Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2003., 13:58   #1
Velika Britanija

Primjetio sam da na ovom forumu ima i nasih ljudi koji zive u UK-u, pa samo da ih pozdravim!!!!

Znam da ovdje u UK-u ima dosta nasih ljudi al' totalno je svatko na svojoj strani, nismo slozni, ne okupljamo se...
Jedino ta Crkva na Victoriji, al bez ljutnje tam samo dolaze vecinom stariji ljudi koji su ovdje godinama + gomila bosanskih Hrvata koji dolaze u Crkvu samo da budu vidjeni.

Za nas mlade nema nista.

Pozdrav svima!!

P.s. jel ima netko iz Berkshire-a (Reading, Bracknell, Maidenhead...)!!

Hajde javite se malo!!
__________________
Znas da Zagreb ima ludi ugled mrze te di god dodes ak velis da si purger
al' mislim da samo briju na ljubomoru digni ruke ak volis metropolu !!
Da capo is offline  
Old 15.09.2003., 15:11   #2
London, crkve vidjela nisam ima 13 godina
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 15.09.2003., 17:44   #3
Nisam nit ja tak veliki vjernik iak idem na religiozni fakultet, al' odem na nasu misu nekad nedjeljom tek toliko da malo vidim ima li ista zanimljivog... Al' to moje odlazenje na misu se sve vise i vise svodi na odlazak u obliznji pub uz pokoji Foster!!!

Nego..., jel netko ide na koncert Crvene Jabuke sad za dva tjedna?
__________________
Znas da Zagreb ima ludi ugled mrze te di god dodes ak velis da si purger
al' mislim da samo briju na ljubomoru digni ruke ak volis metropolu !!
Da capo is offline  
Old 15.09.2003., 20:14   #4
I ti kao i stariji ljudi + bosanski hrvati dolazis samo da vidis ima li sta zanimljivog i sta se onda bunis
LaPerla is offline  
Old 15.09.2003., 22:25   #5
Ne bunim se ja nista, samo kazem da bi bilo lijepo kad bi imali neko mjesto gdje bi se okuljali mi mladi. Ipak ovdje u Londonu ima dosta nasih studenata, au-pairova, ljudi koji ovdje rade, zive...

Nacuo sam nesto da ce bit (il je mozda vec i bilo) neko okupljanje hrvatskih studenata koji studiraju u UK-u. Okuljanje je navodno trebalo bit u Londonu, al meni se to nekak sve cini da bi tam mogli samo doci neki freak-ovi iz Oxforda i Cambrigea spaljeni od ucenja.
Bojim se da se ne bih mogao zabaviti i dovoljno popit cuge uz takve ljude.
Ipak ja volim opusteniju atmosferu gdje svak pije dok "ne padne s nogu"

Pozdrav!!
__________________
Znas da Zagreb ima ludi ugled mrze te di god dodes ak velis da si purger
al' mislim da samo briju na ljubomoru digni ruke ak volis metropolu !!
Da capo is offline  
Old 15.09.2003., 23:18   #6
Pocinje nekakav hrvatski klub 21/09 u clubu The Office na Totenham Ct Rd, London - traje od 7pm-1am, upad je 3-4 funte.
Frendica mi je to spomenila ali nemam pojma tko je organizator..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 16.09.2003., 11:14   #7
Pa koji si ti Joksime?

Ja zivim vec 9 godina u Bracknellu i ovdje kod mene ima nasih kolko oces i previse. Okupljamo se uglavnom na nogometu i u Winershu u Cinema, tam je nasa zenska sefica itd. Javi se, a mozda se i znamo, i ak hoces malo da se nadjemo, itd.
kaskader is offline  
Old 16.09.2003., 19:54   #8
Bok Kaskader!!

ja inace zivim u Twyfordu, znam da ima tu puno nasih, samo provjeravam gdje ste, jer bas okuljanja nekog i nema !!

Znam da je managerica u kinu jedna zena iz Karlovca il Zagreba, tak nesto!!

Ja inace studiram u Binfieldu, vjerojatno znas gdje i sta

U svezi nogometa, hmmmm pa bas i nisam nesto za tekmu, previse je to za mene jer iziskuje puno energije , al ak idete na neko natjecanje u cuganju u neki lokalni pub javi se tu odmah dolazim prvi i izlazim zadnji

Pozdrav!!

P.s. pa bas i ne znam dal' se znamo, ne bih rekao, al nikad se ne zna !!
__________________
Znas da Zagreb ima ludi ugled mrze te di god dodes ak velis da si purger
al' mislim da samo briju na ljubomoru digni ruke ak volis metropolu !!
Da capo is offline  
Old 16.09.2003., 20:23   #9
Gle joksima...u Binfieldu...a kao da ja nisam tamo 5 godina studiro i kao da ne igram nogomet svake nedjelje u Gymu.

A za natjecanje u lokanju nema problema...moj je limit tri pints.

Ma ima da sam te barem vidio...fazana jednog. De se javi na private.
kaskader is offline  
Old 03.10.2003., 18:10   #10
da capo,

ona o susretu skvadre koja studira u uk vjerojatno dolazi od www.csypn.org.uk ciji se clanovi i oni koji to nisu susrecu svako malo u londonu.

ne moras se bojati, ne dolaze na ovakve evente bas svi iz oxford-a i cambridge-a
sheikyerbouti is offline  
Old 13.01.2004., 10:48   #11
Ajde da oživim malo temu...ekipa iz Londona, javite se, ja tamo živila od 1988-98, i zadnjih 6 godina sam u ZG, možda se i znamo......u međuvremenu se udala, rodila sina...

Da capo...kežeš u crkvu idu samo starci i bosanci...ne znam, ja kad sam bila je bilo dosta mladih, ali možda je to bilo malo bolje organizirano...ili ja gledam kroz 'rose-tinted glasses', ali meni je bilo ok...i visilo se na cugama, išlo se van...

I fali mi za popizdit, najradije bi sve spakirala i vratila se...možda jednog lijepog dana
LadyFel is offline  
Old 13.01.2004., 14:22   #12
Ti jarca Lady...a meni se vraca za ZG...

Jel sam blesav? vjerojatno..

I velis vratila si se iz Londonjare u ZG i malo ti krivo? Zakaj?
kaskader is offline  
Old 13.01.2004., 20:44   #13
e, da Lady, daj malo pojasni
ja mozda zapalim natrag u ZG nakon dvije godine ovdje pa me interesira, sta ti najvise fali
meni ovdje fale cevapi s lukom (ne salim se ozbiljna je kriza)
Perozzz is offline  
Old 14.01.2004., 00:37   #14
Gdje da počnem...idemo i duhovno i materijalno

Gle...ja sam se vratila jer tamo više nisam htjela biti...nešto me vuklo natrag, i nisam ni sekunde zažalila...Split (odakle sam inače) i Zagreb u kojem sam se udala su mi svaki na neki način posebni...Falila mi je njihova ležernost, ljepota, susretljivost ekipe...ali naspram Londona su sela...jedno manje, drugo veće. And I say this in the nicest possible way

U 10 godina sam navikla da jednom u godinu dana MOŽDA naletim na nekog poznatog u tom golemom gradu...i to mi je odgovaralo...društvo iz škole i kvarta je bilo odvojeno od onog iz crkve itd...onda dođem u ZG, upoznam troje ljudi u tjedan dana, da bi skužila da ih je dvoje hodalo, onaj treći im je skoro bio vjenčani kum, a moja mama je radila s njegovom tetom...karikiram, ali kužite me...išlo mi je na živce to što bi otišla u Saloon, srela poznatu facu i popričala i drugi dan bi me zvala totalno deseta osoba da mi kaže da je čula da sam se super provela itd...

A ovako...fale mi muzeji i parkovi, fale mi normalni pubovi u kojem ne moram izgledat kao da sam sišla s modne piste jer su sve pičkice u gradu odlučile da je sad 'in' pit Guinness i Woodpecker, fali mi šetnja po centru grada...fale mi jebeni Sainsbury's i Tesco i Waitrose gdje sam mogla kupit Pot Noodle i one Flumps marshmallows i toga se natuć ko svinja...Chestnut i Sage&Onion stuffing za pile...male stvari ali fale mi... uđem u SuperKonzum i dođe mi da zaplačem...neki dan sam našla napokon McCain Oven Chips i skoro se pomolila tamo kod freezera...te neke gluposti koje u biti ne znače ništa dok ne možeš do njih tako lako...

Idealno bi mi bilo bit pola godine tamo, pola tu...like I said, we'll see
LadyFel is offline  
Old 14.01.2004., 10:03   #15
Hvala, trebao mi je pogled iz tog ugla
Naime imam iste osjecaje samo u suprotnom smjeru, fale mi konobari koji me poznaju i pitaju kako je bilo preko vikenda, fali mi ofucani Playboy koji mogu prolistati uz sedamkunsku kavu. Fale mi Klarine krafne i jeftina Babic vina.
Fale mi zagrebacke galerije i muzeji kod kojih, ako si znao da zelis obici sve sto vrijedi taj mjesec trebalo ti je tocno mjesec dana za to. Ovdje mi je trebao mjesec dana samo da napravim plan, onda mjesec dva da skuzim koje je lose....
Fale mi umisljene skockane pickice koje piju "in" pica (nikad cuo za taj Woodpecker), volim i njih vidjeti tu i tamo kroz dno svoje krigle.
Izgleda da u biti isti takav i dole...
Perozzz is offline  
Old 14.01.2004., 12:05   #16
Woodpecker...najbolji cider ikad izmišljen...

E da...i fale mi ludi Irci i Škoti
LadyFel is offline  
Old 19.01.2004., 16:23   #17
Imam jedno pitanje, ako mi tko moze pomoci. Zanima me viza za UK, odnosno da li se tesko dolazi do nje, koliko se ceka, kakav je postupak...Radi se o odlasku u Englesku samo na par dana, bez garantnog pisma od rodjaka ili prijatelja, spavanje u hotelu.
bubamara is offline  
Old 19.01.2004., 16:54   #18
Ne postoji ti neko pravilo...najbolje je nazvati ambasadu i tocno reci kaj trebas. Oni ce ti onda reci sto sve trebas donijeti od papirologije i ukoliko to sve pristavis dobijes taj dan kad dodjes u ambasadu. Uglavnom, radi turizma nebi trebala imati nikakvih problema uopce.
kaskader is offline  
Old 31.01.2004., 16:22   #19
Pozdrav svima!
Meni je isto zao sto nasi ljudi ovdje u UK nisu bolje organizirani. Hvala svima za bar neke linkove

Meni se cini da ovdje u Norwichu nema nikog iz HR, osim mene, a i ja sam tek dosla. No nadam se da se varam i da ce se ipak naci netko, pa bi mi bilo drago i da se upoznamo.
McQ is offline  
Old 06.02.2004., 22:21   #20
Netko iz Norwicha je bio na ovom forumu:

http://croatuk.proboards21.com/index...eral&start=140
Blues Dada is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.