Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 22:57   #161
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post

ako nekoga zanima, slicice su tu
Oduševljena sam. Ma zakon! Sve!
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 12:10   #162
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
zakonski rok (barem za maticni ured) je 30 dana minimalno prije, ali ako maticni ured ocijeni da je razlog opravdan (npr dugacki sluzbeni put, boles, vojska itd) moze i krace.
Za vjencanje u crkvi nema tog roka, maticaru mozes otici i na sam dan vjencanja. Al opet, i sveceniku bi trebalo otici 30 dana prije, ali teoretski mozes i dva tjedna prije. Al tu je jos i zarucniski tecaj koji se ne odrzava svaki tjedan...
bluethinkblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:21   #163
a treba najavit vjenčanje bar tu nedjelju prije...
mi smo došli u crkvu 10 prije s tim papirima iz matičnog i već je jamrao da kak smo na knap jer morali smo još u našim župama najavit i onda je to bilo kao nabrzaka
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 08:06   #164
najava-nije to ono valjda što će čitat s oltara? Ja se neću udati u svojoj crkvi, nego u novom kvartu, definitivno sam odlučila tako (inače se pitam što bi s pustim susjedima i slično, sigurno bi došli i doma, a to mi se ne da, neka ih starci počaste kad žele)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 12:37   #165
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Znači, to je neki najkraći rok, ne možeš se vjenčati (u crkvi) recimo za dva tjedna od odluke? Moja kuma je u podmakloj trudnoći, da je ne bih tlačila, a ni kasnije s malom bebom, htjela bih to što ranije napraviti.

Čestitam Lei!
vezano uz ovaj rok za prijavu kod maticara od 30 dana, evo, iz iskustva javljam da se vjencanje moze prijaviti i u kracem roku, bez ikakvog objasnjenja;
frendica je prijavila vjenčanje u kod matičara 18 dana unaprijed bez ikakvih problema
(iako su i oni mislili da im nece dati taj termin jer je navodno rok najmanje 30 dana unaprijed)

za crkeni rok ne znam moze li se tako kasno javiti.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 09:08   #166
Lei, sad sam tek vidjela slike, odlične su!
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:31   #167
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Lei, sad sam tek vidjela slike, odlične su!
tnx
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:41   #168
mare26 svaka čast,ideja vam je odlična.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:25   #169
Evo, i mi se vjenčali...
bilo je ljepše nego što sam mogla zamisliti-
bez trunke stresa, intimno, romantično, jednostavno, s normalnim troškovima-i potpuno u našoj režiji.
Svakome tko se premišlja, kome se ne da posvetiti godina razmišljanju u reverima i sl. preporučam da naprave što jednostavnije-meni je bila bitna recimo kvaliteta hrane-i dala sam si oduška, u dobroj konobi koja je opet bila blizu, bez kolona, sviranja, zastave i svega čega se grozim...
Starci su pozvali sljedeći dan more rodbine i svojih prijatelja, bez nas (nismo bili u gradu uopće) , po svom guštu i to su isplatili novčanim poklonima, mi smo platili naše troškove-nitko nije ostao u minusu...svećenik nam je bio odličan, održao je lijepu misu i obred, što mi je najvažniji dio toga dana.
Stvarno je sve bilo opušteno, a uzbuđenje je pripalo emocijama oko samog čina vjenčanja, a ne organiziciji...prezadovoljni smo, iako sam ja inače paničar- kao da smo sve prošli u nekom blaženom oblaku nekog mira, šta ja znam
..još samo da smo mogli konzumirati brak kako spada prvu noć....ali nismo, opet zbog dobrog razloga- trenutni problemi u trudnoći
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:13   #170
Neke od vas su me dosta inspirirale. :klap:Udajem se 28.08. iduće godine i htjela bi malo vjenčanje, cca 25-30 ljudi. Nadam se da se ne ljute neke što bi ih malo iskopirala ali zamišljam se vjenčat u nekoj crkvi u Rijeci, pošto tu živimo, ako nam netko slučajno želi doći u crkvu i pogledat ceremoniju, a poslije bi mi, kumovi, starci, i najuži prijatelji negdje u Istru. Zamislila sam da bi iznajmila neku onu njihovu kamenu kućicu, vilu sa bazenom sa par soba i tamo pozvala catering da mi napravi večeru, dj i karaoke kasnije(to kopiram jer mi je ideja strava, kuma i ja smo to već isprobale). Da se ipak malo zapleše i zapjeva, da ne bude baš dosadno. Tamo bi ostali svi spavat i drugi dan bi se ostali kupati i možda zaroštiljali i zvali ostatak društva da nam se pridruži, naravno starci bi bili već doma.
Dali je netko radio ili čuo za takvo vjenčanje? Svaka ideja i pomoć je dobrodošla.
nina_mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:19   #171
Bila sam na vjenčanju s karaokama, DJ-om, cateringom-a ispred prostora je bila plaža pa je pao i kupanac.
Po meni se ne može usporediti sa standardnim vjenčanjima-vrhunska zabava
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:28   #172
Nina - genijalna ti je to ideja... ako ti se to sve tako sviđa - napravite tako i nemoj tražiti odobravanje ni od koga
ja bi uživala da me netko pozove na takvo vjenčanje
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:33   #173
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nina - genijalna ti je to ideja... ako ti se to sve tako sviđa - napravite tako i nemoj tražiti odobravanje ni od koga
ja bi uživala da me netko pozove na takvo vjenčanje
Imam sreću da me svi podržavaju u toj ideji. Samo mali problem, dragi malo žalostan što neće biti pravi pir ali proći će ga brzo (znam ja to). Malo veći problem buduća svekrva, još nezna našu ideju, misli da će biti veliki pir pa kad god dođemo kod nje na ručak zapitkuje kako idu pripreme i sjeti se nekih novih prijatelja koje bi zvala na pir. Inaće je jako dobra i nemamo joj srca reći istinu.
Skupila sam u centru Yes kod Pazina brošuru od Ville Bacio. Tako nešto bi ja. Još da me vrijeme posluži pa večeru napravimo kraj bazena.
nina_mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 18:57   #174
pridružujem se ljubiteljima malih vjenčanja.

na mom prvom vjenčanju je bilo 23 uzvanika ukupno - samo najuža obitelj. večera poslije crkve i svatko svojoj kući. strine, ujne i pojedinci znatiželjnici su došli čestitat u crkvu. nakon toga mi na medeni, a starci sutradan, svaki o svome poslu, organizirali svoju ekipu na ručku - dakle, obitelj i prijatelje i proslavili kako su i planirali. tamo negdje za vrijeme deserta netko je uočio da nas nema na ručku
početkom iduće godine se planiram ponovo udat (možda bude više sreće drugi put ). planiramo da nas bude 5 - mi kumovi i kumina druga polovica. još se uvijek mislim dal da starcima kažem prije, ili poslije vjenčanja .
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:01   #175
Cure svaka cast - bajkovito mi zvuce ta mala vjencanja
Martina2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:04   #176
uživala sam čitajući ovaj topic iako za sebe mislim da se nikad neću udati, nekako potajno uvijek maštam o malom malom vjenčanju, do nekih 20ak ljudi.

čestitam vam svima, predivna vjenčanja ste isplanirale i divno mi je znati da ima ljudi koje razmišljaju kao i ja i da nisu opsjednute kuvertama
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:13   #177
prekrasno
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:45   #178
evo ovako...ja se udajem u 5 mjesecu, točnije 28.05.... pošto mi živimo u unutrašnjosti hrvatske, zanima nas koliko vas je koštalo iznajmljivanje soba i neki restać, recimo u crikvenici....nas bi trebalo biti 16, ali sve mi se nekako čini da će nas biti 6...želimo malo i intimno, bez puno kompliciranja a opet drugačije jer ćemo se tako maknut iz našeg grada i niko nam neće moć ništa prigovarat...
pa ako je neko imao tako malo vjenčanje na moru jer može par info o cijenama...tnx
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 21:05   #179
Joooj, baš mi je laknulo kad vidim kolko nas ima... Ma ja sam negdje do 20.god tupila da se neću ni udavati jer mi nije potreban taj list papira ali sam se zadnjih nekoliko godina smekšala... I odlučila za manju svadbicu i falu bogu da i dečko tako razmišlja. Bit će nas 50ak, dragi ima dosta rodbine ali smo nekako uspjeli skresat na tu brojku. Ne pada mi napamet opterećivat se s lokalnim babama i njihovim komentarima moje frizure i vjenčanice, narodno-seoskim običajima kupovine mlade, ne želim harmoniku i kontrabas na svadbi a boga mi, ni barjak i glupe revere od ružmarina omotane trobojnicom. Konfete i glazirane bademe također nećemo dijeliti. Eto, netko to voli i živi za to,meni bi to predstavljalo nepotrebnu muku i živciranje, tako da ćemo se vjenčat u Rijeci, daleko od nonica i njihovog naklapanja, dragi neće dolazit po mene doma jer mi je bedasto da nakon 3 god zajedničkog života ja kao odlazim u ''roditeljsko gnijezdo'' pa on po mene... Dogovor je da se svi nalazimo ispred crkve, vjenčamo se i idemo na neku laganu, svečanu večericu... bez live benda i ''ženi majka sina svoga'' pjesmica... bez pretjerivanja u hrani i nepotrebnog prežderavanja... još se nadam da ćemo uspjet dobit 10ak dana godišnjeg i po mogućnosti zbrisat odmah idući dan na neko putovanje a roditelji onda neka organiziraju ručkove i okupljanja za familiju... Eto, takav je plan. Nekome se možda takvo vjenčanje ne sviđa, isto kao što ja nisam za prave svadbene ceremonije ali bože moj, ako je to moj/naš dan onda mi se fućka šta će drugi reći i htjeti.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:43   #180
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
evo ovako...ja se udajem u 5 mjesecu, točnije 28.05.... pošto mi živimo u unutrašnjosti hrvatske, zanima nas koliko vas je koštalo iznajmljivanje soba i neki restać, recimo u crikvenici....nas bi trebalo biti 16, ali sve mi se nekako čini da će nas biti 6...želimo malo i intimno, bez puno kompliciranja a opet drugačije jer ćemo se tako maknut iz našeg grada i niko nam neće moć ništa prigovarat...
pa ako je neko imao tako malo vjenčanje na moru jer može par info o cijenama...tnx

Hej, šaljem ti neke linkove, čini mi se da si se na nekom drugom forumu raspitivala i za neki brodić... Mi smo jednom išli na izlet na Vrbnik s ovim brodom, pa možda da probaš njih kontaktirati

http://charternovi.com/bartelo.php
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.