Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 16:12   #661
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Mozda da je zalijes hladnom vodom, to je u rangu treskanja :-D
Mislim da je za dijete manje stresno lupiti ga po guzi,.nego tresti. To mi je bas manijacki. :-D

S ovim se slazem u potpunosti
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:03   #662
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
Jff, a ti bi pustila da tvoja mala dobije šamar, maknula bi ju, i onda kad dijete odraste ona bi se stalno micala ali i dalje dobivala po njonji..i onda ti se dijete povuće u sebe, postane stalna žrtva jer ne zna se obraniti? Šta onda?
Boldano, ako je riječ o starijem dijetetu kojemu možeš objasniti da je u redu obraniti se, ali nije u redu započeti prvi i nanositi zlo drugome djetetu, onda je mala vjerojatnost da će to dijete biti nasilnik..
učila bih je prije svega da sikteriše iz svog života nasilnike, a dok je manja pokušala bih na lijep način sa tim djetetom i njegovom mamom riješit jer dok su mali mi smo tu da budemo uključeni, a ako ne ide rekla bih mami hvala i doviđenja, jer dok su tako mali ipak mi biramo njihove prijatelje

stvarno se ne moramo družiti sa nasilnicima i da se malo nasilnicima češće šalje poruka da će biti izolirani i da nije modus ponašanja, možda bi bilo manje svega toga
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:40   #663
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
učila bih je prije svega da sikteriše iz svog života nasilnike, a dok je manja pokušala bih na lijep način sa tim djetetom i njegovom mamom riješit jer dok su mali mi smo tu da budemo uključeni, a ako ne ide rekla bih mami hvala i doviđenja, jer dok su tako mali ipak mi biramo njihove prijatelje

stvarno se ne moramo družiti sa nasilnicima i da se malo nasilnicima češće šalje poruka da će biti izolirani i da nije modus ponašanja, možda bi bilo manje svega toga
Sve to super, ali i sama znaš da ne možeš nad djetetom biti 24 sata..npr vrtić, škola? Tu je prepuštena sama sebi..i stalno se vrtimo u krug..dok "nasilnik" nije kažnjen, bit će uvijek žrtava..nažalost, zahvaljujući razno raznim zakonima i pravima djeteta, plavim i inim telefonima, ti djetetu ne možeš ama baš ništa i zato danas ima jako puno nasilja..ja ne želim da moje dijete bude žrtva pa ako treba i ako dođe do toga jednog dana on će znat uzvratiti ali ono probat mu sugerirati da je to stvarno zadnja opcija..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 22:52   #664
Hvala na odgovorima..
Ma meni je ta tresnja katastrofa, i ja sam joj to i rekla. Medutim, dobila sam odgovor u stilu-vidjet ces kad ti se taj tvoj neagresivni pristup obije o glavu. Dobit ces dijete koje tebe i tvoj autoritet ne dozivljava uopce. Pa sam htjela naprosto vidjet s drugim mamama sto one misle.Ovako kad citas malo po netu svi su protiv takvog pristupa, a u stvarnosti obrnuto-dosta njih prakticira ili to,ili to poljevanje vodom, ili po guzi-bilo koji oblik.Pitam se koji puta koje pak to mame tu pisu,a koje srecem po parkovima
Ne znam sta vise rec na tu temu. Zaista se trudim biti dosljedna, i u velikom postotku slucajeva zaista i jesam. Ponavljam, kada ju uhvati siza pokusavam joj reci da dok tako jako vice ne razumijem ju sto mi objasnjava. I ona se malo pomalo smiri.
Meni nije u cilju imati umjesto djeteta poslusnog psica koji reagira na moj pogled.Ali kazem, druzenja s frendicama koje imaju djecu postala su mi totalni umor jer neprestano moram intervenirati. Voljela bih kada bi joj konacno sjelo da se tucom/guranjem/grizenjem ne smije reagirati i vec sam neopisivo umorna od ponavljanja.Ne znam sto jos mogu poduzeti da to suzbijem??
Slusajuci druge , vidim da je takav nacin reagiranja tipican za njezinu dob ( 2god i mjesec dana)-ali svejedno meni je to neprihvatljivo ponasanje, i zeljela bi da ga uopce nema..
A nista, nastavljamo po starom, time-out od 2 minute za svaki taj oblik ponasanja,i nadam se da ce urodit plodom. Da ce konacno uspijet se zaustaviti na vrijeme jer ce shvatiti da joj je pametnije igrati se nego sjediti odvojena od zbivanja..
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:26   #665
mv, ne znam stvarno, nisam o tome duboko razmišljala evo iskreno

ja sam bila od onih kojima nasilnci nisu mogli ništa i branila sam slabije, ako je bilo potrebno uzvraćala sam silom, ali imala sam i dobar smisao za humor, kojim bih javno ponizila nasilnika da je otišao gore nego da sam ga izdevetala, a mnogi momčići su znali od mene dobiti degenek, ali nikad, ama baš nikad nisam prva krenula, uvijek sam branila nekoga ili ako je netko nasrnuo branila sebe

iskreno nisam dubiozno razmatrala kako ću učit svoje dijete, ali znam dok ga ja vidim da uzvraća agresiju da ću ga odučavat od toga sa geslom da se ne mora družit sa nasilnikom, da tu osobu treba kaznit samoćom u svom jadu, da nam takvi ljudi ne trebaju u životu i da su gadost, a ako je netko napadne i baš bude kritično nekako vjerujem u urođenu ljudsku agresivnost i samoobranu

i nadam se da ćemo izgradit odnos da će mi se moć povjerit ako je netko ugnjetava i ne zna šta da radi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:38   #666
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Jednostavno udaranje nije način komunikacije i rješavanja problema i tu ne radimo iznimke.
potpis na cijeli post, a ovo je kljuc svega


Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
Sve to super, ali i sama znaš da ne možeš nad djetetom biti 24 sata..npr vrtić, škola? Tu je prepuštena sama sebi..i stalno se vrtimo u krug..dok "nasilnik" nije kažnjen, bit će uvijek žrtava..nažalost, zahvaljujući razno raznim zakonima i pravima djeteta, plavim i inim telefonima, ti djetetu ne možeš ama baš ništa i zato danas ima jako puno nasilja..ja ne želim da moje dijete bude žrtva pa ako treba i ako dođe do toga jednog dana on će znat uzvratiti ali ono probat mu sugerirati da je to stvarno zadnja opcija..
upravo zato jer nad djetetom ne mozes biti 24 sata, trebas ga uciti da nasilje nije i ne smije biti nacin rjesavanja sukoba.
sukobi su sastavni dio zivota, ne treba ih izbjegavati, treba ih uciti rjesavati.

ti biras da tvoje dijete na udarac uzvraca udarcem jer to smatras jedino ispravnim.
da li si zaista razmislila o svim situacijama?
Sto u slucaju kada ga udari vece dijete i on se boji udariti nazad? ili udari, pa dobije troduplo?
sto kada ga udare njih trojica?
sto kad ga, nakon sto je vratio, udari roditelj tog djeteta (ne mora roditelj vidjeti tko je prvi poceo)
sto kada ga udari znatno manje/slabije dijete i kada udarac tvog djeteta bude koban i da tvoje dijete radi svih prava djece ipak bude kaznjeno?

nasilje se ne siri radi toga sto se nasilniku nista ne moze, nego radi toga jer se nasilje odobrava, upravo na ovakav nacin kako ti i cezar opisujete.
nasilje se ne suzbija radi toga sto postoje razni telefoni i djecja prava, nego radi toga sto se djecu potice na nasilje.
pa i ovakvim biserima tipa, ako dijete ne naucim da udari drugoga, cijelog zivota ce biti zrtva...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 06:37   #667
O majko mila u što ode ova tema..na pitanje kako naučiti malca da ne čupa po parku, evo ti nas na nasilju..
Znate šta, lako je nama svima pametovati ovako, onako..dok se ne nađemo u situaciji o kojoj pričamo, možda bismo sasvim drukčije reagirali..Jff, ti veliš da si znala obraniti druge, slabije od sebe, da su dečkići znali dobiti degenek od tebe..Jel to tebe onda sad svrstava u agresivce? Mislim, stvarno malo pretjerujete u svemu! Da, nasilje nije poželjan tip niti bilo kakav tip komunikacije..ali koliko čitamo danas curice prebile drugu curicu, mala s velikim ozljedama, curice s bokserom u školi, ovaj razbio onoga, i kakve je sankcije nasilnik dobio? Nikakve jer do njegove 18 te godine mu nitko ništa ne može..Roditelji ne mogu ništa djetetu jer na vrijeme nisu spriječili takvo ponašanje..Na drugoj temi (ili možda čak i na ovoj, nisam ziher) razglabate kako se ponašati kad dijete od 2 godine se počne bacati po dućanu, i rješavati neke frustracije..pa je odgovor na to ignoriram..sad ja pitam, kako bi reagirale da je vaše dijete zapravo jedan nasilnik? Isto bi rješile ignoriranjem i razgovorom? Ma moš mislit što bi to tako riješile..nasilniku ne znači ništa "kazna" od 2 minute time outa ako će se dalje nastaviti igrati u parku..ako njega nije zabolila kazna ništa od te kazne..Pod zaboliti ne smatram fizičku kaznu, već npr kazna odlazak iz parka, ne igranje s omiljenim igračkama ostatak dana, ne gledanje tv-a itd itd..ali poanta svega ovoga je ono što cijelo vrijeme naglašavam, od prvih znakova agresije (čupanja, griženja i sl) roditelji trebaju reagirati tako da usmjeravaju dijete da je taj čin nepoželjan..onda će biti manje nasilja, a ne puštati kao to je sad samo faza..Čim sam primjetila da moj malac to radi, ja sam došla ovdje..možda je to faza, možda nije, možda on privlači pažnju, možda ne..puno je tih možda..ali ja znam jedno, a to je da ne želim da se to nastavi..I moram prijaviti da evo već par dana imamo situacije da nitko nije bio počupan!
S druge strane, da samo povučem paralelu s još nekim curama ovdje, moj malac je čupao samo onako u prolazu..dakle nije s namjerom da nekog ozlijedi, nego eto baš ono kad se vidi da je refleksno..nisam ga branila već sam nešto odmah poduzela da se to ne raširi na uobičajeno ponašanje..Toliko od mene o ovoj temi
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 07:46   #668
mv, odlično si pitanje postavila, moje ponašanje u datoj situacijije bilo nasilje / agresija... upravo to,ali moj profil ponašanja nije bio agresivan i nasilan u principu, ono bila sam bez lažne skromnosti najbolji učenik u razredu, presjednik razreda, koji je pomagao i tim agresivcima u učenju u normalnim okolnostima (a većinom su nasilnici bili lošiji đaci ovo spominjem usput), zadnja scena koje se sjećam je bila u 6tom razredu, lik koji je hakao moju sestru sa posebnim potrebama otišao je podvijena repa pred cijelim razredom, mada sam mogla i drugačije odradit to, nisam se trebala naguravat mogla sam i ja njemu reći da prestane slovkat, da je velik za to...

situacije kada agresivno odreagiramo nisu nam na ponos, mada bile "opravdane", možda je moglo biti i drugačije

onako kad gledam svoje djetinjstvo, mislim da sam pokazivala puno naznaka lošeg ponašanja, i sad kad gledam šta je to šta me okrenulo na bolji put bilo je po meni nešto od toga je:
obaveze - dobivali smo radne zadatke koji su bili primjereni našoj dobi, nismo visili pred televizorom
dosta igre s vršnajcima daleko od odraslih, jer ako bi i bilo naguravanja mi djeca bi to riješili međusobno i sutra bi se igrali, nisam bila ni svjedok ni sudionik nekih trajnih nasilničkih patoloških odnosa
baka- koja bi me puno hvalila kad sam bila "dobra" da sam se sve više trudila i na kraju bila stvarno uzorna u svemu
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 22:53   #669
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
Baš sam tražila ovu temu da postavim slično pitanje.. Moj isto ima 22 mjeseca, ali nama duže traje faza čupanja..Naš ne grize, ali čupa...?
kod nas stipanje jos uvijek traje i jos uvijek sam puna masnica i ogrebotina. najsvjezija je ispod oka

u prici sa mamama u parku koje imaju klince tog uzrasta, vidim da imaju slicne probleme. moj jos uvijek ne prica, vjerujem da je povezano. ali sam skuzila da to radi kada se fino igramo, uglavnom plesemo, on vristi od srece, zagrli moju nogu i ustine me.

sada je poceo to raditi i u parku, kada se "igra" sa djecom, dodje do njih, zagrli ih i skakuce. ne stipa ih za lice ili ruke, ali ih cvrsto uhvati za jaknu, majicu... vidim da klinci ne vriste i ne placu pa kuzim da je malo njezniji prema njima nego prema meni.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 13:18   #670
Moj povremeno grize, al nepoznate i djecu ne
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 16:32   #671
Došla sam se jadati, ali i po savjet. Naime, pukla nam guma na kolicima i sad tek vidim koliko su mi ona čuvala zdrav razum. Dok to ne popravimo mali ide svuda pješice, čega sam svjesna da ne mogu zauvijek odgađati.
ALI, danas je to izgledalo tako da sam mislila da će mi netko zvati socijalnu službu koliko je mali divljao. Bez pretjerivanja, on je na kratkom putu do dućana i do parka te nazad preko 30 puta stao, bacio se na pod, lupao glavom i divljački vrištao jer si je on zabrijao ići u drugom smjeru. Ja, naravno, teglila hrpu stvari iz dućana i na kraju i njega od cca 20kila, još koji dan ovako i odu leđa.
Mali ima 2 godine i mjesec dana, vrlo je bistar i prepreden, ja bih rekla. S druge strane još ne priča, malo je hiperaktivan, svojeglav i vjerojatno i malo razmažen.
Pričanje i objašnjavanje nema nikakvog smisla, uopće me ne sluša. Deranje uzrokuje njegovo još jače deranje. Doslovce ga mogu samo odvući ili odnijeti fizički, inače je sposoban valjda kilometar otrčati sam bez straha gdje smo mi i bez da se osvrne.
S time da naglasim da inače hoda on pješice, nije da je jadno dijete neiživljeno, ali kada tako inače šećemo s njim vrlo često upali samo preusmjeravanje i on to prihvati. A tad smo obično muž i ja zajedno pa nije stresno kao meni samoj, možda i tu ima nešto.
Očajna sam, dajte neki savjet.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:22   #672
Prvo zaboravi velike shopinge s njim bez kolica, al to si sad naucila i sama

Mi smo bez kolica od ljeta, uvijek secemo ali to vrijeme je njegovo, nije da nekud moramo ici pa njeMu prepustim i rutu i jel hoce u parkic ili gledat tramvaje ili sto vec hoce

No i tad nekad sizi a nekad je super, nema tu pravila

Kad je dobre volje, napravimo i po 2 km, a kad je lose, za 500 m nam treba sat i 15 min ko neki dan

Nema ti druge nego kad nesto trebas obaviti racunas da ces ga nositi u najgorem slucaju, a sto vise setajte vas dvoje solo al bez obaveza
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:05   #673
jučer kod nas mala izmrvila neki smoki po fotelji i svekar bio tu (on je gost) i mene panično zove kao vidi šta radi, ja kažem Pa šta?
mala ima 15 mj i ja je ne ograničavam u nekim tako stvarima, ono ako je uzela smoki ili štapić da ga smrvi negdje ili kruh jede pa ga smrvi, ne dozvoljavam da istrese sad sve sa stola pa da gazi po tome, ali taj svakodnevni nered i ne registriram, kad gosti odu sredim i za njom čistim u hodu, ne ljepi mi se hrana po kući i ne jede i mrvi stalno nešto, ali kad su npr gosti tu je hrpa hrane i hrpa djece i još da malu ganjam jel će smrvit smoki

ali ono mislim da je prerano da tako malo dijete učim nekom "redu" i stvarno ne vidim ništa loše da nešto izmrvi i vidi kakav je osjećaj, i sa hranom to radi, ali uglavnom u hranilici, u tuđim kućama isto nisam joj puno toga branila mada je malo više pazim čisto da ne pravi nepotreban nered koji bih doma dozvolila, ali sve što se može stavit u ruku dozvoljavam da sama jede pa ako se desi neka nespretnost, pa šta sad?

jesam li normalna?

mislim lijepo je učit djecu bontonu, ali sve u svoje vrijeme, mislim da je učim ako ništa svojim primjerom pa onda dalje
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:18   #674
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
jučer kod nas mala izmrvila neki smoki po fotelji i svekar bio tu (on je gost) i mene panično zove kao vidi šta radi, ja kažem Pa šta?
mala ima 15 mj i ja je ne ograničavam u nekim tako stvarima, ono ako je uzela smoki ili štapić da ga smrvi negdje ili kruh jede pa ga smrvi, ne dozvoljavam da istrese sad sve sa stola pa da gazi po tome, ali taj svakodnevni nered i ne registriram, kad gosti odu sredim i za njom čistim u hodu, ne ljepi mi se hrana po kući i ne jede i mrvi stalno nešto, ali kad su npr gosti tu je hrpa hrane i hrpa djece i još da malu ganjam jel će smrvit smoki

ali ono mislim da je prerano da tako malo dijete učim nekom "redu" i stvarno ne vidim ništa loše da nešto izmrvi i vidi kakav je osjećaj, i sa hranom to radi, ali uglavnom u hranilici, u tuđim kućama isto nisam joj puno toga branila mada je malo više pazim čisto da ne pravi nepotreban nered koji bih doma dozvolila, ali sve što se može stavit u ruku dozvoljavam da sama jede pa ako se desi neka nespretnost, pa šta sad?

jesam li normalna?

mislim lijepo je učit djecu bontonu, ali sve u svoje vrijeme, mislim da je učim ako ništa svojim primjerom pa onda dalje
po meni jesi

ja isto tako radim, doma ima najveću slobodu, kod drugih ovisi o njima . To ne znači da može raditi sve što hoće ali neke stvari zaista nisu za ikakvu intervenciju, kao npr taj tvoj smoki.
S tim da kako raste tako i naravno sve više kuži pa i objašnjavanje dobiva smisao, iako po meni treba objašnjavati oduvijek.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 12:53   #675
i moja doma dobije keks u ruku i pustim ju nek sece stanom i naravno mrvi pomalo posvuda, ne zamaram se time. ali ako vidim da namjerno baci keks ili nesto na pod, onako iz neke zlovolje ili jer ga eto ne zeli vise jesti, to joj vec ne dam, onda joj naredim da ga digne i stavi na stol. nekad poslusa, nekad ne, jos je mala (16 mj)...
a za ovaj izmrvljeni smoki bih joj vjerojatno rekla "ne", pocistila za njom i idemo dalje... jer stvarno nikom nista za nesto mrvica, ali zelim da zna da se to ne radi.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:07   #676
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Prvo zaboravi velike shopinge s njim bez kolica, al to si sad naucila i sama
...
Nema ti druge nego kad nesto trebas obaviti racunas da ces ga nositi u najgorem slucaju, a sto vise setajte vas dvoje solo al bez obaveza
Potpis na cijeli post, samo bi još dodala, Deathblow, da ustraješ u šetnjama i obavljanju svakodnevnih stvari s njim i pomalo modeliraš po svome. Skužiš šta ga zanima- jesu to auti, prometni znakovi, boje...
S vremenom ćeš imati odličnog hodača. Ja sad odradim i pijac i shoping s njim bez problema. To mu je sad pod normalno.

Moj će uskoro 3 godine, a s dvije je bilo baš ovako kako pišeš. Ma znala sam sjediti i na rubu kolnika jer više nije htio hodati, a ja ga nisam htjela nositi, pa dok se on odmori/popusti da možemo dalje.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 07:49   #677
nama je palilo, ajde nosit cu te do onog znaka (3m) pa ces onda hodati do one slasticarne, ok? (300m)


hodanje se uci, mislim dugo hodanje. ja sam strasno lose hodala, bas bi se brzo umorila, dok se nisam zaposlila na mejstu di mi je uzbor bio cekati sat i 10 bus ili se zaputti pjeske 40 min na drugi bus
i takos sam se naucila hodati i sad mislimd a bi s dobrom obucom i odmorima mogla i na kraj svijeta doci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 09:42   #678
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nama je palilo, ajde nosit cu te do onog znaka (3m) pa ces onda hodati do one slasticarne, ok? (300m)


hodanje se uci, mislim dugo hodanje. ja sam strasno lose hodala, bas bi se brzo umorila, dok se nisam zaposlila na mejstu di mi je uzbor bio cekati sat i 10 bus ili se zaputti pjeske 40 min na drugi bus
i takos sam se naucila hodati i sad mislimd a bi s dobrom obucom i odmorima mogla i na kraj svijeta doci
E da, to sam i ja radila slično
Ja imam problema sa rukama i stvarno ga nisam nosila puno ni kao bebu
Al kad bi tražio u šetnji uvijek bi ga uzela, ponosala par metara i rekla da me bole sad ruke i nek malo hoda sad opet sam - i upalilo bi uvijek

Ja sam sljubljena sa autom a hodat sam počela tek kad sam rodila u šetnjama sa malenim i onda sam znala i po 2-3-4 sata hodat i baš mi bio gušt
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:50   #679
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Bez pretjerivanja, on je na kratkom putu do dućana i do parka te nazad preko 30 puta stao, bacio se na pod, lupao glavom i divljački vrištao jer si je on zabrijao ići u drugom smjeru.
Doslovce ga mogu samo odvući ili odnijeti fizički, inače je sposoban valjda kilometar otrčati sam bez straha gdje smo mi i bez da se osvrne.
S time da naglasim da inače hoda on pješice,
helloooo
sorry, znam da tebi nije smiješno, no slična stvar se nama jučer dogodila (moj ima 19 mj). Doduše, ne baca se na pod, još, ali ta razina decibela koje je u stanju u sekundi proizvesti...uz suze ofkors, ko da svinju kolješ
a zašto ? jer mu nisam dala da trči niz brdo u blato gdje su stariji klinci napucavali nogometnu loptu
a 5 min poslije jer je htio vodu ali ne i da odem po nju u ruksak... i tako...

proći ćeeee

nego, fascinantnije su mi, pogotovo, druge mame (jučer u parku i kafiću pokraj parka)- njih cca 10- sve redom gledaju i gledaju u nas... kao da njihovi nikad ne plaču i protestiraju
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:58   #680
Podizem malo temu, buduci da se dosta raspravlja o metodama odgoja na temi moje dijete me osamarilo

buduci da sam i sama potakla raspravu oko tajm auta, meni ne bas drage metode, i zapravo cesto krivo upotrebljavane, evo jedan zgodan clanak:
http://www.huffingtonpost.com/daniel...b_6006332.html


izdvojila bih samo ovo
Since the goal of discipline is to teach, and to build skills so kids make better decisions both now and in the future, we need to pay attention to their emotions, and to the feelings behind the behavior. In fact, it's often when they are upset or out of control that they need us most. Our suggestion is simple: Connect and Redirect. For us, that's what discipline comes down to. Yes, we have to say no to certain behaviors and offer clear boundaries and structure as parents. But even as we do so, we always want to say yes to children's emotions, and to their experiences with the world.


inace za one koji vole znati vise,
preporucam ovu knjigu
http://www.drdansiegel.com/books/no_drama_discipline/
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.