Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 14:49   #2861
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Meni je baš to pomoglo, uz PT naravno. Meditacija, joga, kung fu, su odlični baš za nas traumatizirane.

Što se tiče panike od prisutnosti u svom tijelu, uvijek se sjeti ovog: ono od čega te hvata panika već se dogodilo. Tvoje tijelo pamti prošlost. U prošlosti si bila u panici s razlogom. Sad za tu paniku nema više razloga. Sve s čime se izbjegavaš suočiti je za tebe današnju piece of cake. Sa svim tim se danas možeš nositi. Nema (više) razloga za strah. Kavez sa elektrošokovima je u tvojoj glavi, nema više ni kaveza, ni struje koja bi te stresla ako se odlučiš izači.
Ovo si pogodila. Sve najgore stvari o kojima sam razmišljala već su se dogodile, da ne nabrajam sad. Izgleda da je vrijeme za jogu. Nekad mi je dobro išla, a sad mi se nožni palci čine tako dalekima i više mi ne daju da ih dohvatim. Those bastards.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:52   #2862
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako imaš takav osjećaj, najvjerojatnije si u pravu. Mozak je čudesan.

Moj me je baš počastio sljedećim biserom - vozim i vozim veliki auto. (Mislim da je to onaj mužev koji se još nisam usudila upaliti.) I to je prvi put da u snu vozim kak spada (inače brljavim, gubim se, otpadaju mi noge i svašta. I nakon cjelonoćne vožnje dolazim u Zg i parkiram na plato od Mamutice. I ljuta sam ko ris jer skužim da sam nakon svih tih vucaranja po autoputima došla do točke koja je ravno šest kilometara udaljena od one s koje sam krenula.

Nemam pojma odakle sam krenula ni kamo sam htjela stići. Samo da trebam nastaviti za Ljubljanu.
Nisam sklona tumačiti snove prema simbolima jer vjerujem da su ti simboli drugačiji za svakoga. Ali ovo mi se čini preočito. Negdje sam čula da kad sanjamo da vozimo auto da se to odnosi na naše upravljanje vlastitim životom. I kod mene totalno ima istine. Isto većinom sanjam kako brljavim u vožnji. Takve snove sam imala još prije nego sam u stvarnosti polagala, pa sam mislila da to neće biti moguće kad u stvarnosti naučim voziti, ali opet vrlo slično, iako znam voziti, uvijek je nešto, ili se ne vidi cesta, ili se sic previše nagne pa ne vidim kroz haubu, ili ne mogu dohvatiti nožne komande i sl. Rijetko sanjam da lijepo vozim. Meni ovaj san zvuči kao da si naučila kako upravljati vlastitim životom, ali očito je potrebno nešto drugo da te dovede do onoga što želiš.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:01   #2863
Ima li netko ideju kako se riješiti nakupljenog bijesa proizašlog iz neadekvatnog odgoja (fizičko i psihičko zlostavljanje) ?
Osamostalila sam se prije dosta godina. Prije cca pola godine sam se riješila osjećaja krivnje (barem mislim) i naučila kako srezati bilo kakvu nezdravu komunikaciju s mamom, ne dopustiti joj da mi se miješa u život. To sam uspjela tako što sam prekinula kontakt s njom na nekoliko mjeseci pošto mi je pukao film nakon jednog od njezinih brojnih ispada bijesa. Nakon svega toga, zaključila sam da mi je najbolje održavati s njom minimalan kontakt. I ona se sada ponaša normalno. Ali i dalje je ogroman bijes u meni, iskaljujem se na nju svakom prilikom (jer ne mogu prijeći preko svega što mi je radila cijeli život). I što je najgore, iskaljujem se i na drugim ljudima, lako planem, sve me iritira, posebno sam teška u partnerskim odnosima (nekoliko veza mi je puklo radi toga). Idem na psihoterapiju redovno.
Kako se riješiti toga bijesa ?
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 08:45   #2864
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Ima li netko ideju kako se riješiti nakupljenog bijesa proizašlog iz neadekvatnog odgoja (fizičko i psihičko zlostavljanje) ?
Osamostalila sam se prije dosta godina. Prije cca pola godine sam se riješila osjećaja krivnje (barem mislim) i naučila kako srezati bilo kakvu nezdravu komunikaciju s mamom, ne dopustiti joj da mi se miješa u život. To sam uspjela tako što sam prekinula kontakt s njom na nekoliko mjeseci pošto mi je pukao film nakon jednog od njezinih brojnih ispada bijesa. Nakon svega toga, zaključila sam da mi je najbolje održavati s njom minimalan kontakt. I ona se sada ponaša normalno. Ali i dalje je ogroman bijes u meni, iskaljujem se na nju svakom prilikom (jer ne mogu prijeći preko svega što mi je radila cijeli život). I što je najgore, iskaljujem se i na drugim ljudima, lako planem, sve me iritira, posebno sam teška u partnerskim odnosima (nekoliko veza mi je puklo radi toga). Idem na psihoterapiju redovno.
Kako se riješiti toga bijesa ?
Fizickom aktivnoscu
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:05   #2865
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Fizickom aktivnoscu
Govoriš iz vlastitog iskustva ili znaš nekoga tko je uspio na takav način ?
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:36   #2866
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Govoriš iz vlastitog iskustva ili znaš nekoga tko je uspio na takav način ?
fizičkom aktivnošću ne možeš promašiti. dobro utječe na tvoje fizičko zdravlje, na izgled, samopouzdanje, psihičko stanje...
što se tiče pražnjenja tog nakupljenog bijesa, meni osobno pomaže. nemam toliko nakupljenog bijesa zbog odnosa, međutim naučena sam da ne izražavam emocije, pogotovo one negativne. Stoga mi je potreban ispušnni ventil. Fizička aktivnost odnosno vježbanje je pun pogodak. No meni u tome ne pomažu neke usporene fizičke aktivnosti poput yoge, pilatesa i slično. Već nešto što će me totalno iscrpiti, treninzi visokog inteziteta.
Probaj pa ćeš vidjeti da li funkcionira ili ne. Svatko nađe nešto svoje što mu pomaže. Možda će ti pomoći u problemu možda ne. No fizička aktivnost je uvijek veliki plus u životu
cansue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:10   #2867
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Govoriš iz vlastitog iskustva ili znaš nekoga tko je uspio na takav način ?
Vlastito iskustvo,prvi puta a to je bilo davno,izvukla sam se bez lijekova uz fizicku aktivnost i razgovor sa psihologom, bavljenje plesom,sportom, borilackim vjestinama pa makar sama setnja od pola sata,voznja biciklom,pravilna prehrana i itd
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:42   #2868
Quote:
cansue kaže: Pogledaj post
fizičkom aktivnošću ne možeš promašiti. dobro utječe na tvoje fizičko zdravlje, na izgled, samopouzdanje, psihičko stanje...
što se tiče pražnjenja tog nakupljenog bijesa, meni osobno pomaže. nemam toliko nakupljenog bijesa zbog odnosa, međutim naučena sam da ne izražavam emocije, pogotovo one negativne. Stoga mi je potreban ispušnni ventil. Fizička aktivnost odnosno vježbanje je pun pogodak. No meni u tome ne pomažu neke usporene fizičke aktivnosti poput yoge, pilatesa i slično. Već nešto što će me totalno iscrpiti, treninzi visokog inteziteta.
Probaj pa ćeš vidjeti da li funkcionira ili ne. Svatko nađe nešto svoje što mu pomaže. Možda će ti pomoći u problemu možda ne. No fizička aktivnost je uvijek veliki plus u životu
Nisam mislila da mogu promašiti fizičkom aktivnošću, već sam htjela razgovarati o manje trivijalnim stvarima. Sigurno smo svi čuli za fizičku aktivnost, vikanje u jastuk, brojanje do 10 i sl. metode, ne vjerujem da je nekome to otkriće, ali očito postoje problemi preduboki da bi se mogli riješiti tako trivijalnim stvarima.
Inače, treniram unazad 16 godina, trenutno 4 puta tjedno trening jačeg intenziteta, radim fizički posao koji se često oduži na više od 8 sati dnevni i vikendom kad sam slobodna idem u prirodu, šetati ili voziti biciklu. Radim sve to jer mi godi na mnogo razina, znači nije da umanjujem važnost fizičke aktivnosti. Ali nisam baš primijetila da mi to utječe na razinu bijesa i ljutnje. Uostalom i ova tema je o psihički vrlo teškim situacijama, pa vjerujem da su i rješenja nažalost kompliciranija od onoga što biste savjetovali normalnim ljudima.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:43   #2869
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Vlastito iskustvo,prvi puta a to je bilo davno,izvukla sam se bez lijekova uz fizicku aktivnost i razgovor sa psihologom, bavljenje plesom,sportom, borilackim vjestinama pa makar sama setnja od pola sata,voznja biciklom,pravilna prehrana i itd
Azaleja, baš mi je drago da si riješila svoje probleme. Ja sam očito teži slučaj kad mi fizička aktivnost ne pomaže.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:50   #2870
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da mogu promašiti fizičkom aktivnošću, već sam htjela razgovarati o manje trivijalnim stvarima. Sigurno smo svi čuli za fizičku aktivnost, vikanje u jastuk, brojanje do 10 i sl. metode, ne vjerujem da je nekome to otkriće, ali očito postoje problemi preduboki da bi se mogli riješiti tako trivijalnim stvarima.
Inače, treniram unazad 16 godina, trenutno 4 puta tjedno trening jačeg intenziteta, radim fizički posao koji se često oduži na više od 8 sati dnevni i vikendom kad sam slobodna idem u prirodu, šetati ili voziti biciklu. Radim sve to jer mi godi na mnogo razina, znači nije da umanjujem važnost fizičke aktivnosti. Ali nisam baš primijetila da mi to utječe na razinu bijesa i ljutnje. Uostalom i ova tema je o psihički vrlo teškim situacijama, pa vjerujem da su i rješenja nažalost kompliciranija od onoga što biste savjetovali normalnim ljudima.
Aha nisam bila upoznata s pozadinom, odnosno da već jesi fizički aktivna. Ali ako ti to ne smanjuje razinu bijesa i ljutnje onda očito trebaš potražiti rješenje negdje drugdje. Možda možeš probati u trenucima kada osjetiš porast bijesa i ljutnje probati stati i zapitati se zašto se sad to događa i probati neke stvari racionalizirati. Ne nastojim pametovati, nego govorim iz svog iskustva koliko sam stvari na takav način riješila. Iako također razumijem da je osjećaje teško racionalizirati. I nisam padobranac na ovoj temi već i sama imam problem s otrovnim roditeljem (a možda i oba jer ponekad mislim da je drugi prikriveni). I sama znam koliko je teško vući sav teret iz djetinjstva i doba adolescencije i neprestano pokušavati rješavati sve probleme koji zbog toga nastaju.
cansue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:10   #2871
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Azaleja, baš mi je drago da si riješila svoje probleme. Ja sam očito teži slučaj kad mi fizička aktivnost ne pomaže.
Prvi puta davne godine,uspjesno rijeseno na ovaj nacin,drugi puta malo komplicirano a treci puta duga prica, ivise za pp ili p.m,ali.psihicko.i fizicko.zlostavljanje kod Vas je dovelo do.tpg stanja.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:16   #2872
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Prvi puta davne godine,uspjesno rijeseno na ovaj nacin,drugi puta malo komplicirano a treci puta duga prica, ivise za pp ili p.m,ali.psihicko.i fizicko.zlostavljanje kod Vas je dovelo do.tpg stanja.
Čekaj, izvukla si se od tableta, šizofrenije sa time?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:18   #2873
Ti se mogu javit na PM Azaleja?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:25   #2874
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Čekaj, izvukla si se od tableta, šizofrenije sa time?
Od.kuda da imam sizofreniju, prvi puta kada sam nazovimo imala adoloscentsku krizu,pomogao mi razgovor jer sam iz psih ordinacije izisla van i rekla da sta ce mi.tablete,drugi put nakon ohoho godina virus mi je bio.okidac plus jos nekecstvari, stresovi s bili okidaci,odnosno sumnje na neke rijetke neuroloske bolesti,na kraju sam saznala sto je uzrok svemu tome,jer me vrte svi u krug izmedu.tri grane ,i onda sam dosla do nekog zakljucka a o tome na pp.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:27   #2875
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Od.kuda da imam sizofreniju, prvi puta kada sam nazovimo imala adoloscentsku krizu,pomogao mi razgovor jer sam iz psih ordinacije izisla van i rekla da sta ce mi.tablete,drugi put nakon ohoho godina virus mi je bio.okidac plus jos nekecstvari, stresovi s bili okidaci,odnosno sumnje na neke rijetke neuroloske bolesti,na kraju sam saznala sto je uzrok svemu tome,jer me vrte svi u krug izmedu.tri grane ,i onda sam dosla do nekog zakljucka a o tome na pp.
Aha. Ok. Mislio sam da imaš šizofreniju.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:28   #2876
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Aha. Ok. Mislio sam da imaš šizofreniju.
Al secmozes javiti na p.m
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:31   #2877
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Al secmozes javiti na p.m
Ok. Hvala.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:33   #2878
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Kako se riješiti toga bijesa ?
Tako što ćeš početi izgovarati sve svoje emocije i one negativne i one pozitivne. Izgovaraj ih dok ne pronađeš ritam koji će odgovarati situaciji, a tebi dopusiti kontinuirano izražavanje.
S vremenom bi bijes trebao popustiti.
Ovo s fizičkom aktivnošću je ok, ali meni to nije pomoglo da se riješim nakupljenog bijesa.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:20   #2879
Nisu moji losi, ja nisam dobar pa im ni ne zamjerim ali nekada da, ali ipak se nadam da nisam los i zao ali nisam dobar a trudim se, ali nikako ne moze da budem bolji zbog svega, a moji imaju problem sa kockom i alkoholom. Pa nam to pravi finansijske probleme a samim tim svadze i sve drugo.

Doslo do toga da ih kunem, da govorim da cu ubiti ili sebe ili njih. Ukleo svoju mamu prekjuce. Rekao joj da joj pare sto sam joj dao budu zadnje u zivotu i juce zapela i pala. Oko, glava modro joj, nateklo, zub izbila, ruku mozda slomila, koljena razbila i zgulila, tlak joj 200/100, doktori sa nista je kuci poslali, danas joj malo nesto dali.

Ukleo je i ovo joj se desilo. I ostale sam kunio. Ja sam los i zao a ne oni. Ja sam otrovan i los i zao a ne oni.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:40   #2880
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Ima li netko ideju kako se riješiti nakupljenog bijesa proizašlog iz neadekvatnog odgoja (fizičko i psihičko zlostavljanje) ?
Osamostalila sam se prije dosta godina. Prije cca pola godine sam se riješila osjećaja krivnje (barem mislim) i naučila kako srezati bilo kakvu nezdravu komunikaciju s mamom, ne dopustiti joj da mi se miješa u život. To sam uspjela tako što sam prekinula kontakt s njom na nekoliko mjeseci pošto mi je pukao film nakon jednog od njezinih brojnih ispada bijesa. Nakon svega toga, zaključila sam da mi je najbolje održavati s njom minimalan kontakt. I ona se sada ponaša normalno. Ali i dalje je ogroman bijes u meni, iskaljujem se na nju svakom prilikom (jer ne mogu prijeći preko svega što mi je radila cijeli život). I što je najgore, iskaljujem se i na drugim ljudima, lako planem, sve me iritira, posebno sam teška u partnerskim odnosima (nekoliko veza mi je puklo radi toga). Idem na psihoterapiju redovno.
Kako se riješiti toga bijesa ?
Sumnjičava sam prema tom terminu - nije bijes celulit da se nakuplja na guzici ili bilo gdje drugdje. Mislim da je u pitanju loša navika i/ili prevelika reaktivnost. Jesi li probala s kakvom tehnikom opuštanja, meditacijom?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.