Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 19:36   #1
Konverzija prednjeg pogona na sve 4 (quattro)

Znam, zvuci ludo. Ali sam tragao po engleskim (mislim na jezik ne na drzavu) forumima i vidio da je to moguce, i da to ljudi rade.. nije moguce sa svakim modelom Audia. Ja licno vozim Audi-a A5 Sportback bez quattra zezno sam se zestoko sto nisam uzeo quattro ali gotovo sad.. uglavnom, moje pitanje je ima li neko u Hr ili jos bolje u BiH koji zna nekog da nudi te usluge konverzije u Quattro? Nisam se raspitao jos u mom gradu jer iskreno me je stid posto je to neobicna ideja ali eto nije nova i vec su ljudi uspjeli.. ako neko zna nekog profesionalca ko to radi nek preporuci.. pozzzzzzz
demzvozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:39   #2
Ako pare nisu problem, daj meni 100 000€ i rješeno.

Samo reci koji motor i boju oćeš.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:44   #3
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Ako pare nisu problem, daj meni 100 000€ i rješeno.

Samo reci koji motor i boju oćeš.
Hahaha priznajem pogresno sam se izrazio..
demzvozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:46   #4
Prvo ti treba netko tko će napraviti elaborat o tome i dati tehničko rješenje (potrebni proračuni i dokumentacija) temeljem kojega će onda meštar započeti konverziju - dakle, jedan dobar strojar.

To je preduvjet da konverzija ispadne kako spada i da cijelu stvar možeš uredno atestirati.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:47   #5
Kupi drugog i gotovo. Da je to neki golf 2 koji ti puno znaći i "trebaš" 4x4 ajde, ideš se malo igrati i napraviš nešto takvo. Ali nećeš valda razjebati cijelog "novog" A5 zbog toga.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:48   #6
Prodaš auto koji imaš i kupiš quattro, daleko najjeftinija i najbezbolnija opcija
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:55   #7
Problem je sto sam ga kupio prije mozda 5-6 mjeseci.. Auto kao novo, 2010 god. ima sve osim quattra, a kad sam ga kupovao nije As Kramar imao quattro u ponudi nisam ni znao sta je to.. I ja kupim tog audia za 43000KM evo sad gledam isti kao moj, isto godiste, s-line, sve, cjena 43000 jedina razlika ima quattro, to izgleda kao mala razlika ali je ogromna.. sad mi zao prodati evo izbio sam ovu ideju konverzije iz glave.. definitivno se ne isplati zajebavati sa ovim...
demzvozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:29   #8
A gle, probaj naći neki razbijeni pa presloži sve potrebno, nađi nekog mehu, atestiraj... Mada nisam ziher kolko je to moguće s obzirom da ne znam nikoga tko je to radio.
Ja bi na tvom mjestu prodao taj i uzeo quattro, manje zajebancije.

I da znaš, neka ti bude jako, jako žao što si uzeo Audi, a nije Quattro.
Audi se ne kupuje bez quattra. Nikad nisam preferirao tu marku, ali nakon što sam slučajno uzeo Audi sa Quattro pogonom ostao sam bez teksta. Razlika između običnog i quattra, nebo i zemlja, to su isti auti samo na izgled, dok po voznim osobinama...

Taj auto je gotovo nemoguće izbaciti s putanje, ponaša se doslovno kao da je na tračnicama, a o vožnji po snijegu da ne pričam, na snijegu se ponaša kao ralica.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:36   #9
Da zna šta sve treba ne bi ni pitao.

- novi aspuh, zadnji lonac
- drugi tank sa dvije pumpe, još jedan plovak+električna instalacija
- cijeli zadnji quattro pogon sa svim komponentima
- kardan
- druga getriba
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:52   #10
Mene taj quattro nije dojmio.. Previse auto klizi nosom, ponasa se kao prednji pogon.
Pobjegne ti na snjegu prednji kraj pa dok uskoci zadnji on pogura prednji kraj jos vise s putanje..

Ali to je samo moje skromno misljenje.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:16   #11
isključiš elektroniku i bacaš ga kako hočeš, normalno da klizi preko nosa ko i svaki auto osim RWD
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:12   #12
Onda cu za normalnu voznju radije da uzmem straznji pogon sa šperom i dobrim zimskim gumama.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:44   #13
Vjerovatno si vozio 4Motion.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:15   #14
A4 05' 3.0tdi quattro...
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:17   #15
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Vjerovatno si vozio 4Motion.
Ha? Pa 4Motion je trzisno ime pogona na sve kotace kod VWa jednako kao sto je Quattro kod Audia... Ni jedan ni drugi nemaju veze s tehnologijom, nego su cisto ime za mase... Mada je u pravilu quatrro torsen, a 4Motion haldex, ali ne mora biti...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:24   #16
Nisi se trebao truditi objasniti.
A3 ima Haldex, zato sam pitao.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:57   #17
A4 3.0 TDI iz '05 ima pravi Quattro - Torsen, tako da me čudi da mu nije bio dobar.







Da je bio Haldex, razumio bi ali Quattro Torsen je u top 3 AWD pogona.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 20:02   #18
Mozda su bile lose gume prednje.. Nije bio moj tako da neznam.

Shvacam da je jedan od najboljih sustava na svjetu tu nema pogovora. Ali kao sto sam napisao mozda je neka visa sila bila u pitanju.. gume ili podloga..

Zadnje uređivanje Rizlamen : 14.04.2015. at 20:18.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 20:47   #19
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
A4 05' 3.0tdi quattro...
Taj se, uz isključenu elektroniku i dobre gume, da voziti zabavno kao RWD.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 22:06   #20
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
A4 05' 3.0tdi quattro...
Nije toliko do pogona koliko do ogromne mase u nosu. Vozio sam se u takvom, ali po suhoj cesti. Motor je pretežak za taj auto, i previše je pomaknut naprijed.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.