Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2015., 23:14   #1
Borba za dijete u braku

U braku smo 6 godina, imamo sina starog 2 godine, za dva mjeseca trebamo dobiti bebu, živimo kod mojih u kući. Oboje smo zaposleni, žena je trenutno na bolovanju zbog trudnoće. Već duže vremena provodi po cijele dane kod svojih roditelja, ja ne smijem ići sa njom i ne bunim se. Prekjučer sam došao doma sa posla, zatekao kuću kako sam i otišao, otišla je kod mame sa djetetom i nije je bilo cijelog dana, zvao sam na mobitel-ugašen-zovem njenu mamu, kaže kod njih je- prošla večer njih nema, drugi dan su došli. Nakon toga smo sjeli i razgovarali, nije me ni jednom pogledala u oči, samo je gledala u pod tokom razgovora ili da kažem monologa. Kaže da privikava dijete, i da će sve više vremena provoditi kod svojih, nije mi bilo jasno kakvo privikavanje, onda je rekla da će dijete dati svojima dok rodi, presjekao sam se, poludio u sebi, a iz vana sam ostao miran. Želim zadržati svoje dijete uz nas u braku, molim vas, molim vas, pomozite savjetima i prijedlozima. Inače žena je dosta podložna svojoj mami i šta mama kaže tako mora biti.
Smart45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:57   #2
Sad napiši još jedan jako dugačak post u kojem opisuješ i vaš brak i ženine psihičke tegobe i probleme koje imate i sve ostalo, jer ovako teško da će ti itko dati ikakav koristan savjet.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 10:20   #3
A ti se ne znaš postaviti ko suprug i otac i ne dopustit to?

Zbunjuje me veznik "dok". Pitam čisto zato jer sam puno puta na forumu skužila da ljudi pod "dok" podrazumijevaju "kad".
To onda daje potpuno novu dimenziju tvom problemu, jer nije isto da dite provede kod bake i dida 1-2 mj. ili 1-2 god.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:20   #4
Sto ti zena provodi sve vise vremena sa svojom mamom, to se brze i ucinkovitije vraca na tvornicke postavke.

Dakle... znas dalje.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:39   #5
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Sad napiši još jedan jako dugačak post u kojem opisuješ i vaš brak i ženine psihičke tegobe i probleme koje imate i sve ostalo, jer ovako teško da će ti itko dati ikakav koristan savjet.
Nema potreba da se ispovijeda,pa da se na njegove postove nadovežu svi oni koji bolje znaju od njega samoga.
Bez obostrane odluke oba roditelja(skrbnika)niti jedan roditelj sam ne može odlučivati o mjestu boravišta malodobnog djeteta.
Zdrastvene okolnosti jednog roditelja,što bi ovdje bilo napr održavanje trudnoće majke(ali kao nužnost
nost potpunog mirovanja),što očito nije slučaj,mogu biti realan,ali nikako jednostran povod za davanje djeteta nekom drugome na privremenu skrb.
Na stranu zašto i kako,ta supruga se sprema bez suglasnosti oca tj supruga dati dijete svojim roditeljima,on ako je protivan,može i mora to istog trena spriječiti.
Izričito suprugi zabraniti.Po mogućnosti pred svjedocima.
Upozoriti njene roditelje,da bez njegove suglasnosti ne mogu preuzeti skrb o djetetu.
Uključiti CZS.
Potražiti pravni savjet.

Ne znam što je toj ženi došlo,mogu samo pretpostavljati,da ili pod uticajem roditelja,koji bi joj eto"pomogli"skinuvši joj brigu o jednom djetetu,
ili pak ta žena ima sasvim druge namjere....
PS možda njeni roditelji u dogovoru s njom lukavo pripremaju prednost u eventualnom razvodu tj bitki o skrbništvu
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 20.06.2015. at 11:58.
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 12:06   #6
Zena moze,dok je u braku,otici kod roditelja i odvesti dijete. I nitko joj tu nista ne moze,pogotovo jer dijete ne ide u skolu. Ali isto tako moze i muz odvesti dijete gdje god zeli. To je privremeno stanje i u to se Czss ne petlja. Ne mogu jedino jedno bez suglasnosti drugog mijenjati djetetovo prebivaliste,dakle prijavu i odjavu boravka
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:16   #7
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Zena moze,dok je u braku,otici kod roditelja i odvesti dijete. I nitko joj tu nista ne moze,pogotovo jer dijete ne ide u skolu. Ali isto tako moze i muz odvesti dijete gdje god zeli. To je privremeno stanje i u to se Czss ne petlja. Ne mogu jedino jedno bez suglasnosti drugog mijenjati djetetovo prebivaliste,dakle prijavu i odjavu boravka
Ne znam kako je s pravne strane, ali brak u kojem jedan od partnera i roditelja donosi jednostrane odluke o djetetu je jako problematičan brak.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:23   #8
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Zena moze,dok je u braku,otici kod roditelja i odvesti dijete. I nitko joj tu nista ne moze,pogotovo jer dijete ne ide u skolu. Ali isto tako moze i muz odvesti dijete gdje god zeli. To je privremeno stanje i u to se Czss ne petlja. Ne mogu jedino jedno bez suglasnosti drugog mijenjati djetetovo prebivaliste,dakle prijavu i odjavu boravka
Može suprug!
Može majka u posjetu ili odseliti s djetetom ,ali ne dati u skrb.Zvanično ili nezvanično,ne bez očeve suglasnosti.
Posjet,napuštanje bračne zajednice od jednog roditelja,nisu jedno te isto sa davanjem na skrb maloljetnog djeteta uz suglasnost samo jednog skrbnika.
To što se na neke stvari žmiri,je druga stvar.
I da otac može također s djetetom otići u posjet,povesti dijete sa sobom,napustiti bračnu zajednicu.Pitanje starateljstva se rješava kasnije.No u ovoj priči majka želi svojim roditeljima,jednostranom odlukom, dati u skrb.
Nema tu privremenog ili trajnog rješenja bez suglasnosti oba roditelja,odnosno odluke nadležnih institucija(CZS-Sud)

Da nešto ne štima s njima u braku,jasno je.
Možda nju samo pucaju hormoni u trudnoći,pa ima iracionalne ideje/rješenja ali nezakonita je njena jednostrana odluka,jer nije se izjasnila da će i ona s djetetom boraviti tamo.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 20.06.2015. at 13:42.
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:32   #9
Quote:
Smart45 kaže: Pogledaj post
U braku smo 6 godina, imamo sina starog 2 godine, za dva mjeseca trebamo dobiti bebu, živimo kod mojih u kući. Oboje smo zaposleni, žena je trenutno na bolovanju zbog trudnoće. Već duže vremena provodi po cijele dane kod svojih roditelja, ja ne smijem ići sa njom i ne bunim se. Prekjučer sam došao doma sa posla, zatekao kuću kako sam i otišao, otišla je kod mame sa djetetom i nije je bilo cijelog dana, zvao sam na mobitel-ugašen-zovem njenu mamu, kaže kod njih je- prošla večer njih nema, drugi dan su došli. Nakon toga smo sjeli i razgovarali, nije me ni jednom pogledala u oči, samo je gledala u pod tokom razgovora ili da kažem monologa. Kaže da privikava dijete, i da će sve više vremena provoditi kod svojih, nije mi bilo jasno kakvo privikavanje, onda je rekla da će dijete dati svojima dok rodi, presjekao sam se, poludio u sebi, a iz vana sam ostao miran. Želim zadržati svoje dijete uz nas u braku, molim vas, molim vas, pomozite savjetima i prijedlozima. Inače žena je dosta podložna svojoj mami i šta mama kaže tako mora biti.
Di si zasra..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:37   #10
Quote:
Smart45 kaže: Pogledaj post
Nakon toga smo sjeli i razgovarali, nije me ni jednom pogledala u oči, samo je gledala u pod tokom razgovora ili da kažem monologa. Kaže da privikava dijete, i da će sve više vremena provoditi kod svojih, nije mi bilo jasno kakvo privikavanje, onda je rekla da će dijete dati svojima dok rodi, presjekao sam se, poludio u sebi, a iz vana sam ostao miran. Želim zadržati svoje dijete uz nas u braku, molim vas, molim vas, pomozite savjetima i prijedlozima. Inače žena je dosta podložna svojoj mami i šta mama kaže tako mora biti.
Vi jeste razgovarali ili što već, ali nije ništa izrečeno. Za takvu odluku mora postojati razlog, a koliko shvaćam on u vašem razgovoru nije izgovoren.

I da, bez obzira na činjenicu da ti je žena podložna mami ili baš zbog te činjenice, trebaš joj reći da ste u braku vas dvoje, a ne ona i njezina mama.

U životu i braku treba tolerirati neke stvari, ali ovakve sigurno ne.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:43   #11
Ako do sad niste imali nekih većih problema u braku, ja bih se, na tvom mjestu, zabrinula za njeno psihičko zdravlje.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:44   #12
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Vi jeste razgovarali ili što već, ali nije ništa izrečeno. Za takvu odluku mora postojati razlog, a koliko shvaćam on u vašem razgovoru nije izgovoren.

I da, bez obzira na činjenicu da ti je žena podložna mami ili baš zbog te činjenice, trebaš joj reći da ste u braku vas dvoje, a ne ona i njezina mama.

U životu i braku treba tolerirati neke stvari, ali ovakve sigurno ne.
Zato sam ga i uputila na trenutačnu reakciju,odnosno traženje pravnog savjeta,da bi mu točno bilo objašnjenje,prije no što bude kasno.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:59   #13
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Zato sam ga i uputila na trenutačnu reakciju,odnosno traženje pravnog savjeta,da bi mu točno bilo objašnjenje,prije no što bude kasno.
Može i pravnik, ali meni ovdje sve upućuje na neku pozadinu koja nije objašnjena. Uz ispriku: ili autor nije sve rekao ili to samo ona kukavički izbjegava reći cijelu istinu.
"Ja ću dati dijete roditeljima, a ti nemaš pravo ništa reći. Kuš."
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 14:12   #14
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Može i pravnik, ali meni ovdje sve upućuje na neku pozadinu koja nije objašnjena. Uz ispriku: ili autor nije sve rekao ili to samo ona kukavički izbjegava reći cijelu istinu.
"Ja ću dati dijete roditeljima, a ti nemaš pravo ništa reći. Kuš."
Naravno da niti autor ovdje nije sve rekao(a ni ne mora ako ne želi),a niti žena autoru,ako mu vjerujemo na riječ(a na to se sve diskusije ovdje i svode),pa zato ostaju vrlo neugodna(po autora) nagađanja(forumaši međusobno).
Ovako ad hok,sudeći po naslovu teme i riječi:borba,
čini mi se da je u toku sukob na razini:
Moji i tvoji(roditelji????).
-žive u kući njegovih roditelja
-on ne smije sa ženom kod njenih,ne buni se..
Koliko gorko po brak,njemu je u stvari prednost u suprostavljanju njenoj jednostranoj odluci,ako su njegovi također voljni brinuti o djetetu,što znači u djetetu poznatom okruženju(čim je potrebno prvikavanje kod onih drugih)..a njemu zabranjen pristup,te će mu biti oduzeta mogućnost bavljenja i bivanja s djetetom.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:05   #15
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Moji i tvoji(roditelji????).
-žive u kući njegovih roditelja
-on ne smije sa ženom kod njenih,ne buni se..
Koliko gorko po brak,njemu je u stvari prednost u suprostavljanju njenoj jednostranoj odluci,ako su njegovi također voljni brinuti o djetetu,što znači u djetetu poznatom okruženju(čim je potrebno prvikavanje kod onih drugih)..a njemu zabranjen pristup,te će mu biti oduzeta mogućnost bavljenja i bivanja s djetetom.
I opet su uzrok sive eminencije iz pozadine.
Svi smo mi produkt svojih roditelja, s manama i vrlinama, ali ne odgajaju svi roditelji svoju djecu za samostalnost.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:48   #16
Boze ti imas problem kakvog sam i ja imao. Koje su zene ..... Moja je dobila skrbnistvo nakon rastave a ja djetetu mogu vise toga pruzit u zivotu
room66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 18:00   #17
Ženama zbilja nije lako uz dvoje tako male djece, ali to nije nikakva novost, to svi znamo. Ali jebemu, ako netko misli da ne može hendlati dvoje male djece, nek ostane na jednom, a ne da razradi scenarij po kojem jedno dijete udalji od sebe. Grozna ideja.

Razgovaraj s njom i reci joj da se ne slažeš s tim. Ako zna da će joj trebati pomoć kada rodi, neka se dogovori da joj mama dolazi pomoći ili platite nekoga tko će uskočiti.

Ne znam kakav vam je odnos i koliko se ti brineš za malecnog... ali situacija u kojoj bi tako malo dijete otišlo od vas nikako nije dobra za dijete.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 18:34   #18
Pa dobro kakvi su to danas brakovi?
Tu očito ne štima puno toga kad se žena odlučila na tako nešto. Ali nije mi jasno samo jedno - zašto ste radili drugo dijete?
Meni uvijek dođe žao te jadne djece. Što ih rađate kad se stalno svađate? Zašto uopće ulazite u brakoe ako niste spremni na kompromise?
Ne bazira se brak samo na seksu, nego na ljubavi, povjerenju, fleksibilnosti itd.
Ali uzalud je to nekima govoriti, njima je bitno samo da se ožene, a dalje će oni lako... pa završe ovako.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 19:27   #19
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Pa dobro kakvi su to danas brakovi?
Tu očito ne štima puno toga kad se žena odlučila na tako nešto. Ali nije mi jasno samo jedno - zašto ste radili drugo dijete?
Meni uvijek dođe žao te jadne djece. Što ih rađate kad se stalno svađate? Zašto uopće ulazite u brakoe ako niste spremni na kompromise?
Ne bazira se brak samo na seksu, nego na ljubavi, povjerenju, fleksibilnosti itd.
Ali uzalud je to nekima govoriti, njima je bitno samo da se ožene, a dalje će oni lako... pa završe ovako.
možeš imati i najbolje namjere-pa,opet,
završi ovako ili onako.

nije važno koliko se ima djece,
nego koliko će se ljubavi uložiti u njih,
i unijeti što manje svojih problema u njihov život.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 21:11   #20
Nemoj dati zeni da posalje starije dijete od vas kad dodje beba. Misli na to kako ce ti starije dijete to protumaciti, kakve ce osjecaje razviti prema bratu/sestri ako se zbog toga osjeti odbacenim. Prvenstveno, ako nista drugo, stavi interes svoje djece ispred svega drugog.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.