Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2013., 21:56   #61
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Kako po novom kaznenom zakonu kažnjivo je snimati razgovore koje nisu upućene tebi, što znači da riječi koje su upućene tebi možeš snimati.


znači bolje da ne idem na murju ako me Abudl nazove
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 22:35   #62
Question Tučnjava, napad na maloljetnika

Veće! Ovako, jučer oko 21h mi je frend javio da mi jedan maloljetnik prijeti da ce mi skinuti ratkape sa auta, a jos prije mi je stalno psovao mater na sto sam se oglusavao jer nisam htio imati problema. Da se vratimo na početak, ja i jos 4 frenda smo sjeli u auto nakon toga sto sam saznao da mi prijeti, i sreli smo ga na ulici, ja sam stao pokraj njega otvorio prozor i pokusao uljudno popricati zato bi on meni to napravio zbog cega. On odmak ko iz topa posalje me u PM, opsuje mi mater na sto se ja malo nazivciram i grubljim glasom mu kazem da mi nepsuje mamu, na sta je on onda meni opsovao oca, koji je mrtav,, u tom sam trenutku poludio uzeo palicu iz auta udario ga dva puta nogom zatim 2-3 puta palicom, on je zadobio samo modricu na ruci ali je isao doktoru i zvao policiju i oni su napravili zapisnik i sve to, 0.00 promila sam imao.
Sad mene zanima za što se mene sve moze teretit zbog toga, on ima 17 godina, a ja 24 da lazemo na sudu da nisam imao palicu posto ja imam 4 svjedoka, a on 3? ili da sve priznam pokajem se pa se sudac mozda smiluje? molim sve koji su imali slicno iskustvo neka pomognu, daju savjet!
Hvala svima.
i jos nesto nikad nisam kaznjavan!
mrcina008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 02:33   #63
Svakako bi bilo dobro nespominjat palicu i probajte se svi držat priče da je on taj koji je isporvocirao tuču, dobre stvari su ti svakako što nisi osudjivan, imo si 0.0 i imaš 4 svjedoka a i ako ti je psovao mrtvog oca možda bi i to moglo pomoći (baš zbog ovoga te razumiem pa bi ti rekao da bih isto vjv napravio).
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 09:04   #64
Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
Svakako bi bilo dobro nespominjat palicu i probajte se svi držat priče da je on taj koji je isporvocirao tuču, dobre stvari su ti svakako što nisi osudjivan, imo si 0.0 i imaš 4 svjedoka a i ako ti je psovao mrtvog oca možda bi i to moglo pomoći (baš zbog ovoga te razumiem pa bi ti rekao da bih isto vjv napravio).
Je, suci to obicno postanu zbog svoje naivnosti pa lako povjeruju ekipi koja je krstarila autom dok nije nasla klinca pa ga ispendrecila i iscipelarila... Dovoljno je da kazu kako nisu imali palicu i kako im je mali psovao oca... Kako ono kazu, zivotno i logicno
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:05   #65
Quote:
mrcina008 kaže: Pogledaj post
Veće! Ovako, jučer oko 21h mi je frend javio da mi jedan maloljetnik prijeti da ce mi skinuti ratkape sa auta, a jos prije mi je stalno psovao mater na sto sam se oglusavao jer nisam htio imati problema. Da se vratimo na početak, ja i jos 4 frenda smo sjeli u auto nakon toga sto sam saznao da mi prijeti, i sreli smo ga na ulici, ja sam stao pokraj njega otvorio prozor i pokusao uljudno popricati zato bi on meni to napravio zbog cega. On odmak ko iz topa posalje me u PM, opsuje mi mater na sto se ja malo nazivciram i grubljim glasom mu kazem da mi nepsuje mamu, na sta je on onda meni opsovao oca, koji je mrtav,, u tom sam trenutku poludio uzeo palicu iz auta udario ga dva puta nogom zatim 2-3 puta palicom, on je zadobio samo modricu na ruci ali je isao doktoru i zvao policiju i oni su napravili zapisnik i sve to, 0.00 promila sam imao.
Sad mene zanima za što se mene sve moze teretit zbog toga, on ima 17 godina, a ja 24 da lazemo na sudu da nisam imao palicu posto ja imam 4 svjedoka, a on 3? ili da sve priznam pokajem se pa se sudac mozda smiluje? molim sve koji su imali slicno iskustvo neka pomognu, daju savjet!
Hvala svima.
i jos nesto nikad nisam kaznjavan!
Recite kako je bilo jer ima od doktora dokumentaciju, ako tamo pise da ste ga palicom udarali, ne mozete protiv toga. Zasto vam uopce pada napamet da lazete na sudu-inace to vam je kazneno djelo. On ce bit tkaoder kriv jer ti je psovao u sve ostalo, recite kako ne bilo...ja mislim da to njegovo psovanje nije dovoljno da ga istuces palicom i nogama-kamo idr ovaj svijet danas
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:16   #66
Quote:
buđola kaže: Pogledaj post
Kakav mangup, prvo razbije klinca (za što su mu potrebna četiri frenda i palica) a onda cvili na forumu.
Slažem se sa ovime. Čini mi se da je tip koji je započeo temu kukavica (lako je bilo napasti maloljetnika sa palicom i 4 frenda i iživljavat se na njemu), a kao takav nije ni čudo da ovdje traži savjet da li da laže ili ne. Da je htio biti iskren i priznati grešku, ne bi ni pokrenuo ovu temu. Čak i sada razmišlja o tome da li treba iskoristiti 4 svjedoka da se okrene protiv klinca kojeg je razbio bez valjanog razloga.

Mrcina008 - lažljivce se jako lako skuži, savjetujem ti da budeš muškarac i kažeš istinu, i prihvatiš posljedice.
Juneborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 19:47   #67
nisam napravio temu da me vrijeđate već da podijelite savjet, dečko od 17 godina nije dečko već zvijer 2m i 120kg koji provocira sve redom, nikoga se ne boji i mrzi ga vise od pola sela, jer se prema svima bahato ponaša. Ja sam s njim htio mirno popričati al nisam mogao jer se je odmah počeo bahatit i psovati. Naravno da ga nebi udario da mi nije spomenuo pokojnog oca, tad sam pukao i udario ga, nisam ga isprebijao i polomio, dva puta nogom i palicom sam ga jedva dotakao, to mi je služilo da se više uplaši... Nikad u svoje 24god nisam nikoga udario i prema nikome nisam bio nasilan, uvijek sam bio uzoran dečko i omiljen u društvu, al ovo je jednostavno bila riječ koja je prelila čašu, meni je žao što sam to napravio al jednostavno u tom trenutku sam prestao razmišljati. Hvala na razumijevanju, a vi koji mislite vrijeđati nemojte ništa ni pisati, zadržite svoje mišljenje za sebe, svi koji imaju bilo kakvih sličnih iskustava i koji imaju dobre savijete su dobrodošli. Zar je moj otac poginuo u ratu da bi njegova bezobrazna guzica šetala okolo i provocirala ljude? Nije!
mrcina008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:36   #68
Koji dio te vise vrijedja? Ono kad se ljudima ne svidja ideja da ti i jos cetvorica junacina pokusate lazno svjedociti ili pak kad se prigovara tome kako vas petorica trazite maloljetnika kako bi mirno porazgovarali, ali ga ti eto na kraju samo malo pomilujes cizmom i palicom?

Ali, imas pravo... To sto ti je tata poginuo kao branitelj (pardon,u ratu) u potpunosti opravdava takve postupke i siguran sam de ce to razumjeti i sudac...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:44   #69
ja znam da sam kriv i priznajem krivnju, naravno palicu želim izostavit zbog manje kazne, najviše me zanima kolike su kazne i odštete za npr. modricu(hematom) možda napuknuće ili nedaj bože prijelom?
mrcina008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:52   #70
Quote:
mrcina008 kaže: Pogledaj post
Veće! Ovako, jučer oko 21h mi je frend javio da mi jedan maloljetnik prijeti da ce mi skinuti ratkape sa auta, a jos prije mi je stalno psovao mater na sto sam se oglusavao jer nisam htio imati problema. Da se vratimo na početak, ja i jos 4 frenda smo sjeli u auto nakon toga sto sam saznao da mi prijeti, i sreli smo ga na ulici, ja sam stao pokraj njega otvorio prozor i pokusao uljudno popricati
malo si ne jasan,prijetio ti je pa si ga istukao,ali zašto ti je prijetio?nešto si mu učinio,pa ti je prijetio,pa si ga istukao?
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:57   #71
Malo sam proguglao odstete:

Prijelom nadlaktice Do 45.000 kn
Prijelom podlaktice Do 40.000 kn

A ako je mali pametan i ima dobrog odvjetnika, tu bi se moglo svasta nakarikati...

A za kazne nemam pojma, vjerojatno neka novcana ili uvjetna... Samo, ako je pukla kakva koscica to su teske tjelesne...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:13   #72
Quote:
mrcina008 kaže: Pogledaj post
Nikad u svoje 24god nisam nikoga udario i prema nikome nisam bio nasilan
zakaj onda imaš palicu u autu ak si miran?

- i ja sam takav, i s obzirom da sam svjestan toga, nit imam palicu, nit imam pištolj... vjerojatno zato još uvijek nisam u zatvoru
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:23   #73
Quote:
dell12 kaže: Pogledaj post
malo si ne jasan,prijetio ti je pa si ga istukao,ali zašto ti je prijetio?nešto si mu učinio,pa ti je prijetio,pa si ga istukao?
Prijetio mi je zato što ga je jedan njegov prijatelj na to nagovorio, tom njegovom prijatelju sam naručio nešto sa ebay-a i već treći tjedan mu nije stiglo, a u međuvremenu smo tog njegovog prijatelja izbacili iz društva jer je arogantan i onda je on stalno nagovarao žrtvu i još jednoga da provociraju, samo što taj drugi nije došao do te granice da mi psuje oca
mrcina008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:39   #74
Ovo sve skupa bi se moglo iscitati kao da si klincima izmuzao lovu za toboznju kupnju necega na ebayu, a kad su poceli prigovarat jednoga si iscipelario i ispalicario okruzen cetvoricom pajda koji ce posvjedociti da ti je mali psovao oca....

Savjet: nemoj probat lazno svjedocit...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:54   #75
koliko dobro može biti ako sve priznam točno kako je bilo, dal će to sudac uzet u obzir ako priznam i ispričam mu se pred sudom i kažem da mi je žao i da se neće više ponovit? kako na to gledaju gospoda suci
mrcina008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 22:01   #76
Quote:
mrcina008 kaže: Pogledaj post
koliko dobro može biti ako sve priznam točno kako je bilo, dal će to sudac uzet u obzir ako priznam i ispričam mu se pred sudom i kažem da mi je žao i da se neće više ponovit? kako na to gledaju gospoda suci
Možda se izvučeš sa šest mjeseci zatvora i novčanom kaznom.
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 22:03   #77
i jedno i drugo?
mrcina008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 00:30   #78
Ma samo laži , gdje sam sve prisustovo i kkavih debila od sudaca vidio mogo bi se ti još donekle i provuć al neka kazna te vjerojatno čeka.

Malo je čudan ovaj dio di kazes da te provocira i psuje on koji od tebe nista nije narucio a ne taj drugi lik koji je od tebe nešto naručio i neznam di to sa ebaya nesto stize odmah nakon 3 dana...
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 09:09   #79
Padaj, silo i nepravdo, narod ti je sudit zvan ...

Okrivljenik se, u postupku pred sudom, može braniti na bilo koji način, pa i lažima.
Stoga: Laži, laži, laži me, ti to radiš najbolje ...
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 09:17   #80
Quote:
Juneborn kaže: Pogledaj post
Slažem se sa ovime. Čini mi se da je tip koji je započeo temu kukavica (lako je bilo napasti maloljetnika sa palicom i 4 frenda i iživljavat se na njemu), a kao takav nije ni čudo da ovdje traži savjet da li da laže ili ne. Da je htio biti iskren i priznati grešku, ne bi ni pokrenuo ovu temu. Čak i sada razmišlja o tome da li treba iskoristiti 4 svjedoka da se okrene protiv klinca kojeg je razbio bez valjanog razloga.
Načelno se slažem s tobom. Mali je zaslužio par šamara i nogu u guzicu. Kakve palice kakvi bakrači. Ali iz iskustva znam (ne osobnog nego iz primjera oko sebe) da se delikventi i problematični ljudi vole svetit, pa moraš malo jače nagazit. Čisto da mu ne padne na pamet da te ne dočeka sa palicom i par kolega ispred kuće.

Quote:
Juneborn kaže: Pogledaj post
Mrcina008 - lažljivce se jako lako skuži, savjetujem ti da budeš muškarac i kažeš istinu, i prihvatiš posljedice.
Jeli samo meni ironično da mu savjetuješ da bude muškarac u društvu u kojem strana koja najebe tužaka najbližem autoritetu i gdje sutkinja ukorava i kažnjava jačeg. Dječji vrtić
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.