Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 13:23   #61
Sorrz, koliko je tebi godina i gdje ti živiš?
Savjetuješ ženi srednjih godina koja ima dvoje djece i sto problema da "potroši" balavca, i to u jednoj maloj sredini gdje svatko svakoga poznaje - i da se poslije ponosno šeta i hvali time kako ga je zbarila. Tako da što bolje upropasti život sebi, a i svojoj djeci.
Divno! Svaka ti čast na širokim pogledima. Pomičeš granice na tuđim leđima, granice koje se kod nas neće pomaknuti ni za sto godina.
Nemaš dodira sa stvarnošću, a dijeliš savjete.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:29   #62
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Sorrz, koliko je tebi godina i gdje ti živiš?
Savjetuješ ženi srednjih godina koja ima dvoje djece i sto problema da "potroši" balavca, i to u jednoj maloj sredini gdje svatko svakoga poznaje - i da se poslije ponosno šeta i hvali time kako ga je zbarila. Tako da što bolje upropasti život sebi, a i svojoj djeci.
Divno! Svaka ti čast na širokim pogledima. Pomičeš granice na tuđim leđima, granice koje se kod nas neće pomaknuti ni za sto godina.
Nemaš dodira sa stvarnošću, a dijeliš savjete.
Mislim da nije to htjela reći. Općenito je ružno nekog smatrati trofejem, bilo on nju ili ona njega. Na to je prvo reagirala. A nakon toga je "dopustila mogućnost" da se ljudi zaljube bez obzira na godine.
Ne vidim da joj je savjetovala ovo što ti pišeš. Ili ja samo drukčije doživljavam neke komentare.

Moje je mišljenje da je ono što prvo treba učiniti- raščistiti sa svojim mužem. A ostalo, otom potom.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:45   #63
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Na stranu i muž trutina, ali ne znam koliko bih u situaciji gdje u nekom momentu razmišljam o samoubistvu i gdje mi djeca ne bi imala šta da jedu da nam porodica ne pomaže imala volje, energije i želje da kada legnem naveče razmišljam o nekom dečkiću kojem mogu biti mama.
Čini mi se da ti je ta fantazija više bijeg od stvarnosti i problema nego što te taj kolega zapravo privukao.
Bas zato, tipican bijeg od stvarnosti, jedna nova sapunica u kom je ona glavni junak, logicno i objasnjivo i VEOMA LJUDSKI!

Daj stavite se u poziciju da je ONA jedini hranilac obitelji, i sva odgovornost je na njenim plecima, a muz nije da nemoze nego NECE da se potrudi oko svega!

Autorice kazes da si mu tisucu puta "rekla da ces ga ostaviti" ako ne uradi ovo ili ono, sto se naravno nije desilo
Mislim da moras ili
A) ne prijetiti vise nicim
ili
B) izvesti ono sto prijetis
jer ocito da tvoje rijeci ne shvaca zaozbiljno (a tko bi kad nist ne sprovodis)

Posto i on tebi obecava a ne izvrsava, ste po tome slicni. Puno price malo akcije.

Imas li sanse da se maknes od svega na tjedan, uzmes dopust i sa djecom odes u svoj grad, maknes od muza a i od potencijalnog
(btw, ak legnes snjim to ti je pucanj u sopstvenu nogu, dakle big )
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:01   #64
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Na stranu i muž trutina, ali ne znam koliko bih u situaciji gdje u nekom momentu razmišljam o samoubistvu i gdje mi djeca ne bi imala šta da jedu da nam porodica ne pomaže imala volje, energije i želje da kada legnem naveče razmišljam o nekom dečkiću kojem mogu biti mama.
Čini mi se da ti je ta fantazija više bijeg od stvarnosti i problema nego što te taj kolega zapravo privukao.
Upravo.
drkaj, tucaj muza, a misli na malog, ali si tako suicidalna nemoj sjebati zivot zbog par komplimenata i mozda preuranjene ejakulacije
Rjesavaj zivot. Dizi sidro. Zapali kauc na kojem se muz izlezava, baci tv kroz prozor.
ali si ne kompliciraj zivot s tim malim. Nije vrijedno.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 17:10   #65
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Mislim da nije to htjela reći. Općenito je ružno nekog smatrati trofejem, bilo on nju ili ona njega. Na to je prvo reagirala. A nakon toga je "dopustila mogućnost" da se ljudi zaljube bez obzira na godine.
Ne vidim da joj je savjetovala ovo što ti pišeš. Ili ja samo drukčije doživljavam neke komentare.

Moje je mišljenje da je ono što prvo treba učiniti- raščistiti sa svojim mužem. A ostalo, otom potom.
Ne bih baš rekla. Post je odisao poticanjem na slobodno počinjenje grijeha
Mislim da nikoga nije dobr poticati da prevari drugoga, koliko god bila situacija teška. A to joj baš sada ne treba jer bi se mogla uplesti u nešto što će ju kasnije još više poljuljati. Prvo najbitnije, a to je odnos s mužem.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 17:18   #66
Ja bih joj prva rekla da se pocasti i potrosi malog, da ne mislim da bi joj pukla atomska u zivotu. Previse je zanemarena i napeta da bi se snasla sa tim sto joj se desava.
U njenoj situaciji, jedino kineza na nekom seminaru...a i onda bi postala bijesna na muza. Ne isplati se.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 10:58   #67
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekla. Post je odisao poticanjem na slobodno počinjenje grijeha
Mislim da nikoga nije dobr poticati da prevari drugoga, koliko god bila situacija teška. A to joj baš sada ne treba jer bi se mogla uplesti u nešto što će ju kasnije još više poljuljati. Prvo najbitnije, a to je odnos s mužem.
Kažu da svatko gleda na stvari iz vlastite perspektive, možda je točno možda nije, ali meni nije tako odisao.
A autorica ima dovoljno godina da ne padne pod nečiji utjecaj "poticanja". Druga je stvar ako kao i mnogi autori tema, traži neko prešutno ili izrečeno odobrenje. Ali ako to nema u sebi, ne može je nitko nagovoriti, jednako kao što je nitko ne može ni odgovoriti od toga da to učini ako je tako odlučila.
Slažem se da poticanje samo po sebi nije dobro, a slažem se i s činjenicom da joj je već postojeća obiteljska situacija dovoljno teška da bi je dodatno otežavala i sebi i drugima.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 11:24   #68
Kad su emocije u pitanju, kad te nešto začara i tiče se tvoje kože, onda se i puno stariji od Satrani mogu smesti, da se tako blago izrazim.
Nema to veze s godinama, nego sa situacijom u kojoj se nađeš i načinom na koji sve proživljavaš.
Prava, mudra riječ nekima itekako pomogne.
Zato ne valja ljude koji su izbezumljeni situacijom navoditi na krivi put.
Budimo fer, budimo pošteni i jedni drugima pomažimo dobronamjernim savjetima.
To bi trebala biti srž ovoga foruma.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 11:40   #69
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Kad su emocije u pitanju, kad te nešto začara i tiče se tvoje kože, onda se i puno stariji od Satrani mogu smesti, da se tako blago izrazim.
Nema to veze s godinama, nego sa situacijom u kojoj se nađeš i načinom na koji sve proživljavaš.
Prava, mudra riječ nekima itekako pomogne.
Zato ne valja ljude koji su izbezumljeni situacijom navoditi na krivi put.
Budimo fer, budimo pošteni i jedni drugima pomažimo dobronamjernim savjetima.
To bi trebala biti srž ovoga foruma.
Sve to stoji, ali ja doista nisam vidjela u onom komentaru što i ti. Doduše, autorica komentara ne treba odvjetnika, može i sama objasniti što je mislila pod tim što je napisala. A možemo i rastrančirati cijeli post dio po dio pa vidjeti da tu nema direktnog poticanja nego samo analiza iz nekog drugog ugla, tko je kome trofej (i čemu uopće potreba za takvim izjavama) i što godine imaju s tim. Ona je samo otišla korak dalje od ostalih na forumu u općenitim pogledima na m-ž odnose, vjerujem bez namjere da autoricu potakne na nešto pogubno za nju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:37   #70
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Kad su emocije u pitanju, kad te nešto začara i tiče se tvoje kože, onda se i puno stariji od Satrani mogu smesti, da se tako blago izrazim.
Nema to veze s godinama, nego sa situacijom u kojoj se nađeš i načinom na koji sve proživljavaš.
Prava, mudra riječ nekima itekako pomogne.
Zato ne valja ljude koji su izbezumljeni situacijom navoditi na krivi put.
Budimo fer, budimo pošteni i jedni drugima pomažimo dobronamjernim savjetima.
To bi trebala biti srž ovoga foruma.
Dobro rečeno!!! Kad neko otvori temu onda svakako mora biti spreman na svakakva mišljenja ili savjete, kritike, ali mislim da u ovakvim stvarima davati ''upute'' tipa prevari ili ostavi su previše ozbiljne i opasne.
Mislim da autorica ima svijest o cijeloj situaciji, o problemu sa mužem, o dubini tog problema jer je u uvodu jako opširno i opisala stavljajući akcenat na stvari koje nju muče u cijelom odnosu, a na drugoj strani vidi nešto svijetlo...nešto što joj pomogne da eto ''vrati'' se sebi, nečemu što na prvu djeluje lijepo i očaravajuće...
Pričati o riziku je također bezze jer i to vidi ili barem tako piše, dakle i toga je svjesna, ali iskreno i iskustveno kad počneš razmišljati o drugom u tom seksualnom smislu, sa sto problema mimo toga ako nađeš vremena da misliš na njega ....ako ti želudac igra ....ako ti izmami osmijeh .... nije to nešto što se više može kontrolirati..
Nažalost mislim da je autorica duboko u ovome i da je samo pitanje vremena kada će ući u zonu ''samo kafa'' vino i sve što ide uz to....
Loš brak, inertan muž, finansijski problemi još imamo krivca....sve je nešto što služi kao opravdanje za taj postupak u fazonu moram uraditi nešto za sebe...da ne poludim, da se ne ubijem....
Nakon te ''očaravajuće'' faze slijedi ona druga ....ili treća problem tog odnosa, balansiranje....i tako redom....
Treba biti jak i ovakve stvari sasjeći da ne dođu do ''misli'' jer to teško da ne odvede u ''realizaciju''!
LEKYY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:46   #71
Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
u ovakvim stvarima davati ''upute'' tipa prevari ili ostavi su previše ozbiljne i opasne.
Meni zbilja nije jasno gdje su te upute Možda vi čitate između redaka, ali očito onda tako čitam i ja.
Ako su autorici godine prepreka, što je ona komentatorica rekla da ne bi općenito trebale biti, autorica može naći i nekog starijeg s kim bi mogla zabrijati. Nije bitno ni tko je kome trofej, ni tko ima koliko godina, to je poanta ako sam je ja dobro razumjela. Problem je u odnosu s mužem i ako se to ne riješi, bilo tko ga može ugroziti.
Ako ju je pak "upućivala" na prevaru, od toga se ograđujem. Ionako mislim da je sve to samo jedna iluzija u koju bježi pred stvarnošću s kojom se nije spremna suočiti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 18:45   #72
Hvala, honey.

Ne, ne potičem ju uopće na prevaru. Najbitnije što sam htjela reći je ipak to da činjenica da su u braku i da imaju djecu ne znači da treba pod svaku cijenu nastojati ostati s njim. Djeca razvod mogu sasvim dobro prihvatiti, ovisno kako im ga se prezentira i koliko se zrelo roditelji ponašaju u vezi njega.
I stojim pri izjavi da godine ne moraju biti prepreka ljubavi. Harold and Maude, anyone?
Sorrz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 19:42   #73
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Kad su emocije u pitanju, kad te nešto začara i tiče se tvoje kože, onda se i puno stariji od Satrani mogu smesti, da se tako blago izrazim.
Nema to veze s godinama, nego sa situacijom u kojoj se nađeš i načinom na koji sve proživljavaš.
Prava, mudra riječ nekima itekako pomogne.
Zato ne valja ljude koji su izbezumljeni situacijom navoditi na krivi put.
Budimo fer, budimo pošteni i jedni drugima pomažimo dobronamjernim savjetima.
To bi trebala biti srž ovoga foruma.
Slušaj, to nije način u Hrvata Kad postupiš tako, dobiješ hrpetinu epiteta koje ne čitaš s radošću Kod nas je, kako zajebat i otet, nek susedu crkne krava i te spike. Kuiš?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 19:52   #74
Meni je pak smiješno da se ovdje, izgleda, automatski pretpostavlja da je razuman i dobronamjeran savjet taj da ostane s mužem i "radi na braku", a suprotno od toga je navođenje na krivi put i opasno
Sorrz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 20:06   #75
Čovjek ako je u braku ne znači da je slijep i lud. Bitno je samo što ćeš s tom činjenicom učiniti.
lanajurce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 20:39   #76
Quote:
lanajurce kaže: Pogledaj post
Čovjek ako je u braku ne znači da je slijep i lud. Bitno je samo što ćeš s tom činjenicom učiniti.
Ići obrnutim redoslijedom.
Pronaći pamet u kutku mozga,otvoriti okice i razvesti se.

Onda dalje nek radi šta hoće.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 21:01   #77
Quote:
lanajurce kaže: Pogledaj post
Čovjek ako je u braku ne znači da je slijep i lud. Bitno je samo što ćeš s tom činjenicom učiniti.
Yep, progledati i opametiti se
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:54   #78
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Bas zato, tipican bijeg od stvarnosti, jedna nova sapunica u kom je ona glavni junak, logicno i objasnjivo i VEOMA LJUDSKI!

Daj stavite se u poziciju da je ONA jedini hranilac obitelji, i sva odgovornost je na njenim plecima, a muz nije da nemoze nego NECE da se potrudi oko svega!
Ma razumijem ja da je to bijeg od stvarnosti, to i kažem, ali opet dugoročno ne razumijem...znam da je individualno, ali kada sam tužna, raočarana (a ona je čak i samoubistvo spominjala) libido mi je ispod nule.

Ponovo sam pročitala prvi post i sve mi je nekako kontradiktorno.
Autoricu je muž i iznevjerio ali je i dobar prema njoj...pasivan je ali i radi privremene posliće tu i tamo.
Nisam sigurna koliko čovjek stvarno pasivan a koliko kao i mnogi jednostavno ne uspijeva trenutno naći ništa sem tih povremenih poslića.
Piše da joj je ova zima bila jako teška, ne vjerujem da je više puta razmišljala o samoubistvu zbog jedne teške zime.

Da ne piše da su 17 godina skupa pomislila bih da su mlad par i da je zaljubljenost prošla, da je ona uvidjela da joj ipak nije svejedno što je on siromašniji i sada traži opravdanje za prekid.

Ovako mi pomalo zvuči predimenzionirano.
Možda brutalno generalizujem ali žene koje ponekad nemaju ni za hranu, razmatraju samoubistvo, usamljene su i depresivne nekako rijetko viđam da su zategnute jer vježbaju, pored svega im je muž privlačan i vole ga, flertuju na poslu i maštaju svaku večer o aferi do mjere da o tome otvaraju teme na forumu.

Ali da pokušam biti korisna, moj ti je savjet da pokušavaš rješavati probleme unutar porodice jedan po jedan, ako muža još uvijek voliš kao što tvrdiš i ako misliš da za vaš brak ima spasa. A ako i nema.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:02   #79
Quote:
Satrani kaže: Pogledaj post
U nekoliko riječi: kupus koji će po mene loše završiti. Prije mjesec dana dobila sam novog mladog kolegu, od mene mlađeg 18 godina. Ja imam 40 i koju. Toliko mi je sramotna ta situacija da se nemam komu povjeriti pa mi se čini da ću puknuti ako to ne izađe iz mene.

No valjda izgledam mlađe, barem me još uvijek znaju oslovit sa "djevojko" (na što ljudim velikm neka si kupe naočale), vitka sam i prilično utegnuta još jer vježbam.

Muž mi je još uvijek privlačan, volim ga, i dobar je prema meni. Ne zaslužuje ovo. Premda ako bih tražila izgovor, uvijek se on nađe - jer moj muž je nezaposlen, i godinama ga nagovaram da idemo negdje vani. On je pasivan, zatvorio se u kuću, novca nemamo, i djeca nam ispaštaju. Ja sam se odrekla svih svojih gušta,
iz dobro stojeće obitelji udala sam se siromašno, iz ljubavi. Došla u njegovo mjesto, iz grada, i još uvijek se nisam prilagodila. Prijatelja ovdje gotovo da i nemam. Svaki posao koji sam radila ipak sam si sama uspjela iskopati, muž isto nešto zaradi na privremenim poslićima tu i tamo, i moja obitelj povremeno uskoči kad nemamo što za jesti.

Unatoč svemu tome ostala sam uz njega.
Ova zima mi je bila jako teška, i ta njegova pasivnost me ubija, i to doslovce, da sam se pomislila ubiti i to više puta. Jedva sam se držala glavu iznad vode zbog svoje djece.

I onda počnem raditi i grom iz vedra neba - taj mladić, zgodan, visok, atraktivan, slobodan. Ne šljivi djevojke koje s nama rade, nego samo mene. Isprva sam mislila da mi se to pričinjava, sasvim zbunjena jer sam ga doživljavala kao mladičića istina zgodnog ali ipak..nikad nisam imala afiniteta prema mlađim muškarcima, tako da me ovo zateklo. K tomu, muža nikad nisam prevarila, nikad u 17 godina šta smo skupa.

Kolega mi se neprestano smiješi, koristi svaku mogući priliku da me dotakne,
daje mi komplimente, divi se mom izgledu, gleda me s obožavanjem, pamti svaku riječ koju sam izrekla i sve ga o meni zanima. Teško je ostati na to ravnodušan i ja znam da bih trebala stati tome na kraj ali ja se napokon osjećam živom. Živom nakon godina usamljenog života u maloj sredini, bez prijatelja, bez obitelji.

Unatoč tome što me muž iznevjerio, jer se nismo ovako dogovorili kad smo išli seliti u njegovo mjesto, unatoč tome što sam mu tisuću puta rekla da ću ga ostaviti ako ne odemo, ako ne uvidim da se probudio i počeo boriti za svoju djecu, unatoč tomu što gutam svoj ponos svaki puta kad uzmem hranu koju mi pošalju moji za moju djecu, on bi užasno patio da dozna i ja ne želim da on pati.

A opet, ovih dana ne mislim o brigama, nakon dugo vremena mislim opet na sebe, i maštam o drugome.

Znam da je to minsko polje i ako se upustim u avanturu, ja sam gubitnik u svakom pogledu. Jer sam udana, jer je to kolega s posla i k tomu još puuno mlađi! On nema što izgubiti, nije odavde, nema obitelj, krenut će dalje sa suvenirom u džepu koji će mu nejednom poslužiti kao zgoda za prepričavanje u intimnim susretnima.

A opet svaku večer se zamišljam s njim u krevetu.

Zamisli propali brak, duboko povrijedjenu osobu koju volis i prepustanje sebicnom kratkotrajnom hranjenju ega koje je dovelo do toga.


Quote:
Sorrz kaže: Pogledaj post
Djeca razvod mogu sasvim dobro prihvatiti, ovisno kako im ga se prezentira i koliko se zrelo roditelji ponašaju u vezi njega.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wishful_thinking


Ishod braka roditelja ima jaki utjecaj na percepciju veze i braka kod djece.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:26   #80
Ma reci muzu da si napaljena na mladeg i da bi se htjela kresnut s njim, ako ima covjek razumijevanja pustit ce te da malo odes s njim na "izlet".

Najbitnije ti je povjerenje i razumijevanje, znas ako toga nema da ti sve pada u vodu...

Uglavnom, bitno ti je da ne lazes, a njemu mozes platiti kakvu mladu malicku da se i on zabavi dok si ti na "izletu" sa svojim "muskim prijateljem", uglavnom sukus price ti je da fino svoje njezne potrebe iskomuniciras sa voljenim muzem, i naravno pocasti i njega, dok tebe nema s necim mladim.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.