Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 12:48   #361
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
... ako bi se već i policija pojavila (iako, iskreno sumnjam da bi došli zbog jednog labela )...
Izlazi se na svaku dojavu o krađi, bez obzira na iznos štete.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 12:51   #362
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Čl 27 st.1 toč.1 http://www.zakon.hr/z/291/Zakon-o-privatnoj-zaštiti uz poštivanje čl.28 st.1

Nije potrebna snimka.čl27.toč.4
Članak kaže da je to za osobe koje obavljaju poslove tjelesne zaštite, tj. tjelohranitelja.
Još nešto - vidim da piše da su dužni nositi uniforme (osim ako nisu na poslovima tjelohranitelja), ali većina njih ne nosi uniforme.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 12:59   #363
Pogledaj i ostatak propisa. Npr. čl. 2. st. 1. toč. 1. koji govori o pojmu "tjelesna zaštita" i čl. 48. st. 3. koji govori o odjeći.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:05   #364
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Izlazi se na svaku dojavu o krađi, bez obzira na iznos štete.
Obično do sada baš o nisu bili nešto voljni.. ti zaista hoćeš reći da bi došli na prijavu štete od 30 kuna?!
Pa i kad zoveš za prometnu nesreću, prvo te dobro izrešeta preko telefona sa pitanjima i onda kad baš ne otpuštaš, onda izađu van na uviđaj.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Pogledaj i ostatak propisa. Npr. čl. 2. st. 1. toč. 1. koji govori o pojmu "tjelesna zaštita" i čl. 48. st. 3. koji govori o odjeći.
Proučit ću to malo kasnije, jer su mi neke stvari malo kontradiktorne, pa dođem ako ću imati dalje pitanja
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:08   #365
Ne moraš proučavat
Članak 2.

Pojedini pojmovi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeća značenja:

1. Tjelesna zaštita razumijeva zaštitu osoba i imovine koja se obavlja osobnom nazočnošću osobe koja obavlja poslove zaštite i njegovom zaštitnom aktivnošću, bez dominantne uporabe tehničkih sredstava i naprava.

A ono drugo je "3. neposredna tjelesna zaštita osoba (tjelohranitelj),
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:10   #366
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Obično do sada baš o nisu bili nešto voljni.. ti zaista hoćeš reći da bi došli na prijavu štete od 30 kuna?!
Pa i kad zoveš za prometnu nesreću, prvo te dobro izrešeta preko telefona sa pitanjima i onda kad baš ne otpuštaš, onda izađu van na uviđaj...
Da, moraju doći i dolaze. Moja postaja ove godine ima 300-tinjak takvih događaja (krađa male materijalne vrijednosti), a na svaku je netko izašao. I da, znamo da nema smisla i ne žurimo, ali moramo doći.

Radi se o kaznenom djelu, a prometna nesreća je prekršaj, i to onaj za koji je propisom direktno predviđen dogovor bez policije.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
... pa dođem ako ću imati dalje pitanja
Samo daj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:17   #367
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
1. Tjelesna zaštita razumijeva zaštitu osoba i imovine koja se obavlja osobnom nazočnošću osobe koja obavlja poslove zaštite i njegovom zaštitnom aktivnošću, bez dominantne uporabe tehničkih sredstava i naprava.
Zar u ovo ne spada video nadzor?

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da, moraju doći i dolaze. Moja postaja ove godine ima 300-tinjak takvih događaja (krađa male materijalne vrijednosti), a na svaku je netko izašao. I da, znamo da nema smisla i ne žurimo, ali moramo doći.

Radi se o kaznenom djelu, a prometna nesreća je prekršaj, i to onaj za koji je propisom direktno predviđen dogovor bez policije.
Kazneno dijelo? Zar to nije bila krađa iznad 1000 kuna? Nešto se mijenjalo?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:48   #368
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zar u ovo ne spada video nadzor?...
Između ostalog, tu bi spadao i video-nadzor.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
... Kazneno dijelo? Zar to nije bila krađa iznad 1000 kuna? Nešto se mijenjalo?
Svaka krađa je kazneno djelo, jedino što se do 2000 kuna goni privatnom tužbom, a iznad toga po službenoj dužnosti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:51   #369
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Između ostalog, tu bi spadao i video-nadzor.
Po tome ispada da djelatnici zaštitarskih firmi, koji rade u objektima koji su pod video nadzorom, moraju imati uniforme...
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 22:33   #370
Ne ispada i ne moraju.


P.S.: Inače, imaš i temu baš o zaštitarima.

Zadnje uređivanje drot13 : 13.07.2013. at 22:44.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 02:05   #371
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A da o tome obavjestiš policiju da momka odmah (mogu i malo pričekat) i uhvate?Jesi prijavio krađu?Da ne bi tebe neki "savjestan" građanin prijavio pa da satima moraš objašnjavat da je to tvoj bicikl.
Meni nitko nije ukrao bicikl, pitam hipotetski

Jeje, odmah čim ih nazovem ispljunut će bureke iz usta i u planckovom vremenu krenuti u lov za opakim kriminalcem... koji je do vremena njihovog dolaska odjurio već pitaj boga kamo.

Umjesto da policija trenira strogoću nad biciklistima, mogli bi se i malo pozabaviti kradljivcima postavljajući im "mamce"... možda su bicikli relativno mala vrijednost, ali kada se uzme u obzir koji mah je to uzelo (jer rizika za kradljivce gotovo i nema, a sankcije su blage), svaki dan u Hrvatskoj nestaju deseci ili čak stotine tisuća kuna...
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 16.07.2013. at 02:11.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 10:14   #372
Da, policija će (vjerovao ili ne) odmah doći na takve dojave. I da, pokušat će uhvatiti i vozača tog bicikla (iako se najčešće, u skoro apsolutnom broju slučajeva, radi o novom "vlasniku", a ne lopovu). I da, istovremeno se rade kontrole biciklista i lovi se lopove (na različite načine, uključujući i prismotre).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 16:10   #373
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da, policija će (vjerovao ili ne) odmah doći na takve dojave. I da, pokušat će uhvatiti i vozača tog bicikla (iako se najčešće, u skoro apsolutnom broju slučajeva, radi o novom "vlasniku", a ne lopovu). I da, istovremeno se rade kontrole biciklista i lovi se lopove (na različite načine, uključujući i prismotre).
Planira li se uvesti registracija bicikla (barem onih vrijednosti >2000 kuna prilikom kupnje?)
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:05   #374
Nije mi poznato ništa u tom smjeru, tako da mislim da ne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 20:50   #375
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zar u ovo ne spada video nadzor?
To je tehnička zaštita.U tjelesnoj je bit na "koja se obavlja osobnom nazočnošću..."
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Jeje, odmah čim ih nazovem ispljunut će bureke iz usta i u planckovom vremenu krenuti u lov za opakim kriminalcem... koji je do vremena njihovog dolaska odjurio već pitaj boga kamo...
Ako je burek pri kraju možda i krenu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:55   #376
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije mi poznato ništa u tom smjeru, tako da mislim da ne.
Imate li barem centralni registar ukradenih bicikala, ili svaka prijava završi na papiriću u nečijoj ladici?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 07:26   #377
Ne samo bicikla nego svih otuđenih stvari.Jeb..š registar ako nitko ne traži.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 21:57   #378
Kao što kaže sivkić, sve potrage se upisuju u računalo i svi ih možemo provjeriti (npr. kod legitimiranja osoba na/sa biciklima, kod pronalaska ostavljenih/parkiranih bicikala i sl.). Veći je problem što ogromna većina ljudi ne zna serijske brojeve svojih bicikala.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 20:36   #379
Pitanje u vezi teške krade

Eo ovako,prijatelji i ja smo napravili tešku kradu i ja sam provalio i ukro nest i šta ću dobit za kaznu,maloljetan sam
Someboody is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 10:51   #380
"Igru" sa centrom za socijalni skrb.(Bolje bit 2-3 mjeseca u zatvoru nego se igrat s njima).
http://www.zakon.hr/z/235/Zakon-o-iz...la-i-prekršaje
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.