Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2004., 18:07   #1
Kuda sa njegovim i zajednickim stvarima?

Ne znam da li vam se desilo da vam se zavrsi veza od par godina, brak, zajednicki zivot, da se rastanete, i da posle toga ostane gomila stvari u ormanima. Njegovih stvari. Majce, dzemperi, neke lampe, knjige...a tek u foto albumima. Svaka druga slika je zajednicka.
I kuda sa tim stvarima. Ok, za garderobu je lakse. Pokupi se sve i da u crveni krst. Tehnicka roba moze da se razdeli ili proda. A sta sa fotografijama? Pa nije samo on na njima?
Da li baciti, spaliti? Cuvati, odvojiti u posebne albume?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:11   #2
Ja sam sve ostavila i otishla.

Nemam pojma shto je uchinio sa zajednichkim-mojim stvarima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:12   #3
Re: Kuda sa njegovim i zajednickim stvarima?

Quote:
Minam kaže:
Da li baciti, spaliti? Cuvati, odvojiti u posebne albume?
pa da se mene pita ja bi ih uvijek draze uvalio onom drugom da ih cuva. ako to nikako nejde nebih ih spalio ali copio bi onu jednu kutiju za šuze i na sigurno mjesto, jedino ako me one podsjecaju na neke teske trenutke onda bi bila rostiljada
__________________
;)
ma ja sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:17   #4
ja sam sve slike potrpala u jednu kutiju i tu kutiju pospremila na tavan...

nemam ih namjeru baiciti jer ipak su dio moje proslosti... kakva god ona bila...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:18   #5
Sve njegove stvari (hm... i dosta mojih, koje su iz bilo kog razloga imale veze s njim) u kese za smece (one velike) pa poslala njemu. Lijepo sam krenula od sobe do sobe, u pravcu kazaljke na satu, pa redaj. Cijela procedura je bila dosta terapeutska. Ispalo negdje oko 15 kesa svega i svacega - najbolje su bile kombinacije - cipele, knjige i konzerve hrane, rublje i fotke, kozmetika i tehnicka roba... No izuzetaka nije bilo. Njegove fotografije su takodje otisle, a nase zajednicke su u podrumu.
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:20   #6
Slazhem se s I...nevjerovatno kako pozitivno djeluje eliminacija svih stvari koje imaju veze s tim razdobljem

Osjecala sam se bolje chak i kad sam se rjeshavala garderobe iz tog razdoblja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:32   #7
Quote:
atlantis kaže:
ja sam sve slike potrpala u jednu kutiju i tu kutiju pospremila na tavan...

nemam ih namjeru baiciti jer ipak su dio moje proslosti... kakva god ona bila...
Također. Ali njegove majice i košulje dobro služe za brisat prašinu.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:46   #8
Ja bih napravio selekciju. Ako ih baš ne namjerava pokupiti, ili ako ih ne pošaljem poštom nazad, napravio bih selekciju, sačuvao ono što je dio mene (kakav bio da bio, štono reče teta Atlantida), a ostalo via Jauševac.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:48   #9
Ma rado bih ja njemu to sve prosledila, ali covek je na drugom kraju planete. On je otisao, i SVE stvari ostavio u zajednickom stanu, i to jos pre vise od godinu dana, a ja jos uvek nailazim na njegove jakne po zabacenim kutovima ormana. Danas sam izbacila citavu kesu (onu veliku zutu) njegovih kosulja..steta, dobre su to kosulje.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:49   #10
Jednom je i kod mene bila rostiljada, to se odnosilo na ljubavna pisma...a skoro sam otkrila jos jednu kutiju punu sitnica tipa ulaznice za bioskop, trakice sa poklona...prstenje, nakit, ogrlice,satovi...jebiga, kako to pobacati?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:49   #11
Čuj, ako je fajront definitivan, i ako te sve to smeta, pravac kontejner. Ako ne, proberi...
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:52   #12
Ma ne da je definitivan, nego je prica davno zavrsena, pre vise od godinu dana..samo jos nailazim na ostatke. Sta recimo sa prstenjem?Ipak je to zlato, mislim da je svaki bio po 150€..mora da je zbog kamencica.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:54   #13
Kutija, tavan, podrum... I napravi jedno temeljito veliko spremanje, da ti te stvari ne dolaze u epizodama, kao Dinastija.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:10   #14
Hmm... Kod mene veliku ulogu igra činjenica je li rastanak bio bolan ili ne.

U onom prvom slučaju, ako nije bilo onog rituala vraćanja stvari koje nisu darovane već samo posuđene, privremeno ostavljene i slično - sve spremim daleko od očiju jer je i sam pogled na njih bolan zbog prizivanja u sjećanje lijepih trenutaka koji su ostali u prošlosti. Ne sjećam se da sam ikad išta bacala.

Ukoliko rastanak ne boli previše, većinu stvari ostavljam tamo gdje su bile jer su mi draga uspomena.

Najviše "problema" imam s fotkama... Tone i tone filmova ispucanih u dugogodišnjoj vezi, deseci velikih brižno uređivanih albuma prepunih slika, uspomena, osjećaja... Srećom, sadašnji dragi je dovoljno samouvjeren da se ne osjeća ugroženim od tih uspomena. Ipak, ne namjeravam ih donijeti sa sobom u zajednički stan. Ali voljela bih se s vremena na vrijeme pomoću slika prisjetiti prošlih divnih putovanja, ljetovanja, tuluma... I kak da sad to izvedem...? A niš, pitat ću dečka što o tome misli, pa bum vidjela.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:17   #15
Quote:
magic kaže:
Ja sam sve ostavila i otishla.

Nemam pojma shto je uchinio sa zajednichkim-mojim stvarima.
isto i kod mene

skupila svoje prnje i otishla

a ako je garderoba dobra Minam nemoj bacati - daj u one organizacije sta skupljaju robu za beskucnike
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:23   #16
Quote:
just Sandy kaže:
Najviše "problema" imam s fotkama... Tone i tone filmova ispucanih u dugogodišnjoj vezi, deseci velikih brižno uređivanih albuma prepunih slika, uspomena, osjećaja...
Ma jebesh putovanja i fotke...bit ce toga josh ...ovo nije upuceno tebi Sandy, to ja malko razmishljam...

Jadan je chovjek kad pochne zhivjeti od uspomena.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:24   #17
Vidim da se svi teshko odrichete fotki...zar se bash svugdje morate SKUPA slikavati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:29   #18
Quote:
magic kaže:
Ma jebesh putovanja i fotke...bit ce toga josh ...ovo nije upuceno tebi Sandy, to ja malko razmishljam...

Jadan je chovjek kad pochne zhivjeti od uspomena.


Ja sam sačuvala većinu slika; nisam ih pogledala niti jednom, osim kad sam pokazivala ljudima koji su htjeli vidjet npr. moju viksu ili slično.

Al drago mi je da ih imam. Zbog sebe.

Za stvari - ja se isto skupila i ošla. Da sam ostala - spakirala bih i poslala vlasniku. Prstenje - ovisi o dilu s njim - il mu vratila il ga prodala. A ako me ne bi mučio emotivni balast, i nosila bih ih
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:37   #19
Quote:
magic kaže:
Vidim da se svi teshko odrichete fotki...zar se bash svugdje morate SKUPA slikavati
Ma ne, baš imam i dosta fotki di smo ili on ili ja - kad smo npr. solo išli na more pa smo uslikavali jedno drugo da stalno ne žicamo prolaznike za fotkanje . Hrpa solo fotki, ali... Posložene jedna do/iznad/ispod/preko druge po albumima. Ne bum sad valjda to raskupusala... A tak sam si to lijepo slagala...

Meni su sve te godine bile predivne i nisu nešto što želim zaboraviti. I stvarno obožavam fotke. I još k tome imam na njima svu silu frendova i razno-raznih društava koja su se kroz godine mijenjala, situacija koje bi mi možda izbljedjele u sjećanju da nisu ovjekovječene na slikama, a kroz sve to se provlačio i on...

Velim, nemam problema s tim uspomenama, sadašnji dečko mi ne radi probleme zbog toga, samo si nekaj mislim... Kaj ako mi jednog dana djeca otvore te albume pa pitaju koji to striček grli i ljubi mamu i prima je za sisu i di je tata bio u to vrijeme...?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:40   #20
Ma jebat ce se tvojoj djeci za fotke...osim ako ih TI budesh njima gnjavila
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.