Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2013., 20:53   #101
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Radio sam i sa jarčevima i jaricama mnogim ,i danas radim,uvijek sam ja taj koji prvi "probija led".Obično zaobilaze "škakljive"situacije.Dosta pratim nogomet pa me zanimalo to za jarce ,nevezano za moj znak.
Moguce,znam dosta muskih Skorpiona sa Jarcicama,cesta kombinacija
Sto se tice fudbala bio sam talenat i ja,ali valjda nije sudbina bila
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:07   #102
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Moguce,znam dosta muskih Skorpiona sa Jarcicama,cesta kombinacija
Sto se tice fudbala bio sam talenat i ja,ali valjda nije sudbina bila
ja sam primjetio da kombinacija voda-zemlja je bolja i jača čak i od voda-voda ili zemlja-zemlja. usudio bi se reći da je to najbolja kombinacija elemenata od svih mogućih jer jedni imaju racionalnost, drugi imaju maštu, a oboje žele smiren i skladan život pun emocija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:10   #103
U pogledu novca,teško je vidjeti jarca praznih džepova,ili u financijskoj krizi.S godinama uspjeva da stvori sigurne rezerve,zahvaljujući svojoj istrajnosti,i ispravnom vođenju računa usklađujući prihode s rashodima.Svoju ekonomiju temelji na sigurnim plodovima svoga rada.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:12   #104
Poznate žene jarice.Molim popis najpoznatijih.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:15   #105
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
ja sam primjetio da kombinacija voda-zemlja je bolja i jača čak i od voda-voda ili zemlja-zemlja. usudio bi se reći da je to najbolja kombinacija elemenata od svih mogućih jer jedni imaju racionalnost, drugi imaju maštu, a oboje žele smiren i skladan život pun emocija
Pa ne znam sta je sad jace, trigon ili sextil,ali u svakom slucaju zemlji treba voda da bi bila rodna a vodi zemlja da bi joj davala strukturu i da bi je "drzala"
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:18   #106
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Poznate žene jarice.Molim popis najpoznatijih.
Evo ovako je najlakse pa pogledaj sam

http://www.imdb.com/search/name?gend...sign=capricorn
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:24   #107
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Evo ovako je najlakse pa pogledaj sam

http://www.imdb.com/search/name?gend...sign=capricorn
January i Sarah,onako na brzinu najljepše.Hvala.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:26   #108
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
@yuma, To što imaš brata, ne mora nužno značiti i da si bliska s njim, bez obzira u kojem je znaku rođen.
Ma znam, ali ipak sam ja Strijelac, mi volimo otvorene ljude jer smo i samo takvi. Volimo potaknut ljude da se otvore, al vi Jarci ste baš tvrdi.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:27   #109
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Po meni štedljivost, ekonomičnost nije mana dok god ne prijeđe u škrtost, a Jarci znaju imati zmiju u novčaniku.
Je, tačno. Samo mi se čini da često nije u pitanju puka osobna škrtost, nego neka generalna štedljivost, tj. i kad treba biti štedljiv u ime drugih . Jarac mrzi da daje i da se previše troši. A verujem i da je to povezano sa saturnovskom nevericom u sopstvenu vrednost (ljudi koji misle da zaslužuju udobnost vrlo lako i neopterećeno troše novac i dele ga s drugima, jer znaju da će im se vratiti). Situaciju daleko izvlači istaknut neki od susednih znaka, Strelac (pa se troši na fešte, putovanja), ili Vodolija (pa časti društvo, kupuje karte za koncert za društvo itd), ili Ribe.

U kafiću sam sa saradnicima. Devojka donese račun, npr. nek je izašao 1204 din. Ostavim 1300 din. Kad kolega sa So, Mo, Ve, Me i Ma, dakle SVIM ličnim planetama u Jarcu (podznak ne znam), vadi iz novčanika ta ČETIRI dinara, i stavlja na sto i gura mi sto dinara da uzmem uz komentar "nemoj da im daješ" . Da napomenem da je devojka koja nas je uslužila bila jako ljubazna. Diskretno sam mu rekla da ne pipa pare koje sam ja ostavila. Sedim s drugim Jarcem (So, Me), ja platim račun, nemam predstavu koliko sam više dala, uvek samo zaokružim iznos na okruglu cifru, ne mogu da RAČUNAM procente sa Me u Strelcu i mrzim sitniš (Ju na Asc). Kad dotični, pošto se konobar sklonio, procvili "ali pet posto za napojnicu izađe 62 dinara, a ti si dala 100, to se tako ne radi, da znaš za ubuduće" . Disclaimer: Kafu s Jarčevima pijem samo kad moram zbog posla
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:29   #110
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali ipak sam ja Strijelac, mi volimo otvorene ljude jer smo i samo takvi. Volimo potaknut ljude da se otvore, al vi Jarci ste baš tvrdi.
Rekao sam već,to ti je ko "talijanski bunker" ja sam ih uspio probit.,ali uz puno muke.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:36   #111
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Rekao sam već,to ti je ko "talijanski bunker" ja sam ih uspio probit.,ali uz puno muke.
Ljubav i bliskost nisu vrednije ako se moraš namučiti da ih iscediš iz nekog, već naprotiv. One treba da teku spontano i glatko.

No, pretpostavljam da je upravo u tim predstavama o ljubavi i glavna razlika između vatre/vazduha i zemlje/vode. Ovi prvi su direktniji, otvoreniji, dok drugi teže da imaju predstavu o ljubavi za koju se treba "boriti" i truditi.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:40   #112
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ljubav i bliskost nisu vrednije ako se moraš namučiti da ih iscediš iz nekog, već naprotiv. One treba da teku spontano i glatko.

No, pretpostavljam da je upravo u tim predstavama o ljubavi i glavna razlika između vatre/vazduha i zemlje/vode. Ovi prvi su direktniji, otvoreniji, dok drugi teže da imaju predstavu o ljubavi za koju se treba "boriti" i truditi.
Meni je to izazov,ako nešto teče glatko nije zanimljivo.Volim malo napetosti,onako škorpionski.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:45   #113
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Je, tačno. Samo mi se čini da često nije u pitanju puka osobna škrtost, nego neka generalna štedljivost, tj. i kad treba biti štedljiv u ime drugih . Jarac mrzi da daje i da se previše troši. A verujem i da je to povezano sa saturnovskom nevericom u sopstvenu vrednost (ljudi koji misle da zaslužuju udobnost vrlo lako i neopterećeno troše novac i dele ga s drugima, jer znaju da će im se vratiti). Situaciju daleko izvlači istaknut neki od susednih znaka, Strelac (pa se troši na fešte, putovanja), ili Vodolija (pa časti društvo, kupuje karte za koncert za društvo itd), ili Ribe.

U kafiću sam sa saradnicima. Devojka donese račun, npr. nek je izašao 1204 din. Ostavim 1300 din. Kad kolega sa So, Mo, Ve, Me i Ma, dakle SVIM ličnim planetama u Jarcu (podznak ne znam), vadi iz novčanika ta ČETIRI dinara, i stavlja na sto i gura mi sto dinara da uzmem uz komentar "nemoj da im daješ" . Da napomenem da je devojka koja nas je uslužila bila jako ljubazna. Diskretno sam mu rekla da ne pipa pare koje sam ja ostavila. Sedim s drugim Jarcem (So, Me), ja platim račun, nemam predstavu koliko sam više dala, uvek samo zaokružim iznos na okruglu cifru, ne mogu da RAČUNAM procente sa Me u Strelcu i mrzim sitniš (Ju na Asc). Kad dotični, pošto se konobar sklonio, procvili "ali pet posto za napojnicu izađe 62 dinara, a ti si dala 100, to se tako ne radi, da znaš za ubuduće" . Disclaimer: Kafu s Jarčevima pijem samo kad moram zbog posla
Ne vade svoj ovac tek tako,ali jarac te neće iskoristit.Oni su "švapski tipovi".
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:53   #114
Ja sam bila sa tipom koji je Jarac i iskreno skrtost nisam osetila nikada. Doduse to moze biti zato sto sam mu se svidjala pa zato , ali nekako skrtost je jedina osobina koju mu nisam mogla nikako pripisati , ambiciju da ali skrtost nikako(ali opet kada je doslo do situacije da menja posao za drugi gde bi vise zaradjivao , muku je mucio sa odlukom jer bi trebalo da napusti posao na kom je radio na bitnom projektu i to bas pred kraj istog) . Opet njemu je samo sunce u Jarcu , najnaglasenija mu je Vaga pa je mozda do toga (izuzetno pazi na svoj izgled, kako ce da se prezentuje okolini , mnogo kulturna osoba)...
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:56   #115
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali ipak sam ja Strijelac, mi volimo otvorene ljude jer smo i samo takvi. Volimo potaknut ljude da se otvore, al vi Jarci ste baš tvrdi.
Vi Strijelci ste ovakvi?Ili Mi JArcevi smo ovakvi?Ne mogu da vjerujem
Nego ja mislim da se tebi tamo neki Jarac opasno svidioMnogo ih znam u kombinacijama sa Strijelicama pa me nebi iznenadiilo.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:01   #116
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila sa tipom koji je Jarac i iskreno skrtost nisam osetila nikada. Doduse to moze biti zato sto sam mu se svidjala pa zato , ali nekako skrtost je jedina osobina koju mu nisam mogla nikako pripisati , ambiciju da ali skrtost nikako(ali opet kada je doslo do situacije da menja posao za drugi gde bi vise zaradjivao , muku je mucio sa odlukom jer bi trebalo da napusti posao na kom je radio na bitnom projektu i to bas pred kraj istog) . Opet njemu je samo sunce u Jarcu , najnaglasenija mu je Vaga pa je mozda do toga (izuzetno pazi na svoj izgled, kako ce da se prezentuje okolini , mnogo kulturna osoba)...
MA kakva skrtost,Michael Schumaher je podijelio novca u dobrotvorne svrhe vise nego sto ce iko ikada,mislim da je Skorpion Bill Gates jedini vise dao.Kada mi je u zivotu najvise trebala pomoc,kada mi je bilo najgore uvijek su bas ti Jarcevi bili tu da mi pomognu,nigdje nije bilo nikog od ovih "humanih" znakova koji glume isto kada kroz tu "humanost" ganjaju neki svoj interes.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:06   #117
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
MA kakva skrtost,Michael Schumaher je podijelio novca u dobrotvorne svrhe vise nego sto ce iko ikada,mislim da je Skorpion Bill Gates jedini vise dao.Kada mi je u zivotu najvise trebala pomoc,kada mi je bilo najgore uvijek su bas ti Jarcevi bili tu da mi pomognu,nigdje nije bilo nikog od ovih "humanih" znakova koji glume isto kada kroz tu "humanost" ganjaju neki svoj interes.
Ko će ako neće jarac i škorpion...
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:10   #118
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
MA kakva skrtost,Michael Schumaher je podijelio novca u dobrotvorne svrhe vise nego sto ce iko ikada,mislim da je Skorpion Bill Gates jedini vise dao.Kada mi je u zivotu najvise trebala pomoc,kada mi je bilo najgore uvijek su bas ti Jarcevi bili tu da mi pomognu,nigdje nije bilo nikog od ovih "humanih" znakova koji glume isto kada kroz tu "humanost" ganjaju neki svoj interes.
E onda sam ga ja ubola sa znakom i podznakom (skorpija- jarac) . Ne znam generalno se slazem sa jarcevima i nista lose ne mogu reci - tj mogu ali kapiram ima vise do suncevog znaka( kao sto je neko rekao pre mene kod svakog znaka postoje primeri loseg i dobrog).
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:17   #119
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Ko će ako neće jarac i škorpion...
Ma ja,mi smo namcori teski(i Jarcevi i Skorpije) koji ne znamo za smijeh(najvise komicara je medju ova dva znaka) i koji ne znamo da uzivamo u zivotu jer samo mislimo na novac,a ovi ostali "fini" znakovi zive od "have" i ljubavi kao da Boga ti poklanjaju ljubav drugima radi drugih a ne radi njih samih.Ne oni nisu "sebicnjaci" zato sto su ovisni o emocijama drugih prema njima.Mi Jarcevi smo bar posteni,jer se ne uvlacimo nikome u gu... da bi bili voljeni.
Rece taj pametni Aristotel"Sreca je u rukama onih koji su samodovoljni,ali najcesce i postenje"I koliko god imao srece u ljubavi jos me vise raduje saznanja da nikada nisam zavisio ni od koga u zivotu,a pogotovo ne od necije ljubavi. I da ne moram da glumim dobrotu i plemenitost da bi na taj nacin kupovao ljubav drugih prema meni,to mi se iskreno gadi.

Zadnje uređivanje Facies : 03.03.2013. at 22:23.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:24   #120
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Rekao sam već,to ti je ko "talijanski bunker" ja sam ih uspio probit.,ali uz puno muke.
Ma ne da mi se probijat.


Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ljubav i bliskost nisu vrednije ako se moraš namučiti da ih iscediš iz nekog, već naprotiv. One treba da teku spontano i glatko.

No, pretpostavljam da je upravo u tim predstavama o ljubavi i glavna razlika između vatre/vazduha i zemlje/vode. Ovi prvi su direktniji, otvoreniji, dok drugi teže da imaju predstavu o ljubavi za koju se treba "boriti" i truditi.
Točno to.

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Vi Strijelci ste ovakvi?Ili Mi JArcevi smo ovakvi?Ne mogu da vjerujem
Nego ja mislim da se tebi tamo neki Jarac opasno svidioMnogo ih znam u kombinacijama sa Strijelicama pa me nebi iznenadiilo.
Ajde, beži ti tamo.

Nema tog Jarca koji će mi se opasno svidit.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.