Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 04:40   #1
nastaviti ili raskinuti...?

4 je ujutro,umoran sam i ne želim paziti ni na pravopis ni ništa...noćima ne mogu spavati,što od vrućine a što od mučnine. Da skratim,u vezi sam s djevojkom oko šest godina,od toga otprilike pola živimo zajedno. Prošli smo sve i svašta,mnogo i uspona i padova,dijelili smo i gov** na dva dijela što bi rekli. No kako vrijeme prolazi previše smo se opustili i počeli uzimati stvari zdravo za gotovo. S jedne strane ona se malo i fizički zapustila,za što sam joj često znao i prigovarati i srati,s druge strane ja sam se isto ulijenio i povukao u sebe. Tako da ako nam nešto smeta,samo si jedno drugome nešto odbrusimo i svako ode u svoju sobu. Nedavno je otišla kod svojih u posjetu a ja sam u međuvremenu saznao da je bila s nekim bivšim na cugi...pošto sam znao da je održavala kontakte s nekim bivšima od prije a nisam ih baš podržavao ovaj put sam popizdio i nešto me natjeralo da joj provjerim "messenger". Imao sam šta i vidjeti. Znao sam da se dopisivala s osobom xy ali mi je lagala i rekla da joj je to frend koji će se uskoro oženiti. Pošto smo se s vremenom udaljili,dopisivala se ona s njim u jednoj sobi,a ja sam budala gledao tv u drugoj,i tako praktički svako veče. Na kraju skontam da nije obrisala slike iz tog "messengera" i imao sam šta vidjeti...slali su si nekoliko puta "one" slike. Malo mekše s njene strane,a malo mlohavije s njegove. Isprva sam bio ljut,pa tužan,pa usamljen,pa opet ljut...i tako skroz u krug. I dok je ona mislila da sam ja "opet digao buku oko ničega" kao i obično,rekao sam joj šta sam saznao kad se vratila. Priznala je krivnju,priznala da je glupost,kasnije se i rasplakala itd. Međusobno smo si priznali da smo sjebali,ali eto ja sam oduvijek bio neki puritanac i dobričina pa meni ipak koliko god ta veza bila monotona ja jednostavno ne bi stupio s nikim drugim u takav kontakt. Pošten ili glup,ocjenite sami... I sad sam nekako na ničemu,iako smo u zadnje vrijeme bili hladni jedno prema drugom (što sam čuo da i prijatelji već pričaju okolo da nam je veza sranje) opet s jedne strane šest godina je puno za raskinuti u jednom danu a s druge strane oduvijek sam si govorio da me nitko neće varati i da ako me netko jednom prevari da je to gotovo... Sad jednostavno ne znam ni gdje sam,ni na nebu ni na zemlji,ni sam ne znam da li se ovakva cyber avantura može nazvati pravom prevarom ili ne...i da li bi ju trebao tretirati tako ili ne? Znam da sam sigurno 50% i ja kriv zbog svog konstantnog dobacivanja gluposti i hladnoće ali to ju ne opravdava što se negdje 2 mjeseca dopisivala s likom i izmjenila koju slikicu s njim. Da sam joj sjebao samopouzdanje znam,ali zašto se nećeš dokazivati meni a ne njemu? Eto,zasrali smo oboje,najviše ona trenutno i sad sam prazan...emocionalno prazan a znam da smo imali veliku ljubav,i znam da si zapravo pašemo kao osobe,takvu zajebanciju nikad nisam imao s nijednom curom ali smo se ipak počeli kajlati s vremenom kao mačka i miš...i sad ne znam da li da pojedem govno i pređem preko toga,ili ponosno zakoračim u ovaj svijet još jednom kao samac,na pragu tridesete...? Ima još tu detalja,i dubine i širine ali sad je malo prekasno da dalje pišem o tome,pisati ću ako bude uopće ijedan odgovor na ovo...
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 07:44   #2
Jbt. I casna sestra bi te tako "prevarila".
Hvatas se u vasoj vezi najnebitnijeg detalja (samo zato sto je to nesto sto treca osoba moze ispricati i svi saznati!!!).
A sto mjesecima ili godinama tako zivite ti ne smeta? Ona se zapustila, ti joj to govoris, pa se pitas sto se tebi ne dokazuje?
Da tebi neko govori da si ruzan ili glup, ti bi mu isao dokazivati da nisi?
Al'si je motivirao, svaka ti cast! (Maratonci*)
od svega je njeno dopisivanje dok ti gledas tv najmanje vazno.
zamisli da se nije desilo.
da li ti je veza prije toga bila ok?
Njoj nije, a nije ni tebi.
ona je barem ucinila nesto, sto tjera na bilo kakvu promjenu...ti bi i dalje gledao tv, samo eto...trebala je citati 24sata umjesto pricati sa nekim na netu.
rezite jedno na drugo, otresate se i svako u svoju sobu?
Ona u tome ocito ne zeli ostati (zasto bi iko zelio u TOME ostati?), ti moras odluciti za sebe (ne da li mozes oprostiti prevaru, jer to je presmijesno, nego takav pasmater zivot voditi).
Vi ne mozete uspjeti jedno u inat drugom, nego samo skupa. Iz inata se u paru ne opstaje.
ako zelis da smrsavi, izlazite, krecite se...ako zelis da pricate, nemoj nabuncuren cutati, nego zapocni neku temu. Pocnite raditi na onome sto je trenutno samo popis, lista koju nabrajate jedno drugom sta vas smeta.
ili idite laksim putem i razidjite se. I ona ce debela naci nekog i ti koji sjedis nocima ispred tv-a.
uvijek se moze neko naci.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 07:52   #3
I deblje su se udale
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 07:53   #4
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
4 je ujutro,umoran sam i ne želim paziti ni na pravopis ni ništa...noćima ne mogu spavati,što od vrućine a što od mučnine. Da skratim,u vezi sam s djevojkom oko šest godina,od toga otprilike pola živimo zajedno. Prošli smo sve i svašta,mnogo i uspona i padova,dijelili smo i gov** na dva dijela što bi rekli. No kako vrijeme prolazi previše smo se opustili i počeli uzimati stvari zdravo za gotovo. S jedne strane ona se malo i fizički zapustila,za što sam joj često znao i prigovarati i srati,s druge strane ja sam se isto ulijenio i povukao u sebe. Tako da ako nam nešto smeta,samo si jedno drugome nešto odbrusimo i svako ode u svoju sobu. Nedavno je otišla kod svojih u posjetu a ja sam u međuvremenu saznao da je bila s nekim bivšim na cugi...pošto sam znao da je održavala kontakte s nekim bivšima od prije a nisam ih baš podržavao ovaj put sam popizdio i nešto me natjeralo da joj provjerim "messenger". Imao sam šta i vidjeti. Znao sam da se dopisivala s osobom xy ali mi je lagala i rekla da joj je to frend koji će se uskoro oženiti. Pošto smo se s vremenom udaljili,dopisivala se ona s njim u jednoj sobi,a ja sam budala gledao tv u drugoj,i tako praktički svako veče. Na kraju skontam da nije obrisala slike iz tog "messengera" i imao sam šta vidjeti...slali su si nekoliko puta "one" slike. Malo mekše s njene strane,a malo mlohavije s njegove. Isprva sam bio ljut,pa tužan,pa usamljen,pa opet ljut...i tako skroz u krug. I dok je ona mislila da sam ja "opet digao buku oko ničega" kao i obično,rekao sam joj šta sam saznao kad se vratila. Priznala je krivnju,priznala da je glupost,kasnije se i rasplakala itd. Međusobno smo si priznali da smo sjebali,ali eto ja sam oduvijek bio neki puritanac i dobričina pa meni ipak koliko god ta veza bila monotona ja jednostavno ne bi stupio s nikim drugim u takav kontakt. Pošten ili glup,ocjenite sami... I sad sam nekako na ničemu,iako smo u zadnje vrijeme bili hladni jedno prema drugom (što sam čuo da i prijatelji već pričaju okolo da nam je veza sranje) opet s jedne strane šest godina je puno za raskinuti u jednom danu a s druge strane oduvijek sam si govorio da me nitko neće varati i da ako me netko jednom prevari da je to gotovo... Sad jednostavno ne znam ni gdje sam,ni na nebu ni na zemlji,ni sam ne znam da li se ovakva cyber avantura može nazvati pravom prevarom ili ne...i da li bi ju trebao tretirati tako ili ne? Znam da sam sigurno 50% i ja kriv zbog svog konstantnog dobacivanja gluposti i hladnoće ali to ju ne opravdava što se negdje 2 mjeseca dopisivala s likom i izmjenila koju slikicu s njim. Da sam joj sjebao samopouzdanje znam,ali zašto se nećeš dokazivati meni a ne njemu? Eto,zasrali smo oboje,najviše ona trenutno i sad sam prazan...emocionalno prazan a znam da smo imali veliku ljubav,i znam da si zapravo pašemo kao osobe,takvu zajebanciju nikad nisam imao s nijednom curom ali smo se ipak počeli kajlati s vremenom kao mačka i miš...i sad ne znam da li da pojedem govno i pređem preko toga,ili ponosno zakoračim u ovaj svijet još jednom kao samac,na pragu tridesete...? Ima još tu detalja,i dubine i širine ali sad je malo prekasno da dalje pišem o tome,pisati ću ako bude uopće ijedan odgovor na ovo...
Prije nego sam poceo citati htio sam odmah napisati "raskinuti".
Međutim odlucio sam da citam i dosao sam do onog boldiranog i odlucio napisati sljedece: "Posalji je u tri picke materine plačljive i nek materi plače, a onda raskini".

Dobro jutro.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 08:53   #5
To što je napravila je samo posljedica nezadovoljstva. Niste sretni. Ako se situacija može popraviti super, ako ne jbg 6 godina a šta sad. Nema smisla biti nesretan cijeli život.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 08:58   #6
Ovo me podsjetilo na moju bivsu vezu.

Bivsu
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:01   #7
"ustati ili odustati"
Nisu 6 investiranih godina razlog za ostati s nekim s kim ne zelis ostati, niti su misljenje prijatelja, javnog mijenja i procent krivice u zajednicki skuhanom govnu razlog za otici ako ti se ostaje.

Sto ce ekipa imat za rec o tome ko je tocno usrao motku do koliko cm visine je manje bitno, premda tebi sad mozda pomaze i treba to 'rasclanjivanje'.
Svako preslagivanje detalja na kraju ce te dovesti do zakljucka "ali nije mi TO trebala napraviti" a opet to neces moci izbrisati.

Napravit ces na kraju onako kako zelis i osjecas, i tako i treba, to ce presuditi, a ne ti komadici slagalice. Njih mozes po stolu preslagivati s njom ako ti se ostaje, a ako ne.. samac sa 28 godina nes ti problema :-)
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:16   #8
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
4 je ujutro,umoran sam i ne želim paziti ni na pravopis ni ništa...noćima ne mogu spavati,što od vrućine a što od mučnine. Da skratim,u vezi sam s djevojkom oko šest godina,od toga otprilike pola živimo zajedno. Prošli smo sve i svašta,mnogo i uspona i padova,dijelili smo i gov** na dva dijela što bi rekli. No kako vrijeme prolazi previše smo se opustili i počeli uzimati stvari zdravo za gotovo. S jedne strane ona se malo i fizički zapustila,za što sam joj često znao i prigovarati i srati,s druge strane ja sam se isto ulijenio i povukao u sebe. Tako da ako nam nešto smeta,samo si jedno drugome nešto odbrusimo i svako ode u svoju sobu. Nedavno je otišla kod svojih u posjetu a ja sam u međuvremenu saznao da je bila s nekim bivšim na cugi...pošto sam znao da je održavala kontakte s nekim bivšima od prije a nisam ih baš podržavao ovaj put sam popizdio i nešto me natjeralo da joj provjerim "messenger". Imao sam šta i vidjeti. Znao sam da se dopisivala s osobom xy ali mi je lagala i rekla da joj je to frend koji će se uskoro oženiti. Pošto smo se s vremenom udaljili,dopisivala se ona s njim u jednoj sobi,a ja sam budala gledao tv u drugoj,i tako praktički svako veče. Na kraju skontam da nije obrisala slike iz tog "messengera" i imao sam šta vidjeti...slali su si nekoliko puta "one" slike. Malo mekše s njene strane,a malo mlohavije s njegove. Isprva sam bio ljut,pa tužan,pa usamljen,pa opet ljut...i tako skroz u krug. I dok je ona mislila da sam ja "opet digao buku oko ničega" kao i obično,rekao sam joj šta sam saznao kad se vratila. Priznala je krivnju,priznala da je glupost,kasnije se i rasplakala itd. Međusobno smo si priznali da smo sjebali,ali eto ja sam oduvijek bio neki puritanac i dobričina pa meni ipak koliko god ta veza bila monotona ja jednostavno ne bi stupio s nikim drugim u takav kontakt. Pošten ili glup,ocjenite sami... I sad sam nekako na ničemu,iako smo u zadnje vrijeme bili hladni jedno prema drugom (što sam čuo da i prijatelji već pričaju okolo da nam je veza sranje) opet s jedne strane šest godina je puno za raskinuti u jednom danu a s druge strane oduvijek sam si govorio da me nitko neće varati i da ako me netko jednom prevari da je to gotovo... Sad jednostavno ne znam ni gdje sam,ni na nebu ni na zemlji,ni sam ne znam da li se ovakva cyber avantura može nazvati pravom prevarom ili ne...i da li bi ju trebao tretirati tako ili ne? Znam da sam sigurno 50% i ja kriv zbog svog konstantnog dobacivanja gluposti i hladnoće ali to ju ne opravdava što se negdje 2 mjeseca dopisivala s likom i izmjenila koju slikicu s njim. Da sam joj sjebao samopouzdanje znam,ali zašto se nećeš dokazivati meni a ne njemu? Eto,zasrali smo oboje,najviše ona trenutno i sad sam prazan...emocionalno prazan a znam da smo imali veliku ljubav,i znam da si zapravo pašemo kao osobe,takvu zajebanciju nikad nisam imao s nijednom curom ali smo se ipak počeli kajlati s vremenom kao mačka i miš...i sad ne znam da li da pojedem govno i pređem preko toga,ili ponosno zakoračim u ovaj svijet još jednom kao samac,na pragu tridesete...? Ima još tu detalja,i dubine i širine ali sad je malo prekasno da dalje pišem o tome,pisati ću ako bude uopće ijedan odgovor na ovo...
Niti ti je tto prva niti posljednja kriza u vezi...
Što znači da vam je život zaljepio trisku..
Odnosno trisku ste zaljepili jedno drugom....
Hoćete se osvjestit nakon toga ili glumit fikus na vama je samima..
Kad pustiš dase nešto sruši treba dobro zasukati rukave da sve vratiš na svoje mjesto..
To ti je kao uzimat kredit jer svaki mjesec trošiš 1000kn više nego što zarađuješ...da se izvučeš iz govana sada trebaš troškove skresati za 2500kn, 1000 onih koje si trošio preko mjere, 1000 za glavnicu i 500 za kamate...
Sjest sa curom i RAZGOVARAT o problemima, svađama, prepirkama, ulagat u dobro raspoloženje, zajedničke aktivnosti, razgovor, povjerenje i dobar sex, i RJEŠAVAT PROBLEME koje imate u donosu i životu općento. Inače džaba ti što ti nju voliš i što ona tebe voli i što ste 100 godina zajedno, objesi to mačku o rep...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:33   #9
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
ona se malo i fizički zapustila,za što sam joj često znao i prigovarati i srati
dopisivala se ona s njim u jednoj sobi,a ja sam budala gledao tv u drugoj,i tako praktički svako veče
Razne osobe na razne načine manje ili više uspješno ali vjerojatno uvijek kratkoročno i samo naizgled, pokušavaju nabrzinu vratiti narušeno samopouzdanje, a u današnje vrijeme izgleda da je to nekako najlakše dopisivanjem i razmjenom slika preko neta. Jer, ne vidim drugu poantu u slanja slika osim da se dobije koji instant kompliment koji doma godinama izostaje. I ne samo to, doma se dobivaju kritike na račun izgleda a taština čini svoje. Naravno, ne opravdavam taj način ali mogu razumjeti da joj je bilo lakše naći osobu kojoj se makar i virtualno sviđa nego promijeniti kod sebe stvari koje se tebi ne sviđaju. Linija manjeg otpora doduše nije alibi za gluposti, ali dok se ne desi ovako nešto, ljudi se očito ne trgnu. Ti bi i dalje gledao TV, a ovako si se ipak malo zamislio nad vašom vezom i u sitne sate otvorio ovu temu.

Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Priznala je krivnju,priznala da je glupost,kasnije se i rasplakala itd. Međusobno smo si priznali da smo sjebali,
Ovaj dio je zapravo najvažniji, a imam dojam da si to nekako skratio. Oboje ste priznali krivnju, ali niti ste jedno drugome oprostili, niti rekli da se takve stvari neće više ponavljati. Niste se ništa dogovorili, tako da ostaje neki status quo i zapravo se ništa nije promijenilo, osim što ste shit vezu tako i nazvali.

Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
ali eto ja sam oduvijek bio neki puritanac
oduvijek sam si govorio da me nitko neće varati i da ako me netko jednom prevari da je to gotovo...
da li se ovakva cyber avantura može nazvati pravom prevarom ili ne...i da li bi ju trebao tretirati tako ili ne?
Kakve veze ima što netko na forumu misli kako bi ti to trebao tretirati? Imaš btw temu o emocionalnoj nevjeri, neki to smatraju glupostima, a nekima je to gore od fizičke prevare. Ona ti je lagala oko tih kontakata i samim time je to prevara, ali ti baš i nisi bio pretjerano zainteresiran za njezine aktivnosti dok ti nisu povrijedile ego. Odjednom si se sjetio i što ti prijatelji misle o vezi. Jaka stvar

Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
znam da si zapravo pašemo kao osobe
ne znam da li da pojedem govno i pređem preko toga,ili ponosno zakoračim u ovaj svijet još jednom kao samac,na pragu tridesete....
Jedino je bitno u cijeloj priči jel ti nju voliš. Ako je voliš lijepo s njom porazgovaraj o svemu, nemojte prelaziti preko ničeg što se desilo nego to fino raščistite, a ako ne možete riješiti probleme, bez obzira što misliš da si pašete kao osobe ili ako ti nju ne voliš niti ona tebe, onda nema smisla nastavak tog mučenja.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:27   #10
Problem je u tome što eto,bilo joj je lakše činiti to meni iza leđa nego mene bar JEDNOM poslušati...a o onom dijelu o emocionalnoj prevari ne moram ni govoriti. Ali da je bar jednom pokazala volju da se malo promjeni,da se trgne,bilo šta...ne. Možda to sve zvuči trivijalno ali mene je to počelo udaljavati od nje,s vremenom su nestali i komplimenti i lijepe riječi i pretvorilo se prvo u prigovaranje a kasnije i uvrede. Problem mi je i što mi to ne bi vjerovatno nikad rekla nego sam saznao tek kad sam prčkao po njenim stvarima...skužio sam ja i da su u međuvremenu prestali flertati nego se više prijateljski dopisivali ali boli me ona stvar iskreno,sad mi je isto. Oboje smo zasrali,shvaćam to,prepustili smo se rutini i uzeli stvari zdravo za gotovo...sad smo u situaciji da se ja ljutim i dalje (pa neću joj valjda u zagrljaj odmah nakon 5 dana) a ona sjedi u svojoj sobi. Jutros me idiotkinja i poljubila dok sam spavao a ona išla na posao... Ne znam,presudit će na kraju moji osjećaji,kojih trenutno nema,a da bi uopće oprostio ne znam ni kako objasniti ovakvu vrstu prevare,koliko je ona ozbiljna ili ne... Ono u što sam definitivno siguran je da na godišnji idem sam,tj. svako na svoju stranu jer ja tako želim,želim samo mir i malo vremena za razmišljanje.
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:34   #11
Ako se vise ne osjecas dobro u toj vezi prekini je. Slusaj osjecaj iznutra. Ako nisi sretan, zivis u grcu, oslobodi se.
Homing Pidgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:49   #12
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Ali da je bar jednom pokazala volju da se malo promjeni,da se trgne,bilo šta...ne.
Mozemo mjenjat samo sebe, a druge ne

Kad nekome stalno govorimo da se treba promijenit da bi bio dovoljno dobar, vrijedan nase ljubavi... porucujemo mu ne volim te takvog kakav si, zelim da budes netko drugi da bih te mogao voliti, zato te vrijeđam jer te zelim kaznit sto nisi nesto vise / drugacije od onog sto jesi

Eto ti si to govorio svojoj dragoj

Pa malo promozgaj, mozda je i pokazala iznimnu krepost jer se nije natakla na tuđi kurac dosad, samo zato sto je nesto od te bijedne ljubavi zivilo u njoj.

Nađi milosti malo i pusti je svojim putem, a ne mjenjaj je jer to je onako.. najgora stvar koju mozes radit nekome tko te voli.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:08   #13
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što eto,bilo joj je lakše činiti to meni iza leđa nego mene bar JEDNOM poslušati...a o onom dijelu o emocionalnoj prevari ne moram ni govoriti. Ali da je bar jednom pokazala volju da se malo promjeni,da se trgne,bilo šta...ne. Možda to sve zvuči trivijalno ali mene je to počelo udaljavati od nje,s vremenom su nestali i komplimenti i lijepe riječi i pretvorilo se prvo u prigovaranje a kasnije i uvrede. Problem mi je i što mi to ne bi vjerovatno nikad rekla nego sam saznao tek kad sam prčkao po njenim stvarima...skužio sam ja i da su u međuvremenu prestali flertati nego se više prijateljski dopisivali ali boli me ona stvar iskreno,sad mi je isto. Oboje smo zasrali,shvaćam to,prepustili smo se rutini i uzeli stvari zdravo za gotovo...sad smo u situaciji da se ja ljutim i dalje (pa neću joj valjda u zagrljaj odmah nakon 5 dana) a ona sjedi u svojoj sobi. Jutros me idiotkinja i poljubila dok sam spavao a ona išla na posao... Ne znam,presudit će na kraju moji osjećaji,kojih trenutno nema,a da bi uopće oprostio ne znam ni kako objasniti ovakvu vrstu prevare,koliko je ona ozbiljna ili ne... Ono u što sam definitivno siguran je da na godišnji idem sam,tj. svako na svoju stranu jer ja tako želim,želim samo mir i malo vremena za razmišljanje.
Bez uvrede,ali je stvarno idiotkinja sto je uopce sa tobom. Ti bi nju mjenjao; a sebe ne...ti si sjajan,a ona je debela sta god. 6 godina si u vezi,imas skoro trideset i duris se, vrijedjas djevojku sa kojom si. Joj,hajde je pitaj jesu li joj vrene mozak popile i sta koji vrag radi sa nekim ko je ne voli.Jer ti je ne volis vec dugo...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:11   #14
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što eto,bilo joj je lakše činiti to meni iza leđa nego mene bar JEDNOM poslušati..
Ali da je bar jednom pokazala volju da se malo promjeni,da se trgne,bilo šta...ne.
Zašto misliš da je problem u tome? S njene točke gledišta problem je očito bio "poslušati tebe" mada je teško ovako zaključivati jer ne znamo o čemu se točno radi. Što si konkretno tražio da promijeni na sebi a da joj je ovo bilo lakše?
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Možda to sve zvuči trivijalno ali mene je to počelo udaljavati od nje,s vremenom su nestali i komplimenti i lijepe riječi i pretvorilo se prvo u prigovaranje a kasnije i uvrede.
Problem mi je i što mi to ne bi vjerovatno nikad rekla nego sam saznao tek kad sam prčkao po njenim stvarima.
Jesi li svjestan da u ovom postu isključivo nju kriviš a sebe opravdavaš? Medalja uvijek ima dvije strane i ako kriviš nju, trebaš i sebe, jednako je i s pravdanjem. Naime, da je ona otvorila temu, ako bi razmišljala na isti način kao i ti, problemi bi bili u tebi dok bi se za nju našle "olakotne okolnosti" zašto je postupala tako kako jest.
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
..skužio sam ja i da su u međuvremenu prestali flertati nego se više prijateljski dopisivali ali boli me ona stvar iskreno,sad mi je isto.
Nije ti isto.
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
.Oboje smo zasrali,shvaćam to,prepustili smo se rutini i uzeli stvari zdravo za gotovo...
Mislim da je bitno da ste to oboje shvatili. Način na koji si ti došao do toga nije ugodan ali vjerojatno te samo nešto takvo moglo trgnuti jer takve stvari o kojima gore pišeš ne događaju se preko noći i moglo je potrajati još godinama.
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
sad smo u situaciji da se ja ljutim i dalje (pa neću joj valjda u zagrljaj odmah nakon 5 dana) a ona sjedi u svojoj sobi.
Ovo je nezrelo od tebe. Druga stvar bi bila da ne osjećaš potrebu da je zagrliš, ali ljutnja i ego su najveći protivnici zdravog odnosa pa i onda kad je on narušen, a čekati da prođe određeni broj dana kad bi zagrljaj bio primjeren je bedasto i ne vodi ničemu dobrom.
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Jutros me idiotkinja i poljubila dok sam spavao a ona išla na posao... Ne znam,presudit će na kraju moji osjećaji,kojih trenutno nema,
Ima, ali si očito previše ljut da bi ih mogao realno sagledati. Kad nekog nazoveš "idiotkinjom" itekako imaš osjećaje za tu osobu ali trenutno nisu kakvi bi trebali biti, u stilu tanke granice između ljubavi i mržnje. Ukratko, da si ravnodušan ne bi ovako pisao. Ne bi zapravo uopće pisao, pričao ni mislio o tome.
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
a da bi uopće oprostio ne znam ni kako objasniti ovakvu vrstu prevare,koliko je ona ozbiljna ili ne... Ono u što sam definitivno siguran je da na godišnji idem sam,tj. svako na svoju stranu jer ja tako želim,želim samo mir i malo vremena za razmišljanje.
Dokoni um je đavolje utočište. Ne znam što misliš da ćeš postići s tim razmišljanjem, ali ako si već odlučio tako kako jesi (nadam se da ona zna za to) vjerojatno će ti nakon kratkog vremena početi faliti samo što očito želiš da kleči na koljenima i moli za milost čim se tako nadmoćno postavljaš u vezi gdje nema "jer ja tako želim", a pitam se što ako to izostane i ako nakon tvog odlaska "svatko na svoju stranu" ona zbilja i ode. To bi za nju bilo i najbolje jer, oprosti mi na komentaru, ali ima nekog sadizma u tebi.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mozemo mjenjat samo sebe...
Neki možda ni to ne mogu jer su tako odlučili. A prvo odluče biti okrutni, bahati a onda se ljute i glume neki ponos kad nije sve po njihovom i još ucjenjuju i vrijeđaju jer misle da im može biti i jer znaju da su voljeni.

Zadnje uređivanje -honey- : 21.07.2015. at 13:23.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:21   #15
Prijatelji pričaju da vam je veza sranje...Fejspalmčina. Ja bih otpilila ekipu kojoj je zabavno njuškati po tuđoj vezi.
Onda , ukoliko još voliš tu ženu, pokušajte to riješiti.
Da, zajebali ste oboje. Uzeli ste se zdravo za gotovo.
Umjesto da ona u jednoj sobi tipka sa tim nekakvim, a ti u drugoj gledaš tv, trebali biste nešto raditi skupa...Pa makar to bilo i pranje suđa.
Prevarila te a ti si se sebi davnih dana zakleo...blablabla...Ako ti je stalo do nje-razgovarat ćete, riješiti. Ako nije, razdijelite to nešto imovine i pozdravite se kao ljudi.
Samo, krenete li iznova, postavite neke ground rules. Radite stvari skupa, kao par.

I ne slušati priče iz okoline.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:24   #16
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
.. Možda to sve zvuči trivijalno ali mene je to počelo udaljavati od nje,s vremenom su nestali i komplimenti i lijepe riječi i pretvorilo se prvo u prigovaranje a kasnije i uvrede... Oboje smo zasrali,shvaćam to,prepustili smo se rutini i uzeli stvari zdravo za gotovo....

Mislim da kad dode do uvreda da je to malo vise od rutine i svakodnevnice.
Za odlucivanje kao da ti treba nekakva tablica za bodovanje tezine prijestupa, a nije bit u tome. Ako ti je toliko dizala zivac da si je vrijedao i bez ovoga, ne razumijem zasto se kolebas.

Zasad ne ostavljas dojam da tu ima smisla ista krpati, a cak i kad bi bilo, izgleda da ces udariti u totalno krivi nacin.
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:28   #17
Zasto otpiliti ekipu koja mu je rekla da im se cini da im je veza sranje? Ti bi otpilila da ti prijatelj dodje i kaze-joj,to mi kod tebe lici na melanom,bi otisla to provjeriti? Otacis dosadnjakovica i lijepo umres ko sto red zapovjeda,jer sta se on ima tu petljati.Zaboravljas da nekad bolje vide ljudi sa strane nego ti sam u kom si k...u. A vide i ovo dvoje,samo je lakse drzati oci zatvorene i cekati da prodje.Samo sto ne prolazi.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:34   #18
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Prijatelji pričaju da vam je veza sranje...Fejspalmčina. Ja bih otpilila ekipu kojoj je zabavno njuškati po tuđoj vezi.
Fora je u tome što su prijatelji u pravu, a njemu je očito trebala neka jača lekcija da shvati kakva mu je veza. Nije ih poslušao onda, ali može ih poslušati sada i učiniti nešto dobro od svoje veze umjesto da bježi ko zadnji papak.
Ili barem prekinuti kao čovjek ako ne može preći preko dopisivanja na netu.
Ovo što je isplanirao je najgore, ide razmisliti jel to prevara ili nije i svatko na svoju stranu do daljnjeg jer je sam tako odlučio a kasnije će on biti taj koji će odlučiti o nastavku veze dok ona čeka njegovu milost. Ta je veza možda bila sranje, ali sudeći po zadnjem postu moglo bi biti žešće sranje ako pređe u patologiju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:41   #19
Imala sam vezu u kojoj su "prijatelji" sudili kako smo dosadni, kućni tipovi...Prezatelebani i da zašto se nazivamo po 10 puta dnevno.
Nisu nam plaćali račune. I nisu nam punili fridž hranom.
To što je njima bilo dosadno i naporno, nama je bila svakodnevica koju smo nas dvoje izabrali.
S druge strane, ni jedno od nas nije komentiralo tuđe veze. Ako je njima bilo ok, i nama je.

Poanta je da su u toj vezi samo njih dvoje. Ako će slušati ekipu sa strane, možda će čuti i "što će ti ona...zapustila se"... "dosadni ste oboje"..."nemoj joj oprostiti, opet će te prevariti".
Čovjek bi trebao odlučiti sam što želi. Ona također.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:09   #20
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Poanta je da su u toj vezi samo njih dvoje. Ako će slušati ekipu sa strane, .
U čemu je onda razlika između prijatelja (valjda to i jesu) i osoba koje komentiraju na forumu? I sam je objasnio da su mu prijatelji u pravu, opisavši kako mu izgleda veza ali to ga nije potaknulo da nešto promijeni.
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Čovjek bi trebao odlučiti sam što želi. Ona također.
Ja mislim da bi to trebali odlučiti zajedno.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.