Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 02:25   #1
Smile Što mislite o odlasku u prirodu?

u planu mi je otic na nekih 10 dana sam samcat u prirodu. odmorit se od svega, sto mislite jeli to pametno?
kralj_gustera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 02:33   #2
pa ovisi koliko se snalazis u prirodi. i gdje ides.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 07:41   #3
Bitno je:
- tvoje neko elementarno znanje o području gdje ideš - nije isto otići na Papuk i u Dalm. zagoru.
- također i predznanje o prirodi, eventualno iskustvo - nije isto ako si pot-smoking asshole zadojen nekim radikalnim vizijama koji je brda prije toga vidio samo prije filmova



i praktičan čovjek koji zna nečujno bivati u prirodi (ti se želiš opustiti, ali ne smiješ ometati životinje i remetiti njihov mir).
- znati pravilno osigurati si mjesto za odmor. Biti 10 dana tamo i ne spavati dovoljno je kontraproduktivno za tebe, što je realno jer ako si prvi put negdje, bit će te strah sklopiti oči, na svaki šušanj ćeš se buditi. Moraš imati osigurano mjesto za mir osam sati.
- proračunati bivanje tako da ne budeš gladan i žedan. To je glupo, otići i ne promisliti što ti sve treba.
- godišnje doba - drastične razlike po pitanju raspoložive hrane i društva u šumi su tijekom ljeta i zime.
- razlozi. Nemoj da te pogoni jer si pod utjecajem pop-kulture zabrijao da je to kewl. Dosađivat ćeš se. Ako te priroda zbilja zanima i misliš da ćeš nešto naučiti, onda ima smisla šetati šumom.

Sad te ja pitam, zašto želiš otići u prirodu i što očekuješ od tog izleta?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 08:55   #4
prema meni to ne bi bio nikakav odmor, nego napor i umaranje, a vrlo je vjerojatno da bi malo i živci zatitrali nakon 2-3 dana. odmor u nekakvoj brvnari s osnovnom infrastrukturom ili seoski turizam bi bio puno kvalitetniji za razmisliti.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:56   #5
Sam samcat, još posebno ako si dijete šume betona i čelika? Ni slučajno!
Ako već planiraš ići sam, bolje ti je da odeš na vikend u neki hotel ili lovački dom koji ima neki sadržaj, nekakve zanimljive staze. 2-3 dana bi ti trebalo biti dovoljno.
Mislim da bi ti bilo bolje da odeš sa par osoba koje su ti bliske.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 18:34   #6
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
odmor u nekakvoj brvnari s osnovnom infrastrukturom ili seoski turizam
Upravo tako. To i jest smišljeno kao kompromisno rješenje, za ljude koji žive u gradu i žele malo oduška a ne znaju ni na kojoj strani je Medvednica dok stoje pod banovom guzicom. Nije ništa sramotno ne zabrijati da si Grizzly Addams koji pere plećke mrzlom vodom sa izvora dok pingvini žicaju za čaj.

Autore teme, ne ljuti se, ovo ne treba biti uvredljivo, ali ljudi koji sa time već imaju iskustva ne pitaju na forumima što napraviti već su tamo.

Šume treba poštivati, nije mala stvar otkačiti se na 10 dana od civilizacije. Traži jako puno planiranja + treba računati na stvari koje ne možeš predvidjeti (paradoksalno zapravo, znam ). Npr. worst case scenario, u sezoni lova te u zoru nenamjerno rane lovci, da ne kažem ubiju. Bilo je toga.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 23:53   #7
Priroda je prekrasna,boravak u njoj je izuzetan.Ali ona može biti vrlo opasna pa i smrtonosna.
Ideja je odlična ali potpuno neprovodiva po mom mišljenju.Treba jako puno iskustva,znanja pripreme i opreme za tako nešto.A i tada ne znam nekog tko bi išao sam.To nije izlet,već način života.
Ja bi ti predložio planinare,odnosno planinarske domove.Možeš po cijele dane biti sam,obilaziti staze u okolici doma,a navečer dođeš prespavati i najesti se u dom.Osim toga tamo rade ljudi koji ti mogu jako puno pomoći da proživiš odličan odmor.Ako ti se nešto dogodi (moraš biti svjestan da se to može dogoditi) imaćeš u blizini ljude koji te mogu spasiti.
Uz to trebaš odgovarajuće se pripremiti-zato posjeti najbliže planinarsko društvo i traži pomoć ako želiš tako nešto.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:59   #8
jooooj, ja bih tako rado da ne živimo u ovom tehnološkom svijetu nego da se živi ko nekad, u prirodi i u skladu s njom. al šta ćeš, svemir nas je bacio u ovo doba i moramo se prilagodit. stoga da, slažem se s gore napisanim, nije to sve tako jednostavno, čovjek je danas pre komforan da bi se tek tako prilagodio prirodi. ja ti savjetujem da ideš, ali jako dobro pripremljen i upoznat s terenom na kojem kojem želiš boravit. al idi, i ja bih tako, baš ono, odmor za dušu i tijelo, drugi život, divota! samo daj, i ako odeš, javi dojmove
chikvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 14:13   #9
Quote:
chikvy kaže: Pogledaj post
jooooj, ja bih tako rado da ne živimo u ovom tehnološkom svijetu nego da se živi ko nekad, u prirodi i u skladu s njom. al šta ćeš, svemir nas je bacio u ovo doba i moramo se prilagodit.
Jesi svjestan da će zbog ove rečenice pasti jedno 10 kartona kad te krenu sodomizirati ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 14:25   #10
Quote:
kralj_gustera kaže: Pogledaj post
u planu mi je otic na nekih 10 dana sam samcat u prirodu. odmorit se od svega, sto mislite jeli to pametno?
Samo ponesi itje i pitje

@ Ostatak ekipe: a šta pretjerujete. Pa nije priroda samo i isključivo Gorski kotar i sl. Neka ode na neko selo, postavi šator blizu šume ili blizu rijeke, nedaleko od kuća, tamo gdje ljudi ne zalaze previše i neka kampira desetak dana sa sendvićima i bocama pitke vode. Samo neka ne baca smeće okolo i bude pristojan ako netko od seljana dođe na svoj jutar zemlje.

Zadnje uređivanje Brontosaur : 01.11.2010. at 14:32.
Brontosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:17   #11
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Jesi svjestan da će zbog ove rečenice pasti jedno 10 kartona kad te krenu sodomizirati ?
ma zaboli me
ja sam tako opčinjena tom mišlju, baš ono doisahfosiahf.
chikvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:31   #12
Quote:
Brontosaur kaže: Pogledaj post
Samo ponesi itje i pitje

@ Ostatak ekipe: a šta pretjerujete. Pa nije priroda samo i isključivo Gorski kotar i sl. Neka ode na neko selo, postavi šator blizu šume ili blizu rijeke, nedaleko od kuća, tamo gdje ljudi ne zalaze previše i neka kampira desetak dana sa sendvićima i bocama pitke vode. Samo neka ne baca smeće okolo i bude pristojan ako netko od seljana dođe na svoj jutar zemlje.
potpisujem
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 02:05   #13
preko ljeta se bez problema stacioniraš s par konzervi uz neku vodu, po zimi neki vikend u šatoru da, ali ovako... govorim svoje skromno robinzonsko iskustvo.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 02:36   #14
bolje bi bilo uključiti se u npr. planinarsko društvo pa naučiti nešto od ljudi koji su upoznati s prirodom...
...na vrhu Medvednice ima izvor prekrasne vode, šteta bi bilo nositi neki sok pored nje
u južnijim krajevima se može naći divljeg šipka, u sjevernim se možda može još naći kestena,gljiva i jabuka...
ići sam je opasno, neke životinje i biljke su otrovne, ponekad ljudi postavljaju klopke za životinje, i u slučaju ozljede bilo bi pametnije imati nekoga uza sebe
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 02:39   #15
Quote:
chikvy kaže: Pogledaj post
jooooj, ja bih tako rado da ne živimo u ovom tehnološkom svijetu nego da se živi ko nekad, u prirodi i u skladu s njom. al šta ćeš, svemir nas je bacio u ovo doba i moramo se prilagodit. stoga da, slažem se s gore napisanim, nije to sve tako jednostavno, čovjek je danas pre komforan da bi se tek tako prilagodio prirodi. ja ti savjetujem da ideš, ali jako dobro pripremljen i upoznat s terenom na kojem kojem želiš boravit. al idi, i ja bih tako, baš ono, odmor za dušu i tijelo, drugi život, divota! samo daj, i ako odeš, javi dojmove
imam san o tome da će ljudi u budućnosti živjeti u prirodi ali tehnološki povezani. da svatko obrađuje djelić zemlje, njeguje biljke i uzgaja koze, a da smo komunikacijski i prometno povezani...
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:49   #16
Quote:
MonCamarade kaže: Pogledaj post
bolje bi bilo uključiti se u npr. planinarsko društvo pa naučiti nešto od ljudi koji su upoznati s prirodom...

Pametan savjet. Blentave su mi ove radikalne ideje. Planinari, jedri, pecaj, beri šparoge po brdima, kupi voćnjak, vinograd ili maslinik 15 km od grada pa provedi jedno popodne svaki tjedan radeći nešto korisno...
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:59   #17
Ne vidim zašto on ne bi otišao sam na par dana u prirodu, to može biti samo dobro i nikako loše i negativno. Ozljediti se može ali ako je fizički spreman i ima određenu dozu svijesti da shvaća da mu to nije prirodno okruženje zašto bi mu se išta desilo. Dakle da respektira novi teren.

Veća je šansa da mu se nešto desi u gradu, npr. u prometu, nego da ga na Velebitu ugrize zmija ili da ga napadne medvjed ili da padne u kakvu rupu, sve to zbrojeno je 10x manja vjerojatnost da će se desiti, nego da ga nedaj Bože pogodi auto u gradu.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 25.11.2010. at 01:30.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 03:52   #18
Gledao sam jednom na tv-u o nekom mjestu gdje se moze otic i zivjet nekoliko dana, tjedana nemam pojma, bez struje, mobitela i svih ovih modernih tehnologija. Voda se reciklira, jede se ono sto se uzgoji i ostalo.

Samo se ne mogu sjetit gdje to tocno, u Hrvatskoj je.


Ako Bog da, otic tako jednom na mjesec dana, opustit se, ocistit i odmorit dusu i tijelo od svega ovog gradskog.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 09:55   #19
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto on ne bi otišao sam na par dana u prirodu, to može biti samo dobro i nikako loše i negativno. Ozljediti se može ali ako je fizički spreman i ima određenu dozu svijesti da shvaća da mu to nije prirodno okruženje zašto bi mu se išta desilo. Dakle da respektira novi teren.
Nije dovoljno biti fizički spreman i imati svijest o "neprirodnom" okruženju. Moraš imati bar osnovna znanja o orijentaciji, prvoj pomoći, preživljavanju ...

Quote:
Veća je šansa da mu se nešto desi u gradu, npr. u prometu, nego da ga na Velebitu ugrize zmija ili da ga napadne medvjed ili da padne u kakvu rupu, sve to zbrojeno je 10x manja vjerojatnost da će se desiti, nego da ga nedaj Bože pogodi auto u gradu.
Možda si u pravu, ali osoba rođena u gradu od malih nogu spoznaje opasnoti grada i kako ih izbjeći i zaštiti se od njih.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 10:32   #20
Quote:
Brontosaur kaže: Pogledaj post
Samo ponesi itje i pitje

@ Ostatak ekipe: a šta pretjerujete. Pa nije priroda samo i isključivo Gorski kotar i sl. Neka ode na neko selo, postavi šator blizu šume ili blizu rijeke, nedaleko od kuća, tamo gdje ljudi ne zalaze previše i neka kampira desetak dana sa sendvićima i bocama pitke vode. Samo neka ne baca smeće okolo i bude pristojan ako netko od seljana dođe na svoj jutar zemlje.
wrong!
os da ti ja opisem robinson-weekend gone wrong.

ideja je bila kampirati na divlje blizu stare Odre.Inace nisam friski kamper, a i bivsi sam izvidjac i prije sam se aktivno bavila orjentacijskim trcanjem. Poznajem bilje i gljive. Tak da nekog iskustva je bilo. Nismo isli bas skroz neiskusni.

Prvo sto je krivo proslo je da kad sam dosla kuci nigdje nisam mogla naci nas sator. Ispalo da ga je brat posudio frendu bez pitanja, pa sam izpizdila. (kad malo bolje razmislim vec sam tu trebala odustati). Onda je brat donio veliku vrecu sa shatorom, od friendovog, frienda, frienda frienda heheh.

Kad smo dosli na lijepu livadu u zavoju rijeke htjeli smo postaviti sator. Ali avaj, kad smo ga raspakirali ispalo je da su to 2 satora, manji i veci, sa pomijesanim metalnim dijelovima i bez uputa za sastavljanje .Could it been worse? Nah... it couldn´t! Da skratim, igrali smo se puzli dok se nije smracilo. Na kraju smo odustali: na jedan (veci) sator smo legli, drugim smo se pokrili . Pozitivno je sto nikad nisam vidjela ljepse zvjezdano nebo. Negativno je sto odranski komarci ne trzaju na autan No ipak nije bilo toliko lose da bi spavali u autu.

Probudili smo se u cik zore, dovoljno da vidimo srne koje su pasle u blizni. Vrlo lijepo kada se priroda budi. A najveca sreca je bila izlazak sunca, tj nestanak letecih bestija. Tj . to smo mi naivni misli. Jer sa suncem su navalili obadi


slozili smo improvizorni rostilj od 4 rijecna kamena i resetke iz stare pecnice, i raspali, ispekli hranu koje smo ponijeli. njam. obadi su malo samnjili dozivljaj zbog dima, ali avaj: poslije, nakon sto smo se okupali, vratili su se s pojacanjem


odra je stvarno prekrasna. ostatak dana smoobilazili okolinu. od ribicije nije bilo nista. kad su nam dojadili ubodi odustali smo. citaj: kad nije bilo neubodenog mijesta na kozi. (sva sreca da nitko nije bio alergican, ovakve stvari mogu i tragicno zavrsiti ako nemas mobitel i sl). i otisli kuci. uopce se ne usudjujem pomisliti kako bi bilo da je u igri bio i nekakav medo.

Kuci smo se vratili izresetani ko pikado.
Ali sa lijepom, sasavom uspomenom.

tko na ovakve ishode nije spreman, bolje da ni ne krece u prirodu
ocijenite sami

Zadnje uređivanje Marica Carica : 25.11.2010. at 10:41.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.