Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 11:01   #1
Zajednički zaokret-kad odlučite živjeti na novi način

Pozdrav svima!

Pod žestokim sam dojmom činjenice da imam samo jedan život, jednu mladost(32 trenutno) i da je ispravno pokušati živjeti na način kojem inkliniram, a koji podrazumijeva da se maknem od sigurnog, dobro plaćenog posla i jednog ugodnog konvencionalnog života. Zanimaju me priče i iskustva ljudi koji su probali uganjati neki svoj san unatoč konstantnom pranju mozga "štedite!, osigurajte se, pijte lijekove i pazite na zdravlje, danas si sretan ako uopće imaš posao itd".

Da li je nekom prekipjelo i zajednički s bračnim suputnikom(ili u vezi svejedno) zaokrenuo?

Treba mi nadahnuća i to jako

Tnx!
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:28   #2
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
Da li je nekom prekipjelo i zajednički s bračnim suputnikom(ili u vezi svejedno) zaokrenuo?

Treba mi nadahnuća i to jako

Tnx!
To se zove i kriza srednjih godina
Postoje takvi ostvareni dogadjaji, ali su prilicno rijetki. Otprilike na razini 'pregazio ih vlak'.
Druga stvar je sto te partnerica gleda, klima ti glavom na sve tvoje ideje, nada se makar izletu u Trst i pita se kada ce te to proci.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:28   #3
Radi li se ovdje o odlasku negdje daleko u nepoznato ili o novom, neizvjesnom poslu u tu gdje ste sad?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:29   #4
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
To se zove i kriza srednjih godina
Čovjek ima 32 godine.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:38   #5
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
Zanimaju me priče i iskustva ljudi koji su probali uganjati neki svoj san unatoč konstantnom pranju mozga "štedite!, osigurajte se, pijte lijekove i pazite na zdravlje, danas si sretan ako uopće imaš posao itd".
Interesantna tema. Koji je tvoj san?

Ja sam pred 5g ostavio siguran i solidno plaćen posao i otvorio svoju firmu. U početku je bilo jebeno, prvu godinu posebno. Sad je već odlično. Međutim, moja supruga je ostala na svom sigurnom i dobro plaćenom poslu. Mislim da bi nam bilo puno teže da smo skočili zajedno.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:51   #6
Da li ti misis da mozda imas problema sa rutinom? Ono, everyday is just the same, zivot se odvija u razdobljima, stanicama vlaka - jedna je faks, druga zenidba, treca djeca, i tako do penzije, starackog doma, itd.?

Mogla bi ti to biti stvar temperamenta; u smislu, rutinizirani, ili, ajmo ga nazvati takav siguran nacin zivota kod nekih ljudi moze izazvati duboku anksioznost i nezadovoljstvo.


Ono sto ja principjelno mislim, u svakoj situaciji, je, raditi, ponasati se onako kako to zelimo, ne osctecujeci druge pri tome.

Mislim da zivot treba zivjeti, a ne cuvati - kao sto si napisao u tvom primjer o pijenju tableta.


Jos bih ti napomenula jednu stvar, iskustvo moje vlastito, da nakon perioda lutanja, perioda divljeg i nesigurnog, ali uzbudljivog mora, izuzetno duboko pocinjes cijeniti sigurnu luku.
Sto je sasvim ok.
Cemu zivjeti samo na jednom mjestu, samo u jednom stanju duha
__________________
Unfuck yourself

Zadnje uređivanje Nausikaja : 02.05.2013. at 12:19.
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:24   #7
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Interesantna tema. Koji je tvoj san?

Ja sam pred 5g ostavio siguran i solidno plaćen posao i otvorio svoju firmu. U početku je bilo jebeno, prvu godinu posebno. Sad je već odlično. Međutim, moja supruga je ostala na svom sigurnom i dobro plaćenom poslu. Mislim da bi nam bilo puno teže da smo skočili zajedno.
tnx Žena ima siguran posao bar još 6 godina. Stambeno smo sređeni.

a ja bih u muziku i možda kakva mini poljoprivreda paralelno. Imam dosta realne predispozicije za sve to. Nemam pojma još financijsku računicu u detalj, ušteđevinu(+ otpremnina) imam da cca godinu dana budem pokriven-ono da baš ništa ne zaradim(a to je nemoguće)

Imam osjećaj da se moram malo odmoriti od ovog kotača koji me melje, otvoriti duh i vidjeti što i kako. Zaraditi s onim čime sam okupiran cijelo vrijeme a to je muzika. Bar pokušati:/


maštam o0 tome da kad padne kiša u jesen odjurim u šumu i naberem 10 kg gljiva koje onda kiselim, sušim, zamrzavam, prodam možda, da imam povrtnjak i riješim si zimnicu, ajvare, kiseliše, svješže voće i povrće.........kad se probudim i vidim sunce vani da se popnem biciklom na Sljeme ili odem sa sinčićem(oslobodim bake posla) u đir do Maksimira. Da živim u nekoj normalnoj životnoj dinamici. A ne rutina, kauč, cuganje i jedenje. Debljanje i umor i nezadovoljstvo. Ali kad je to sve tako sigurno.....

čime se ti baviš! koliko radiš u prosjeku? kako ti je sa slobodnim vremenom?
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:29   #8
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Radi li se ovdje o odlasku negdje daleko u nepoznato ili o novom, neizvjesnom poslu u tu gdje ste sad?
pa sve pomalo.....jer daleko se čini zakoračiti iz sigurnosti u neizvjesnost. Jer jedno je dolaziti na posao i dobivati plaću radio-neradio, a drugo zaraditi doslovno svaku kunu svojim rukama.

fah u koji idem nije mi nepoznat, već suprotno, ali je vrlo karakterističan i podrazumijeva veliko strpljenje, fleksibilnost i razumijevanje. zato me zanima onaj moment-"zajedno"
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:33   #9
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
tnx Žena ima siguran posao bar još 6 godina. Stambeno smo sređeni.

a ja bih u muziku i možda kakva mini poljoprivreda paralelno. Imam dosta realne predispozicije za sve to. Nemam pojma još financijsku računicu u detalj, ušteđevinu(+ otpremnina) imam da cca godinu dana budem pokriven-ono da baš ništa ne zaradim(a to je nemoguće)

Imam osjećaj da se moram malo odmoriti od ovog kotača koji me melje, otvoriti duh i vidjeti što i kako. Zaraditi s onim čime sam okupiran cijelo vrijeme a to je muzika. Bar pokušati:/


maštam o0 tome da kad padne kiša u jesen odjurim u šumu i naberem 10 kg gljiva koje onda kiselim, sušim, zamrzavam, prodam možda, da imam povrtnjak i riješim si zimnicu, ajvare, kiseliše, svješže voće i povrće.........kad se probudim i vidim sunce vani da se popnem biciklom na Sljeme ili odem sa sinčićem(oslobodim bake posla) u đir do Maksimira. Da živim u nekoj normalnoj životnoj dinamici. A ne rutina, kauč, cuganje i jedenje. Debljanje i umor i nezadovoljstvo. Ali kad je to sve tako sigurno.....

čime se ti baviš! koliko radiš u prosjeku? kako ti je sa slobodnim vremenom?
Meni ovo zvuci sjajno!
No, necega te ocito strah. Jasno mi je da te je strah ostaviti tu tkz sigurnost lezanja na kauchu (za koju se ne bih cudila da se uskoro otkrije kao jedan od glavnih uzroka oboljenja od karcinoma neke vrste) i da te strah da ovo tvoje nece uspjeti, a da onda natrag na kauch nece biti lako.

Sto ti zena misli o svemu?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:40   #10
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
tnx Žena ima siguran posao bar još 6 godina. Stambeno smo sređeni.

a ja bih u muziku i možda kakva mini poljoprivreda paralelno.
A žena na tvoju "cvrčak i mrav" ideju kaže - što?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:49   #11
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
tnx Žena ima siguran posao bar još 6 godina. Stambeno smo sređeni.

a ja bih u muziku i možda kakva mini poljoprivreda paralelno. Imam dosta realne predispozicije za sve to. Nemam pojma još financijsku računicu u detalj, ušteđevinu(+ otpremnina) imam da cca godinu dana budem pokriven-ono da baš ništa ne zaradim(a to je nemoguće)

Imam osjećaj da se moram malo odmoriti od ovog kotača koji me melje, otvoriti duh i vidjeti što i kako. Zaraditi s onim čime sam okupiran cijelo vrijeme a to je muzika. Bar pokušati:/


maštam o0 tome da kad padne kiša u jesen odjurim u šumu i naberem 10 kg gljiva koje onda kiselim, sušim, zamrzavam, prodam možda, da imam povrtnjak i riješim si zimnicu, ajvare, kiseliše, svješže voće i povrće.........kad se probudim i vidim sunce vani da se popnem biciklom na Sljeme ili odem sa sinčićem(oslobodim bake posla) u đir do Maksimira. Da živim u nekoj normalnoj životnoj dinamici. A ne rutina, kauč, cuganje i jedenje. Debljanje i umor i nezadovoljstvo. Ali kad je to sve tako sigurno.....

čime se ti baviš! koliko radiš u prosjeku? kako ti je sa slobodnim vremenom?
Meni je bitno da nemam nadređene i da sam fleksibilan. Sve ostalo ću pregrmit. Ako želim danas ostat doma, mogu. Ako želim cijeli idući tjedan, isto mogu. Al se još nije desilo

Samo - mene više zanima kakvu financijsku perspektivu ti vidiš u ovom skoku? Hoćeš moći živjeti od glazbe i branja gljiva? Čak i ako uspije upravo onako kako si planirao?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:18   #12
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post

maštam o0 tome da kad padne kiša u jesen odjurim u šumu i naberem 10 kg gljiva koje onda kiselim, sušim, zamrzavam, prodam možda, da imam povrtnjak i riješim si zimnicu, ajvare, kiseliše, svješže voće i povrće.........kad se probudim i vidim sunce vani da se popnem biciklom na Sljeme ili odem sa sinčićem(oslobodim bake posla) u đir do Maksimira. Da živim u nekoj normalnoj životnoj dinamici. A ne rutina, kauč, cuganje i jedenje. Debljanje i umor i nezadovoljstvo. Ali kad je to sve tako sigurno.....
Ah... Sunce. I ja bih tako htjela živjeti jednog dana. I hoću. Uopće to ne doživljavam kao zaokret nego kao nešto što se podrazumijeva.


Samo što... Ako ćeš se bavit poljoprivredom, jasno ti je da neš nigdi mrdnit sljedećih nekoliko godina? Da ćeš se dizat ranom zorom i radit po cijele dane u sezoni? Nije ti to baš šala kako ljudi obično zamišljaju.


A sad što se tiče muzike... Šta nije ono da nemoš zaradti ni za kavu ako ne sviraš rozge, maslačke i one što slučajno imaju dijete sa najbogatijim čovjekom na Balkanu?
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:23   #13
Na ovu temu ću rći samo jedno...nakon 8 godina samošefovanja...jako sam sretna što opet radim za državu
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:33   #14
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Samo - mene više zanima kakvu financijsku perspektivu ti vidiš u ovom skoku? Hoćeš moći živjeti od glazbe i branja gljiva? Čak i ako uspije upravo onako kako si planirao?
moje razmišljanje je da ću neku ozbiljniju lovu zaraditi s nečim za što sam spreman radit ko crnac, pun volje i želje. S druge strane nisam tip koji kvalitetu života vidi u imanju neke veće love tako da s te strane nemam presing prevelik. Ne mislim živjet od branja gljiva, to mi je hobi iz djetinjstva pa sam ga spomenuo

imam još neke opcije jer još poneku strast gajim i znanje imam....

Imam stav da se treba jednostavno oslobodit ove preše i filozofije ziheraškog zombie života i da će se stvari nekako posložiti.
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:37   #15
Quote:
Green Jade kaže: Pogledaj post
Ah... Sunce. I ja bih tako htjela živjeti jednog dana. I hoću. Uopće to ne doživljavam kao zaokret nego kao nešto što se podrazumijeva.


Samo što... Ako ćeš se bavit poljoprivredom, jasno ti je da neš nigdi mrdnit sljedećih nekoliko godina? Da ćeš se dizat ranom zorom i radit po cijele dane u sezoni? Nije ti to baš šala kako ljudi obično zamišljaju.


A sad što se tiče muzike... Šta nije ono da nemoš zaradti ni za kavu ako ne sviraš rozge, maslačke i one što slučajno imaju dijete sa najbogatijim čovjekom na Balkanu?
poljoprivreda nije u planu neka bijesna velika, ali je ideja steći znanja o proizvodnji hrane, provoditi vrijeme na zraku, povezat se sa nekim rudimentarnim stvarima u sebi i oko sebe i dakako napunit se životnim elanom i zadovoljstvom kako bi svojoj djeci mogao prenijeti tu ljubav prema življenju.

Usput proizvoditi hranu za sebe, promijeniti odnos prema hrani....ma mislim da će to u sto smjerova promijenit stvari nabolje

muzika ima mnogo lica i nije tezga jedina varijanta
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:38   #16
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
zato me zanima onaj moment-"zajedno"
Što kaže tvoja žena o tom momentu?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:41   #17
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A žena na tvoju "cvrčak i mrav" ideju kaže - što?
hehehe priznajem da mi se ta basna svako tolko uzmota po mislimai mislim si, ne budem valjda pao na lekciji koju sam trebao usvojiti još u prvim razredima osnovne......premda mi je cvrčak, pamtim, uvijek bio nekako simpatičniji lik

žena i ja smo u procesu komunikacijskom jer je tu riječ o velikoj tektonici s velikim rizicima po naš odnos. Ali što je važnije, riječ je i o velikoj prilici za naš odnos i općenito ogroman upgrade obiteljskog života. Gradimo platformu s koje bi krenuli, jer priznajem, bez njene podrške nemam šanse. Jer to radim zbog svih nas. Zato želim čuti primjere gdje su ljudi uspjeli ili bar pokušali
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:43   #18
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
poljoprivreda nije u planu neka bijesna velika, ali je ideja steći znanja o proizvodnji hrane, provoditi vrijeme na zraku, povezat se sa nekim rudimentarnim stvarima u sebi i oko sebe i dakako napunit se životnim elanom i zadovoljstvom kako bi svojoj djeci mogao prenijeti tu ljubav prema življenju.

Usput proizvoditi hranu za sebe, promijeniti odnos prema hrani....ma mislim da će to u sto smjerova promijenit stvari nabolje

muzika ima mnogo lica i nije tezga jedina varijanta
Dobro, a sto ako ti se nista od ocekivanog ne ostavari? Zrak ti krene na kurac, patis za centralnim, pokusavas naci te rudamente, a rudamenati se svedu - do izvora dva putica, jedan pravi, jedan krivi?
A od ranog dizanja, losih vremenskih uvjeta i tko zna kakvih sve razloga - ne samo da se ne napunis elanom nego te zvekne depra od koje dupe neces moc pomaknut.

Meni sad sve ovo pocinje zvucati kao jedna prekokrasna fantazija, idealizacija zivota u prirodi, noble savage, vracanje 'istinskim' vrijednostima.

I, onda te pojede medvjed.
Recimo.
Jesi li gledao film Into the Wild?
Prpeporucam.
http://www.imdb.com/title/tt0758758/
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:51   #19
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
I, onda te pojede medvjed.
Recimo.
Jesi li gledao film Into the Wild?
Prpeporucam.
http://www.imdb.com/title/tt0758758/

Hahaha, upravo sam se toga sjetio dok sam čitao.

Meni više ova cijela priča izgleda kao reakcija na neki akutni stres koji ti se desio na sadašnjem poslu nego ozbiljan plan.

Dok ti nemaš konkretno isplanirano na koji način misliš financirati svoj život u budućnosti, ovih 12 mjeseci za koje imaš zalihe će se rastopiti ko ništa. I onda više nema zaliha i nema izvora prihoda.

Ti trenutno znaš kaj nećeš, ali nije da znaš kako ćeš dobiti ono što hoćeš.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 13:52   #20
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Dobro, a sto ako ti se nista od ocekivanog ne ostavari? Zrak ti krene na kurac, patis za centralnim, pokusavas naci te rudamente, a rudamenati se svedu - do izvora dva putica, jedan pravi, jedan krivi?
A od ranog dizanja, losih vremenskih uvjeta i tko zna kakvih sve razloga - ne samo da se ne napunis elanom nego te zvekne depra od koje dupe neces moc pomaknut.

Meni sad sve ovo pocinje zvucati kao jedna prekokrasna fantazija, idealizacija zivota u prirodi, noble savage, vracanje 'istinskim' vrijednostima.

I, onda te pojede medvjed.
Recimo.
Jesi li gledao film Into the Wild?
Prpeporucam.
http://www.imdb.com/title/tt0758758/
gledao i uživao primarni fokus je na muzici, poljoprivreda je nešto što želim naučiti jer smatram da je proizvodnja hrane nešto jako plemenito. Volio bih da mi djeca nekako odrastaju uz to. A što je krivo u fantaziji? Volim brati šparoge, gljive, vozit bicikl, usavršavati svoje kuhanje,želim učiti i napredovati kao glazbenik, želim naučiti proizvesti hranu.... zapravo želim se usavršavati u onome što volim, za što sam stvoren i biti primjer svojoj djeci. i eto, to su moje fantazije za koje nemam vremena. Jer živim život koji u suštini prezirem ali me potkupljuje gajbama dobre pive, kul spravicama za kuhanje, dobrom ribom, finim vinima, novim gadgetima... Nije to dobar život i što ti onda preostaje nego se konzultirat s onim najblistavijim u sebi---fantazijom i moje fantazije su usmjerene na zaradu....imat ću u startu osiguran prihod od cca 2500 kn mjesečno. I to je početak
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.