Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 13:42   #2441
Ja bi isto predložila odlazak pedijatru. Kod malih se to od prehlade brzo zakomplicira, mi nakon dan - dva prehlade odemo da dr. posluša pluća i pregleda uši.
Moj bebač je sa par mjeseci dobio prehladu od starijeg brace, nije prolazilo par dana iako smo kapali fiziološku, inhalirali, čistili nosić arianom i na kraju smo išli vaditi krv. Završili u bolnici s upalom pluća, a nije se uopće činilo tako.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:04   #2442
Hvala na savjetu, bas me kopkalo otic ili ne, jer se ne cini strasno, al opet taj kasalj ne prolazi
Dosad je bila 3-4 puta prehladjena ali nije kasljala, tako da smo to odradili bez pedice.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:04   #2443
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, bas me kopkalo otic ili ne, jer se ne cini strasno, al opet taj kasalj ne prolazi
Dosad je bila 3-4 puta prehladjena ali nije kasljala, tako da smo to odradili bez pedice.
Ta prozirna sluz je gadna jer se zalijepi i tesko je se rijesiti, a izaziva kasalj. Pomaze stalno inhaliranje fizioloskom i drenaza sto je tesko raditi ako dijete ne dozvoljava. Pomaze i caj korijena bijelog sljeza. Uglavnom, kasalj moze trajati i tjednima bez dodatnih komplikacija, ali je svakako preporucljiv posjet pedijatru.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:29   #2444
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ta prozirna sluz je gadna jer se zalijepi i tesko je se rijesiti, a izaziva kasalj. Pomaze stalno inhaliranje fizioloskom i drenaza sto je tesko raditi ako dijete ne dozvoljava. Pomaze i caj korijena bijelog sljeza. Uglavnom, kasalj moze trajati i tjednima bez dodatnih komplikacija, ali je svakako preporucljiv posjet pedijatru.
Jedva joj i nos usisamo koliko se otima
Morat cemo inhalator nabaviti, ako sad i ne bude htjela, koristit ce kad bude veca
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:40   #2445
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Jedva joj i nos usisamo koliko se otima
Morat cemo inhalator nabaviti, ako sad i ne bude htjela, koristit ce kad bude veca
Meni je inhalator jedna od najboljih investicija od kad imam klince! Mislim da smo puno komplikacija vezanih uz prehladu izbjegli samo zbog česte upotrebe. Moji su se otimali užasno i kod inhaliranja i kod usisavanja nosića u početku, ali su se poslije navikli i skužili valjda da im pomaže, i sad već to sve prodje u miru.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 13:18   #2446
Ma na sve se naviknu. Kod nas nema milosti pritome sto je bitno za zdravlje. Sad imaju 2 godine pa i pusu sami nos, a nekad im sjedecki usisam. Inhalator im je ok, mm je na sebi pokazivao pa su i oni htjeli.
Inace kod nas se ceka po 2 sata kad odemo do ped i ja radije nazovem prvo, iako sad kad je imala bronhitis i ja sam cula. Nismo bas isli ako nisu imali temp. Mene strah i da nesto ne pokupe u cekaoni. Uglavnom, zivcira me guzva kod nas, a opet super je ped..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:04   #2447
Mali nije kurio vise al kaslje i postopan je i zelene su smrklje
Kaj da idem pedici ili kaj?
Prije 3 pio atb zbog sinusa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:35   #2448
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mali nije kurio vise al kaslje i postopan je i zelene su smrklje
Kaj da idem pedici ili kaj?
Prije 3 pio atb zbog sinusa
ak su zelene vodi ga pedici :/

moja prvo šta pita je koje su boje jer ak su zelene onda radimo bris na streptokok jer u vrtiću je to "najpopularnija" bolest -.-'
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:53   #2449
Koliko cesto inhalirat fizioloskom u slucaju prehlade? Maloga ubi kasalj kad legne spavat, povraca nakraju i bas ga izmuci. Sad lezimo u dnevnom, kuha voda na sve strane ko u sauni sam, ima li to smisla i oce li mu ublazit kasalj?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:30   #2450
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Koliko cesto inhalirat fizioloskom u slucaju prehlade? Maloga ubi kasalj kad legne spavat, povraca nakraju i bas ga izmuci. Sad lezimo u dnevnom, kuha voda na sve strane ko u sauni sam, ima li to smisla i oce li mu ublazit kasalj?
Što više inhaliranja, to bolje. Ja sam znala i 3-4 puta inhalirati kad je bilo baš jako, jako loše. To u kombinaciji s hrpom fiziološke (napunim cijelu špricu od 12mL i sipam sve 3-4 puta na dan) + usisavanje.

Mislim da više pomaže hladan vlažan zrak od ovog vrućeg.

Pa možda je dobro da povraća taj šlajm. Nama pomaže i lupkanje po lopaticama da se odlijepi šlajm i iskašlja ga. Mažem i s masti od eukaliptisa, dr. Theissa. I čekam.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:09   #2451
Da vas pitam, kod obične prehlade, je li potrebno ici k liječniku? Eto, moja stara se opet pravi pametna pa kao sto ne vodimo da dobiejmo nekj sirup. Prehlada je sa simptomima curenje iz nosa, vjerojatno grlobolja (slabije jede), nesto malo kaslja je bilo..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:39   #2452
a koliko je dijete staro?
nema smisla ići doktoru za ove simptome. pitanje je i koliko će sirup pomoći. za početak probaj sa dosta čaja i meda i uravnoteženom prehranom uz manje slatkiša, a više voća i povrća.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 02:21   #2453
Tako i moja, svaku prehladu me plasi s bronhitisom i ostalim bolestinama. Znas sama najbolje kako ti dijete dise, ako ima visoku temperaturu vise dana i bas ruzno kaslje onda bi odvela, ali uza ovakve simptome sta tvoje dijete ima mislim da ne treba. Osim ako je beba od par mj.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:41   #2454
Uskoro ce godinu i pol, evo danas dobila temperaturu 38.5, zadnja dva dana (posebno danas) skoro nista ne jede.
Jel koristite nastavak za usisavač za čišćenje nosa?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:24   #2455
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Jel koristite nastavak za usisavač za čišćenje nosa?
uredno do 4. god.
snižavajte temp. pratite stanje i ne sekiraj se kaj niš ne jede. to je normalno. nudite joj tekućine, ali po malo, ne ju tankati. ak je obična viroza za koji dan bi trebalo biti ok uz postepeni pad temp. sad haraju i crijevne viroze. vidjet ćeš hoće li biti potrebe za doktorom.
i ne daj da vam stara stvara histeriju. moja ima običaj za svaku sitnicu lijepiti najgore dijagnoze. ni dr. house joj nije ravan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 08:12   #2456
Prozirni ljepljivi sekret

Trebam hitni savjet jer je danas naravno nedjelja
Moja beba od 4 i pol mjeseca ima ipalu gornjih dišnih putova. Bili smo kod pedijatra i dobili u petak sumamed.
Međutim, sumamed mi ne rješava problem ogromne količine prozirnog sekreta koji bebu guši, tjera na kašalj...
Ne mogu ga se nikako riješiti, a toliko ga se nakupilo da beba više ne može jesti.
Pokušavam sa fiziološkom čak i sa Sterimarom, sa usnim aspiratorom, sa nastavkom za usisavač - ništa.
Gladna je i umorna, a ne može jesti od tog silnog sekreta.
Molim pomoć,, ideje, bilo što...
meaow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 09:00   #2457
Quote:
meaow kaže: Pogledaj post
Trebam hitni savjet jer je danas naravno nedjelja
Moja beba od 4 i pol mjeseca ima ipalu gornjih dišnih putova. Bili smo kod pedijatra i dobili u petak sumamed.
Međutim, sumamed mi ne rješava problem ogromne količine prozirnog sekreta koji bebu guši, tjera na kašalj...
Ne mogu ga se nikako riješiti, a toliko ga se nakupilo da beba više ne može jesti.
Pokušavam sa fiziološkom čak i sa Sterimarom, sa usnim aspiratorom, sa nastavkom za usisavač - ništa.
Gladna je i umorna, a ne može jesti od tog silnog sekreta.
Molim pomoć,, ideje, bilo što...
Budući da je riječi o jako maloj bebi, ja bih na Vašem mjestu otišla na Srebrnjak na hitnu i objasnila problem. Antibiotiku treba vremena da prodjeluje, ali sluzi se teško riješiti,a tako mala beba je ne može sama iskašljati.
Da je dijete veće rekla bih da je pokušate inhalirati, prebaciti na trbuh pa lupkati po leđima (da se odlijepi sluz i da se lakše iskašlje),puno tekućine (ako to nije moguće ako dijete ne može ni sisati kao što navodite), ali radi se o zaista malom djetetu gdje je mislim potreban u ovom slučaju liječnički savjet i pomoć.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:56   #2458
Pa moze lupkati po ledjima, to je pomoglo maloj od frendice kad je s 2 i pol mj.imala bronhitis. Ali to su joj pokazali kako se tocno radi, isla je u Klaicevu, ali nisu je na kraju ostavili. Ja bih tamo otisla, ako i ostane mama moze biti s bebom, bar na stolcu.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:52   #2459
Mala je sa 6 mjeseci pokupila prvi bronhitis, i od tad smo naučili - isisavanje nosa čim vidim da krene disat na usta. Sve je dobro dok je sekret proziran (problem je kad je zelen) i dok kašlje je okej jer iskašljava. Stavite bebu kad spava na povišeno (naša nije mogla spavat koliko je kašljala) i isisavajte sekret nastavkom za usisavač te ispirite fiziološkom.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:07   #2460
Moja beba je stara 17 dana i od jutros primjecujem da kad bljucne (obicno kad se prenajede) da bljucne i malo šlajma skupa sa popijenim mlijekom (beba je iskljucivo dojena)
Nos joj nije zastopan i normalno diše kad jede, ali bas vidim da bi kao iskašljala al ne moze.
U nos sam joj malo štrcnula fizološke i kao da je sve to skupa progutala.

Savjet?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.