203
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
a onda će valjda naučit dobro plivat

a koliko je star?

i jesi li pokušala tako s nekom pričicom?
Ha ha ha, kolko je star???? U veljači će imati 5 godina
Nema više priča o bacanju dude. To smo prošli kada je imao 3 godine pa nije upalilo. Prvo je rekao da će prestati sa četiri godine, pa sa pet, a sad kaže da će dudati do 6 godina.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:31   #204
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Mislite da se djetetu od 17 mj. moze reci da duda ide papa i da je vise nema. Ja mislim da ona to jos ne bi raumjela. Ili se varam?
Mislim da sa 17 mj, se može reći. Sa 5 godina ne može.
Ali tko sam ja da sudim?????
Ja sa 17 mj. nisam ni probala, mislila sam da će sam ostaviti do tri godine, ali.....
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:57   #205
HELP please!

Evo kod nas je ovako.....Zuflja ima 6mj. i pochela je spavati cijelu noch bez bochice (tek sad )......ali problem predstavlja duda sa kojom ona zaspi i bez koje ne moze zaspati (ja joj je uvijek izvadim iz usta nakon par min).....osim kad se vozi u kolicima ili autu.

Problemchek je shto se ona u nochi pochela buditi mali milijon puta (nije zbog boce, jer kad joj dam klima glavom i zeli dudu)......ne plache, nego se pochne okretati ili zakashljuca ili malo zacendra...i smiri se tek kad joj stavim dudu.....i tako cijelu noch! Nisam ziher da li stvar u dudi (da li se budi zbog nje ili).......al ju uvijek smiri!
Prije dok je pila bochicu budila se jednom (cca. 1 do 3h) zbog bochice......te ako bi kojim sluchajem zacendrala, ja bi je okrenula na drugi bok i zaspala bi.....to sad vishe ne pali

Taman sam se poveselila da che spavat cijelu noch....kad su pocheli problemi z dudom?

Jel ima netko da je rijeshio taj problemchek....ili nekak poboljshao???
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:09   #206
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
HELP please!

Evo kod nas je ovako.....Zuflja ima 6mj. i pochela je spavati cijelu noch bez bochice (tek sad )......ali problem predstavlja duda sa kojom ona zaspi i bez koje ne moze zaspati (ja joj je uvijek izvadim iz usta nakon par min).....osim kad se vozi u kolicima ili autu.

Problemchek je shto se ona u nochi pochela buditi mali milijon puta (nije zbog boce, jer kad joj dam klima glavom i zeli dudu)......ne plache, nego se pochne okretati ili zakashljuca ili malo zacendra...i smiri se tek kad joj stavim dudu.....i tako cijelu noch! Nisam ziher da li stvar u dudi (da li se budi zbog nje ili).......al ju uvijek smiri!
Prije dok je pila bochicu budila se jednom (cca. 1 do 3h) zbog bochice......te ako bi kojim sluchajem zacendrala, ja bi je okrenula na drugi bok i zaspala bi.....to sad vishe ne pali

Taman sam se poveselila da che spavat cijelu noch....kad su pocheli problemi z dudom?

Jel ima netko da je rijeshio taj problemchek....ili nekak poboljshao???
Imam taj problem!Moj do 8 mjeseci nije trebao dudu a poslje evo isto ko kod tebe,budi se stoput u toku noci i dam mu dudu pa zaspe pa mu ona ispadne pa poslje place i tak po cjelu noc.Imam 6 dudi pored kreveta u jednoj vrecici jer nemogu ganjat po mraku di je frkno dudu u krevetu!Evo desi se u mjesec dana (sinoc na pr.)dvaput da se nebudi u toku noci i da prespava cjelu!Nekad dok place ja lezim u krevetu i nemogu ustat vise onda muz ustaje i grinta mi
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:59   #207
Zuflja je josh mala i nemre si stavit sama dudu u usta
Pa ja trazim po mraku dudu + josh dodatno uznemirim.

Jel postoji neka alternativa za dudu (osim palca)....neki klinci navlache pelenu, igrachku......uh!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 20:36   #208
moj traži sisu mali milion puta po noći, a ima godinu dana.
meni se to čini normalno.

zaspao je s dudom u ustima, spava, u snu mu duda ispadne, plače jer nema dude, i tako stalno.
možda ne bi bilo problema kad ne bi imao dudu, ne znam.
čitala sam da se sva djeca bude puno puta po noći. razlika je što neka kad se probude, otvore oči i za par sekundi opet sami zaspu (to su spavači).
ovi drugi kad se probude traže sisu, dudu, igračku, ....
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:44   #209
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
HELP please!

Evo kod nas je ovako.....Zuflja ima 6mj. i pochela je spavati cijelu noch bez bochice (tek sad )......ali problem predstavlja duda sa kojom ona zaspi i bez koje ne moze zaspati (ja joj je uvijek izvadim iz usta nakon par min).....osim kad se vozi u kolicima ili autu.

Problemchek je shto se ona u nochi pochela buditi mali milijon puta (nije zbog boce, jer kad joj dam klima glavom i zeli dudu)......ne plache, nego se pochne okretati ili zakashljuca ili malo zacendra...i smiri se tek kad joj stavim dudu.....i tako cijelu noch! Nisam ziher da li stvar u dudi (da li se budi zbog nje ili).......al ju uvijek smiri!
Prije dok je pila bochicu budila se jednom (cca. 1 do 3h) zbog bochice......te ako bi kojim sluchajem zacendrala, ja bi je okrenula na drugi bok i zaspala bi.....to sad vishe ne pali

Taman sam se poveselila da che spavat cijelu noch....kad su pocheli problemi z dudom?

Jel ima netko da je rijeshio taj problemchek....ili nekak poboljshao???

Jedino rješenje. Kupi više duda da ih po noći ne moraš tražiti. Kad malo naraste, sama će ih tražiti po krevetiću.

Samo pazi da ih ne traži do 5 godina.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 22:41   #210
Tak ja imam 8 duda i stoje mi pored kreveta i onda kad god se probudi i trazi dudu ja je imam i nemoram ganjat okolo njega.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:20   #211
postoje tješilice...krpice deblje sa glavom mace ili peseka na sredini, ima ih chicco...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 05:48   #212
Joj kad ovo citam fakat mislim da je ta duda velika greska. Neko je napisao kak je dijete super prihvatilo dudu a ona nije bas imala puno mlijeka. E sad, djete cucla i da navuce mlijeko i ako uvalis dudu nema te stimulacije. Pa priroda je to tak napravila sa nekim razlogom a mi im onda uvalimo dudu i cudimo se kak nema mlijeka. Isto tak klinci vise cicaju kad imaju skokove u razvoju pa umjesto da stimuliraju cicu oni dudlaju u prazno. A da ne kazem ovo sa dudama do 6. godine, a meni se cude i skanjivaju kad ja dojim a mala ima 3 godine. Moja ni jedna ni druga nisu dudale, imaju cicu i uzivaju i da, mladja se budi sto puta po noci i pocica minutu i dalje spavanac, ja se ni ne budim.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 08:10   #213
Rita....ma znam....ali ja svoju nisam dojila.....pa je valjda zato sa vechim gushtom prihvatila dudu

Ja se grozim da postane ovisna i da do shkole nanasha dude svugdje ......al evo prva faza ovisnosti je valjda vech pochela

Pogotovo jer su mi rekli da je duda (kao i ostale stvari - prst, dekice, mucice) neka vrsta utjehe kad nema mame, njihov mali svijet i da im je teshko to oduzet, jer iako je nama to sve banalno (mi npr. mozemo bez chokolade kad je nema ), na njima to ostavlja mali trag

Grrrrrrr....da bar sam je znala utjeshit bez dude....smrc, osjecham se tak grozno sad
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:15   #214
Mi dudamo od prvoga dana ( sada imamo 9,5 mj) i duda nam je najboljša prijateljica i nikakamo bez nje. Ne znam kako ce reagirati kada bude malo veci kada duda bude trebala ici pa-pa,ali valjda cemoo sedogovoriti. Moze li duda od previse dudanja utjecati na razvoj zubica???
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:31   #215
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
Mi dudamo od prvoga dana ( sada imamo 9,5 mj) i duda nam je najboljša prijateljica i nikakamo bez nje. Ne znam kako ce reagirati kada bude malo veci kada duda bude trebala ici pa-pa,ali valjda cemoo sedogovoriti. Moze li duda od previse dudanja utjecati na razvoj zubica???
Ma evo ja sam dudlala do 4 god a na bocicu pila do 5og razreda osnovne i imam ljep osmijeh!A sta cu kad sam volila dudu za pop*****!Al to je sve bilo u kuci a u javnosti bez dude!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:32   #216
mi_ama.....svi kazu da da (kao moguche da che ichi malo prema naprijed, gornji zubi).....ali evo od poznanice kcher duda dudice josh i sad - sa 5 godina (nije pohvalno, al njihov problem) i zubi su i super!

Zavisi....ja se nadam da Zuflja ne boo dudala do 5god....ja mislim da su vechi problem sokovi na bochicu...chokolina usred nochi.....etc.
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:56   #217
Ja sam i sam dudala ali palac do 4 rzreda OŠ i zubi su mi se bili malcice rzmakli ali kada su pocele dvojke gornje rasti jednostavno su stiskale jedinice tako da je danas je ok. A moj Leonko neka sam odluci kada duda ide pa-pa necu ga previse forsirati jer mogu napraviti mozda samo suprotni ucinak!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:43   #218
Moja malena ima šest tjedna i dudu joj dajem samo u kriznim situacijama kad je ni cika ne smiruje. Naime, bilo je situacija kad bi se najela i prejela, ali joj treba utjeha i hoće još sisati da zaspe. E onda bih joj dala sisu, a ona bi potegnula i mlijeko bi počelo izlaziti i to joj je smetalo i počela bi plakati. Onda joj dam dudicu i naslonim na ciku i tako zaspe i nakon par minuta izbaci dudicu i dalje mirno spava. Na početku me duša bolila i imala sam groznu grižnju savjesti što joj dajem dudu, ali ubrzo smo uvidjeli da samo ovo pali neki put.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 00:03   #219
ma čemu grižnja savjest...ako bebu smiri budite joj zahvalni...lakše bebi a i vama..

Mihael je nije htio ni pod razno a pokušavala mu dat da bar u autu bude miran...nekad bi tako dobro došla ......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 04:21   #220
Je istina je i ja sam nekada pozelila uvaliti kad su mi cice bile koma i bradavice bolile za poluditi i nisam znala sta bi sama ali cak i kad su znale uhvatit dudu susjedovim klincima nisu znale sta bi s njom. U autu bi fakat ponekad dobro dosla ali i tu smo cicanje apsolvirali bez vadjenja iz sjedalica.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.