Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2012., 15:45   #61
Mrsavice nije to do utrica i nemoj si to predbacivati. Doktor ti je dobro to rekao

Inzistiraj sada na pretragama i iako nije utjeha nikakva dobro je sto se trudnoca ipak uspjela ostvariti.

Bas sam uzasno tuzna
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:54   #62
Mrsavice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 21:09   #63
Mršavice draga, užasno mi je žao Nemam riječi da te utješim, samo ti šaljem veliki virtualni zagrljaj i nadam se da ćeš što prije doći do svoje srećice Baš sam tužna, mislila sam da su to samo neke početne komplikacije kod tebe, a ne ovako tužan kraj Drži se draga, veliki kis ti šaljem
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:59   #64
pozdrav, nova sam u svemu ovome

nakon 3 stimuliranog postupka konačno trudnoća (u međuvremenu 3 prirodnjaka i 3 polustimulirana)
uglavnom zanima me da li je netko imao sličnu situaciju:
trudna sam 9+5 i svako malo imam smečkasti iscjedak jer imam hematom, otkriven u ranoj fazi još u 6TT kad sam završila na hitnoj
hematom je bio veličine 17x15mm, nakon toga se smanjio u 8TT na 5mm u regresiji je
koristim utrogestane još od punkcije 3x2

sad zadnjih 10-tak dana kao da sam se ispuhnula, trbuh mi je malo ispuhan i cicke su se malo ispuhale
ali su i dalje prožete vidljivim žilama
imam jedino lagane bolove u donjem dijelu leđa

naručena sam 1.8. na pregled kada ću biti u 12TT i ne bi htjela da mi u međuvremenu opet rade UWZ jer sam već bila na 5 kontrola

zanima me da li je netko imao takve simptome, kao da nisam trudna
možda sam u početku imala takve simptome radi stimulacije (33gonala i 3 cetrotide)
Viva77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 15:04   #65
Draga Viva, cestitam ti trudnoci i nadam se da ce se tvoje nedoumice cim prije rijesit
Tesko je bilo kome ista reci sa sigurnoscu ali evo mogu ti reci vlastito iskustvo i misljenje.
Razumijem te za ultrazvuk, meni muka kad ih prebrojim i isto je hematom bio krivac. Po mom misljenju spotting je sasvim ocekivan dokle god hematom postoji. Sto se tice izostanka trudnickih simptoma oni se generalno ne smatraju najboljim znakom ali eto, mnoge ih trudnice ne iskuse gotovo uopce! Koliko vidim tebe najvise brinu cicke pa evo da ti kazem da su i mene nekako u 9 tt prestale boljeti. I dalje su povecane i prokrvljene i bradavice su mi osjejtljivije ali u usporedbi s pocetnim tjednima jedva da ih osjetim. Sada sam u 15 tt.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 15:08   #66
E, da, i mene vec tjednima bole kriza pa sam po svoj ovoj vrucini po doma nosila zamotan shal. Prvo sam se jako brinula jer bolovi u krizima isto mogu biti los znak al eto, i nakon tri tjedna krizobolje bebe su nam jos tu i rastu)
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 18:22   #67
hvala reddoor na odgovoru, sretno ti sa tvojim duplićima
nadam se da će sve biti ok, pročitala sam skoro sve o hematomima što sam mogla naći na internetu
obično kažu da smo sada "normalne" trudnice, ali ipak smo iz MPO priče koja iza nas ima dosta
boli nadanja, hrpe pregleda, nalaza i puno mirovanja
i velike želje za djetetom. normalno je da reagiramo i na najmanji problemčić
najradije bi bila prikopčana na neku kamericu i gledala kako se sve razvija

mirujem i puna sam pozitive da će sve biti OK
Viva77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:29   #68
Bas tako Viva....
I drago mi je da si se umirila
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 10:11   #69
Krvarenje....
Mirujem i doma sam, ništa ne radim, osim što skuham ručak, a vikendom muž kuha
tako da ja strogo mirujem, ne ležim, već sve laganini kroz dan
Počela krvariti onako svježu krv, nije bila jako tamna nego svjetlija.
Bilo je dosta krvi na ulošku, i svaki puta kad bi otišla na WC na papiru bi bilo jako puno krvi.
Kako nemam nikakve simptome osim malo laganih bolova u donjem dijelu kralježnice i jutarnja glad
ali ja sam uvijek ujutro gladna jer ne večeram i navikla sam čim se probudim da nekaj klopam.

Tako sam se sva opet prepala, nema simptoma i krvarim
Odjurila na hitnu i pregledali me na hitnoj. čak je bila ista doktorica kao i prije 4 tjedna i još me se sjetila
Na UVZ pogleda bebu i beba miruje, vidi se srčeko i odjedanput počne se beba okretati i mahati onim malim ručicama
Hematoma nema, očito je sada to zadnje krvarenje i da je hematom izašao
dobro me pregledala i sve je ok, savršeno ok i nije ni ona znala od čega krvarim jer hematoma nema
sad sam 10+1 i nadam se da će sve to završiti

kao nemam mengu, a stalno nosim uloške
Viva77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:09   #70
viva, ja sam isto imala takve nalete svježeg krvarenja u prvom tromjesečju, ali nisu uspjeli otkriti zbog čega. Neke stvari u trudnoći se jednostavno ne daju objasniti. Ureaplasma zna izazivati krvarenja, ali meni je bris bio uredan. Doktori pretpostavljaju da od rastezanja maternice dolazi do pucanja malih kapilara pa možda odatle krv, ali ne mogu sa sigurnošću znati. Samo hrabro
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 18:48   #71
......i ja jučer počela malo krvariti onako svjetla krv da bi preko dana stalo i navečer opet malo, a danas samo smeđe....
bila sam kod dr. i rekao mi je da mirujem i ništa ne radim.....
baš sam se izbedirala....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 20:17   #72
Quote:
mari mar kaže: Pogledaj post
......i ja jučer počela malo krvariti onako svjetla krv da bi preko dana stalo i navečer opet malo, a danas samo smeđe....
bila sam kod dr. i rekao mi je da mirujem i ništa ne radim.....
baš sam se izbedirala....
mila,nemoj se brinuti kao sto vidiš ima više razloga tom krvareju i u vecini slucajeva nije nista opasno-kako sasica kaže sve se dole rasteže,kapilarice pucaju i moguče je to!u svakom slučaju poslušaj dr,miruj!

jesi zvala L?nazovi njega!
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 15:55   #73
dalia28 nisam zvala dr.L. pa ipak je čovjek na godišnjem....
za sad je samo nekakav iscjedak svjetlo smeđi.....ali smanjila sam svoje aktivnosti na minimum....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 17:26   #74
Quote:
mari mar kaže: Pogledaj post
dalia28 nisam zvala dr.L. pa ipak je čovjek na godišnjem....
za sad je samo nekakav iscjedak svjetlo smeđi.....ali smanjila sam svoje aktivnosti na minimum....
super draga,bit će to super!odmaraj,trebat ce ti poslje!!!pozzz tebi i dragom :*
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 17:34   #75
Bok svima i ovdje

Evo me na ovoj temi da opišem svoje iskustvo s hiperom. Dr L mi je još na prvom pregledu rekao da imam veliku šansu razvit hiper zbog policističnih jajnika. Kad smo krenuli u postupak bila sam na uzv svaki dan (možda smo 1 ili dva dana preskočili, kad je već bilo pred kraj i vidio je kak reagiram). Doze gonala su bile male - dio stumulacije 1 ampula, dio 2 i na kraju 11 folikula. Nakon transfera on ima običaj davati boostere, pisala je zorro na temi o boosterima točno njegovu shemu. Meni ih je dao brojčano manje (mislim 2) i to po pola ili trećinu injekcije (ne sjećam se sasvim točno :zaboravnababa: ). Oko tjedan dana nakon transfera sam se jako napuhnula (trbuh mi je stvarno bio ogroman), dobila sam na kilaži 2-3kg, imala sam tekućinu u trbuhu i bilo mi je teško disati a o kretanju (do wc-a) da i ne govorim. Cijelo vrijeme sam pratila koliko mokrim (to je bilo normalno), koliko imam kila (nije raslo dalje od onih 2-3), koliki mi je opseg trbuha... Dr me zvao svaki dan i pratio zbivanja. Razgovarali smo o bolnici, ali na svu sreću najgore je brzo prošlo pa više nije bilo potrebe. Na prvom pregledu nakon pozitivne bete jajnici 9cm, dosta slobodne tekućine, trbuh i dalje ogroman. Rekao mi je da i dalje moram mirovati zbog cijele te priče.

Eto, to je moje iskustvo s hiperom koje je dobro prošlo.

Sad čekam da se dr vrati s godišnjeg pa na pregled. Sva sam u strahu od početka ove t. Iako je do sad sve bilo ok, srčana akcija na 6+2 i tako, ja sam u užasnom strahu. Jedan dan nemam mučninu i odmah mislim najgore
I hiper i punkcija i mučnina i sve je nebitno, samo da je sve ok s t

Puno pozdrava svima i ako ima još neka 'rana trudnica' nek se priključi ovjoj temi (ili onoj 'trudnoća nakon svega') da ne pričam sama sa sobom
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 18:05   #76
Dani

Aj nam post zaljepi i na temu o hiperu.

I samo miruj i pazi na nagle pokrete, tu je opasnost i od torzije s tako velikim jajnicima al bude to sve ok.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 22:07   #77
Hvala sly
Rekao mi je i dr za nagle pokrete i opasnost od torzije tak da pazim. Stavit cu post i na hiper kad dodjem do kompa.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:48   #78
cure,ima koja iskustva sa bistrim cistama,opasne su u trudnoci ili ovisi od zene do zene????
ZOOMBYE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:03   #79
@cure koje ste imale hematom - po kojoj shemi ste uzimale normabel, 2x2mg ili 3x2mg?

frendica ovdje ima hematom i rekli joj samo da ne smije tesko dizati sad je 5+0
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:40   #80
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
@cure koje ste imale hematom - po kojoj shemi ste uzimale normabel, 2x2mg ili 3x2mg?

frendica ovdje ima hematom i rekli joj samo da ne smije tesko dizati sad je 5+0
dok sam imala hematom sam pila max 2x1 dnevno tableta i utirće oralno


ja kada sam imala kontrakcije nisam pila više od 3x1 dnevno...ok, pila sam magnezij cijelu trudnoću jer me stalno nešto boljelo i probadalo, trenule ruke i noge pred kraj i tako.. i super mi je pasao za probavu...

također dok mi hematom nije nestao samo morala mirovati...praktički sam ležala na kauču cijeli dan.. wc i tuširanje normalno... ručak bi si kratko skuhala


mislim da ovo što je tvojoj frnedici savjetovano je poprilično riskantno jer ako joj je hematom blizu ploda (što jako često je) ako pukne može povući plod sa sobom...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.