Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2012., 13:58   #41
ni meni nije jasna ta "nova razina" ili "sljedeći korak" a što nakon braka? ima još stepenica il je to vrh?? ono što sam ja naučila do sada je da postoje udavače i freestyle djevojke.. udavače se prave fine i savršene tih par mjeseci prije nego primoraju ženika na ženidbu (dulje ne bi izdržale , zato požuruju ) e nakon što su fino na papiru i po zakonu ubračene onda pokažu i pravo lice , e onda dolazi i do puno više strikcija da ne bi selo pričalo freestyle djevojke furaju dok ide, ili do kraja života ili nekad prije , ne opterećuju se susjedovim mišljenjem,uživaju svoja i partnerova pravila i dokazano žive dulje
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:01   #42
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Možda nju ispunjava nešto drugo? Možda ima mnogo prijatelja i pregršt uspomena i misli si "Jao vidi XY jadna mijenja govnaste pelene dok ja idem u Peru pješke"

Tko si ti, ili itko drugi, da procjenjuje je li netko sretan ili nije? Možda je usidjelici baš super...
možda..
one koje poznam baš i nisu...

Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
ljudima koje ne poznaš smiješno je govoriti da su djeca. možda sam toliko stara da ti mogu biti mama? vjerojatno i jesam. osim ako se ne povodiš plemenskim zakonima na području Ugande gdje muškarci odrastaju stupanjem u brak, a žene rođenjem djeteta.

ja volim puno karikirati, kao i ti... dakle osoba koja nadživi muža, ostane sama i umre u 78 godini jer su joj djeca poginula u prometnoj nesreći/umrla od raka je usidjelica?

kao što rekoh, komično.
ponovo pročitaj na što se to odnosilo. osoba koja je nadživila bračnog partnera je udovica-ne usidjelica
branka primorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:04   #43
Quote:
branka primorac kaže: Pogledaj post
možda..
one koje poznam baš i nisu...
Koje ja znam - jesu. Ganjaju karijeru i svakih pola godine jave se iz druge svjetske metropole, a ove druge kukaju zbog nezaposlenosti i cijene vrtića. Što nam to govori, apsolutno ništa osim da su ciljevi u životu i sreća subjektivni.

To je kao da ja osobe koje ne žele psa smatram sebičnima, nesretnima i osobama koje se ne mogu posvetiti biću druge vrste.
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:12   #44
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Koje ja znam - jesu. Ganjaju karijeru i svakih pola godine jave se iz druge svjetske metropole... :
partner putuje sa njima?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:13   #45
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Koje ja znam - jesu. Ganjaju karijeru i svakih pola godine jave se iz druge svjetske metropole, a ove druge kukaju zbog nezaposlenosti i cijene vrtića. Što nam to govori, apsolutno ništa osim da su ciljevi u životu i sreća subjektivni.

To je kao da ja osobe koje ne žele psa smatram sebičnima, nesretnima i osobama koje se ne mogu posvetiti biću druge vrste.
Imam i ja jednu ovakvu koja zavidi svima koji su u vezi. Naizgled sretna, a kad se počne s njom razgovarati jedva čeka partnera.
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:18   #46
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Imam i ja jednu ovakvu koja zavidi svima koji su u vezi. Naizgled sretna, a kad se počne s njom razgovarati jedva čeka partnera.
kako ste od pitanja jel se bolje zenit nakon 3 ili 5 godina veze dosle do toga jel bolje sama putovat svitom ili se uvaljat u zasrane pelene?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:30   #47
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
partner putuje sa njima?
Sve neudate, lijepe, zgodne sretne.

Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Imam i ja jednu ovakvu koja zavidi svima koji su u vezi. Naizgled sretna, a kad se počne s njom razgovarati jedva čeka partnera.
I ja znam takve... udale se nakon kratke veze, izrodile djecu i super im je, a jedva čekaju da ne gledaju nikoga od njih

Skrenuli smo na tu temu kad sam rekla da postoje ljudi kojima brak i djeca nisu jedino veselje u životu i da to što su solo ne znači da su jadni, čemerni i jedva čekaju da ih netko uzme pod svoje okrilje.

Moja pokojni stric je uvijek govorio da je meni bio bolji stric, nego svojoj djeci otac. nikad mu to nije bio cilj, ali eto... selo i familija rekli da je red. I slažem se s tim.

Ako je dijete ili komad papira potrebno da se veza održi, onda je ta veza za muški spolni organ.
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:32   #48
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
kako ste od pitanja jel se bolje zenit nakon 3 ili 5 godina veze dosle do toga jel bolje sama putovat svitom ili se uvaljat u zasrane pelene?
paaaaaaaaa, jer je pitanje neopisivo glupo u startu pa smo otišli pričati o nečem bar mrvičak pametnijem.

već sam pokušala odgonetnuti taj metar koji će izmjeriti vrijeme u kojem se je "bolje" ženiti. neki ljudi imaju intenzivnu vezu, pa se brzo upoznaju i žive skupa već nakon 2-3 mjeseca. neki polako, pa se nisu dobro "snimili" niti nakon 2-godine. neki su prohodali sa 16, pa im se sa 18 baš i nije super ženiti. a neki se uopće ne žele ženiti nikako. totalno besmislena rasprava.

i da, stvar odlazi u apsurd. zar poslovno putovanje podrazumijeva neudatost? ili oženjenost podrazumijeva rad u lokalnom špeceraju? zar je nemoguće da oženjeni bračni par putuje svijetom? ili da dvoje ljudi koji su skupa bez blagoslova žive zajedno i ne udaljavaju se od doma više od 500 m? dajte ljudi, smješni ste.

uglavnom, ja biram putovanje svijetom i ugodnije je od smrdljivih pelena. nekom možda nije. zašto da ja nekom stavljam metar? da bi s ponosom mogli reći "mene nikad ni jedan nije ulovio" jadnim "udovicama" koje su potrošile svoje najbolje godine na pušenje i povlađivanje? (da, ovo su sarkazam i karikiranje u duetu).
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 05.06.2012. at 14:37.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:37   #49
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Koje ja znam - jesu. Ganjaju karijeru i svakih pola godine jave se iz druge svjetske metropole, a ove druge kukaju zbog nezaposlenosti i cijene vrtića. Što nam to govori, apsolutno ništa osim da su ciljevi u životu i sreća subjektivni.

To je kao da ja osobe koje ne žele psa smatram sebičnima, nesretnima i osobama koje se ne mogu posvetiti biću druge vrste.
neki dan pitam novu kolegicu (kad sam saznala da je zakoračila u 40-e) kako tako mladoliko izgleda, a ona mi govori: neman ni muža ni dicu i baš smo se ismijale...žena je divna. u drugu ruku, iako ima karijeru i sve što ide uz to, i dalje živi s materom i vidim da nije baš ispunjena...
da naglasim-ovo je moje mišljenje, moj stav, nisam u njenoj koži da znam činjenice. ne mora bit da je svima tako!
branka primorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:39   #50
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
paaaaaaaaa, jer je pitanje neopisivo glupo u startu pa smo otišli pričati o nečem bar mrvičak pametnijem.

već sam pokušala odgonetnuti taj metar koji će izmjeriti vrijeme u kojem se je "bolje" ženiti. neki ljudi imaju intenzivnu vezu, pa se brzo upoznaju i žive skupa već nakon 2-3 mjeseca. neki polako, pa se nisu dobro "snimili" niti nakon 2-godine. neki su prohodali sa 16, pa im se sa 18 baš i nije super ženiti. a neki se uopće ne žele ženiti nikako. totalno besmislena rasprava.

i da, stvar odlazi u apsurd. zar poslovno putovanje podrazumijeva neudatost? ili oženjenost podrazumijeva rad u lokalnom špeceraju? zar je nemoguće da oženjeni bračni par putuje svijetom? ili da dvoje ljudi koji su skupa bez blagoslova žive zajedno i ne udaljavaju se od doma više od 500 m? dajte ljudi, smješni ste.

uglavnom, ja biram putovanje svijetom i ugodnije je od smrdljivih pelena. nekom možda nije. zašto da ja nekom stavljam metar? da bi s ponosom mogli reći "mene nikad ni jedan nije ulovio" jadnim "udovicama" koje su potrošile svoje najbolje godine na pušenje i povlađivanje? (da, ovo su sarkazam i karikiranje u duetu).
nemoguće je , jer su dijete i brak kruna na prijestolju života
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:39   #51
kako to vidiš da nije baš ispunjena? po tome što iza nje ne stoji gol muškarac koji ju ispunjava?

šalu nastranu, ja znam jako puno ljudi koji su 40+, u braku, i ne izgledaju mi baš ispunjeno dok sjede po birtijama i ne da im se doma.

ovi svi primjeri su besmisleni.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:43   #52
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post

ovi svi primjeri su besmisleni.
prva pametna recenica na cilom topicu.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:44   #53
Najte zamjeriti ali meni nisu jasni oni inertni koji hodaju po 7-10 godina i očekuju sreću u braku? Pa svašta izmišljaju kao veeeliku prepreku braku.Samo još ovo,pa ovo ,pa ovo,nismo spremni,nemamo trosobni komforni,nisam se našoooo...itd.
Uglavnom u duši mamina i tatina,sekina i bracina sunčeka... kada malo bolje pročačkaš.
Kako te izgovore žene i muškarci puše nije mi jasno.
Ako nemaju potrebu ni strast,planove za brak i budućnost u prve 4 godine znači da nisu nekaj zaljubljeni.
Sve što hoda toliko dugo u vezi je zbog navike..ma kakva ljubav i strast.Više prijateljstvo i cimerstvo.Slaganje i navika.Fućkaš te trakavice od veza.

Pa kada uđu u brak sa malo jakih emocija,ispuhani,predobro se znaju,više prijatelji nego partneri ,navika dosadna navika...naravno da brak puca.
Sam karakter ljudi koji se boje braka pa imaju hodačine od 8 godina (ja bih slobodu i baš mi je dobro ) nije baš garancija za bračnu sreću.
To su zapravo samci i takav život ima paše.Zabava i druženje bez obaveza djece i svega ostalog.Ti i ja a ja sam kad mi se ćefne.
No ne bumo dublje u to zalazili, to je konzerva puna crva...

Uostalom tko se nije oženio nakon 10 godina hodanja ženi se zbog straha od samoće i ponovog starta,navike,pritiska obitelji,pritiska godina,"žao mu bacit dugu vezu " i komoditeta.
Onda u braku nastane zrakoprazan prostor i pitanje ..kaj je to to?
Nema iznenađenja,uzbuđenja,otkrivanja,radosti dubljeg upoznavanja kroz brak..pa ljudi žedni emocija nađu neku metu za osjećaj zaljubljenosti.Navike samca i ponašanje dvoje odvojenih nakon duge veze,prenesu u brak i stvar se ruši.

Zadnje uređivanje pozitivax : 05.06.2012. at 14:52.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:50   #54
da, to je i moj stav. nema mi smisla hodat s nekim toliko godina, osim ako nismo krenuli s tlinaest...ne želim imat "dečka" u 30-ima, osim ako se ne rastavim
ja gledam na to iz tog kuta, dok moja najbolja prijateljica kaže da će uvik ostat u "divljem braku" i tako joj je super i obe smo dovoljno tolerantne da iako ne dijelimo isto mišljenje, poštujemo stav one druge...
branka primorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:51   #55
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Potaknuta ženidbama u svojoj okolini i nekog razmišljanja odlučila sam dobiti malo više mišljenja. Uglavnom, stalno viđam parove koji su po 6,7,8 god. zajedno i onda prekinu ili se ožene i onda imaju probleme i onda se rastavljaju. Sad mene zanima:
1. Zašto se nisu prije oženili?
2. Zašto tek sada prekidaju?
3. Zašto imaju problema u braku, a bili su sve ove godine u vezi i nisu ih imali?
4. Jeste li za neka duga hodanja ili mislite da se ljudi mogu i za kraće vrijeme upoznati (do 3 god.) i odlučiti se na vjenčanje ili ne? Znam da je to individualno, ali kako bi vi?

Nadam se da ova tema ne postoji i da nisam fulala podforum.
eh... zašto zašto... nisu se prije ženili, jer -kao što netko već reče - uvijek su imali nešto "važnije", tek sad prekidaju, jer se veza u svo to vrijeme već ofucala, postala samo i isključivo navika, ili je nekom dojadilo vječno čekanje... a problema u braku imaju obično oni koji su HODALI svo to vrijeme, a nisu recimo - zajedno živjeli. Nije isto kad dođeš od doma na spoj - speglan, opran, napapan, netko se pobrinuo za plaćene račune, par čarapa pod krevetom je netragom nestao do vešmašine jer ih je mama maknula itd itd itd... ili - kad kreneš u zajednički život, pa shvatiš da : tvoja bolja polovica nije dobra vila ko tvoja mama, očekuje da sam nosiš čarape do kupaone, ili pak ona shvati da to što je uvijek bio speglan - netko treba i PRIMIT tu peglu u ruke... Suživot zapne u nizu "nijansi" koje treba - prilagoditi, a do tog momenta o tim nijansama je brinuo - netko drugi. E sad... ili krenu u prilagodbe, ili puca.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:51   #56
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
paaaaaaaaa, jer je pitanje neopisivo glupo u startu pa smo otišli pričati o nečem bar mrvičak pametnijem.

već sam pokušala odgonetnuti taj metar koji će izmjeriti vrijeme u kojem se je "bolje" ženiti. neki ljudi imaju intenzivnu vezu, pa se brzo upoznaju i žive skupa već nakon 2-3 mjeseca. neki polako, pa se nisu dobro "snimili" niti nakon 2-godine. neki su prohodali sa 16, pa im se sa 18 baš i nije super ženiti. a neki se uopće ne žele ženiti nikako. totalno besmislena rasprava.

i da, stvar odlazi u apsurd. zar poslovno putovanje podrazumijeva neudatost? ili oženjenost podrazumijeva rad u lokalnom špeceraju? zar je nemoguće da oženjeni bračni par putuje svijetom? ili da dvoje ljudi koji su skupa bez blagoslova žive zajedno i ne udaljavaju se od doma više od 500 m? dajte ljudi, smješni ste.

uglavnom, ja biram putovanje svijetom i ugodnije je od smrdljivih pelena. nekom možda nije. zašto da ja nekom stavljam metar? da bi s ponosom mogli reći "mene nikad ni jedan nije ulovio" jadnim "udovicama" koje su potrošile svoje najbolje godine na pušenje i povlađivanje? (da, ovo su sarkazam i karikiranje u duetu).
Zašto bi tema bila glupa, jednostavno me zanima kako drugi ljudi razmišljaju, ne samo moja okolina. I otišla je u skroz drugom pravcu, bezveze
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:54   #57
sto su ljudi duze zajedno bolje se mogu upoznati , upoznati jedno drugome vrline i mane i vidjeti da li im to zajednistvo uopce odgovara


na tome stoga pociva i krscansko hodanje, stavlja se naglasak na upoznavanju osobe, a ne na seksu.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:03   #58
...a pod 'dugo hodanje' se smatraju i oni koji žive u vanbračnim zajednicama i ne namjeravaju nikad i s nikim ulazit u brak ili....
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:12   #59
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
...a pod 'dugo hodanje' se smatraju i oni koji žive u vanbračnim zajednicama i ne namjeravaju nikad i s nikim ulazit u brak ili....
meni to - isto. Samo u bračnoj zajednici imaš papir koji možeš na zid stavit, a u vanbračnoj - nemaš.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:21   #60
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
meni to - isto. Samo u bračnoj zajednici imaš papir koji možeš na zid stavit, a u vanbračnoj - nemaš.
....a ustvari nema razlike, veza je veza, i na tebi je koliko je ozbiljno shvaćaš imao papir il nemao.....a papir nije jamstvo za kvalitetu odnosa....ne znam zašto ljudi pretpostavljaju da bi veza brakom trebala postat kvalitetnija, ozbiljnija i slično.....a često bude i upravo obrnutom , jer kao, brakom si 'uhvaćen' pa ljudi misle da više ne treba radit na odnosu....
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.