Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 23:51   #61
A gdje je nestao autor teme
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 08:08   #62
Dobro pitanje.
Ja se uvijek pitam gdje to nestanu autori tema, a mi se tu bezveze nadostavljamo.
Ili netko otvori temu za vic ili bude povrijeđen zbog količine odgovora koji mu nikako ne odgovaraju.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:21   #63
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
A gdje je nestao autor teme
Traži muda
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:58   #64
zabavlja se trolanjem da drugom forumu...
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 06:19   #65
Ovdje sam. Ne trolam. Naravno da sam kriv i ja sto sam skoro pa presutno odobrio recimo to spavanje sa djecom. Ovo sto se tice kilaze, nikad joj nisam jednom rjecju rekao nista, nit da ima viska nit manjka. Obazriv sam i stalo mi je do toga da je ne povrijedim. Soul sister je gotovo 100% u pravu sto se tice i mojeg vidjenja situacije i problema. Uglavnom, pokrenuo sam "pregovore". Odgovora skoro pa i nema. I dalje sam sam u borbi...
i kako sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:45   #66
Nemoj sebe mučiti krivnjom. Žena ti je nezrela i egoistična... njena prevara nema veze sa tobom već sa njenom potrebom dokazivanja vječne privlačnosti na taj način, bildanje ega, malo oholosti i lažne ženstvenosti. Stvar emotivne i duhovne nezrelosti takvih osoba.

Takvim je smisao, prepoznavanje i pojam prave i iskrene ljubavi blizak kao talibanu krmenadla sa roštilja.
Meni je istinski žao muževa i žena koji proživljavaju ovo što i ti.
Zaslužuješ bolje.
Jako neogdovorno i lakomisleno ponašanje koje evo najviše utječe na njenu ulogu majke i na djecu a naravno i na odnos prema tebi.
Zboig malo fufanja sa strane ona ide ugroziti najvrijednije što ima.
Taj bezdan osjećaja manje vrijednosti, potrebe za uzbuđenjem preljuba i potrebe da si dokaže da je privlačna, seksi, loverica, to bildanje ega neodgovrnim ponašanjem ... to teško dragi Bog ispuni i popravi
Teško.
Egoisti ili nezreli ljudi se ne mijenjaju lako.
A ona se sama popraviti i promijeniti neće ako nije do sada.
Možeš joj objašnjavati, možda uspijete otići bračnom savjetniku ali stvar je u njoj, njenoj emotivnoj zrelosti koju nema u sebi, te svijesti što loše radi.

Zato razgovaraj sa njom ozbiljno pa odluči kako ćeš dalje sa svojim životom. Ti. U odnosu na djecu i svoje potrebe.
Sretno !
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:26   #67
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nemoj sebe mučiti krivnjom. Žena ti je nezrela i egoistična... njena prevara nema veze sa tobom već sa njenom potrebom dokazivanja vječne privlačnosti na taj način, bildanje ega, malo oholosti i lažne ženstvenosti. Stvar emotivne i duhovne nezrelosti takvih osoba.

Takvim je smisao, prepoznavanje i pojam prave i iskrene ljubavi blizak kao talibanu krmenadla sa roštilja.
Meni je istinski žao muževa i žena koji proživljavaju ovo što i ti.
Zaslužuješ bolje.
Jako neogdovorno i lakomisleno ponašanje koje evo najviše utječe na njenu ulogu majke i na djecu a naravno i na odnos prema tebi.
Zboig malo fufanja sa strane ona ide ugroziti najvrijednije što ima.
Taj bezdan osjećaja manje vrijednosti, potrebe za uzbuđenjem preljuba i potrebe da si dokaže da je privlačna, seksi, loverica, to bildanje ega neodgovrnim ponašanjem ... to teško dragi Bog ispuni i popravi
Teško.
Egoisti ili nezreli ljudi se ne mijenjaju lako.
A ona se sama popraviti i promijeniti neće ako nije do sada.
Možeš joj objašnjavati, možda uspijete otići bračnom savjetniku ali stvar je u njoj, njenoj emotivnoj zrelosti koju nema u sebi, te svijesti što loše radi.

Zato razgovaraj sa njom ozbiljno pa odluči kako ćeš dalje sa svojim životom. Ti. U odnosu na djecu i svoje potrebe.
Sretno !
Moj naklon. moram priznati da sam i sam o tome razmisljao na taj nacin. Cinjenica jest da je emotivno nezrela.
i kako sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 11:39   #68
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nemoj sebe mučiti krivnjom. Žena ti je nezrela i egoistična... njena prevara nema veze sa tobom već sa njenom potrebom dokazivanja vječne privlačnosti na taj način, bildanje ega, malo oholosti i lažne ženstvenosti. Stvar emotivne i duhovne nezrelosti takvih osoba.

Takvim je smisao, prepoznavanje i pojam prave i iskrene ljubavi blizak kao talibanu krmenadla sa roštilja.
Meni je istinski žao muževa i žena koji proživljavaju ovo što i ti.
Zaslužuješ bolje.
Jako neogdovorno i lakomisleno ponašanje koje evo najviše utječe na njenu ulogu majke i na djecu a naravno i na odnos prema tebi.
Zboig malo fufanja sa strane ona ide ugroziti najvrijednije što ima.
Taj bezdan osjećaja manje vrijednosti, potrebe za uzbuđenjem preljuba i potrebe da si dokaže da je privlačna, seksi, loverica, to bildanje ega neodgovrnim ponašanjem ... to teško dragi Bog ispuni i popravi
Teško.
Egoisti ili nezreli ljudi se ne mijenjaju lako.
A ona se sama popraviti i promijeniti neće ako nije do sada.
Možeš joj objašnjavati, možda uspijete otići bračnom savjetniku ali stvar je u njoj, njenoj emotivnoj zrelosti koju nema u sebi, te svijesti što loše radi.

Zato razgovaraj sa njom ozbiljno pa odluči kako ćeš dalje sa svojim životom. Ti. U odnosu na djecu i svoje potrebe.
Sretno !
Draga pozitivna, može se to gledati i na taj način, ali medalja osim lica ima i naličje, a naličje (nju) ovdje nismo čuli. A naličje odnosno posljedice u brakovima u kojima submisivan muškarac dozvoli i pristaje da žena upravlja njihovim životima u tolikoj mjeri da su oni prepuni razumijevanja, tolerancije, da kuhaju, peru, usisavaju i vode brigu o djeci - sve što sam nabrojao u pretjeranoj mjeri - jest to da ženke ponovo traže mužjaka za parenje kojeg više nemaju doma. Ako su ga ikad i imale jer nju bismo trebali pitati kakav joj je njen muškarac u krevetu, da li ju zadovoljava, da li ju uopće više uzbuđuje itd. iako je odgovor očit. Vrijeme kad će parovi postati prijatelji, gotovo kao brat i sestra, kad jedno drugo više baš i neće seksualno uzbuđivati bi trebalo biti ispred njih kao i ispred svakog para jer to je neminovna i u pravilu izvjesna budućnost. Tako da te puste priče o bildanju ega, samo su uglavnom puste priče jer riječ je o seksualnom uzbuđenju i seksualnom zadovoljstvu. Bildanje ega je onaj posljedični užitak i gušt kad ti netko dodijeli kompliment pa procvateš, ali po tom pitanju ne napraviš ništa odnosno odeš se doma pojebati s voljenim i željenim muškarcem, mužom, suprugom, mužjakom jer na drugog ne misliš, ukoliko svojeg još voliš i želiš. Ukoliko ne, tada nema riječi o "bildanju ega", terminu od kojeg mi već pozli kad ga čujem koliko je u upotrebi.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 12:24   #69
Da, ok. Ali sto je rjesenje? Postati muska sovinisticka svinja koja nece mrdnuti prstom niti brinuti oko djece, da slucajno njegova djeva nebi posumnjala u njegovu alfa muskost? Bas me zanima (netko je u ovdje spomenuo) do kud bi trebalo ici i gdje je uopce granica tog nekog pomaganja, ugodjavanja... zena prevari, kriv je muz koji je doma radio i bio s djecom i time izgubio muskost? Super... odoh onda na nogomet poslije rucka, pa u kafic i cijelo popodne provesti s nekim polupijanim kretenima pa da budem pravo musko.. boze moj...
i kako sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 12:38   #70
Meni je super kako obicno kada slusam od nekog o teskim, zahtjevnim, nezrelim, krivim partnerima za sve i svasta, kasnije kada upoznam drugu stranu najcesce shvatim zasto se netko ponasao na taj nacin i ta druga strana ispadne sasvim ok.

Najlakse je reci ona je kriva, nezrela, egoisticna, ja sam divan.

Ni jedna zena se ne useli sretna spavati kod kceri u sobu i ne povuce se sasvim iz odnosa dok u istom cvatu ruze, niti si uskracuje seks, ako je pod plahtama (ili na ves masini, kuhinjskim elemntima ) sve super.

POkretacu teme- ona je emotivno nezrela a ti si trpio sve to zadnjih 5 godina, i onda umjesto da pricas s njom, otvorio temu na forumu. Vrlo zrelo
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 12:55   #71
Quote:
i kako sad kaže: Pogledaj post
Da, ok. Ali sto je rjesenje? Postati muska sovinisticka svinja koja nece mrdnuti prstom niti brinuti oko djece, da slucajno njegova djeva nebi posumnjala u njegovu alfa muskost? Bas me zanima (netko je u ovdje spomenuo) do kud bi trebalo ici i gdje je uopce granica tog nekog pomaganja, ugodjavanja... zena prevari, kriv je muz koji je doma radio i bio s djecom i time izgubio muskost? Super... odoh onda na nogomet poslije rucka, pa u kafic i cijelo popodne provesti s nekim polupijanim kretenima pa da budem pravo musko.. boze moj...
Nisam to rekao. Ideš u krajnost. Trebao si znati balansirati između toga da uzmeš vrijeme za sebe, za bilo što pa makar kojiput i vrijeme provedeno na pivi s frendovima, kao što si i njoj trebao omogućiti da ona ima vrijeme za sebe, kokošinjac s frendicama ako ništa drugo. Također nisi smio dozvoliti podjelu spavanja s djecom i to kao trajno rješenje jer ti je odmah trebalo biti jasno da djecu upotrebljava kao branu od seksa s tobom što je zapravo i užasno jer zloupotrebljava djecu. Da imaju nekih recimo 12 godina, djeca bi to i sama shvatila. No da si ti to mogao, ti bi to napravio. Nisi napravio jer si po mojoj procjeni ti submisivan, a ona dominantna. Pitanje je samo treba li ona submisivnog muškarca, a očito ne.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 13:38   #72
Autore, sta je s ostatkom vaseg odnosa? Bliskost se ne ocituje samo u krevetu. Provodite li slobodno vrijeme skupa, smijete li se zajedno, da li ponekad razbijete tjednu svakodnevnicu kakvim obiteljskim izletom ili izlaskom bez djece? Da li se zivot opcenito pomalo sveo na obaveze i rutinu?

Ponekad covjeku zapne za oko samo ona falinga u odnosu koja njemu smeta i koja je njemu najvaznija, ali seks nije jedina komponenta odnosa niti jedini simptom hladenja i udaljavanja partnera.

Sve je medusobno isprepleteno i ne znam mozes li sanirati stetu na samo jednom dijelu :-) koliko god on tebi bio vazan bez da bacis oko na ostatak sistema.

Sto se tice sumnje koja te muci, ako zelis znati, provjeri pa saznaj.
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 21:36   #73
Nekako me ovo podsjetilo na temu u kojoj se žena buni (nakon trećeg djeteta) da muž hoće svaki dan a ona misli da mu je dosta dva puta mjesečno. Nego, jeste li se pitali zašto se ženke homo sapiensa tjeraju cijele godine? Zato jer seks ima bar tri funkcije: privući partnera, proizvesti potomstvo i zadržati partnera dok djeca ne stasaju. Ljubav, orgazam i rekreacija je mrkva u cijeloj toj priči. Ako žena nije dovoljno mudra i zakaže u bilo kojoj funkciji nastaje problem. Žena našeg junaka je očito zakazala u trećoj fazi i moglo bi joj se gadno obiti o glavu. Možda ne danas, ni za godinu već za pet, 10 ili 15 godina pa će kukati kako ju je muška kurva ostavio pod stare dane.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:02   #74
Uuu, da jer danasnje zenke homo sapijensa ovise o tome da ih muzjak ne napusti. Zato i sjede doma i uredjuju se po cijele dane dok on ne dodje s posla i mirno se posvecuju odgoju djece dok on nosi divljac na stol
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:16   #75
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Uuu, da jer danasnje zenke homo sapijensa ovise o tome da ih muzjak ne napusti. Zato i sjede doma i uredjuju se po cijele dane dok on ne dodje s posla i mirno se posvecuju odgoju djece dok on nosi divljac na stol
Ne jer današnje ženke naštampaju dvoje-troje pa poteraju muža jer žude za tim da budu samohrane majke. Divljač je u obliku male plastične kartice.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:36   #76
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ne jer današnje ženke naštampaju dvoje-troje pa poteraju muža jer žude za tim da budu samohrane majke. Divljač je u obliku male plastične kartice.
Propustio si posljednih 70tak godina gdje i zene zaradjuju, a djeca imaju i oceve.
Djeca se bas i ne stampaju. A zena s djecom se moze brinuti o njima, nije vezana za ognjiste.

U ovoj prici, ako je netko izgubio je autor, jer u najgorem scenariju, zena ima nekog sa strane.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:49   #77
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Propustio si posljednih 70tak godina gdje i zene zaradjuju, a djeca imaju i oceve.
Djeca se bas i ne stampaju. A zena s djecom se moze brinuti o njima, nije vezana za ognjiste.

U ovoj prici, ako je netko izgubio je autor, jer u najgorem scenariju, zena ima nekog sa strane.
Čini mi se da nema nikog sa strane nego je "evolucijski neinteligentna". Misli da je muža dovoljno vezala djecom da mu može posve uskratiti seks. Ne zna da vezu održava biokemija čiji se glavni spojevi oslobađaju seksom. Doduše, autor je očito mlakonja koji je to radio samo jednom tjedno i u najboljim danima pa će potrajati dok mu ne dođe iz dupeta u glavu ali ipak. Posijala je otrovno sjeme koje ća za par godina donijeti ploda.
I da, ništa nisam propustio. Koliko žena žudi za samohranim roditeljstvom? Koliko ih se bori za očuvanje braka? Ništa nije nemoguće pa ni biti samohrana majka, samo je pomoć oca povoljnija opcija od soliranja.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:00   #78
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ne jer današnje ženke naštampaju dvoje-troje pa poteraju muža jer žude za tim da budu samohrane majke. Divljač je u obliku male plastične kartice.






Baš je prava sreća po nas oboje da se ne poznajemo osobno...
obzirom da sam valjda i ja jedna od tih koja je naštampala,doduše samo jedno dijete(morabiti samooplodnjom)uslijed silne žudnje za statusom samohrane majke i lovila malu plastičnu karticu.
Potjerala sam muža,pa se zdušno bacila u sjaj i gloriju koje okružuju samohrane majke...
Te plastične kartice,čvrsto se zalijepe za onu stvar očeva,pa trebaju i zakoni i sudski progoni,te je trebalo, ozakoniti odgovornost djedova i baka,za djecu svoje djece...
da bi se bar malo zagreblo taj plastični plijen...
Ihhh,još sam i u tome zakazala...
mea culpa
mea culpa
otac mog sina nije nikada dao ni lipe...
a njegovi i moji roditelji svoje kartice i zakonsku odgovornost nisu ponijeli u raj...

No primječujem da si malo ublažio izjavu u svom postu iza ovog gore,ali ipak ne odustaješ....
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:07   #79
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Draga pozitivna, može se to gledati i na taj način, ali medalja osim lica ima i naličje, a naličje (nju) ovdje nismo čuli. .
Nemamo je kaj čuti... problemi sa partnerom i brakom ne rješavaju se tako da se skače u krevet ljubavniku ili se u ljubavniku traži rješenje svojih nesigurnosti, kompleksa i seksualnih problema. To je kukavički.
Ona nije u formalnom braku koji to npr. godinama nije.

Počne sa flertom na poslu a završi ovako sa posljedicama po muža i djecu. To će ići na dušu nje i njenog lovera a to je very bad news.

To su pomalo bezdušne i egoistične igre moći i zavođenja. Našla je zgodnog lovera u noćnoj smjeni i muž je odjednom đigerica kak' se veli.
Dobri i inteligentni ljudi to ne rade.
To rade slabići i kukavice. Oni posežu za jeftinim rješenjima problema.
Sve drugo je izgovor nezrelih ili sebičnih ljudi.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:18   #80
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nemamo je kaj čuti... problemi sa partnerom i brakom ne rješavaju se tako da se skače u krevet ljubavniku ili se u ljubavniku traži rješenje svojih nesigurnosti, kompleksa i seksualnih problema. To je kukavički.
Ona nije u formalnom braku koji to npr. godinama nije.

Počne sa flertom na poslu a završi ovako sa posljedicama po muža i djecu. To će ići na dušu nje i njenog lovera a to je very bad news.

To su pomalo bezdušne i egoistične igre moći i zavođenja. Našla je zgodnog lovera u noćnoj smjeni i muž je odjednom đigerica kak' se veli.
Dobri i inteligentni ljudi to ne rade.
To rade slabići i kukavice. Oni posežu za jeftinim rješenjima problema.
Sve drugo je izgovor nezrelih ili sebičnih ljudi.
Naravno da je imamo kaj čuti (kad bismo mogli). Naravno da je to što ti pišeš lijepo zamišljeno, ali prilično idealizirano. No najčešće ne funkcionira tako, a nisu svi niti dobri i inteligentni. Ima nas svakakvih, dobronamjernih, empatičnih, pokvarenih, zlih, sociopata..., a inteligencija s tim ionako nema veze. Možeš biti vrlo inteligentan i dobronamjeran i empatičan, ali i inteligentan sociopat. Također i glup i zao.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.