Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 17:37   #4121
Radim sa ženama i samo jedna nema problema sa kilogramima (najmlađa). Ostale da. I niti jedna neće reći da puno jede, nego je usporen metabolizam, sjedenje, večeraju kasno i sl. Istina je da njihov izbor hrane je užasan, bar ono što jedu na poslu: peciva, pite, pizze... I svaki dan nešto za zasladiti. Netko će reći da pola čokolade nije puno, ali...
One misle da ne jedu puno, to možda količinski i nisu ogromne porcije, ali se na kraju krajeva ipak gleda kalorijska vrijednost hrane. I redovito se zaboravljaju zaslađene kave, pivo, grickalice...
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:40   #4122
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

I dalje me zulja samo ova 'frendica'

Mislim, uz takve frendice ne trebaju joj neprijatelji ak cemo iskreno
Pa i to, među ostalim.

Nisam se osvrtala apsolutno na svakog tko je ikad tu pisao. Nego na ove docente i eksperte. A ima ih, bome.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:41   #4123
Je, kalorije se lako unesu.
To skuzis kad pocnes zapisivati sve.
Meni je to bilo spas, ono, postane ti jasno odakle spek.

S druge strane, stvarno poznajem osobe kod kojih se nista nije pokrenulo dok na lager nisu dosli stitni hormoni odnosno metformini i slicni lijekovi.
Pocnu ih uzimati i odjednom metabolizam proradi.

Pogotovo metformin uzima fakat dost ljudi s inzulinskim problemima.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Pa i to, među ostalim.

Nisam se osvrtala apsolutno na svakog tko je ikad tu pisao. Nego na ove docente i eksperte. A ima ih, bome.
A dobro da. Tog uvijei ima
Ja isto od takvih uvijek ocekujem savrsena tijela a rijetko ih vidim

Pod savrsena ne mislim mrsava vec da je sve na svom mjestu i %masti ko iz stripova ako me berete ;D
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:42   #4124
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ne deblja se od zraka, ali metabolizam se uspori i teže se skida.
Pa i salo usporava metabolizam, i povećava glad.
I glupo mi je kad netko istupa sa "ako sam ja mogla smršaviti, svi mogu".

Treba pokrenuti uspavani metabolizam, nije dovoljno brojat što netko jede.
Ja mislim da je nekome od 100 i više kila jebeno teško. Lako je biti pametan kad si u granicama normale, ali kad prijeđeš granicu, teško se pokrenut fizički jer si trom i težak, mezabolizam je usporen, a i motivacija i psiha igra važnu ulogu, a ni po tom pitanju sigurno nije lako.

Toplo preporučam ovaj dokumentarac, koji baš dobro pokazuje koja je to borba jednom kad natučeš kile, pa i nekome tko je prije bio jako fit.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:50   #4125
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ni meni se ne cini da su cure ista lose napisale

I dalje me zulja samo ova 'frendica'

Mislim, uz takve frendice ne trebaju joj neprijatelji ak cemo iskreno
I mene. Jbt fakat se ne treba žaliti nikome, pa ni prijateljima. Ponavljam, ljudi su fakat zluradi u vezi debljine. Najviše volim kad svi krenu srati da se brinu o tuđem zdravlju. Jea rajt. A u biti si samo želi razotkriti frendicu kao svinju bez samokontrole. Što realno o njoj i misli, bez uljepšavanja.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:52   #4126
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
I mene. Jbt fakat se ne treba žaliti nikome, pa ni prijateljima. Ponavljam, ljudi su fakat zluradi u vezi debljine. Najviše volim kad svi krenu srati da se brinu o tuđem zdravlju. Jea rajt. A u biti si samo želi razotkriti frendicu kao svinju bez samokontrole. Što realno o njoj i misli, bez uljepšavanja.
Ta briga o zdravlju nepoznatih osoba mi je hillarious clinton

Koja jebena briga, pa ljude boli kurac u vecini slucajeva i za hrpu bliskih ljudi za koje bi trebali mariti. Mos mislit kako se jebeno brinu za nepoznate osobe

Sto puta su mi vise fer ovi koji kazu 'jebiga, nije mi to lijepo' i bok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:56   #4127
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
I mene. Jbt fakat se ne treba žaliti nikome, pa ni prijateljima. Ponavljam, ljudi su fakat zluradi u vezi debljine. Najviše volim kad svi krenu srati da se brinu o tuđem zdravlju. Jea rajt. A u biti si samo želi razotkriti frendicu kao svinju bez samokontrole. Što realno o njoj i misli, bez uljepšavanja.
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ta briga o zdravlju nepoznatih osoba mi je hillarious clinton

Koja jebena briga, pa ljude boli kurac u vecini slucajeva i za hrpu bliskih ljudi za koje bi trebali mariti. Mos mislit kako se jebeno brinu za nepoznate osobe

Sto puta su mi vise fer ovi koji kazu 'jebiga, nije mi to lijepo' i bok.
Pa to. To.

Ali ne, ajmo onako zlurado s visoka objašnjavat gdje sve griješe i zašto su druge osobe debele ili "debele". I pritom malo bit "stručan" i puno zloban.

Svaki put odvalim kad vidim neku evidentno nefit i prehrambeno nesvjesnu osobu koja brije da zbog toga što tu i tamo šeta po traci u teretani i fejka da se hrani kao pro athlete a očito je da ne, kao što želi predstavit dok drugima serindža o jelu i fitnesu.

Pitam se je li oni briju da izgledaju kao Miss Olympia, ili su svjesni da ne, ali si moraju ispucat dnevnu zlobu logoreje na tuđ račun.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:00   #4128
10 kila godišnje se može nabiti s koliko, 200 kalorija previše svaki dan?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:01   #4129
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ta briga o zdravlju nepoznatih osoba mi je hillarious clinton

Koja jebena briga, pa ljude boli kurac u vecini slucajeva i za hrpu bliskih ljudi za koje bi trebali mariti. Mos mislit kako se jebeno brinu za nepoznate osobe

Sto puta su mi vise fer ovi koji kazu 'jebiga, nije mi to lijepo' i bok.
Pa to. Još kad čujem ove prosere o tome kako su plus size manekenke krivi uzor za mladež... Daj ajde. Nije ti lijepo i bok. I dosta njih žulja kad se debeljuce ne srame debljine i pokušavaju izgledati i oblačiti se lijepo unatoč kilaži. Sa debelima se ima suosjećanja samo ako su neugledni i nesretni. Inače ne. "Ha, šta si ona misli da mi ne kužimo da je debela! Ajmo ju brzo podsjetiti!" Pa jebote.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:02   #4130
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne postoje uvijek svi simptomi.
Ponekad su zamaskirani pogotovo ako ima hashimota, predstadij hipa.

Nemoj biti ishitrena s osudama

A glede toga da mozda jede vise nego sto kaze, pa nije to cudno, obzirom s cime se vjerojatno suocava od strane drugih ljudi, vjerojatno osjeca sram na temu hrane.

Ja isto tako znam mrsave koji paradiraju pred svijetom s hranom, slikaju obroke svaki dan i hvale se kako puno jedu a zapravo ne jedu nis.
Isti je to poremecaj.

Pokusaj joj biti malo bolja prijateljica i vise ju podrzati
Nitko nju ne osuđuje. Ali ako iskreno pričaš o bilo čemu onda jebemu mater ISKRENO pričaš da bi došli do zaključaka koje drže vodu.
Nisam jedna od tih koja će ako vidi da joj frendica ima poremećaj bilo kakav pretvarati se da ga nema, jer *to* nije prijateljstvo.
Nisam ja njoj u facu rekla "hej mislim si da lažeš koliko hrane konzumiraš". Ali normalno da se pitam jel laže jer fakat ima 100 kila, a koliko znam nema problema sa štitnjačom. Mislim žao mi ju je, ali ako želi promijeniti išta prvenstveno treba biti iskren sam prema sebi.
I ja sam imala faze kad sam se zdebljala i rekla sam lijepo, da jedem čokolade i jedem puno i znam zakaj sam debela. Zapravo znam par debljih žena i uvijek svaka otvoreno kaže : pa da znam zakaj sam jača, jedem jebemu previše. I uvijek otvoreno s ljudima o tome pričam jer to fakat nije naučna fantastika.
Zato kad ti netko debel kaže da malo jede, malo te zbuni ne. Pa ne znam kaj da joj velim. A tema se povlači. Pa sam pitala možda je nešto sa metabolizmom, a možda jel cura laže.
Ove dušebrižnice sa "joj kakav si joj to prijatelj" su prve koje jedva čekaju da budu pametne.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:04   #4131
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
10 kila godišnje se može nabiti s koliko, 200 kalorija previše svaki dan?
Da, 7000 je jedna kila.
Ako ne 10, 5 je sigurno lako nabiti, za dvije godine hop evo i 10, a da nisi ni skuzio.
Prestanes pusit, preselis se u prizemlje s 3.kata bez lifta, promijenis posao pa vise ne ides pjesice vec autom i hopa, evo ga

AL bitno da je lako zakljucit da su ljudi neumjerene svinje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:06   #4132
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Zato kad ti netko debel kaže da malo jede, malo te zbuni ne. Pa ne znam kaj da joj velim. A tema se povlači. Pa sam pitala možda je nešto sa metabolizmom, a možda jel cura laže.
Ove dušebrižnice sa "joj kakav si joj to prijatelj" su prve koje jedva čekaju da budu pametne.
Jesi bila kod doktora?
Jesi provjerila secer/inzulin?
Jesi provjerila stitnjacu?

Ono, za pocetak, ima opcija
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:07   #4133
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Pa i to, među ostalim.

Nisam se osvrtala apsolutno na svakog tko je ikad tu pisao. Nego na ove docente i eksperte. A ima ih, bome.
Jedina koja se pravi pametna i docira si ti.

Oh, ne smijem zaboraviti grin. Bez njega ajme ništa.

malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:10   #4134
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
I mene. Jbt fakat se ne treba žaliti nikome, pa ni prijateljima. Ponavljam, ljudi su fakat zluradi u vezi debljine. Najviše volim kad svi krenu srati da se brinu o tuđem zdravlju. Jea rajt. A u biti si samo želi razotkriti frendicu kao svinju bez samokontrole. Što realno o njoj i misli, bez uljepšavanja.
Pa da ak puno jede - puno jede. Ali ne mislim o njoj da je zato svinja. Jedi koliko hoćeš, dok god si sposobna iskreno to priznati. Ako nisi, gle onda nećemo voditi te razgovore jer čemu ako ćemo si lagati.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:11   #4135
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jesi bila kod doktora?
Jesi provjerila secer/inzulin?
Jesi provjerila stitnjacu?

Ono, za pocetak, ima opcija
Da prošle smo to sve. Kaže da nema problema sa štitnjačom.

Ima još koja savršena s visoka?
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:13   #4136
Zašto uopće razgovarate o tome koliko ona jede? Zvuči kao da ti se pravda.

Razumijem inicijalni razgovor - netko ti kaže da se deblja a ne jede puno, kažeš mu da to ukazuje da moguće zdravstvene probleme. Ako Ih nema, čemu nastavljati razgovor na tu temu?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:18   #4137
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto uopće razgovarate o tome koliko ona jede? Zvuči kao da ti se pravda.

Razumijem inicijalni razgovor - netko ti kaže da se deblja a ne jede puno, kažeš mu da to ukazuje da moguće zdravstvene probleme. Ako Ih nema, čemu nastavljati razgovor na tu temu?
Ona priča o tome. Želi smršaviti.

Pa sam eto pitala. A cure ovdje imaju veće o znanje o tome vidim nego ja. Makar nismo jel endokrinolozi, super su stvari napisale.
I da, istina je što je netko napisao da vjerojatno nije iskrena prema sebi i ne broji sve gluposti koje pojede pod obrok. Kao ne večera, ali svaki dan u zimu je jela dva reda čokolade i pila vino. Ali to njoj nije obrok.
Ja jebemu pojedem nekad cijelu čokoladu i nije mi bed reći da pojedem cijelu, tko zna jel tih njezinih dva reda zapravo cijela. Zato pokušavam skužiti kaj jel se srami ili laže ili kaj? Navikla sam s ljudima o tome pričati ono transparentno. Imala sam i ja 10 kg viška i znam komentare ljudi, ali bolio me kuki jer sam ja znala zakaj sam debela. Svjesno sam jela. Svjesno sam ih slušala i odgovarala iskreno. Ono stari jela sam jebote više. I nigdje problema.

Ne mogu kužiš s nekim iskreno pričati o bilo čemu ako mu ne mogu iskreno reći hej možda jedeš više nego što si hoćeš priznati. Meni to nije nikakav napad, nego ono ajmo identificirati problem, pa ćeš bar znati otkud krenuti dalje.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:19   #4138
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
10 kila godišnje se može nabiti s koliko, 200 kalorija previše svaki dan?
To je pol sata sreće uz pistacije navečer.

Malin, ja ne mislim da si bila zlobna. Mislim da ne znaš dovoljno o problemu te cure, a izgleda da ne zna ni ona sama. To ne opravdava nečiju kilažu, no više je faktora, samo to.

Ja sam skinula više od 10 kila unutar manje od godinu dana, promjenom prehrane najviše.
Ono što je najdepresivnije bilo je to da se dugo dugo vremena ništa nije događalo.
Ne znam sve mehanizme i što je tijelo mislilo da se događa, ali znam da sam baš bila razočarana nereakcijom.
Trebalo je više od mjesec dana da se pokrene, a paralelno sam počela i s terapijom za štitnjaču.

Sjećam se koliko sam znala biti gladna, jer sam poizbacivala masu toga i tijelo je htjelo šećere i peciva, i šetala i trčala i joga i ništa. Ništa.
Uopće nije poticajno i nemaš podršku vlastitog tijela koje ti flipa dok radiš sto čuda.
I onda te ljudi pitaju što jedeš, pa komentiraju kako se i ne vidi da sam sve to izbacila iz prehrane. Pa fuck you.

Ako gledam samo osobno iskustvo, jako je teško dočekati prve rezultate, i ako ne znaš da tijelo hoće reagirati, ali s odgodom, lako je odustati ili posustati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 10.10.2017. at 18:29.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:21   #4139
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Ona priča o tome. Želi smršaviti.

Pa sam eto pitala. A cure ovdje imaju veće o znanje o tome vidim nego ja. Makar nismo jel endokrinolozi, super su stvari napisale.
I da, istina je što je netko napisao da vjerojatno nije iskrena prema sebi i ne broji sve gluposti koje pojede pod obrok. Kao ne večera, ali svaki dan u zimu je jela dva reda čokolade i pila vino. Ali to njoj nije obrok.

Ne mogu kužiš s nekim iskreno pričati o bilo čemu ako mu ne mogu iskreno reći hej možda jedeš više nego što si hoćeš priznati. Meni to nije nikakav napad, nego ono ajmo identificirati problem, pa ćeš bar znati otkud krenuti dalje.
Pa najbolje je ne reci nista
I ako ona inzistira na toj temi, jednostavno rifrejmaj i promijeni ju, buduci da ne zelis biti dovodjena u neugodnu situaciju, posto cura ocito ni sebi ne moze priznati stvari, pa bi tvoja iskrena izjava bila maltene nokaut.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:23   #4140
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Jedina koja se pravi pametna i docira si ti.

Oh, ne smijem zaboraviti grin. Bez njega ajme ništa.

Ne dociram, zabavljam se.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.