Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 20:30   #681
Meni sjeo danas povrat poreza.
Na komplikacijama sam od 4/2017
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:46   #682
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Meni sjeo danas povrat poreza.
Na komplikacijama sam od 4/2017
Morat ću zvrcnut poreznu...ja sam bila od lani u 11mj i niš...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:57   #683
U prosincu konačni obračun i povrat poreza radi poslodavac, a ne porezna. Porezna će počet s obradom podataka za 2017. godinu tek u ožujku 2018 (nakon proteka roka za predaju DOH I ZPP DOH obrazaca) , a povrat ide u kolovozu.
Povrat poreza ide samo onima koji su preplatili. Onima koji nisu preplatili ili nisu platili uopće, nema se što niti vratiti.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:17   #684
Question

Bokić. Zanima me jedno: kolegica mi radi nekoliko sati u školi preko Ministarstva (predaje Njemački jezik), a još 25 h radi kao asistent jednoj učenici sedmoga razreda. Primanja su joj oko 4000 kn mjesečno i ima ugovor o radu. Što ako zatrudni? Kako joj se računa porodiljna naknada? Od primanja iz Ministarstva (oko 1200) ili od Eu fondova za pomoćnike u nastavi (2700) ili together?
__________________
..
malena^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 19:39   #685
Pozdrav, molila bi da se javi netko tko je bio u sličnoj situaciji ili zna nekog..

Znači po očekivanom terminu rođenja djeteta nedostajati će mi 2 tjedna za skupiti 18mj radnog staža unutar 2 godine (što je uvjet za porodiljnu naknadu u iznosu osnovice plaće). Sad me zanima da li je moguće nekako izbjeći to, prikazati termin kasnije, tko to uopće provjerava?! kako to ide..?

12.mj neprekidno nemam jer sam sad na ovom poslu niti 2mj, a prije toga sam bila na burzi 3mj.nakon prestanka ugovora od 9mj.
Agnees is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:00   #686
Molim za pomoć ako tko zna. Krajem 2 mjeseca mi ističe drugih 6 mjeseci rodiljne naknade. Da li me poslodavac može otpustiti odmah prvi dan kada se vratim ili nesmije neko vrijeme?
__________________
Signačur
jedandvatri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:11   #687
Quote:
jedandvatri kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć ako tko zna. Krajem 2 mjeseca mi ističe drugih 6 mjeseci rodiljne naknade. Da li me poslodavac može otpustiti odmah prvi dan kada se vratim ili nesmije neko vrijeme?

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...7_93_1872.html

Članak 34.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:02   #688
Zna li netko da li za obračun naknade za rodiljni dopust u onaj obrazac od poslodavca ide iznos ukupna primanja ili iznos za isplatu? (plaća je iz COP-a). Iznos za isplatu je manji za 125 kn zbog obustave radi jedne obavezne članarine.
kikimef is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:45   #689
Prekid rodiljnog - prvih šest mj

Dakle, zna li netko moze li se rodiljni dopust (onih prvih šest mjeseci) prekinuti na mjesec dana,vratiti mjesec dana na posao, i onda ga nastaviti nakon tih mjesec dana?

I jos jedno pitanje. Moze li suprug na primjer koristiti rodiljni nakon sto meni istekne prvih obvezbih 70 dana,ali tako da on koristi mjesec dana i onda se opet vratim ja na preostali rodiljni? Ima.li netko da je imao neku od ove dvije situacije? Bila bih jako zahvalna jer sam u gadnim problemima
__________________
misli su mi čisti spleen
novi.krampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:00   #690
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, no dobivam nedorečene odgovore uvijek. Naime, nezaposlena sam i prijavljena na burzu preko 2 godine. Mene zanima slijedeće - da recimo dobijem sezonski posao na 3-4 mjeseca i nakon toga se ponovno prijavim na burzu, ostvarujem li tada mogućnost porodiljne naknade za nezaposlene majke?
Nije mi jasan ovaj dio zakona pa ako mi netko može to protumačiti: "da se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta."
__________________
No matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up!
mallena-zgb is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:54   #691
molila bih pomoć. zvala sa hzzo, ali nikako ne razumijem njihovu djelatnicu, samo isto ponavlja, a loše objašnjava. kako se može rodiljni dopust koristiti na način da koriste oba roditelja. shvatila sam dio da svak ima 4 mejseca, od čega je 2 prenosivo, 2 neprenosivo. ali postoje pravila i ko kada, kako. to nikako ne razumijem. ja npr želim koristiti 2 mjeseca prva, pa onda njemu dati svoja 2, tako da on nakraju ima 6 mjeseci.ali gospođa kaže da to nije moguće. nego npr 6 on, pa 2 ja. molim za pomoć!
Katie: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:57   #692
ja sam koristila prva 4, muz ostatak do 12. da sam koristila 6 pa on 6 dobili bi jos 2 bonus (ukupno 14 umjesto 12)
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:00   #693
Ekipa, molim info.
Na porodiljnom sam i primam 3.900 naknadu.
Zanima me da li padam na manju naknadu drugih 6.mjeseci ili ostaje ista?
Konkretno, sluzbenica u banci me uvjerava da ce mi naknada biti konkretno niza?
S druge strane, kolegica tvrdi da ostaje isti iznos koji primam i sad?

(Placa s prijevozom je iznad 4.000 kn)

Hvala puno!
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:59   #694
Quote:
yonaa kaže: Pogledaj post
Ekipa, molim info.
Na porodiljnom sam i primam 3.900 naknadu.
Zanima me da li padam na manju naknadu drugih 6.mjeseci ili ostaje ista?
Konkretno, sluzbenica u banci me uvjerava da ce mi naknada biti konkretno niza?
S druge strane, kolegica tvrdi da ostaje isti iznos koji primam i sad?

(Placa s prijevozom je iznad 4.000 kn)

Hvala puno!
naknada koju primate racuna se tako da se Vasa satnica pomnozi sa brojem sati svakog mjeseca, zato tijekom prvih 6 mj ne primate svaki mjesec isti iznos. Drugih 6 mjeseci se isto obracunava, pa ako Vam satnica pomnozena sa brojem radnih sati ispadne vise od 3991, primit ce te taj iznos, ako ispadne manje, primiti ce te manje.
scopic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:09   #695
Quote:
yonaa kaže: Pogledaj post
(Placa s prijevozom je iznad 4.000 kn)

Hvala puno!
Prijevoz se ne računa u prosjek. Prijevoz nije plaća, nego naknada.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:32   #696
Pozdrav, pitao sam vec na nekoliko strana ali nikako da dobijem odgovor.
Zanima me da li ce mozda netko ovdje znati.
Situacija je sljedeca, djevojka i ja cekamo bebe ima jos 6 mjeseci do poroda. Oboje smo Hrv drzavljani, medjutim djevojka je rodjena u Srbiji i nije ranije zivjela u Hrvatskoj, dok sam ja rodjen u Hrvatskoj ali nisam zivio tu zadnjih 6 godina. Zanima me kakav je zakon kad se trazi rodiljnu nakandu i da li je to moguce u nasem slucaju posto smo tek u 10 mjesecu prosle godine odlucili preseliti u Hrvatsku.

Hvala unaprijed na pomoci
Rascal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:47   #697
Quote:
Rascal kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitao sam vec na nekoliko strana ali nikako da dobijem odgovor.
Zanima me da li ce mozda netko ovdje znati.
Situacija je sljedeca, djevojka i ja cekamo bebe ima jos 6 mjeseci do poroda. Oboje smo Hrv drzavljani, medjutim djevojka je rodjena u Srbiji i nije ranije zivjela u Hrvatskoj, dok sam ja rodjen u Hrvatskoj ali nisam zivio tu zadnjih 6 godina. Zanima me kakav je zakon kad se trazi rodiljnu nakandu i da li je to moguce u nasem slucaju posto smo tek u 10 mjesecu prosle godine odlucili preseliti u Hrvatsku.

Hvala unaprijed na pomoci
Da li je gospođa u radnom odnosu? Drugačije se gleda za osobe u radnom odnosu i nezaposlene! i koliko točno imate prebivalište u RH neprekinuto?
scopic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 11:37   #698
Quote:
scopic kaže: Pogledaj post
Da li je gospođa u radnom odnosu? Drugačije se gleda za osobe u radnom odnosu i nezaposlene! i koliko točno imate prebivalište u RH neprekinuto?
Ja sam imao neprekinuto do Srpnja 2016. godine i opet sam se prijavio u Studenom 2017. kad smo se vratili u Hrvatsku dok ona nije do sad imala prijavljeno prebivaliste u Hrvatskoj.
Rascal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 11:59   #699
Za ostvarivanje rodiljne naknade morate imati 3 godine neprekinutog prebivalista u RH prije podnosenja zahtjeva i morate bit zdravstveno osigurani u RH.

A zasto se ne raspitate u podrucnom HZZO-u, daju te informacije i telefonski.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:21   #700
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Za ostvarivanje rodiljne naknade morate imati 3 godine neprekinutog prebivalista u RH prije podnosenja zahtjeva i morate bit zdravstveno osigurani u RH.

A zasto se ne raspitate u podrucnom HZZO-u, daju te informacije i telefonski.
Pitao sam u HZZO u jednom podrucnom uredu i rekli su mi to isto da treba biti minimalno 3 godine prije rodjenja djeteta prijavljena u Hrvatskoj i minimalno 9 mjeseci prijavljena na HZZ
Nakon toga sam se malo raspitivao i pisao svukud da bi mi rekli da probam da pitam u drugom uredu HZZO-a sto sam uradio danas i zena na salteru mi je rekla da je bitno da je zena zaposlena i prijavljena u Hrvatskoj i ako ne ispunjava taj uvjet od 3 godine prebivalista u Hrvatskoj i ne ispunjava kvotu za radni staz u Hrvatskoj svejedno moze dobivati minimalnu naknadu do rodjenja djeteta od nekih 800kn, a nakon rodjenja djeteta nekih 2300kn.

Znaci dva drugacija odgovora u dva razlicita ureda HZZO-a sam dobio
Rascal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.