Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 15:13   #1
Dečko je naivan

Bok imam problem. Jednostavno ne znam sta da radim. Trebam se udati za svog dugogodišnjeg dečka ali kod njega me živciraju neke stvari da zaista ne znam da li mogu trpit sve te stvari. Mom dečku nije bitna obuća ni odjeća. Njemu nebi smetalo da hoda kao kakav prosijak. Nekad ga doslovno natjeram da si kupi nesto, nekad mu ja nesto kupim i tako. On nosi stvari koje je prije nekoliko godina dobio od neke susjede kojoj je muž umro. on živimo zajedno, ima solidan posao i sve pet. Meni ce kupit skupe poklone, brat ce mu izvuci isto tako dosta, sestra Itd.
Dakle natjeram ga da si nesto kupi jer hoda kao prosjak, ili mu ja nesto kupim a onda dođe brat i kaze a jest ti fino i ovaj odmah daje. Naravno ako je neszo bilo jako skupo onda kaze neda cura. A tom istom bratu je svejedno bilo kad je on imao bolju jaknu ili sta vec, nije mu padalo na pamet dati mu.

Dok je dečko živio sa starcima imao je bolji posao od brata koji je živio u drugom gradu i sam sebe navodno uzdržavao. I onda se meni ovaj moj hvali kako brat dosao i svašta si od odjeće nakupovao. Ja gledam i ne vjerujem. I jos se za brata hvali kako brat ima ušteđenih novaca. A ja ga pitam kako to. Ti imas bolji posao hodaš kao prosjak nemaš nista u džepu. Navodno sve troši na mene i na prehranu (halo na prehranu sve troši a živio tad kod mame).

Sada živim sa dečkom, on i brat imaju isto plačem posao. Ali i dalje taj bat ga obradi a mu dadne neku skupu majicu iako može otići u dućan i kupiti. Ali sto bi kad može i dobit.
Vrhunac svega on je bratu za diplomu kupio najnoviji mobitel a brat njemu sredio da kupi polovan mobitel od svoje cure a da stari mobitel dadnu njihovom tati (govorim o skupim mobitelima, s tim da ovaj polovni plaća kao nov).

Ne zelim stajati između njih ali htjela bi mu otvoriti oci da vidi kako ga ovaj iskorištava. Ne zelim ovo gledati čitav život. Toliko me živcira sve to i ne znam sta da radim.
malaptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:26   #2
Da nisi spomenula curu, rekla bi ti da se prebaciš na brata ako ti je toliko do para. A ovako, ili ga prihvati takvog kakav je ili ga pusti. Ima čovjek pravo sa svojim parama raditi što hoće. Shit će nastat kad budu zajedničke, a onda će doći nova tema na forum
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:27   #3
Quote:
malaptica kaže: Pogledaj post
...

Ne zelim stajati između njih ali htjela bi mu otvoriti oci da vidi kako ga ovaj iskorištava. Ne zelim ovo gledati čitav život. Toliko me živcira sve to i ne znam sta da radim.
što mu više budeš otvarala oči, to manje će vidjeti
a da možda ti zažmiriš?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:34   #4
Malo je glupav ali nema veze bolje da je tako... kad se oženite sutradan odmah reci da vaše plaće idu na hrpu, zatim nakon mjesec dana napravi scenu i reci da je nesposoban sa financijama, da tebe ima pitat na šta će trošit.. i problem rješen...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:22   #5
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da nisi spomenula curu, rekla bi ti da se prebaciš na brata ako ti je toliko do para. A ovako, ili ga prihvati takvog kakav je ili ga pusti. Ima čovjek pravo sa svojim parama raditi što hoće. Shit će nastat kad budu zajedničke, a onda će doći nova tema na forum
Novac je jako bitan, ono sto ja zaradim je sasvim dovoljno za lijep život, ne trebam muskarca da me mora uzdržavati. Riječ je i tome sto on ne zna sa svojim novcem i sto ga brat iskorištava a mene zo toliko živcira.
malaptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:38   #6
Quote:
malaptica kaže: Pogledaj post
...

Ne zelim stajati između njih ali htjela bi mu otvoriti oci da vidi kako ga ovaj iskorištava. Ne zelim ovo gledati čitav život. Toliko me živcira sve to i ne znam sta da radim.
Nemam pojma ili se pomiri sa tim i prestani nervirati ili ces napraviti rusvaj u odnosima blize i dalje familije - mislim da ti to ne treba kao ni toj familiji.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:25   #7
Autorice, zašto se ti ustvari udaješ za tipa za kojeg kažeš da se oblači kao prosjak? Da li je tako bio obučen kada ste se upoznali?
Uopće mi nije jasno da li ti njega voliš ili se želiš samo udati da ne ostaneš stara cura?
Smeta ti njegov brat koji ga iskorištava. Sumnjam da će se to promijeniti.
Ako preko tih stvari ne možeš proći bolje ga ostavi.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 07:58   #8
Udaj se za brata, on nije naivan..

Ma u svakoj je obitelji tako..
Nade se jedan koji iskoristi cijelu obitelj.. Moj najmladi brat uspije od sviju nas uzicat sto hoce na foru "ja sam najmladi i student sam i meni treba jer cu bit gladan, gol i bos" i hebiga svi pusimo mene sasjest pece kad me pita 200 kn a ja ne uplatim, isto tako odjeca i obuca, sto mu se svidi mali mora dobit..

Mislim da se vas problem moze rjesit razgovorom pogotovo sad kad zivite skzpa kazi mu da te smeta sto se lako nagovori na sve.. I sto hoda zapustan..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:07   #9
Pa očito liku nije do odjeće i materijalnih stvari jer zna da ima dobar posao i da si može odjeću priuštiti kada on želi, a ne da ga se tjera na to.

Ako su ti ipak bitnije materijalne stvari, i da ti dečko fino izgleda, da vozi dobra kola, da ima najskuplji mobitel kao njegov brat nađi takvoga.
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:28   #10
Koliko vidim to apsolutno nikako ne utiče na tebe, ne miješaj se u njihov odnos.
Sem ako ti je dečko retardiran (a pretpostavljam da nije) ima svako pravo da svom bratu poklanja šta god želi od svoje imovine.
Ima pravo i da izgleda kao prosjak, ako ćemo pravo.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 00:42   #11
Nemas se pravo mjesat u njihov odnos. Kad pocnete zajedno zivit imas pravo rec da te smeta sto se vas zajednicki budzet trosi po tvom misljenju na nepravedan nacin.slozite si prioritete i fin.planove .ako i tada ne shvati nema pomoci.ili se navikni ili ga ostavi

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:39   #12
Iz vlastitog iskustva kazem da neces uspjeti u toj vezi. Ja nisam uspjela, jer mi je to uvijek islo na zivce u prosloj vezi. Bivši, zato i jeste bivši, kupio je gradjevinski materijal za kuću, i brat ga obrelatio i sve dao bratu. A naše planove ko je*e. A da ne govorim o tome kako ga je bratova zena zvala svaki puta kad smo zajedno, i to hajd da je zvala jednom, vec 50 puta. Zove da joj kupi cigarete, drugi puta zove da joj kupi upaljac, treći puta kako ce upaliti komp, cetvrti puta koji je kod... To ja nisam mogla trpit i prekinula sam vezu od 6 godina. Kad je neko naivni konj uvijek ce to biti.
mmedena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.