Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2006., 18:14   #41
Quote:
Milokliz kaže:
Govor Kapetana Luke Djuraškovića

Maja mjeseca 1940. godine, zbog mogućnosti napada Italije,
izvršena je mobilizacija jugoslovenske vojske, sa
koncentracijom trupa u Sloveniji. Manevrima i smotri borbene
gotovosti prisustvovali su i strani vojni predstavnici i
novinari. Prilikom obilaska 40. pešadijskog puka u Brezovici 26.
maja, stenografisan je govor postrojenim vojnicima komandira 1.
čete, kapetana Luke Đuraskovića:

“Slušaj 'vamo! Mi živimo u ozbiljno doba, i svaki od vas znade zašto ste tu. Svi ste skoro stariji i ženjeni ljudi, vi čitate novine, je 1' tako. I ako nam pruže rat, jebo ga otac, mi ćemo ga prihvatiti i ratovati. U tom slučaju, jebo mu pas mater, morali bi mi tako da primimo borbu, pa makar svi izginuli. To bi bilo od nas časno, je 1' tako!

Naši susedi Talijani, e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas
mater, boje se ratovanja a hoće da dobiju zemlju bez krvi. Oni,
fukare jedne, kažu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste,
dobiće, ali kurac. Je 1' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru
i druge naše krajeve!? Pa dabome da imamo! Sada se prave
prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne. Je 1' vam to
jasno!? Jebo im pas mater, samo neka dođu, poslaćemo ih u pizdu
materinu!

Drugo: mi južni Sloveni, bili smo i jesmo najbolji
vojnici Evrope. Je 1'tako? Dabome da je tako, i tako treba da
bude! Musolini je dosta učinio za Italiju. On je mnogo dao
Italijanima, ali ih nikad neće učiniti hrabrima; makar im kurac
dao neće moći da im da srce junačko. Je 1' tako!? Je 1' vam jasno?
E, drugo, kažu Talijani, oni vele, "kod nas je sve motorizovano.
Naši su mitraljezi FIAT, naši su tenkovi FIAT, naši su avioni
FIAT, i šta ja sve znam... u pičku materinu. Znamo mi to, ali je
u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. Samo, ima
jedno: oni nas ne znaju, pička im materina! Je 1' tako? Dabome,
baš tako, i tako treba da bude.

Drugo: hoće da nam budu kuratori, da garantuju naše granice, pizda im materina. Talijani, i ko zna koji kurci - Nemci, Englezi, Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, pa čak i Društvo naroda. A šta se nas tiču njihove garancije, pizda im materina! Znamo mi šta su to garancije. Kurac garancije! Jebo im pas mater garancijsku i kurvarsku.

Drugo: Svi vi znate da se naša vojska najbolje hrani. Je 1' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude još sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo im pas mater, i još ne valjaju. Pa dobro, gde su ti kuvari, jebo im pas mater svima od reda!? Dežurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina...!............... Pa, dobro kuvari, jebo vas sveti Jeronim na nebu, poslaću vas sve da terate mitraljeze u brda, u pizdu materinu, pa da vidimo da li će hrana biti bolja! Jebo vam pas mater kuvarsku! Je 1'tako!?”

(Kuvar Trobec se javlja: "Alo gospodine kapetane, iz griza se ne more...")

“Kuš! Ništa te nisam pit'o! Marš u pizdu materinu, jebo ti pas mater kuvarsku! Kad te raspizdim pretvoriću te odma' u mitraljez! Drugo: Gde je onaj koga su ubile gaće?...... A, tu je... E, baš tebe ću poslati na Talijane, jebo te mitropolit! I ti si mi kurčev vojnik! Ubile ga gaće...

Slušaj 'vamo i šta se smeješ! Svi vi znate da ima i drugih kojima
se hoće naša zemlja, pizda im materina! Šta gore one ciganske
kurve kažu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im
materina tatarska, što ne dođu da uzmu pola Slovenije i Hrvatske,
jebali ih njihovi grofovi; jebo im pas mater njima i Hortiju i
Telekiju i grofici Marici!

Drugo: Je 1' idete vi onako, preko noći, malo u Domžale? A? Znam ja vas dobro. Sve ja znam, je 1' tako? A vidite, to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema više šale. Odma' te streljaju, jebo te faraon! Da li vi mislite tako? Evo - ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu, vodnici šta ja znam gde, jebo ih Bog i onako ništa ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi - u Domžale. Pa sad lepo dođu Talijani, pizda im materina! Kako bi sve to izgledalo? I kako bi nas fino udesili... Majku im zicarošku! Pa to ne sme da bude, je 1' vam jasno!? Ne može to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Čeha. A, jok! Eto, i to su kurve koje se uopšte ne bore nego samo polažu oružje, kukavice jebo im pas mater i njima! Pa eto ovi Poljaci, jebo ih sveti Jeronim, borili se borili... a njihova
gospoda ministri - tup u avione, beže kurve avionima pravo u
Pariz. Ništa manje, u pizdu materinu, da tamo tobože vladaju; ali
samo kome, pička im majčina! U nas ne sme da bude tako, naravno.

Drugo: Nije to sve što sam vam kazao. Ama svi vi tu znate,
pametni ste ljudi. Išli ste po svetu i sigurno ste videli lepu
varoš Temišvar? E vidite, kažu Rumuni jebo ih Bog otac, "To je
naše!". Pa dobro sad, pička mu materina, šta je onda naše!? Za
koji smo krasni kurac mi onda ovde i šta mi da branimo, kad ništa nije naše!? Pizda im materina! Pa šta mi plaćamo toliki porez, kad je
tuđe!? Je 1' tako? Onda od nas neće dobiti niko ništa! Daćemo im
tvrd kurac, i to tvrd za mnogo godina. Neka dođu, ako su junaci, a
mi ćemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli! Je 1' tako!? E, pa, dabome da jeste, jer drukčije
ne može i ne sme da bude! Naravno! A sad vodniče, daj ljudima
voljno!”


Kapetan one vojske koju danas svi usporedjuju sa ustasama.
Boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 18:42   #42
Quote:
Face kaže:
Osobno sam se uvjerio da su se po Pečuhu prodavali zemljovidi Austro-Ugarske i velike Mađarske (uključivši čak i Rijeku kao mađarski grad) u knjižarama u samom centru grada.
U čemu je problem? U tom dobu Rijeka/Fiume je bila mađarski grad. Danas hrvatski grad. Nitko ne spori.

Quote:
Face kaže:
Dobar dio Mađara bez imalo problema drži da su Osijek, Bratislava i sl. mađarski gradovi. Opet kažem, čast iznimkama.
Bratislava (1910): 78.229
32.790 Nijemaca
31.705 Mađara (40,53 %)
11.673 Slovaka !!! (14,92 %)
1.242 Čeha

Quote:
Face kaže:
U Pečuhu na pročelju glavne pošte stoji velikomađrski grb na kojem se lijepo vide grb Dalmacija i hrvatska "šahovnica" uključeni u mađarski grb.
To je umjetnički spomenik. To je originalni grb na ovoj zgradi.

Quote:
Face kaže:
Mađarizacija je izraženo poglavito nakon pobjede MDF-a (1990.) kada se išlo i u promjene imena naselja. Tako je primjerice selo Veliki Kozar (istočno od Pečuha), naseljeno Hrvatima do 1990. zvalo tako, a potom mu je ime promijenjeno u NagyKozar. Navodno su sada tendencije da se i to Kozar zamijeni s Kecskpasztor. Dvojezični natpisi su prava rijetkost. U sve to uvjerio sam se svojim očima, a sve preko rimokatoličkog svećenika Mađara koji mi je to pokazao i objasnio.
To je smiješno. Veliki Kozar? Kada? Do 1990. selo zvalo je Nagykozár, nakon 1990. isto tako.

Nagykozár (Državni zavod za statistiku):
1.285 (2002)
70,4 % Mađara
6,2 % Nijemaca
6,0 % Hrvata
Link

Quote:
Face kaže:
Vojarna mađarske vojske u Pečuhu zove se Zriny Miklos (Nikola Zrinski), a i na novčanici od 50 Forinti nalazi se lik Nikole Zrinskog. Naravno, za njih je on mađarski junak. Mislim, da je ovo bilo sasvim dovoljno da se dobije nešto jasnija slika.
Vojarna zove se Zrínyi Miklós (1620-1664). Da. Za nas on je mađarski pjesnik/junak porijeklom iz Hrvatske koji je svoja djela pisao na mađarskom jeziku. Za Hrvate on je hrvatski junak. Ne vidim problem u tome.

Za nas Ferenc Liszt je mađarski kompozitor. Za Austrijance Franz Liszt je austrijski kompozitor porijeklom iz Mađarske. Ne vidim problem u tome.

Na novčanici od 50 Forinti nalazi se Ferenc Rakoczi II (!!!).
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 18:44   #43
Quote:
sjekira kaže:
Ne kužim kak takvi komični narodi smiju imat desnicu, a mi Hrvati ne smijemo, da Đapić izjavi tak nekaj za Rome bi odmah najebali.
valjda smiju imati desnicu jer imaju dosta samopouzdanje da ne moraju nikoga pitati dali bi "smijeli" imati desnicu. a u hrvatskoj predvlada veliki kukavickluk i dupelizcarstvo.
keoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:07   #44
Quote:
Magor kaže:
U čemu je problem? U tom dobu Rijeka/Fiume je bila mađarski grad. Danas hrvatski grad. Nitko ne spori.



Bratislava (1910): 78.229
32.790 Nijemaca
31.705 Mađara (40,53 %)
11.673 Slovaka !!! (14,92 %)
1.242 Čeha



To je umjetnički spomenik. To je originalni grb na ovoj zgradi.



To je smiješno. Veliki Kozar? Kada? Do 1990. selo zvalo je Nagykozár, nakon 1990. isto tako.

Nagykozár (Državni zavod za statistiku):
1.285 (2002)
70,4 % Mađara
6,2 % Nijemaca
6,0 % Hrvata
Link



Vojarna zove se Zrínyi Miklós (1620-1664). Da. Za nas on je mađarski pjesnik/junak porijeklom iz Hrvatske koji je svoja djela pisao na mađarskom jeziku. Za Hrvate on je hrvatski junak. Ne vidim problem u tome.

Za nas Ferenc Liszt je mađarski kompozitor. Za Austrijance Franz Liszt je austrijski kompozitor porijeklom iz Mađarske. Ne vidim problem u tome.

Na novčanici od 50 Forinti nalazi se Ferenc Rakoczi II (!!!).
Magore, crni Magore , Rijeka je bila mađarski grad a u njoj nije bilo 1% Mađara. Naravno da je nama to smetalo
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:15   #45
Quote:
keoma kaže:
valjda smiju imati desnicu jer imaju dosta samopouzdanje da ne moraju nikoga pitati dali bi "smijeli" imati desnicu. a u hrvatskoj predvlada veliki kukavickluk i dupelizcarstvo.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:21   #46
predpodstavljam da si ti desnicar. to sto dijelis moje stajaliste u vezi kukavicluka i dupelizcarstva je simptomticno za bolesni hrvatski mentalitet.
keoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:21   #47
Quote:
Ken kaže:
Magore, crni Magore , Rijeka je bila mađarski grad a u njoj nije bilo 1% Mađara. Naravno da je nama to smetalo

Fiume/Rijeka (1910):
17.534 Talijanaca
7.497 Hrvata
2.842 Mađara
1.945 Nijemaca

Rijeka (2002):
144.043
115.797 Hrvata
8.946 Srba
2.763 Talijanaca
....
252 Mađara (0,17 %)
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:31   #48
Quote:
Magor kaže:
Opasni nacionalizam u Slovačkoj


22.09.1998.:
Jan Slota: „Mađarske škole treba ukloniti."
Slovaci jesu nešto "nacionalno svjesniji" to je stara stvar, a i imaju lošu hipoteku prošlosti

no ni Mađarska nije nikakvo nevinašce ..dapače! a brojčano i po svemu je jača..hmm

bila je ona neka frka s Rumunjskom prije par godina, kad je Mađarska petljala se i inzistirala na nekakvom programu zaštite mađarske manjine u Rumunjskoj (oko 2 milijuna Mađara, povijesno rak rana) i svašta je tu bilo..zato bolje sst:


histerija oko rezultata izbora u slovačkoj ne drži baš vodu...tek oko 50% Slovaka s pravom glasa je -izašlo na izbore (pa nekakvih 18% ekstremnoj desnici se može protumačiti - klasičnom disciplinom glasovanja konzervativnijih glasača)
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:53   #49
Quote:
Boro kaže:
Pa ti si rekao da si Madjaru po svjetonazorima slicniji nego Dubrovcaninu.

Na tako glupu izjavu nisi zasluzio bolji odgovor nego da si mozda generalno po ponasanju nekom majmunu iz Afrike slicniji nego Rusu ili recimo Poljaku.
Jer i crnci i mi imamo dovoljno sunca i vrucine, zar ne?

Da, tvoje se izjave o "crnučagama ili majmunima iz Afrike" oličenje čiste i nepatvorene inteligencije. Čestitam, možeš biti saborski zastupnik!

Znam da ti je teško shvatiti, ali pokušaj barem. Geografski bliske regije dijele mnoge društvene dodirne točke. Iz povijesnih i ostalih razloga. Mentalitet nacije *NE POSTOJI*, pogotovo kod nacija kao što je Hrvatska.

Ovo tvoje bulažnjenje o suncu, Africi i ostalim stvarima koje nisam napisao ostavimo za podforum psihologija, možda neku temu koja se bavi djecom s posebnim potrebama...
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:54   #50
jebote, napisala sam -glasovanja

ok, ide uz konzervativnije birače
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 19:56   #51
Quote:
rope kaže:
Mentalitet nacije *NE POSTOJI*, pogotovo kod nacija kao što je Hrvatska.

.
ili Talijana
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 21:03   #52
Quote:
rope kaže:
Ja smatram kako nacionalni osjećaji mogu samo simbolički biti povezani s nekim etnicitetom (često i iracionalno), a ono što stvara čvrste veze su kultura, jezik, povijest itd. Zato sam sretan što živim u HR jer mi je naša zemlja odličan primjer svojevrsnog europskog melting-pota: stvaranja nacije iz jezično i etnički različitih skupina, ali nacije koja ipak ima svoj čvrsti identitet i to identitet koji nije od jučer....
Slažem se ali treba napraviti još jedan korak. Konačno svakom pojedincu utuviti u glavu da je Hrvatska država svih svojih građana jednako. Počevši od predsjednika. Jer kakvog smisla ima da se Mesić o kršenju prava vlastitih građana ide konsultirati sa srbijanskim predsjednikom??! Zar bi Tadić trebao imati nekakve ovlasti u Hrvatskoj ili što?
paladin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 21:40   #53
Quote:
keoma kaže:
valjda smiju imati desnicu jer imaju dosta samopouzdanje da ne moraju nikoga pitati dali bi "smijeli" imati desnicu. a u hrvatskoj predvlada veliki kukavickluk i dupelizcarstvo.
Hehe, malo drugačije. Takva desnica postoji jer postoji značajan broj ljudi koji vole biti lagani i iskorištavani ko kurve, od strane pojedinaca koji također znaju da svoje prijetnje neće moći ostvariti i da će sigurno počiniti izbornu prijevaru nad svojim glasačima. Je li svezana pudlica koja laje na svezanog dobermana ponosna pudlica? Ili budalasta pudlica?
paladin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 21:52   #54
Quote:
Maple kaže:
Jer jedno je "lajanje" političara, a drugo konkretni potezi..
Poput sterilizacije Roma 90-ih u Slovačkoj
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 21:59   #55
Quote:
revolution kaže:
Slovaci jesu nešto "nacionalno svjesniji" to je stara stvar, a i imaju lošu hipoteku prošlosti
koju?
To što ime savezništvo sa Reichom davalo samostalnost od Čeha? Loša hipoteka prošlosti? moš' mislit
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 22:06   #56
Quote:
keoma kaže:
predpodstavljam da si ti desnicar. to sto dijelis moje stajaliste u vezi kukavicluka i dupelizcarstva je simptomticno za bolesni hrvatski mentalitet.
desničar? ne
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 22:13   #57
Post

Quote:
frch kaže:
koju?
To što ime savezništvo sa Reichom davalo samostalnost od Čeha? Loša hipoteka prošlosti? moš' mislit
Bili su prenerazeni kad su culi kako se shvabe prema Cehima ponasaju.
Boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 22:26   #58
Quote:
Boro kaže:
Bili su prenerazeni kad su culi kako se shvabe prema Cehima ponasaju.
neš ti velikog ratovanja u Češkoj uostalom sve te zemlje su prilično mirno prošle kroz ww2
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 22:44   #59
Quote:
frch kaže:
neš ti velikog ratovanja u Češkoj uostalom sve te zemlje su prilično mirno prošle kroz ww2
Nije bilo velikog ratovanja jer su Cehi dobro znali da nemaju šanse.

Ali ipak su se Njemci veoma lose prema njima ponasali, malo "bolje" nego prema Poljacima, ali ipak lose.
Boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 23:07   #60
Vidi, Magor - promasio si i temu i forum.

Trebalo je napisati nesta o jadnim, malim, nezasticenim Madjarima na sjeveru Srbije koje gone ruzni, prljavi, zli veliko-Srbi.

Dobio bi "sucut" svih forumasa od revke i orangeca do ljutog i frcha.

U uvodnom postu nekako si trebao povezati Slovake i Srbe.

Nezavisno od konteksta, antisrbizam je dusevna hrana Hrvata svih politickih boja.

Ovako, gubis vrijeme...
chobanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.