Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 22:39   #21
I kakva je kvaliteta tih stranica? Kojim jezicima oni barataju? Kakvim softverom za obradu/stvaranje grafike? Nije da imam nešto protiv kaj to klinci uče. Nek uče, i to mi je drago. Al sumnjam da je kvaliteta site-a ista kod učenika 2. razreda i nekog web dizajnera od npr. 20, 25, 30 godina.

I da, mislim da su ti tečajevi bacanje para. Sve informacije o web dizajnu možeš doznati upravo na internetu. Samo moraš imat volje učit. Slova i brojevi nisu drugačiji na web dizajn tečaju.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 22:54   #22
Ja ne govorim o tečaju web dizajna, ja govorim o srednjoj školi, smjer web dizajn i multimedija! Škola traje 4 godine, sa svim općim predmetima (povijest, geografija, likovni, glazbeni, biologija, kemija, fizika, matematika, hrvatski, engleski, vjeronauk, etika, tjelesni, politika i gospodarstvo...) i sa puno stručnih predmeta (web dizajn, medijske tehnologije, internet i komunikacijske tehnologije, baze podataka, php, informatika, računalstvo, fotografija, film, grafički dizajn, osnove programiranja, objektno programiranje,e-poslovanje..)....
Barataju sa HTML, XHTML, Css, php, bazama podataka, photoshopom, flashom, InDesign-om

Znači moj susjed zna više o web dizajnu od mene (koja sam prošla sve ove gore predmete) samo zato jer je 15 godina stariji od mene? Iskreno, iznenadio bi se kolko te stranice znaju biti kvalitetne!
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:08   #23
Daj jbt ja sam nekaj krivo pohvato. Mislio da za drugi osnovne pričaš.
Definiraj onda. Drugi razred je drugi razred. Drugi srednje je drugi srednje.

I netreba ti bit čudno kaj sam pomislio za osnovnu. Jedan klinjo od 8-9 godina me je žico Photoshop (neznam di je čuo za to uopće) da prčka po tome. Ne igraju se više deca s autičima u pješčaniku.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:13   #24
Hahaha, ma sve ok! Nije bed!

Ali ak neko razmišlja o toj školi preporučam, stvarno će vam se isplatiti! Je nešto teža škola i traži puno rada na računalu, ali to je zanimanje budućnosti!
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 02:47   #25
Quote:
Crvena24 kaže: Pogledaj post
Ja ne govorim o tečaju web dizajna, ja govorim o srednjoj školi, smjer web dizajn i multimedija! Škola traje 4 godine, sa svim općim predmetima...
moj lave ja imam prijateljicu koja me u 4. srednje žicala da joj radim sajt a išla je u srednju školu, smjer dizajn i multimedija...

kažeš rade sajtove za lovu već u 2. srednje....radio sam ja u 2. srednje sajtove za lovu, i radim ih i sad pa mi je kvaliteta nula...al prodaju se jbg (i imam wed dizajn studio)...

inače opet napominjem kad kasnije budeš tražio posao kao web dizajner ili bilo kakav dizajner, niko te neće pitat koju školu imaš već da mu pokažeš šta si radio do sad...inače ja još nisam vidio ni jednog školovanog dizajnera da rastura sajtove samo jer je završio školu (opet ćeš morat radit sam jer je u školi šema isto ko na tečajevima).

s druge strane obrt ili doo za bavljenje dizajnom možeš otvorit s bilo kojom školom...čak i s 3.godišnjom...npr. kuhari ili konobari...

moj ti je savjet da učiš sam a uz to idi neku zanimljiviju školu "zanimanja budućnosti"...imaš ih ohoho


p.s. nije da te tjeram (ti ćeš ić 4 godine to) al ima puno kvalitetnijih zanimanja od škole za web dizajnera jer tu je prevelika konkurencija i kad tad će doć do zasićenosti a ima pun k ljudi koji prejebeno rade tako da ćeš opet izvisit isto ko i budući elektrotehničari (isto zanimanje budućnosti) pa pogledaj na burzi kako su traženi danas...hehe...jbg svake godine se sve mjenja...ko ti garantira da će web dizajneri bit traženi za 4 godine...nisu ni sad baš traženi jer je prevelika konkurencija
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 11:20   #26
Bit će traženi! Za 5-10 godina ni jedna firma neće si moći dopustiti da nemoj svoj web site!
Istina, pitat će te što i radio, ali nije istina da neće ništ vrijediti škola! Mogu se ja sjetiti pa htjeti biti nekome menager! Vjeroojatno bi dobila neki posao, ali sigurnu budu u prednosti oni koji imaju zaavršen fakultet za menagera!!

Tečajevi se uzimaju da bi pomoglo u poslu koji radiš, a ne da bi na temelju tečaja dobio novo zanimanje
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:16   #27
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
moj lave ja imam prijateljicu koja me u 4. srednje žicala da joj radim sajt a išla je u srednju školu, smjer dizajn i multimedija...

kažeš rade sajtove za lovu već u 2. srednje....radio sam ja u 2. srednje sajtove za lovu, i radim ih i sad pa mi je kvaliteta nula...al prodaju se jbg (i imam wed dizajn studio)...

inače opet napominjem kad kasnije budeš tražio posao kao web dizajner ili bilo kakav dizajner, niko te neće pitat koju školu imaš već da mu pokažeš šta si radio do sad...inače ja još nisam vidio ni jednog školovanog dizajnera da rastura sajtove samo jer je završio školu (opet ćeš morat radit sam jer je u školi šema isto ko na tečajevima).

s druge strane obrt ili doo za bavljenje dizajnom možeš otvorit s bilo kojom školom...čak i s 3.godišnjom...npr. kuhari ili konobari...

moj ti je savjet da učiš sam a uz to idi neku zanimljiviju školu "zanimanja budućnosti"...imaš ih ohoho


p.s. nije da te tjeram (ti ćeš ić 4 godine to) al ima puno kvalitetnijih zanimanja od škole za web dizajnera jer tu je prevelika konkurencija i kad tad će doć do zasićenosti a ima pun k ljudi koji prejebeno rade tako da ćeš opet izvisit isto ko i budući elektrotehničari (isto zanimanje budućnosti) pa pogledaj na burzi kako su traženi danas...hehe...jbg svake godine se sve mjenja...ko ti garantira da će web dizajneri bit traženi za 4 godine...nisu ni sad baš traženi jer je prevelika konkurencija
Kažeš PeGO ko ti kaze da ce web dizajneri bi trazeni za 4 godine... Pa gledaj to sa situacije da se stanje moze samo poboljsati. Kolicina webova ce rasti, nece padati.

Za škole sam rekao, ne moraš ići u školu, ako znaš raditi onda će te cijeniti.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:01   #28
rast će količina stranica i rast će potražnja za njima ali rast će i potražnja za kvalitetnim kadrom...a škola ti to ne garantira


o tome se radi...
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 09:01   #29
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
rast će količina stranica i rast će potražnja za njima ali rast će i potražnja za kvalitetnim kadrom...a škola ti to ne garantira


o tome se radi...
pa ne garantira, kao što ti ne garantira niti da ćeš znat napraviti kvalitetan nacrt nakon što završiš arhitekturu.. ali svejedno niti jedna normalna firma te neće primiti bez tog fakulteta..
i dok god se takvo mjerilo ne prenese u web industriju kod nas, imat ćemo ove wanna-be dizajnere koji samo ruše cijenu rada i proizvode hrpu smeća kojeg se može naći na netu...
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:10   #30
ali uberi ovo ti nemaš u HR ni igdi ŠKOLU za arhitekta i za managera....imaš fakultete....srednja škola ti neće puno pomoć ako ti ideš u to isključivo zato što će to bit traženo kao zanimanje kasnije. treba imat jako puno volje i jako puno se trudit ali kad je već u HR situacija takva da ti kad ideš tražit posao kao web dizajner u nekoj tvrtci, onda te nitko ne pita koju školu imaš nego da pokažeš svoje reference. Naravno, da škola nije na odmet ali nije ni presudna. Usudim se reć da nije presudna u potrazi za poslom ni 2%, dok ti kvalitetne reference garantiraju posao.

Evo uzet ću 2 primjera:

Vipdata (poznata HR firma) traži web dizajnera preko moj-posao.net-a. i ja odem vidit oglas i dole u napomeni piše da treba priložit životopis s nekoliko referenci...

Druga situacija: Imaš FER koji je jako priznat u državi. Informatika/Računalstvo bi trebali koliko toliko bit uže povezani s webom. Po tebi bi presudno bilo da će prije dobit posao onaj s FER-om (jer ga ima) nego npr. boomesar koji nema nikakvu školu (neznam jeli ima faks/ako ima isprike naveo sam ga za primjer jer čovjek prejebeno radi). A ja sam recimo sigurno 20 ljudi na FER-u radio web stranicu za "domaći"...

situacija će se promijenit kad bude fakulteta koji će imat smjer isključivo WEB DIZAJN a ne da na npr. grafičkom imaš sve živo i neživo. onda će možda bit kvalitetnih web dizajnera
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 16:58   #31
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
ali uberi ovo ti nemaš u HR ni igdi ŠKOLU za arhitekta i za managera....imaš fakultete....srednja škola ti neće puno pomoć ako ti ideš u to isključivo zato što će to bit traženo kao zanimanje kasnije. treba imat jako puno volje i jako puno se trudit ali kad je već u HR situacija takva da ti kad ideš tražit posao kao web dizajner u nekoj tvrtci, onda te nitko ne pita koju školu imaš nego da pokažeš svoje reference. Naravno, da škola nije na odmet ali nije ni presudna. Usudim se reć da nije presudna u potrazi za poslom ni 2%, dok ti kvalitetne reference garantiraju posao.
Pa naravno da ti ništa neće pomoć ako ti ideš u školu samo zatko što su na tv-u rekli da će to biti traženo
Em ju nikad nećeš završit, a i ako ju završiš znat ćeš ništa.. jer za dizajn (za razliku od nekih drugih profesija) treba stvarno imat talenta i volje..


Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
Evo uzet ću 2 primjera:

Vipdata (poznata HR firma) traži web dizajnera preko moj-posao.net-a. i ja odem vidit oglas i dole u napomeni piše da treba priložit životopis s nekoliko referenci...

Druga situacija: Imaš FER koji je jako priznat u državi. Informatika/Računalstvo bi trebali koliko toliko bit uže povezani s webom. Po tebi bi presudno bilo da će prije dobit posao onaj s FER-om (jer ga ima) nego npr. boomesar koji nema nikakvu školu (neznam jeli ima faks/ako ima isprike naveo sam ga za primjer jer čovjek prejebeno radi). A ja sam recimo sigurno 20 ljudi na FER-u radio web stranicu za "domaći"...
Evo tebi jedan primjer: dođeš kod menahničara... recimo ima 25 godina.. i on tebi kaže da je po zanimanju kuhar.. da li ćeš mu dati da ti popravlja auto?
Iako si čuo jako puno lijepih riječi o njemu, priznaj da bi se zamislio..
Ne kažem ja da nema kvalitetnih dizajnera bez škole, ali govorit ljudima da mogu ić za frizere i poslje bez problema tražit posao kao dizajneri jer kao to ionako nitko ne gleda je malo previše...

Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
situacija će se promijenit kad bude fakulteta koji će imat smjer isključivo WEB DIZAJN a ne da na npr. grafičkom imaš sve živo i neživo. onda će možda bit kvalitetnih web dizajnera
Pa i trebaš znat sve živo, a ne kad ti dođe neka firma koja hoće web stranicu i donese knjigu vizualnog identiteta da ti zujiš u nju ko ovca..
A sad, kod nas ionako 90% firmi to nema pa nije ni bitno, al jbga neke stvari o grafici jednostavno MORAŠ znati ako se misliš time baviti..
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:14   #32
Quote:
Sauron_zg kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ti ništa neće pomoć ako ti ideš u školu samo zatko što su na tv-u rekli da će to biti traženo
Em ju nikad nećeš završit, a i ako ju završiš znat ćeš ništa.. jer za dizajn (za razliku od nekih drugih profesija) treba stvarno imat talenta i volje..



Evo tebi jedan primjer: dođeš kod menahničara... recimo ima 25 godina.. i on tebi kaže da je po zanimanju kuhar.. da li ćeš mu dati da ti popravlja auto?
Iako si čuo jako puno lijepih riječi o njemu, priznaj da bi se zamislio..
Ne kažem ja da nema kvalitetnih dizajnera bez škole, ali govorit ljudima da mogu ić za frizere i poslje bez problema tražit posao kao dizajneri jer kao to ionako nitko ne gleda je malo previše...



Pa i trebaš znat sve živo, a ne kad ti dođe neka firma koja hoće web stranicu i donese knjigu vizualnog identiteta da ti zujiš u nju ko ovca..
A sad, kod nas ionako 90% firmi to nema pa nije ni bitno, al jbga neke stvari o grafici jednostavno MORAŠ znati ako se misliš time baviti..

Slažem se s tobom! Kolko talentiranih profesora dobije otkaz jer nisu u nekom roku završili faks? Ti profesori su često talentiraniji i bolje znaju o čemu govore od onoh koji imaju završen faks! A opet, pogledaj kakva je situacija! Uostalom, ja cu onda završiti trgovačku od 3 god, gledat ću susjeda kako operira, pročitati 2-3 knjige, i idem se prijaviti za kirurga!
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:49   #33
crvena24, kako ne kužiš mi koliko vidim pričamo o ŠKOLI a ne o FAKULTETU....škola za managera, kirurga,... ne postoji


evo ti npr. kad smo kod trgovačke škole....HGspot traži PRODAVAČA ali prednost pri zapošljavanju imaju osobe koje su završile školu TEHNIČKOG usmjerenja....neki dan bio oglas na biramkarijeru.hr....eto ti primjer....al mi pričamo o školi a ne o fakultetu iako ti ni fakultet ne garantira da ćeš bit maher

a, nažalost, danas je probleem što se sve gleda kroz lovu pa ljudi masovno završavaju ono s čim nemaju veze i što ih ne zanima isključivo jer će to bit dobro plaćeeno
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:52   #34
Varazdinska Elektrostrojarska skola je prva skola u Hrvatskoj gdi su se prije 5 godina poceli upisivati Graficari-dizajneri multimedijalnih sadrzaja . Danas je to zanimanje podijeljeno na 2 : medijski tehnicar i web dizajner.
Svake godine navala je dosta velika.

Imas opce predmete i strucne.
S tim da kod strucnih prolazis kroz sve programe i programske jezike da bi jednog dana mogli biti (kolko tolko)uspjesan i kvalitetan web dizajner.

Ako imas malo vise ambicija , nakon zavrsene skole odmah imas i faks multimedije u Varazinu
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 18:15   #35
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
crvena24, kako ne kužiš mi koliko vidim pričamo o ŠKOLI a ne o FAKULTETU....škola za managera, kirurga,... ne postoji


evo ti npr. kad smo kod trgovačke škole....HGspot traži PRODAVAČA ali prednost pri zapošljavanju imaju osobe koje su završile školu TEHNIČKOG usmjerenja....neki dan bio oglas na biramkarijeru.hr....eto ti primjer....al mi pričamo o školi a ne o fakultetu iako ti ni fakultet ne garantira da ćeš bit maher

a, nažalost, danas je probleem što se sve gleda kroz lovu pa ljudi masovno završavaju ono s čim nemaju veze i što ih ne zanima isključivo jer će to bit dobro plaćeeno

govorila sam o primjerima!

istina, škola od tebe ne radi mahera! ali bez škole teško da će to postati!
web dizajn je veoma široko područje, i jednu stvar možeš napraviti na bar 3 nacin! ali samo jedan je 100% tocan! a na internetu ti ne pise koji od tih nacina je ispravan!

uostalom, ako si ti zavrišio za automehaničara, vjerojatno nećeš raditi SAMO web dizajn, radit ćes kao automehanicar i mozda se usput baviti web dizajnom jer ćes shvatiti da ti kao amater nemožeš zaraditi dovoljno za pristojan život!

a i zašto patiti pa ići 4 god u neku školu koja te ne zanima, pa onda još godinama učiti o web dizajnu doma?? naravno, za one koji se vide u web dizajnu!
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:50   #36
Quote:
Crvena24 kaže: Pogledaj post
i jednu stvar možeš napraviti na bar 3 nacin! ali samo jedan je 100% tocan! a na internetu ti ne pise koji od tih nacina je ispravan!
o majko mila....hehe....

ja ti iz nekakvog "iskustva" govorim da ćeš više naučit doma nego na bilo kojem tečaju ili u nekoj školi web dizajna...

1. tečajevi su totalni promašaj...možda ima neka firma koja daje dobre tečajeve al ja još nisam čuo za nju....

2. u školama predaju likovi koji su završili faks 1960. (primjer) kad nije bilo ni kompjutera kako treba a ne web dizajna.....primjer u školi di sam se ja školovao.
jedini jedan profesor je znao svoj posao ito samo zato jer je pratio zbivanja u tom svijetu.

web dizajn i informatika i sl. djelatnosti see svaki dan mjenjaju, a često profesori koji predaju završe i to je to. oni sve znaju i onda se dogodi da učenicima prenesu "stare tehnologije" i opet ti se događa to da uz to što si 7 sati dnevno u školi moraš doma pratit "trendove" jer inače k od tebe kao web dizajnera.
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 17:18   #37
Kod mene u školi ne predaje ni jedan profesor stariji od 30 godina!
I svi profesori bar 2 puta u školskoj godini idu na seminare i usavršavanje!

A uostalom, nemože biti ni automehaničar ako za tebe postoji samo jugić i peglica, jel tak? i tu trebaš pratiti novosti
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:11   #38
Quote:
Crvena24 kaže: Pogledaj post
A uostalom, nemože biti ni automehaničar ako za tebe postoji samo jugić i peglica, jel tak? i tu trebaš pratiti novosti
pa i ne baš jer danas sva rade na istoj tehnologiji

pa ti upiši onda školu za web dizajnera....čemu onda otvaranje teme ako ti misliš da ćeš postat vrhunski maher?
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:09   #39
zas*ali ste temu, svaka cast , a sad time-out.
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 23:52   #40
zasrali jesu temu al su barem dali odgovor i par opcija prvobitnom odgovoru. Sada sam ja na redu.

Idem u 2. srednje u grafičku u zg-u, smjer web dezign. Kada sam upisivao školu svi su mi govorili da je škola sranje. I ja sam na to na par trena pomislio. Dok nisam upo u nju. radim u svakom jebenom programu za web programiranje, imam dosta teorije, gro stručnih predmeta i normalnih, ugl. sve ono kaj je "crvena" rekla. Profesori su zakon, jedina mana je da oni ne znaju sve o tom, idu na usavršavanje, ali kako oni uče nas tako i mi učimo njih. Mislim da nije dovoljno samo ići u školu i na praxu i misliti da ćeš znati sve. Sve što me zanima izvan nastave, napredne stvari, naučim preko interneta. I tako se usavršavam.
Što se tiče posla, nitko mi ne može garantirati da će web dezign biti tražen za 5 godina, ali ni suprotno. Ti možeš ići na tečajeve i završitiih milijun ali ljudi danas traže diplomu, dokaz da ti to fakat znaš a ne da si išao na par tečajeva i sve znaš...I prije će uzeti frajera sa faxom nego sa tečajem. naravno da odmah u početku nećeš dobit plaću 10 soma i bit webber nekoj poznatoj tvrtci, ali za 5 godina možda i budeš bio. treba se iskazati i zato mi je trenutan san završiti srednju, upisati i završiti fax. Kad to ostvarim, moći ću naći posao bilo gdje, jedino će pitanje biti plaća, a i to će ovisiti o kvaliteti stranice koju napravim.

Tako da sve u svemu, preporučam grafičku svima koji se hoće baviti web dizajnom, ne znam za druge gradove ali je meni u zg-u pre jebeno i nikada nisam požalio što sam se upiso tam...i smjer nije dosadan i sranje, zabavan je i edukativan. Dosta ljudi koji su željeli upisati webbera a nisu, sada žale i ne mogu se prebaciti. Ako se odlučite za to, nemojte odustati.

Bodovni prag je 42, i prima otprilike 8 učenika po godini. Sretno budućim grafičarima...
Necron GS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.