Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 21:42   #121
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Brakovi se raspadaju zbog ekonomske neovisnosti i zato što su ljudi shvatili da neka sranja jednostavno ne treba trpjeti. Sve ostalo je traženje načina da se posere drugu stranu.
Ma koja to financijska neovisnost koju stalno tu spominjete na forumu??
Pa hrpetina ljudi radi na minimalcu ili tu negdje, mrvicu višu plaću, kako da netko sa tom plaćom živi sam, a još pogotovo da i dijete uzdržava ako ga ima? puko preživljavanje. Još pogotovo ako nemaš svoj stan pa si podstanar ili još gore, otplaćuješ kredit za stan. Uvijek je lakše u dvoje pa dijeliti troškove.
n0_limits is offline  
Old 02.04.2017., 12:07   #122
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post


Zamijenili smo stvarnost s virtualnošću.

Da,ali mi se čini da je ta granica preniska.Ljudi tako lako razjebu nešto,to je valjda ovo bombardiranje informacija da zaslužujemo sreću bez zajebavanja.
Ne znam generalno, ali moja iskustvo je drugacije. Jako sam tesko izasla iz veza u kojima nesto nije stimalo. Previse vremena mi je trebalo.
mantisa is offline  
Old 03.04.2017., 08:21   #123
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Da,ali mi se čini da je ta granica preniska.Ljudi tako lako razjebu nešto,to je valjda ovo bombardiranje informacija da zaslužujemo sreću bez zajebavanja.
A zašto ne bi zaslužili sreću bez zajebavanja? Što je to tako pozitivno u zajebavanju da bi si ga svatko zbog "društvene korektnosti" ili "tradicionalnih vrijednosti" trebao bar malo priuštiti?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 03.04.2017., 08:23   #124
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Ma koja to financijska neovisnost koju stalno tu spominjete na forumu??
Pa hrpetina ljudi radi na minimalcu ili tu negdje, mrvicu višu plaću, kako da netko sa tom plaćom živi sam, a još pogotovo da i dijete uzdržava ako ga ima? puko preživljavanje. Još pogotovo ako nemaš svoj stan pa si podstanar ili još gore, otplaćuješ kredit za stan. Uvijek je lakše u dvoje pa dijeliti troškove.
A prije nije bilo ni tako. Žena ne da nije radila niti imala imovinu, nego je i sama bila imovina.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 03.04.2017., 09:15   #125
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi zaslužili sreću bez zajebavanja? Što je to tako pozitivno u zajebavanju da bi si ga svatko zbog "društvene korektnosti" ili "tradicionalnih vrijednosti" trebao bar malo priuštiti?
Najmanje govorim o društvu i tradiciji

Ali kad se uzima neki prosjek veze i duljine brakova,dolazi se do raspona 10-15 godina provedenih zajedno u jednom od najproduktivnih godina života.

I onda ljudi tako lako sruše to sve. Ne kažem da treba trpiti svašta,ali život s problemima je normalna stvar.
mgrci43 is offline  
Old 03.04.2017., 09:17   #126
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne znam generalno, ali moja iskustvo je drugacije. Jako sam tesko izasla iz veza u kojima nesto nije stimalo. Previse vremena mi je trebalo.
Naravno,većina nas je s osjećajima

Ali,to neštimanje je puno puta bezazleno za srušiti nešto što traje 10+ godina.Pogotovo još u braku s djecom...
mgrci43 is offline  
Old 03.04.2017., 09:22   #127
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Naravno,većina nas je s osjećajima

Ali,to neštimanje je puno puta bezazleno za srušiti nešto što traje 10+ godina.Pogotovo još u braku s djecom...
Tesko je sa strane reci koliko je nesto bezazleno. Ali ja evo, ne vjerujem da vecina ljudi to radi samo tako, bezveze, narocito kad imaju djecu.
Uglavnom ispadne da se nezadovoljstva dugo vuku, pa u nekom trenutku kap prelije casu.
mantisa is offline  
Old 03.04.2017., 09:25   #128
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Tesko je sa strane reci koliko je nesto bezazleno. Ali ja evo, ne vjerujem da vecina ljudi to radi samo tako, bezveze, narocito kad imaju djecu.
Uglavnom ispadne da se nezadovoljstva dugo vuku, pa u nekom trenutku kap prelije casu.
Jedan od problema je nerješavanje istih kada su mali,nego se guta i čeka da dođe do vrhunca.

Ali da,ovo je subjektivno dalje i bilo bi glupo raspravljati o tome.
mgrci43 is offline  
Old 03.04.2017., 10:44   #129
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Najmanje govorim o društvu i tradiciji

Ali kad se uzima neki prosjek veze i duljine brakova,dolazi se do raspona 10-15 godina provedenih zajedno u jednom od najproduktivnih godina života.

I onda ljudi tako lako sruše to sve. Ne kažem da treba trpiti svašta,ali život s problemima je normalna stvar.
Postoje problemi na koje ne možemo utjecati i oni na koje možemo. Meni život sa problemima koje mogu riješiti nipošto nije normalan i zvuči samo kao recept za kvalitetno i trajno skupljanje frustracija.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 03.04.2017., 10:49   #130
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Postoje problemi na koje ne možemo utjecati i oni na koje možemo. Meni život sa problemima koje mogu riješiti nipošto nije normalan i zvuči samo kao recept za kvalitetno i trajno skupljanje frustracija.
Razumijem

Ali tu rasprava staje,jer će svatko naći razinu problema preko koje nemože prijeći.
mgrci43 is offline  
Old 03.04.2017., 11:36   #131
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post

Ali tu rasprava staje,jer će svatko naći razinu problema preko koje nemože prijeći.
I upravo u tome je fora. Nekada problemi na koje nismo mogli utjecati postali su rješivi problemi. Na stranu osobni kriteriji, ali ljudi umjesto da cijeli život žive svjesni da je nešto sranje, ali tu ne mogu ništa, umjesto toga biraju rješavanje loše situacije i bolji život.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 03.04.2017., 12:00   #132
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Najmanje govorim o društvu i tradiciji

Ali kad se uzima neki prosjek veze i duljine brakova,dolazi se do raspona 10-15 godina provedenih zajedno u jednom od najproduktivnih godina života.

I onda ljudi tako lako sruše to sve. Ne kažem da treba trpiti svašta,ali život s problemima je normalna stvar.
Pa nije život sa stalnim problemima normalna stvar! Zašto bi bio? Bar imalo više nego što je slučaj sa svim drugim vrstama problema u životu. Koje također ne trpimo šutke i stoički. Iz principa, ili zašto?
violeta1980 is offline  
Old 03.04.2017., 12:24   #133
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Ljudi su danas presebični.Ne žele se žrtvovat.Ne žele odgovornost.Žele neku slobodu od obveza.Cilj je biti sam do smrti.Živit s roditeljima do smrti.Ne oženjen,ne udana,bez djece.Zbog materijalizma i egoizma.Sve se gleda kroz novac.Zašto kupiti drugome,ne sebi.Ni prijateljstva nisu ko nekad.Materijalizam.Nekad su ljudi iako nisu imali bas love,ženili se ,imali 10 djece.I rastave su sve češće.Jedan problem i odmah rastava.Ljudi su beskompromisni.I u rastavi neki muževi ne plačaju alimentaciju,ali je isto tako činjenica da neke samohrane majke od alimentacije troše sebi za šminku,vratu se roditeljima pa joj roditelji kupuju hranu za bebu,naravno ona ne želi raditi,tako da joj alimentacija dođe ko đeparac.A brigu o djetetu preuzimaju njeni roditelji,a ona po kavama,s djetetetom nikad u šetnju
Prvo, sve pises pogresno, neozenjen i neudate se pise zajedno. Ne vratU se, nego se vratE
Drugo, ako ja necu dete, ne znaci da sam sebicna, znaci samo da zelim opusteniji zivot. I ne znam zasto bi ikome to smetalo?

Lepo si nagrdio zene, vidi se u kom si fazonu, mora da te je neka procitala, pa te zezala
Wau, imali su 10 dece! I deci je bilo super, da prozive detinjstvo u bedi?!!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Received Infraction
Old 03.04.2017., 12:27   #134
Imaju slabe temelje, a i zene nece nista radit po kuci.
sinnnke is offline  
Old 03.04.2017., 12:41   #135
A vi se ubiste radeci u kuci i oko dece, a zene nista, ccc
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Old 03.04.2017., 12:53   #136
Quote:
sinnnke kaže: Pogledaj post
Imaju slabe temelje, a i zene nece nista radit po kuci.
A i šminkale bi se, trošile novce, provodile se... I djecu su lijene rađati... Ma još će doći i dan kad će obući hlače i pustiti brkove...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 03.04.2017., 19:19   #137
mogucih razloga je puno. prvo, monogamija nije bioloski evoulirala kod ljudi kao sto je u nekih drugih zivorinja, nego se pojavila tek s pojavom agrikulture I prvih velikih civilizacija kao drustveni konstrukt. Politicki I religiozni konstrukt. Do prije 50tak godina smo jos zivjeli u takvom svijetu gdje su religiozni I svi drugi narativi jednostavno receno određivali kako ce ljudi zivjeti. Brakovi se tad nisu raspadali jer se najcesce nisu smjeli, a oni koji su to i pokusali bili su dozivotno obiljezeni. Drucaciji nacini zivota su bili dostupni samo najbogatijima I najprivilegiranijima. Danas su nove slobode i rastuci individualizam promijenile svijet u kojem zivimo. Jednostavno, ljudi su poceli shvacati da cjelozivotni brak jednako kao i cjelozivotna monogamija jednostavno nemaju smisla. Mozda jos nisu poceli to racionalno shvacati na ovaj nacin, ali po broju prekinutih dugotrajnih veza i brakova vidimo rezultate. Religiozna moralna histerija i holivudsko pranje mozga sa happily ever after se i dalje ne predaju, ali rade jos samo vecu stetu i proizvode na tone losih veza i brakova, histericnih i ruznih razvoda, laganja i prevara i sl..

Drugi moguci razlog je emancipacija zena. Zene pokrecu i do 80 posto razvoda. Pokretale bi ih i prije, ali zbog financijske nesamostalnosti nisu smjele. Vecinu povijesti nisu smjele i jednostavno jer je to bilo ilegalno. Zasto zene pokrecu toliko razvoda, najbolje je npr. malo procitati temu o supendarama. Takve horor tragikomicne price o muskarcima u vezama nisam davno citao, a prije ili kasnije isti ti muskarci zavrse u brakovima : ). Broj prica o horror djevojkama u ogromnoj je manjini. Ljubomora, nesigurnost, glupost, agresija, mamini sinovi… muskarci su jednostavno cesto blaga katastrofa u ljubavnim odnosima. A dio razloga je naravno u istoj onoj histeriji po kojoj svi pokusavamo zivjeti u 21 stoljecu po mezopotamskim tradicijama. A muskarci se tu kao manje prilagodljivi i manje intuitivan spol puno slabije prilagodjavaju novim okolnostima i napustaju „didine“ tradicije. Glupo je generalizirati na osnovu teme na forumu, ali to je moj dojam i iz osobnog zivota, a i iz citanja drugih izvora.

mogucih razloga je jos puno.. I umjesto da se svi pomalo emancipiramo u smjeru otvorenih veza i brakova te poliamoricnih odnosa o cemu se sve vise i vise govori i raspravlja na zapadu, a primjera je po stranim forumima, blogovima, podcastima itd sve vise, svi jos uvijek žarko žele zivjeti onako kako nas svaki romanticni film uvjerava da je jedino normalno i ne shvacaju da su jednostavno od najranijeg djetinjstva i prvog pogledanog disney crtica zrtve pranja mozga.
Darzg is offline  
Old 03.04.2017., 19:46   #138
Svaka čast za ovaj post Darzg, sve je istina!
drumforce is offline  
Old 03.04.2017., 20:15   #139
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Svaka čast za ovaj post Darzg, sve je istina!
Meanwhile u Hrvatistanu : )

http://www.24sata.hr/news/mr-mozak-r...oluciju-518377

Ono kad su ti biblija i slicne zapisane tradicije broncanog doba zivotne vodilje pa se cudis zasto nisi bas sretan u 2017.
Darzg is offline  
Old 03.04.2017., 20:26   #140
Quote:
Darzg kaže: Pogledaj post
mogucih razloga je puno. prvo, monogamija nije bioloski evoulirala kod ljudi kao sto je u nekih drugih zivorinja, nego se pojavila tek s pojavom agrikulture I prvih velikih civilizacija kao drustveni konstrukt. Politicki I religiozni konstrukt. Do prije 50tak godina smo jos zivjeli u takvom svijetu gdje su religiozni I svi drugi narativi jednostavno receno određivali kako ce ljudi zivjeti. Brakovi se tad nisu raspadali jer se najcesce nisu smjeli, a oni koji su to i pokusali bili su dozivotno obiljezeni. Drucaciji nacini zivota su bili dostupni samo najbogatijima I najprivilegiranijima. Danas su nove slobode i rastuci individualizam promijenile svijet u kojem zivimo. Jednostavno, ljudi su poceli shvacati da cjelozivotni brak jednako kao i cjelozivotna monogamija jednostavno nemaju smisla. Mozda jos nisu poceli to racionalno shvacati na ovaj nacin, ali po broju prekinutih dugotrajnih veza i brakova vidimo rezultate. Religiozna moralna histerija i holivudsko pranje mozga sa happily ever after se i dalje ne predaju, ali rade jos samo vecu stetu i proizvode na tone losih veza i brakova, histericnih i ruznih razvoda, laganja i prevara i sl..

Drugi moguci razlog je emancipacija zena. Zene pokrecu i do 80 posto razvoda. Pokretale bi ih i prije, ali zbog financijske nesamostalnosti nisu smjele. Vecinu povijesti nisu smjele i jednostavno jer je to bilo ilegalno. Zasto zene pokrecu toliko razvoda, najbolje je npr. malo procitati temu o supendarama. Takve horor tragikomicne price o muskarcima u vezama nisam davno citao, a prije ili kasnije isti ti muskarci zavrse u brakovima : ). Broj prica o horror djevojkama u ogromnoj je manjini. Ljubomora, nesigurnost, glupost, agresija, mamini sinovi… muskarci su jednostavno cesto blaga katastrofa u ljubavnim odnosima. A dio razloga je naravno u istoj onoj histeriji po kojoj svi pokusavamo zivjeti u 21 stoljecu po mezopotamskim tradicijama. A muskarci se tu kao manje prilagodljivi i manje intuitivan spol puno slabije prilagodjavaju novim okolnostima i napustaju „didine“ tradicije. Glupo je generalizirati na osnovu teme na forumu, ali to je moj dojam i iz osobnog zivota, a i iz citanja drugih izvora.

mogucih razloga je jos puno.. I umjesto da se svi pomalo emancipiramo u smjeru otvorenih veza i brakova te poliamoricnih odnosa o cemu se sve vise i vise govori i raspravlja na zapadu, a primjera je po stranim forumima, blogovima, podcastima itd sve vise, svi jos uvijek žarko žele zivjeti onako kako nas svaki romanticni film uvjerava da je jedino normalno i ne shvacaju da su jednostavno od najranijeg djetinjstva i prvog pogledanog disney crtica zrtve pranja mozga.
Samo u tvojoj glavi.
Ispravak, katastrofa su oni koje biraju žene što zapravo puno više govori o ženama.
Ako su žene toliko intuitivnije kako to da onda s tolikom učestalošću biraju krivo(s obzirom da toliko više iniciraju razvode).
blort is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.