Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 14:11   #1
Arkansaški pomor ptičja i riblja

Dobar dan i sve najbolje u Novoj.
Ne znam postoji li već tema o pomoru riba i ptica u Arkansasu, ako ima, znate što činiti. zanima me jel zna tko o čemu se radi? nisam stigla puno guglati o tome, za sada su članci koje sam našla svi u "neobjašnjivom i neviđenom".
ima li itko informacije što se dogodi da prvo ptice, a zatim i ribe pomru u tolikom broju? postoji li opasnost i za ljude i životnje na zemlji?
fala
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:44   #2
zar nitko?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:15   #3
jel tesko barem dnevnik pogledat s vremena na vrijeme?
nist nije neviđeno i neobjašnjivo, bar što se teme tiče...

ribe - uzrok pomora je bolest (nisu rekli koja), a navodno je zahvaćena samo jedna vrsta ribe
ptice - uzrok pomora je šok, ali se nisu izjasnili što ga je točno uvjetovalo (nagađaju: udar munje, pirotehnika povodom proslava)

ova dva događaja očito nisu povezana.

postoji li opasnost za ljude? sto ti to znaci?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:35   #4
Kažu zapravo da su se ptice od doživljenog šoka zabijale jedne u druge, i u okolne zapreke. I ostale mrtve na mjestu. Pitam se samo kolikom se silinom mora tako mala ptica zaletit u drugu - da ostane na mjestu mrtva? Čak i ako su se zalijetali u okolno drveće, ne vjerujem da bi posljedice bile baš takve...
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:41   #5
Kao i obicno lazu i nije im to bio prvi put.
Sjetite se samo zaprasivanja manjih gradova bojnim otrovima i DDT. Pa onda okrivljavanje gluposti za bolesti ismrti.

Zasto te iste pticenisu prosle godine popadale zbog vatrometa? Svake godine se pravi vatromet a one su odlucile da se iskomiraju i isprepadaju bas ove godine.
Pa i te ribe?
Otkud tolikiiznenadni pomor?
Nesto su eksperimentirali pa im se oteli kontroli neki postupci. Ne mogu se oteti utisku da su stanovnici amerike obicni pokusni kunici u jednoj veeeellllliiiiikoooj laboratoriji za pokuse.
Tako da se njihova demokracija uvijek moze nazvati sasvim drugim imenom i tumaciti drukcijim scenarijem.
Nismo ni mi daleko.
Kod nas se ruzne stvari ne moraju ni kriti. To je jedina razlika. Govno u celofanu ili govno bez celofana. Pa izvolite.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:07   #6
Quote:
iridium kaže: Pogledaj post
Kažu zapravo da su se ptice od doživljenog šoka zabijale jedne u druge, i u okolne zapreke. I ostale mrtve na mjestu. Pitam se samo kolikom se silinom mora tako mala ptica zaletit u drugu - da ostane na mjestu mrtva? Čak i ako su se zalijetali u okolno drveće, ne vjerujem da bi posljedice bile baš takve...
nedgje čuh da je šok uzrokovalo unutarnje krvarenje, znači bilo je samo pitanje vremena kada će ptice prisilno sletjet. tako da, valjd ima nekog smisla ako su posisali munju.

Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ne mogu se oteti utisku da su stanovnici amerike obicni pokusni kunici u jednoj veeeellllliiiiikoooj laboratoriji za pokuse.
long live the conspiracies
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:37   #7
... sto se tice ptica : neki vojni avion u prolazu neplanirano probio zvucni zid u blizini ? Iako bih prije okrivio neku novu pirotehnicku napravu na trzistu ili lokalnog entuzijastu (Ameri su i inace poznati po pretjerivanju)...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 06:02   #8
Pomrle su ptice i ribe, ne bi štel dizat paniku ali 2012. je blizu pa si vi mislite.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.01.2011., 08:03   #9
Quote:
iridium kaže: Pogledaj post
Kažu zapravo da su se ptice od doživljenog šoka zabijale jedne u druge, i u okolne zapreke. I ostale mrtve na mjestu. Pitam se samo kolikom se silinom mora tako mala ptica zaletit u drugu - da ostane na mjestu mrtva? Čak i ako su se zalijetali u okolno drveće, ne vjerujem da bi posljedice bile baš takve...
Samu silinu udara ne znam, ali ja sam u Zg u ponoć vidio 2 vrane (ili gavrana, nemam pojma. Bile su crne i velike) kako su se zaletjele jedna u drugu i još jednu kako je svom silinom zveknula u zgradu. Sve tri su nakon toga pale na zemlju... Za vrijeme vatrometa.
Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put vidio toliku količinu panike i sumanutog letenja, bilo je žalosno za gledati
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:31   #10
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
jel tesko barem dnevnik pogledat s vremena na vrijeme?
nist nije neviđeno i neobjašnjivo, bar što se teme tiče...
:
pokušavam ne gledati dnevnike

čula sam da je unutarnje krvarenje uzrok, pa mi nije jasno bilo zabijanje ptica jedne u druge
i vama zaista nije čudno što je toliko riba i ptica u skoro isto vrijeme umrlo na tako malom prostoru?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:49   #11
slučajnost, mogle su se zabiti u bilo što... i jesu... u konačnici u tlo

malom prostoru? udaljeni su oko 200km i različita su staništa.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:21   #12
Laž je da su te ptice pokrepale od vatrometa ili grmljavine, nešto je drugo u pitanju, i ribe su s tim povezane. Ali ameri neće reć istinu normalno.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:22   #13
Quote:
ivica1 kaže: Pogledaj post
Laž je da su te ptice pokrepale od vatrometa ili grmljavine, nešto je drugo u pitanju, i ribe su s tim povezane. Ali ameri neće reć istinu normalno.
..a tu tvrdnju baziraš na...?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:31   #14
Daj molim te, ne vjeruješ valjda da ih je vatromet ubio.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:54   #15
Quote:
ivica1 kaže: Pogledaj post
Laž je da su te ptice pokrepale od vatrometa ili grmljavine, nešto je drugo u pitanju, i ribe su s tim povezane. Ali ameri neće reć istinu normalno.
neki novi soj virusa friško iz laboratorija?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:59   #16
Quote:
ivica1 kaže: Pogledaj post
Daj molim te, ne vjeruješ valjda da ih je vatromet ubio.
A zašto ne bi bilo moguće? Ako se čovjek nađe u blizini neke eksplozije, vjerojatno će bit ozlijeđen. Sad si zamisli što se dogodi sa nekom malom pticom u istoj situaciji. Od zračnog tlaka može zadobit unutarnje ozljede, ne mora čak ni dobit neki "geler" u tijelo. Neke su ptice vrlo krhka bića. A o panici da ne pričam, pa sve su životinje u panici kad krene vatromet. Pogledaj samo pse, kak se useru od straha.
A što se riba tiče, tu mi sve smrdi na "ribolov" dinamitom. A idealna prilika za to je novogodišnja noć, kad se gruva na sve strane, pa te niko niti ne pita što radiš...
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 14:18   #17
Quote:
iridium kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi bilo moguće? Ako se čovjek nađe u blizini neke eksplozije, vjerojatno će bit ozlijeđen. Sad si zamisli što se dogodi sa nekom malom pticom u istoj situaciji. Od zračnog tlaka može zadobit unutarnje ozljede, ne mora čak ni dobit neki "geler" u tijelo. Neke su ptice vrlo krhka bića. A o panici da ne pričam, pa sve su životinje u panici kad krene vatromet. Pogledaj samo pse, kak se useru od straha.
A što se riba tiče, tu mi sve smrdi na "ribolov" dinamitom. A idealna prilika za to je novogodišnja noć, kad se gruva na sve strane, pa te niko niti ne pita što radiš...
Ribolov dinamitom praktično ne može biti objašnjenje, jer je, navodno, došlo do pomora jedne vrste.

Koliko je to sad točno, ne znam. Ali vrtimo se oko podataka koje imamo iz medija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 14:40   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ribolov dinamitom praktično ne može biti objašnjenje, jer je, navodno, došlo do pomora jedne vrste.

Koliko je to sad točno, ne znam. Ali vrtimo se oko podataka koje imamo iz medija.
Da, vjerojatno si u pravu. Jedino ako je neko u tome toliko vješt pa zna gdje se određene vrste skupljaju zimi. Čovjek je možda dobro naciljao... Ali ako nije to, onda je ona tvrdnja da je u pitanju pomor zbog bolesti najprihvatljivija.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 16:18   #19
Pošto je udaljenost preogromna, mislim da tu nije smisleno tražiti neku povezanost. Moguća jest, ali zaista malo vjerojatna. Ajde da je pokrepalo sve i svašta u krugu od 200 km, tada bi mogli računati na nekakvo ispuštanje otrova u zrak, ali sjebale su se svakakve ptice 200 km dalje od jedne sjebane vrste riba.

Ne treba u svemu bjesomučno tražiti povezanost. Stvari se događaju, a ljudi su ti koji im pokušavaju, ponekad neosnovano, naći poveznicu.


Što se tiče ptica, objašnjenje s vatrometom je moguće (da, vatromet ovo može učiniti, i AFAIK događalo se), samo nije baš tako vjerojatno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 17:59   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ptica, objašnjenje s vatrometom je moguće (da, vatromet ovo može učiniti, i AFAIK događalo se), samo nije baš tako vjerojatno.
Navodno američki ornitolozi kažu da je to relativno učestalo u vrijeme većih vatrometa.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.