Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 17:27   #161
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ima djelatnosti koje se mogu obavljati u stanu. Proguglati zakon. Sve se može saznati na netu.
Kao npr. osim iznajmljivanja stana...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:58   #162
odvjetničke usluge ?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:02   #163
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
odvjetničke usluge ?
Teoretski možeš obavljati u "stanu" praktično moraš napraviti prenamjenu u poslovni...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:03   #164
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne možete poslovnu djelatnost obavljati u stanu tj. trebalo bi napraviti prenamjenu u poslovni prostor. Pošto stan nije vaš ništa od toga.
neno, u stambenom prostoru ne možeš se baviti ugostiteljskim, trgovačkim i proizvodnim djelatnostima.
nekim djelatnostima možeš, ako npr. projektiranjem, bilježnici, odvjetnici, ... koliko stomatologa je u svojim stanovima otvorilo ordinacije.. također kozmetičarke, isl.
naš odvjetnik, npr. ima u stanu kancelariju gdje mu dolaze stranke i sl.

Bilobrkster, ako ćeš pružati intelektualne usluge (znači ne proizvodnja, pekarstvo i sl) možeš unajmiti stan.
moja bivša firma je imala unajmljen prostor u stanu (unajmili su stan) i to blizu gajeve na prvom katu.
nažalost, "susjedi iz pakla" iznad mene također su unajmili stan, te se bave "internetom". naravno, zgrada je iz 1950 sa drvenim gredama, a u firmi su svi stokilaši (i jedan mršav, no on je cijelo vrijeme živčan, pa nabija), i još su neodgojeni, pa zato sam upotrijebila rječi -nažalost- i -susjedi iz pakla-.

također, u mojoj roditeljskoj zgradi, u stanovima u centru su susjedi iznamili stanove odvjetnicima i sl.
moj muž ima registriran doo doma, a moj direktor ima prijavljen doo na svoj kućnoj adresi, a "drugi ured, kamo svi idemo na posao" je na drugom dijelu grada, također u stambenoj zgradi.
što se tiče cijene unajmljivanja, kako se dogovoriš s iznajmljivačem.
što se tiče knjiga, možeš ih voditi ..
pozz
reia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:57   #165
Quote:
reia kaže: Pogledaj post
neno, u stambenom prostoru ne možeš se baviti ugostiteljskim, trgovačkim i proizvodnim djelatnostima.
nekim djelatnostima možeš, ako npr. projektiranjem, bilježnici, odvjetnici, ... koliko stomatologa je u svojim stanovima otvorilo ordinacije.. također kozmetičarke, isl.
Možeš ali kao što rekoh dio stana moraš prenamjeniti u poslovni prostor. Da, ti vidiš da oni rade u stanu a ne znaš što je na papiru...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:37   #166
@reia

e super, hvala ti na komentaru. ma kakva proizvodnja. mi ćemo prodavati maglu

@svi

imate li kakvih iskustava (preko treće ruke makar) koliko se iznajmljivači polakome kada im kažete da unajmljujete za firmu?

mislim da bi nam najbolje bio stan po sistemu goli zidovi, jer je glupo unajmiti namješten stan pa onda sav taj namještaj seliti u jednu sobu, pa namještati sa svojim "uredskijim" namještajem... a takvi bi trebali biti jeftiniji, šta ne?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:43   #167
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Možeš ali kao što rekoh dio stana moraš prenamjeniti u poslovni prostor. Da, ti vidiš da oni rade u stanu a ne znaš što je na papiru...
Ne, ne moraš.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:59   #168
Postoji nešto se zove minimalni tehnički uvjeti koje ovisno o djelatnosti (npr. trgovina) moraš imati

Također postoji nešto što se zove Pravilnik o radnim i pomoćnim prostorijama koji opisuje koje uvjete poslovne prostorije moraju zadovoljavati......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:36   #169
NE moraš ga prenamjeniti, samo moraš spadati u djelatnosti koje se mogu obavljati u stanu. Pročitaj zakon.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:50   #170
Tako je, za neke djelatnosti možeš imati sjedište u stanu, i nikakva prenamjena ti nije potrebna.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:46   #171
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
NE moraš ga prenamjeniti, samo moraš spadati u djelatnosti koje se mogu obavljati u stanu. Pročitaj zakon.
koji?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:55   #172
Minimalni tehnicki uvjeti

znam da je bilo po xxxx puta i molim moderatore da pokusaju ostaviti ovo ko jedan thread u kojem ce se moci naci na jednom mjestu korisne informacije....

prema zakonu o trgovini po kojem i trebam min. teh. uvjete
NN 111 93, 34 99, 118 03

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/260024.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/270446.html
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z...ima_118_03.asp

ne pise nigdje osim da ih moram ispunjavati, koji su tu za pojedinu vrstu djelatnosti..
to mi pomalo pije zivce jer za ured i trgovinu preko kataloga sam dobija
recimo trenutno i bez ijednog pitanja, sad me zanima za skladiste i izlozbeni salon te iste uvjete koji su i kako da im se prilagodim kad ni ti koji su mi odobrili ured nisu bili od pomoci za vise detalja....
razumjem el. instalacije, vat. aparat. panic light, al nigdje ja bar ne mogu naci d aje to propisano, jasno i glasno, a ne rekla kazala u stilu pa treba ti prva pomoc i aparat, sto ako neto se desi...
ima smisla ali trazim koji zakon o tome istome deklarira i govori...

hvala unaprijed....

p.s.
moze detaljniji info i na mail

kontakt na PM
__________________
srce mi je veliko ko kuca i nijedan potres ne moze da ga srusi

Zadnje uređivanje Edgar : 05.03.2009. at 20:22.
volala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:27   #173
postoji nešto što se zove pravilnik o zaštiti na radu za radne i pomoćne prostorije, pa vidi jel te to zadovoljava
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 00:33   #174
Thumbs up

velika hvala.....

moze jos...sta vise toga bolje
__________________
srce mi je veliko ko kuca i nijedan potres ne moze da ga srusi
volala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 12:53   #175
Thumbs up

pravilnik....

http://www.ekn.hr/zastita/knjiga_CD1...radne_pros.htm


zakon i dopuna zakona o zastiti na radu....

http://wmd.hr/zakoni-narodne-novine/...atiti-na-radu/

http://www.poslovniforum.hr/about03/nn-42-05.asp
__________________
..::u potpisu VISE nemam reklamu::..

Zadnje uređivanje "MONOLIT" : 09.03.2009. at 13:00.
"MONOLIT" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:31   #176
Pozdrav.
Mene zanima ako si vlasnik obrta i imaš radionicu u kojoj se duzi niz godina obavlja posao obrta. Jel se moze osnovati firma koje ce se baviti međunarodnom trgovinom i trgovinom a da koristi minimalne theničke uvjete od obrta?
__________________
Babo je večero!
Babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:35   #177
Skladišni prostor

koliko ima smisla krenuti u nesto takvo....
mislim na montaznu halu od 500tinjak kvadrata....
+ iznajmljivanje ostatka pripremljenog, ograđenog zemljista... na povoljnoj lokaciji
..koje su otprilike cijene najma po kvadratu, kako to pravno uobliciti.... sve informacije vise nego dobrodosle..
ne_bi_kavu_ja_bi_sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:40   #178
mislim da ti se po zg cijena kreće od 2-5e/m2, ak je baš turbo lokacija možda i više, sve ovisi i o opremi skladišta.tj zgrade...

nisam ti baš sigurna da je sad vrijeme za zo...em je financiranje skupo, em baš nije neka navala za skladišta, svima pada promet pa imaj ui viška skladišnog prostora, kud da ga ja još i unajmljuju, iako da su normalnija vremena, bi to išla samo tako....

dakle, sve ovisi kak imaš riješeno financirnaje, i kak brzo ćeš to izgraditi...doći će i bolja vremena, dugoročno ne možeš fulati.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 11:25   #179
Quote:
ne_bi_kavu_ja_bi_sok kaže: Pogledaj post
koliko ima smisla krenuti u nesto takvo....
mislim na montaznu halu od 500tinjak kvadrata....
+ iznajmljivanje ostatka pripremljenog, ograđenog zemljista... na povoljnoj lokaciji
..koje su otprilike cijene najma po kvadratu, kako to pravno uobliciti.... sve informacije vise nego dobrodosle..

iz osobnog iskustva treba ti jedno 200 -250 000 eura ako imaš svoje zemljište.kako je edgar naveo sada je recesija i teško je doći do novih klijenata.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:31   #180
i mene zanima o kojem se zakonu radi, pa ako ima koji pravnik...
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.