Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 15:30   #1
Privatna tužba za krađu

naime, kupio sam iphone za koji se ispostavilo da je ukraden. sinoć su mi ga oduzeli na policiji. prepoznao sam kriminalca na slici i rekli su mi da ce mi dat njegove podatke ako zelim podici tuzbu.
koliko to kosta, koji su sve troskovi i konačna isplativost i vremenski period.

mobitel je plaćen 1500 kn.

hvala!
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:24   #2
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
naime, kupio sam iphone za koji se ispostavilo da je ukraden. sinoć su mi ga oduzeli na policiji. prepoznao sam kriminalca na slici i rekli su mi da ce mi dat njegove podatke ako zelim podici tuzbu.
koliko to kosta, koji su sve troskovi i konačna isplativost i vremenski period.

mobitel je plaćen 1500 kn.

hvala!
Hm, u ovom slučaju bi trebao imati svjedoke i slično. Uglavnom za taj iznos nije nikako isplatilo, samo će te odvjetnik koštati 500kn po parnici. Zato bolje pregrizi to i odustani, nemoj si praviti dodatne troškove.
Ti moraš dokazati da ti je upravo ta osoba prodala mobitel i sve ostalo. Optuženik je nevin dok mu se ne dokaže krivnja. Sve u svemu dugo će trajati, i nikako se ne isplati ulaziti u to. Na žalost.
Ali tvoje je pravo podignuti privatnu tužbu po zakonu protiv te osobe.
Sve je na tebi da odlučiš što ćeš. U slučaju da ne dokažeš njegovu krivnju morat ćeš platiti u troškove postupka + svoga odvjetnika za svako ročište. Da ne kažem da će se događati da se optuženik ne pojavi, ili se pojavi samo njegov odvjetnik pa da će odgađati ročište, a to će sve ići po tvom džepu jer ćeš plaćati odvjetnika. Jedini valjan dokaz koji bi ti mogao imati u takvim slučajevima bi bio izdani račun za mobitel, ali to sigurno nemaš tako da....
Samo kažem nekoliko mogućnosti.
Sretno!
adnasb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:54   #3
hvala na odgovoru!
tako sam si i mislio da nije isplativo. mislim poznat je policiji, ja ga prepoznao sa slika njihovih. njihov odgovor je da ne mogu ništa napraviti.
to je dio koji me najviše peče, najlakše ću pregrist ovih 1500 kn, ali da tom kriminalcu ne mogu nista, koji je okrenuo ko zna koliko takvih mobitela, a ja ni kriv ni duzan ostao bez novaca.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:02   #4
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru!
tako sam si i mislio da nije isplativo. mislim poznat je policiji, ja ga prepoznao sa slika njihovih. njihov odgovor je da ne mogu ništa napraviti.
to je dio koji me najviše peče, najlakše ću pregrist ovih 1500 kn, ali da tom kriminalcu ne mogu nista, koji je okrenuo ko zna koliko takvih mobitela, a ja ni kriv ni duzan ostao bez novaca.
To Vam je danas na žalost tako. POlicija nema ovlasti, također pravni sustav ne funkcionira kako treba, zakoni su šturi i službene osobe zaista imaju malo ovlasti. Ali za to nisu oni krivi nego HS koji izglasava takve zakone.
Iako se mi ljutimo na policajce i tako dalje (istina da ih ima nekukih totalno) ali zaista nemaju nikakve ovlasti nego pridržavati se zakona koji je uvijek na strani okrivljenika.
adnasb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:04   #5
Ovo će biti malo opskurno, ali svijet je hebeno malen, ma što vi mislili o tome. Prije svega moja isprika mladom gospodinu što je ostao bez iPhonea, 1500 kuna nije maleni novac. No, kad nekome smrkne, drugome svane.

Mene je recimo danas iznimno razveselio poziv iz policije da je pronađen moj iPhone 3G 16GB, ukraden prošle godine 08.10. u planinarskom domu Mala Hunjka na Sljemenu - iPhone koji je mladom gospodinu policija nedavno oduzela. Vjerojatno je ogorčen...i ja sam bio lud tog dana kada mi je otuđena čitava torba sa foto opremom i telefonom.

Da ne duljim, iPhone mi je vraćen, mladom gospodinu mogu platiti pivu ili dvije (ako ima korisne informacije koje bi me dovele do ostatka ukradenih stvari).

...i da...možda mladi gospodin nema račun za mobitel, ali imam ga ja.

Zadnje uređivanje File : 08.04.2010. at 00:12.
TYPE01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 13:10   #6
Razlika postoji i u pogledu akcesornosti jamstva - obveza jamca ovisi o obvezi glavnog duznika. Ako npr. zastari glavna obveza, zastarit ce i jamceva. Kod suduznika, s druge strane, jedna obveza moze zastarit, a da obveza drugog suduznika ne zastari.



___________
kaleem
Gogi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 07:05   #7
Razlika postoji i u pogledu akcesornosti jamstva - obveza jamca ovisi o obvezi glavnog duznika. Ako npr. zastari glavna obveza, zastarit ce i jamceva. Kod suduznika, s druge strane, jedna obveza moze zastarit, a da obveza drugog suduznika ne zastari.

__________________
You can try out our Testking ccna security and latest testking to get high mcsa certification in final passguide and pittstate exams. Our Northwood University is also very useful tool.
Gogi22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.