Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 10:25   #61
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...Ja sam nakon podubljeg razmisljanja zakljucila da nema bas puno smisla seliti se s deckom.Ne zelim financijski ovisiti o njemu, a i jos smo mladi za taj korak. Odlucila sam da cu roditelje malo vise ignorirati i ne davati paznju njihovim uvredama.Decka vise necu spominjati pred njima. Mozda sam sve to kao sto neki kazu i preuvelicala jer sam totalno pobjesnila, i vodilo me srce.Ipak, razum kaze da sutim i trpim dok jos moram. A i oni su se s obzirom na jucer smirili.


Drži se.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 12:24   #62
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...Ja sam nakon podubljeg razmisljanja zakljucila da nema bas puno smisla seliti se s deckom.Ne zelim financijski ovisiti o njemu, a i jos smo mladi za taj korak. Odlucila sam da cu roditelje malo vise ignorirati i ne davati paznju njihovim uvredama.Decka vise necu spominjati pred njima. Mozda sam sve to kao sto neki kazu i preuvelicala jer sam totalno pobjesnila, i vodilo me srce.Ipak, razum kaze da sutim i trpim dok jos moram. A i oni su se s obzirom na jucer smirili.
Ajd super. Dobro je da si sve istresla na forumu i malo prodiskutirala o svemu tome jer nekad je lakše kad se to podijeli s drugima shvatiti što je zapravo najbolje napraviti. Mislim da bi ti većina nakon uvodnog komentara dala takav savjet (u nekim dijelovima i jesmo) ali ti ga ne bi prihvatila dok sama u sebi ne dođeš do toga. A došla si do rješenja dosta brzo i u odnosu na uvodni post iznenađujuće mudro.
Sretno
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:35   #63
jedno pitanjce...
kako to da imas 18godina i tek si u 3 srednje?
kkresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 21:58   #64
Quote:
kkresho kaže: Pogledaj post
jedno pitanjce...
kako to da imas 18godina i tek si u 3 srednje?
Isla je godinu kasnije u školu.
Ja sam završio s 18, a tko je rođen nakon 4. mjeseca je završio s 19.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 07:31   #65
Iz iskustva ti mogu rec preuvelicavas (vjerovato), mislim da su saznali da imas decka malo poludili jer si ti njima u ocima jos djete, a zi ih sad pubertetski mrzis..

Svi smo imali 18, prve ljubavi, Velike planove s pojedinim deckima, brak, kuca, pare, djeca..

Nisi ti zrela, ti to mislis jer te puca pubertet.. Ponasas se isto ko tvoji vrsnjaci samo sto imate drukcije brige!
Ako vise ne mozes ti idi decku, ako su tako grozni, ludi i ljudi.. Sto mislis da ce vam biti isto kao i u vezi, o nece, neces ti imat kune ako ti on neda, ako mu nisi u milosti, jel ti se da nekog zicat po cijele dane za sve sto trebas. A i zasto su ti roditelji saznali za decka?
Nemoj mi samo rec da si iz malog grada, jebiga ja sam iz sela i nikad nisu saznali dok im ja nebi rekla, ubiti jesu za jednog koji je bio ok..
Smiri se, odspavaj par dana, vidit ces da ce bit bolje..
Ljudi kojima se radi o tom da moraju otic od doma zbog pritiska ne traze savjete tu.. Oni djeluju, kucaju na sva vrata koja se mogu otvorit.

Mislim da je najgora opcija da odes decku..

I btw. Mislim da trolas! Stovise sigurna sam u to.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.

Zadnje uređivanje lee anabell : 01.08.2015. at 07:41.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:10   #66
Isti problem sam i ja imala. Starce poslati psihijatru ili u vrapče na liječenje, a ti draga ženo imaš 18 i po zakonu možeš otići kod gud te srce vodi. Dobro ti je mama rekla idi i spakuj se, osamostali se, preseli se k dečku i živi normalan život bez da te itko ikada više ne jebe u mozak, ili ostani doma i budi retard do 29 godine sa takvim starcima. Tvoj život ti biraš.
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 11:18   #67
Hajde Ninsky ti nama, odnosno autorici topica ispričaj svoju priču. Što si napravila sa starcima? Kako si završila školu? Od čega si živjela, i to. Slobodno napiši curi detalje čisto da dobije uvid kolika je cijena slobode sa 18 godina.
Iskusniji, stariji i samostalniji danas nemaju od čega preživjeti, a kamoli netko tko se zbog ljubavi uzda uzdržavanje svog (trenutnog) dečka.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 01:47   #68
Quote:
ninisky kaže: Pogledaj post
Isti problem sam i ja imala. Starce poslati psihijatru ili u vrapče na liječenje, a ti draga ženo imaš 18 i po zakonu možeš otići kod gud te srce vodi. Dobro ti je mama rekla idi i spakuj se, osamostali se, preseli se k dečku i živi normalan život bez da te itko ikada više ne jebe u mozak, ili ostani doma i budi retard do 29 godine sa takvim starcima. Tvoj život ti biraš.
A zašto ženska, za promjenu, ne bi živjela sama? Ili kod roditelja, ili kod dečka, ili kod muža... ajde ti lijepo sama, pametna glavo. Po tome bi bogami bila posebna.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 02:36   #69
Quote:
ninisky kaže: Pogledaj post
Isti problem sam i ja imala. Starce poslati psihijatru ili u vrapče na liječenje, a ti draga ženo imaš 18 i po zakonu možeš otići kod gud te srce vodi. Dobro ti je mama rekla idi i spakuj se, osamostali se, preseli se k dečku i živi normalan život bez da te itko ikada više ne jebe u mozak, ili ostani doma i budi retard do 29 godine sa takvim starcima. Tvoj život ti biraš.
samo kaj se ženska još školuje. Dečko valjda 19 , teško da su sposobni za neki samostalni život...
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 08:55   #70
Quote:
ninisky kaže: Pogledaj post
Isti problem sam i ja imala. Starce poslati psihijatru ili u vrapče na liječenje, a ti draga ženo imaš 18 i po zakonu možeš otići kod gud te srce vodi. Dobro ti je mama rekla idi i spakuj se, osamostali se, preseli se k dečku i živi normalan život bez da te itko ikada više ne jebe u mozak, ili ostani doma i budi retard do 29 godine sa takvim starcima. Tvoj život ti biraš.
Ako se decko pokaze kretenom? Kome onda?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 10:52   #71
Ma daj mala ne dramatiziraj, premlada si za takve poteze.
Posveti se ti prvo sebi, a ne niti dečku niti roditeljima. Poslije će ti biti žao. Nije on centar svemira niti jedini na svijetu. Nakon par godina kad još malo stasaš upoznat ćeš druge ljude i druge dečke pa ćeš malo zrelije razmišljati. Rekoh, okreni se sebi. Nije dečko centar života, pogotovo ne tvog u 18-toj godini. Proširi sfere i interese. Od dramatike nemaš ama baš ništa.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 16:37   #72
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Koliko ima on?



Čiji? Roditeljski? Napiši kakvi ako možeš....neko ima neku dijagnozu?




Imaš dobru temu "Otrovni roditelji" za početak...
zasto ljudi na ovom forumu imaju potrebu lijeciti vlastite frustracije na tudim situacijama.. mislim. kamon
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 16:44   #73
Quote:
ninisky kaže: Pogledaj post
Isti problem sam i ja imala. Starce poslati psihijatru ili u vrapče na liječenje, a ti draga ženo imaš 18 i po zakonu možeš otići kod gud te srce vodi. Dobro ti je mama rekla idi i spakuj se, osamostali se, preseli se k dečku i živi normalan život bez da te itko ikada više ne jebe u mozak, ili ostani doma i budi retard do 29 godine sa takvim starcima. Tvoj život ti biraš.
jos bolje :klap: daj ono, razmisli jos jednom sto si napisala. mucni tikvom. preseli se decku? kao, on je taj koji ju je duzan financirati?
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:07   #74
Na temi nasilje u obitelji/vezi ima post od GDJAMBO, od 27. 04. 2010. godine:

Quote:
gdjambo kaže: Pogledaj post
U braku sam 10 godina. U obitelji mi prije udavanja nije bilo dobro, pa sam u njemu vidjela neku vrstu spasa. No, grdno sam se prevarila. Već nakon nakon nekoliko mjeseci su počeli razni problemi.Ali kako sam bila mlada ( kad sam se udala imala sam 18 i on je bio moj drugi dečko) i naivna mislila sam da će se to vremenom promjeniti, ali nije. Tjekom braka sam pretrpila mnogo toga (batine, vrijeđanje, i dr.). Sada napokon znam da više ne mogu živjeti ovako, ali ne znam što poduzeti. Imamo troje prekrasne djece.Ja ne radim, a on da. U svojoj obitelji nemam podršku i pomoć, pa ne znam kako da se sama izvućem iz ovoga.
Pomišlala sam ga ostaviti, ali kako kada nemam ni gdje biti, a kamoli od čega živjeti.Što da radim?POMOZITE MI!!!!
Rečeno je sve o čemu forumaši pišu nakon uvodnog posta na ovoj temi, ali (nažalost) konkretnim primjerom.
Rosee05, pamet u glavu, nitko ne želi da budeš u ovakvoj situaciji jednom u životu.
Na gore navedenoj temi imaš kontakte udruga kod kojih također (osim u CZSS) možeš zatražiti podršku i pomoć.
Držim ti fige.
__________________
Dugo sam živio među odraslima. Vidio sam ih sasvim izbliza. To nije puno popravilo moje mišljenje o njima.
suncokretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:04   #75
Autorici poruka da se koncentrira na knjigu i slusa starce kakvi god da jesu oni su ipak oni koji ce te voljeti vise od ikoga na svijetu. Eto drzi se i veliki pozzzz!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 18:56   #76
Ima tu elemenata koji me podsjećaju na moje sretno odrastanje.
Cijena slobode je jako skupa, ali ja bi je opet platila.

Autorice, pamet u glavu i drži se. Zapamti samo da poslije kiše uvijek dolazi sunce.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.