Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 14:32   #4861
Kakvo je ovo bogohulno suglasje na ŽK-u?

__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:34   #4862
sutra je apokalipsa.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:46   #4863


Nitko ne smije reći da nije oduševljen, da ne bi ispao buržujska curica

Ja baš mislila pitati da mi se pojasni jedan dio, vjerujem da vas ima dovoljno otvorenih umova koje ste uspjele shvatiti, ja evo nisam...evo ovaj:

Držite da je ženski identitet unutar prirodnog poretka zadan, dok muškarcu slijedi da se unutar tog poretka pronađe.

- Točno. Između ostalog, to i jest suština mojeg objašnjenja zašto u povijesti umjetnosti nema velikih ženskih umjetnica. Standardna feministička interpretacija kaže da je razlog muška represija. Ta je analiza vrlo naivna i simplistička i zadovoljava publiku koja nije studirala i proučavala povijest umjetnosti.

‘Nema ženskog Mozarta ili Michelangela iz istih razloga zbog kojeg nema ženskog Jacka Trbosjeka’?- Apsolutno. Tvrdim da je ozbiljan kriminal, poput seksualnih prijestupa, ustvari devijacija muškog genija, serijski ubojica Jack Trbosjek zrcali sliku Mozarta, klasičnog kompozitora.



Hvala unaprijed...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:47   #4864
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
sutra je apokalipsa.
Šta? Opet neka akcija u Lidlu?
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:50   #4865
Zapravo nije rekla ništa nova. Dobar je intervju, ali baš od spomenutog osnutka NOW koje su se u startu usrale od lezbijaka, feminizam kao pokret jest dosta isključiv. U posljednje vrijeme to se deklarativno mijenja, pa intersekcionalnost, pa ovoono, ali feminizam u kapitalizmu je frenetično zaljevanje vatrene stihije - čašom šampanjca.
edit: ali novinarčić je malo ko vrtićarac, jelda teta da sam u pravu, jelda, one su rekle, one su napisale, teta recite im...
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:51   #4866
Ja naslućujem što time misli, ali mi je premalo to iz intervjua. Idem tražit opširnije.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:54   #4867
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Zapravo nije rekla ništa nova. Dobar je intervju, ali baš od spomenutog osnutka NOW koje su se u startu usrale od lezbijaka, feminizam kao pokret jest dosta isključiv. U posljednje vrijeme to se deklarativno mijenja, pa intersekcionalnost, pa ovoono, ali feminizam u kapitalizmu je frenetično zaljevanje vatrene stihije - čašom šampanjca.
edit: ali novinarčić je malo ko vrtićarac, jelda teta da sam u pravu, jelda, one su rekle, one su napisale, teta recite im...
Aha, isto sam pomislila

Zadnje uređivanje petrunjela84 : 06.10.2017. at 15:06.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:58   #4868
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
javljali su se ljudi koji su rekli da to svi tamo u njihovom kraju 'vec dugo znaju'.

e al rubylee pouzdano zna da je ona rekla SAMO adezeu
naravno da znam i da cijelo selo priča da ima ljubavnicu.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:11   #4869
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
honyja sam se sjetila jer u novoj seriji obrađuje ilegalce u americi i bila je priča neke cure kojoj su roditelji došli sa bahama i ženska sve do upisa na faks nije znala valjda da je ilegalna, nema papire i ne može upisati faks jer joj roditelji nisu rekli. https://www.facebook.com/humansofnew...type=3&theater
i tak, ležim u krevetu i bezveze listam komentare, svi su awwww, chase your dream, glupa država, blabla. i odjednom se nađe jedna osoba da kaže kako stvari stoje: It's scary, for sure. But you're mad at the wrong people. The American government did not let you down. Your parents took a chance, putting you at risk. I hope you find all of your dreams.
malo za reći da su je izvrijeđali, navodno je entitled twat.

leftardi, jebote. a tako kvazikritički danas razmišlja i zapadnjački 'feminizam', pa nije ni čudo da onda nastaju pokreti za druge imbecile tipa men going their own way https://www.reddit.com/r/MGTOW/comme...utm_name=MGTOW.
Slažem se.
I ovo da bjelkinje ne smiju nositi ringove.
A čitah i bijesne crnkinje koje seru po tome što je dio trenutne mode inspiriran getom, zašto bi to nosile bogatašice i celebovi, to je njihov stil.
Pa protiv perjanice na glazbenim festivalima jer "it's not a costume".
A i ilustracije trans žene od kojih su neke bile baš potresne, a neke su tipa "My acne acted up today, I felt so ugly. I felt like everyone was staring at me" - ono, dobrodošla u svijet žena.

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
s jedne strane mislim da nam je to još dosta daleko i ljubim politički nekorektno neumiveno i zdrkano balkansko tlo, a s druge otvorim ljes i žud, pa vidim da nije baš tako daleko kao što sam mislila. trenutni svijet je ideološko neobrazovano nemisleće wannabe progresivno ludilo. perićka, danas su i pametni glupi, a glupi pametni.

nisam čitala knjigu, naći ću je u knjižnici, baš me zanima.
Ma neće tako skoro kod nas u knjižnice :/

Zadnje uređivanje Flying Buttress : 06.10.2017. at 15:24.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:22   #4870
Meni to znači da je po njoj priroda izdiktirala neke pozicije, a za ženu to je pozicija majke.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:39   #4871
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Meni to znači da je po njoj priroda izdiktirala neke pozicije, a za ženu to je pozicija majke.
Zato se žena neće tražiti u ulozi velikog umjetnika ili koljača?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:43   #4872
Koljača smatra devijacijom genija, genijima smatra muškarce. Muškarci si traže ulogu u svijetu, ženama je priroda dodijelia ulogu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:44   #4873
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Zato se žena neće tražiti u ulozi velikog umjetnika ili koljača?
mislim (iako neke dijelove moram pročitati barem još jednom) da nije stvar u traženju nego predispoziciji/impulsu koji muškarci imaju, a žene ne.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:55   #4874
Mislim da nije o predispozicijama jer to bi bilo dosta antifeminističko, nego o zovu prirode koji je dovoljno jak da povijest ne bilježi iznimke unatoč majkama bez djece, lezbama i sličnim drugotnima.

Znači 'ja sam te rodila' je glas feminizma koji traži da mu se prizna uloga .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:56   #4875
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
mislim (iako neke dijelove moram pročitati barem još jednom) da nije stvar u traženju nego predispoziciji/impulsu koji muškarci imaju, a žene ne.
Super, hvala.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:56   #4876
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Super, hvala.
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Mislim da nije o predispozicijama jer to bi bilo dosta antifeminističko, nego o zovu prirode koji je dovoljno jak da povijest ne bilježi iznimke unatoč majkama bez djece, lezbama i sličnim drugotnima

Znači 'ja sam te rodila' je glas feminizma koji traži da mu se prizna uloga .
Hvala i tebi
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:00   #4877
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post


Nitko ne smije reći da nije oduševljen, da ne bi ispao buržujska curica

Ja baš mislila pitati da mi se pojasni jedan dio, vjerujem da vas ima dovoljno otvorenih umova koje ste uspjele shvatiti, ja evo nisam...evo ovaj:

Držite da je ženski identitet unutar prirodnog poretka zadan, dok muškarcu slijedi da se unutar tog poretka pronađe.

- Točno. Između ostalog, to i jest suština mojeg objašnjenja zašto u povijesti umjetnosti nema velikih ženskih umjetnica. Standardna feministička interpretacija kaže da je razlog muška represija. Ta je analiza vrlo naivna i simplistička i zadovoljava publiku koja nije studirala i proučavala povijest umjetnosti.

‘Nema ženskog Mozarta ili Michelangela iz istih razloga zbog kojeg nema ženskog Jacka Trbosjeka’?- Apsolutno. Tvrdim da je ozbiljan kriminal, poput seksualnih prijestupa, ustvari devijacija muškog genija, serijski ubojica Jack Trbosjek zrcali sliku Mozarta, klasičnog kompozitora.



Hvala unaprijed...
Davno pričah o tome tu (mislim s Đepikom ).

U kratko: Ljudskoj vrsti su potrebne stabilne vlasnice maternica kako bi uspjele podignuti mladunčad (postoje negdje istraživanja da je ženski IQ vrlo socijalistički raspoređen u populaciji ) dok se spolnom selekcijom (kod muškaraca ima osjetno više jedinki u oba ekstrema) čitavo društvo gura naprijed.
Ja sam sebi to protumačila da su maternice vredniji resurs kojim se priroda ne kocka.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:05   #4878
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ja naslućujem što time misli, ali mi je premalo to iz intervjua. Idem tražit opširnije.
evo tuden priča 15 minuta o feminizmu, muškoj kreativnosti i generation snowflake ()
https://www.youtube.com/watch?v=vvrxQ4M3EOo

Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Slažem se.
I ovo da bjelkinje ne smiju nositi ringove.
A čitah i bijesne crnkinje koje seru po tome što je dio trenutne mode inspiriran getom, zašto bi to nosile bogatašice i celebovi, to je njihov stil.
Pa protiv perjanice na glazbenim festivalima jer "it's not a costume".
A i ilustracije trans žene od kojih su neke bile baš potresne, a neke su tipa "My acne acted up today, I felt so ugly. I felt like everyone was staring at me" - ono, dobrodošla u svijet žena.

Ma neće tako skoro kod nas u knjižnice :/
ma kulturna aproprijacija u ovom uvredljivom današnjem smislu je samo izrod političke korektnosti, čisto ideološko sranje.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:06   #4879
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Davno pričah o tome tu (mislim s Đepikom ).

U kratko: Ljudskoj vrsti su potrebne stabilne vlasnice maternica kako bi uspjele podignuti mladunčad (postoje negdje istraživanja da je ženski IQ vrlo socijalistički raspoređen u populaciji ) dok se spolnom selekcijom (kod muškaraca ima osjetno više jedinki u oba ekstrema) čitavo društvo gura naprijed.
Ja sam sebi to protumačila da su maternice vredniji resurs kojim se priroda ne kocka.
ali maternica ko resusrs kurca vrijedi bez druge strane
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:11   #4880
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Znam neke mlade muške ljude, visokoobrazovane, sve znaju radit, sami kuhaju i pospremaju, nisu mutavi, žive sami. Njihovo održavanje doma se svodi na življenje u svinjcu tjedan do dva...tri, ovisi koliko kojem treba za napravit svinjac, pa generalka i sređivanje tip-top.
Koliko vas bi pristalo na njihov stil?
Equi i ja tak živimo. Nije uvijek divota, al prioriteti.

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.