Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2009., 19:29   #181
NE MORAŠ. Mi smo otvorili d.o.o - sjedište stan, ništa nismo morali prenamjeniti. Stan ima uporabnu dozvolu i sve, ali nitko te to ni ne pita ako nisu propisani MTU.
Nisu bili potrebni nikakvi MTU i mogli smo odvojit jednu sobu u stanu (iako u biti poslujemo u poslovnici), a u biti nismo je ni odvojili, jer smo startali s radom na drugo mjesto.
Naknadno smo proširili djelatnosti i trebali su nam MTU ali onda smo otvorili poslovnicu koja je zadovoljila MTU a sjedište je i dalje na stanu...
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 08:12   #182
mene konkretno zanima da li je u stambenoj zgradi moguce bez prenamjene prostora i suglasnosti suvlasnika otvoriti lijecnicku ordinaciju ili npr kakav pilates (ili neki drugi "vjezbacki") studio
dakle, ne nekakav "tihi" obrt tipa odvjetnicke, javnobiljeznicke kancelarije nego nesto sto je ili bucno ili ukljucuje instalaciju kakvih med. uredjaja (RTG aparati i sl)
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 09:16   #183
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
mene konkretno zanima da li je u stambenoj zgradi moguce bez prenamjene prostora i suglasnosti suvlasnika otvoriti lijecnicku ordinaciju ili npr kakav pilates (ili neki drugi "vjezbacki") studio
dakle, ne nekakav "tihi" obrt tipa odvjetnicke, javnobiljeznicke kancelarije nego nesto sto je ili bucno ili ukljucuje instalaciju kakvih med. uredjaja (RTG aparati i sl)
Odi na Poslovni forum.hr i ukucaj obrt-poslovanje obrtnika pa ćeš naći popis svih djelatnosti koje se mogu obavljati u stanu bilo svom bilo iznajmljenom
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 21:18   #184
hvala Dubravka!
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:44   #185
A moram pitati ovdje, nigdje drugdje nisam našla solidan odgovor:

ako želim iznajmiti stan za neurološku ordinaciju (visoko prizemlje), ista mora po pravilniku imati osiguran pristup invalidima. Logično. To utvrđuje komisija (pravnici!) iz Ministarstva zdravstva (pravnici iz zdravstva idu na građevinu, cool i malo manje logično). Onda dečki kažu: "Ne valja vam pristup, ne damo dozvolu."
Naime, "moja" liječnica želi na pet blagih stuba koje vode do stana postaviti rampu rađenu po mjeri (ne lift, već platformu) koja se po potrebi može stavljati i micati, e jerbo je stubište široko tek nešto više od metra.
U kojem zakonu (pravilniku, uredbi) je određen standard pristupa za invalide (mislim, dimenzije, mobilnost...) odnosno na osnovu čega bi nam škvadra iz Ministarstva zdravstva mogla uskratiti odobrenje?
Anybody?
__________________
Never argue with an idiot; first, he will drag you to his level, then he will beat you with experience.
nanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:08   #186
Question Prenamjena dijela privatne kuće u poslovni prostor

Dakle, ako neko ima iskustva iz gore navedenog naslova, molio bih za pomoć glede nekih stvari koje će mi trebati da bi prostor ispunjavao minimalne tehničke uvjete. Prostor bi bio za trgovinu i/ili proizvodnju.

Naime, znam da mi trebaju ove stvari:
1. dokaz o ispravnosti električnih instalacija
2. izvješće o ispitivanju učinkovitosti ventilacije
3. rješenje da su provedene mjere za zaštitu od buke
4. dokaz o nepropusnosti vodovodne i kanalizacijske instalacije ako se radi o objektu koji se prvi put otvara
5. dokaz o nepropusnosti sabirne jame za objekte koji su smješteni na područjima koja nisu priključena na javnu kanalizacijsku mrežu

A ono što neznam su pitanja:
1. Mora li se postaviti novo el. brojilo i brojilo za vodu za budući poslovni prostor?
2. Koliko sve skupa cca. košta ovaj podvig?

Hvala na svakoj pomoći.
Vince66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:21   #187
zaboravoi si još, ovisno ogodini gradnje, građevinsku ili uporabnu, vlasnički list ili ugovor o najmu + da li takav prostor odgovara radnim prostorijama propisanim Pravilinikom o radnim i pomoćnim prostorijama

Posebni su propisi za trgovinu, posebni za proizvodnju.....

Podvig košta...ne puno....par sto kuna plus par biljega za zahtjev pod uvjetom da imaš sve ateste (struja, voda, plin) ak nemaš onda mlačice skuplje, po par stotina kuna za svaki od njih)



Prije nego otvoriš novu temu, potraži jel ima već neka postojeća, a kažem ima.

koristi tražilicu

ovu zatvaram
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 13:40   #188
Možda ovo:

"PRAVILNIK O OSIGURANJU PRISTUPAČNOSTI GRAĐEVINA OSOBAMA S INVALIDITETOM I SMANJENE POKRETLJIVOSTI", N.N. br. 151/2005

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/290469.html
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 14:09   #189
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Možeš ali kao što rekoh dio stana moraš prenamjeniti u poslovni prostor. Da, ti vidiš da oni rade u stanu a ne znaš što je na papiru...
Znam mali miljun firmi koje imaju registrirano sjedište ili na kućnu adresu ili na knjigovodstvo. Gotovi svi stranci koji kod nas imaju brodove imaju adresu na knjigovodstvo..
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 02:39   #190
Pretražio sam forum i informirao se o stvarima koje si gore opisao ali ovo pitanje, odgovor nemogu naći.

Mora li se postaviti novo el. brojilo i brojilo za vodu za budući poslovni prostor koji je u sklopu privatne kuće?
Vince66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 20:32   #191
CC1

Zna li netko koliko bi koštao najam 50m2 prostora u City Centru One?
japanska_buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:52   #192
Prostor tvrtke

Bok! Imam računovodstveno-knjigovodstveni obrt i obavljam ga u unajmljenom prostoru. Rado bih ga obavljala u vlastitome prostoru no neznam kakav prostor treba biti?? Mogu li to obavljati u običnoj sobi u kući?

Pozzzz
__________________
Biba Fruk
biba_fruk is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.11.2009., 10:57   #193
Quote:
biba_fruk kaže: Pogledaj post
Bok! Imam računovodstveno-knjigovodstveni obrt i obavljam ga u unajmljenom prostoru. Rado bih ga obavljala u vlastitome prostoru no neznam kakav prostor treba biti?? Mogu li to obavljati u običnoj sobi u kući?

Pozzzz
Može, ne traže se MTU za obavljanje te djelatnosti
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:03   #194
Atest za kućicu za fast food

Pozdrav,
imam jednu polovnu montažnu kučicu u kojoj mislim sezonski pokrenuti fast food, dali je potrebno da kuća ima ateste i koje sve?
Dali ja mogu sam napraviti kućicu do 12m2 i poslje dobiti ateste na nju ili ona mora biti napravljena od neke firme??
Hvala!!
nekrifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:37   #195
a garaža?

Quote:
glasnik kaže: Pogledaj post
Ako već razumiješ ovo sa stanom, mogao bi i objasniti ... garažu ćemo poslije rješiti..
vidim da to poslije nije došlo, što je sa garažom.
Konkretan slučaj, dvorišna garaža, struja spojena sa obiteljske kuće. prenamjena u prodajni prostor, tobacco & suveniri. Veličina oko 15-18 m2 (samo jedan dio) prostora. Trebam li zasebni sat za struju, koliko bi sve to moglo koštati.
alifish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:05   #196
Natpisi i cjenici poslovnim prostorima

Unaprijed se ispričavam ako je već bilo razgovora o ovome, ali tražilica me baš ne sluša...

Tražio sam po forumu i po netu i nikako da nađem... da li negdje postoji "jedno mjesto" gdje bi se mogli iščitati pravilnici po djelatnostima a da se tiču obveznih obavijesti i natpisa koje poslovni prostori moraju sadržavati...

Tu mislim na:
- natpisne ploče sa nazivom poslovnog subjekta (propisani sadržaj)
- cjenici
- obavijest o radnom vremenu i radu sa strankama
- naljepnice o obvezi uzimanja računa
- knjige žalbe

I gdje bi se mogao vidjeti popis obveznog inventara poslovnih prostora po djelatnostima (vatropgasni aparati, prva pomoć i sl.) i općenito (one norme kako mora izgledati sanitarni prostor, koliko kvadrata minimalno, i sl. )

Hvala unaprijed...

Zadnje uređivanje VTi underhood : 27.02.2010. at 12:05. Reason: greška u naslovu
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 01:36   #197
Iznajmljivanje skladišta

Bavim se iznajmljivanjem skladišta kao fizička osoba i u sustavu Pdv-a sam.Imao sam nekoliko firmi u skladištu koje su otišle zbog nastale krize.Sada pregovaram sa jednim poduzećem koje se bavi uvozom i veleprodajom pive.Interesira me da li ja kao vlasnik tog skladišta moram imati minimalne tehničke uvjete za tu njihovu djelatnost. Oni če u mom skladištu robu skladištiti i otpremati do korisnika, neće biti maloprodaja.Prethodne firme me uopće nisu ni pitale za mtu i nisu imali nikakvih problema.
antispin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 20:10   #198
dokaz da je poslovni prostor

Kako fizička osoba može dobiti nešto što se zove "dokaz da je poslovni prostor" (teta u uredu za gospodarstvo jedne općine kaže da se to primjenjuje od cca. 2007.g, novi znakon ili propis, nisam siguran).

Naime, u dotičnom poslovnom prostoru se prije 2007. g. obavljala djelatnost koja bi se obavljala sada, ali ako nema tog dokaza "da je posl. prostor", nije moguće ići u daljnju proceduru otvaranja (neću spominjati čega).

Ako se radi o prenamjeni iz stambenog u poslovni, ev. netko zna koliko to košta i koliko dugo traje?
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:07   #199
Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
Kako fizička osoba može dobiti nešto što se zove "dokaz da je poslovni prostor" (teta u uredu za gospodarstvo jedne općine kaže da se to primjenjuje od cca. 2007.g, novi znakon ili propis, nisam siguran).

Naime, u dotičnom poslovnom prostoru se prije 2007. g. obavljala djelatnost koja bi se obavljala sada, ali ako nema tog dokaza "da je posl. prostor", nije moguće ići u daljnju proceduru otvaranja (neću spominjati čega).

Ako se radi o prenamjeni iz stambenog u poslovni, ev. netko zna koliko to košta i koliko dugo traje?

Ima netko odgovor vezano za ovo pitanje, HITNO trebam odgovor.
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 14:48   #200
Kuca kao poslovni prostor

Zanima me imam kucu, tj. stari, pa kako ide procedura da jedan dio se registrira kao poslovni prostor, i onda bih ja to kupio od njega?
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.