Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 08:09   #41
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
E sad, da li to znači da u periodu kad nema osobe koja vam je posebno draga:
a) apstinirate
b) seksate se?
Mislim da većina apstinira, dok ne naleti na osobu koja mu se sviđa (jer ipak ti se neko treba sviđati na neki način da s njih/njom legneš).. Ukoliko je apstitnencija preduga, možda će netko prije leći i nadati se ako sve ispadne ok, da će priča prerasti u vezu. E sad, ak nije bilo ok, ostane gorčina i razočaranje, a ako je, počinju "leptirići" i krene zaljubljivanje.
Stvar je u tom da ti se neki put neke osobe dopadnu na prvu, odnosno padneš na izgled pa poslije tražiš kvalitete, a neki put ti se neko dopadne tko je već duže u tvojoj blizini, ali nisi obraćao pažnju na njega/nju iz tko zna kojih razloga.

Zadnje uređivanje Sves : 08.03.2012. at 12:13. Reason: Ispravljen quote
piki2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:23   #42
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
...
koji su tvoji? : D
Seks, samo zbog seksa, vrlo često nosi sa sobom previše komplikacija. (Pre)često netko ostane povrijeđen.

Quote:
...i tako to, i eto, zaljubih se. na svoju nesreću, jel. ipak je to bio samo jedan ff : cerek:
Šteta, ali ne zato jer si se zaljubila. Šteta da nije bilo obostrano.

Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Doduše, strašno sam ponosna na sebe jer sam se iskontrolirala nedavno i nisam išla uvalit jezik u usta osobi kojoj jako ne bih trebala uvalit jezik u usta. : rofl: A želja je bila jaka! : o


Quote:
Jer si žensko, okruženo muškarcima i svi skupa ste odrastali u patrijarhalnom društvu gdje je poševit se jer ti se ševi, užasno i grozno. Ispašćeš drolja!
Da, to je usađeno u nas čim smo počeli disati.
Ne želim čak tvrditi (ne u ovoj temi) da je to nužno loše, ali čak i ljudi koji se žele toga riješiti uglavnom ne uspijevaju.

Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
I onda svi koji su se ikad zaljubili u patrijahalnom društvu, zaljubili su se zbog nejebice. Kako krasno, mnogo ljepše od zaljubljenosti.
Joj daj ne trolaj.
Tko je to i gdje točno napisao?
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:26   #43
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
E sad, da li to znači da u periodu kad nema osobe koja vam je posebno draga:
a) apstinirate
b) seksate se?

Ovo pitam iz razloga jer je prvobitna teza bila da osobe ne ulaze u seksualne avanture, jer im je seks nešto posebno i ne prakticiraju ga s "bilo kim".
Dakle, ako jedan takav period apstinencije potraje posebno dugo, hoće li vam to pomoći da se "zaljubite" i na taj način sebi "opravdate" seksualni odnos.
Mogu i a) mogu i b), ovisi kako mi dođe. Kad sam bio mlađi, b) je bio u opticaju vise.

I ne, nece mi pomoci da se zaljubim i da opravdam odnos.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:28   #44
Quote:
piki2002 kaže: Pogledaj post
.. Ukoliko je apstitnencija preduga, možda će netko prije leći i nadati se ako sve ispadne ok, da će priča prerasti u vezu. ...
Ovaj trenutak je meni posebno interesantan.

Čini mi se da je uspješnih veza, koje su započele na taj način, par promila.
Ne bi li nam život bio puno jednostavniji da se u tim periodima jednostavno poševimo? Točka.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:39   #45
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ovaj trenutak je meni posebno interesantan.

Čini mi se da je uspješnih veza, koje su započele na taj način, par promila.
Ne bi li nam život bio puno jednostavniji da se u tim periodima jednostavno poševimo? Točka.
Meni je više zanimljivo ovo nadati se ako sve ispadne ok, što će ispasti ok? Da, ispast' će ok ukoliko se samo poševe i produže svatko svojim putem, manje jebežljiv
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:28   #46
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ovaj trenutak je meni posebno interesantan.

Čini mi se da je uspješnih veza, koje su započele na taj način, par promila.
Ne bi li nam život bio puno jednostavniji da se u tim periodima jednostavno poševimo? Točka.
Možda.. a možda i ne, ovisno o situaciji.
U principu, ako te zasvrbi možeš se počešati sam ili tražiti nekog da te počeše, što je uglavnom muški način rješavanja problema.
Mislim da se žene rađe počešaju same, dok se u blizini ne nađe netko tko im je zanimljiv, pa se ponadaju da će češkanje potrajati, a neki put i to upali, ako je interes obostran. Dalje vrijeme pokaže..
piki2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:45   #47
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
I onda svi koji su se ikad zaljubili u patrijahalnom društvu, zaljubili su se zbog nejebice. Kako krasno, mnogo ljepše od zaljubljenosti.
Ma gdje to piše, Odene?

Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Samo se ti smij, nemaš pojma kako je teško! Pogotovo kad nisi baš trijezan.

Quote:
Da, to je usađeno u nas čim smo počeli disati.
Ne želim čak tvrditi (ne u ovoj temi) da je to nužno loše, ali čak i ljudi koji se žele toga riješiti uglavnom ne uspijevaju.
Ja mislim da je to jako loše. Imaš kao rezultat prisilno zaljubljivanje koje je ništa drugo doli fizička privlačnost, a bome imaš i stvaranje inhibicija u seksu.

Ne kažem da se nužno nećeš zaljubit u tu osobu, ali to dolazi ipak (nešto) kasnije. Ako dođe.

Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ne bi li nam život bio puno jednostavniji da se u tim periodima jednostavno poševimo? Točka.
Bi. Ali ne rješava zaljubljenost. Koja za žene, često, dolazi nakon (dobrog) seksa. Za što pak nije odgovorno društvo nego hormoni.


Kako god okreneš, ako si žensko, you're fucked. Osuđena si na zaljubljenost.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 16:03   #48
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Joj daj ne trolaj.
Tko je to i gdje točno napisao?
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ma gdje to piše, Odene?
Kad se zaljubljivanje koristi samo kao opravdanje seksualne želje, kad ne bude potrebe za tim opravdanjem, zaljubljivanje će zamijeniti samo želja za seksom kojoj uopće ne trebaju opravdanja da bi ona postojala, što je nažalost loše po sam termin zaljubljivanja.

Biće da je dvoje zajedno samo kako bi se *ebali.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 22:24   #49
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Šteta, ali ne zato jer si se zaljubila. Šteta da nije bilo obostrano.
možda, a možda ipak ne. sad, kad je sve već odavno gotovo, sažvakano, progutano i probavljeno više ne žalim niti malo. brijem neku uber kul briju - da je "to bilo to", potrajalo bi i bilo bi obostrano, pronašli bi put jedno do drugog. očito nije. nema žala, nema beda. jedno iskustvo u nizu i to je to. budući da mi je to dosad bilo najiskustvo po mnogim parametrima, postavio mi je svojevrsnu ljestvicu, ali blesavi sanjar i optimist kakav jesam, uvjerila san sebe (nema trta mrta ) da on (i sve doživljeno) ipak nije plafon i da ću pronaći (ili će on mene, nevermind) onoga koji će biti sve to na n-tu, i još više od toga.

eto, tako. ja odlučila, sad jema da se dogodi
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:00   #50
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Meni je više zanimljivo ovo nadati se ako sve ispadne ok, što će ispasti ok? Da, ispast' će ok ukoliko se samo poševe i produže svatko svojim putem, manje jebežljiv
Velika većina ljudi ne funkcionira na taj način.

Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Samo se ti smij, nemaš pojma kako je teško! Pogotovo kad nisi baš trijezan.
Zašto misliš da ne znam?

Quote:
Ja mislim da je to jako loše. Imaš kao rezultat prisilno zaljubljivanje koje je ništa drugo doli fizička privlačnost, a bome imaš i stvaranje inhibicija u seksu.
Ne kažem da se nužno nećeš zaljubit u tu osobu, ali to dolazi ipak (nešto) kasnije. Ako dođe.
Ako dovodi do "prisilnog zaljubljivanja" onda je definitvno loše. S ovom temom baš to hoću saznati.

Quote:
Bi. Ali ne rješava zaljubljenost. Koja za žene, često, dolazi nakon (dobrog) seksa. Za što pak nije odgovorno društvo nego hormoni.
Pa nije svaka zaljubljenost loša.
Ako ti se svidi kao osoba i još je seks dobar zaljubljenost je dobrodošla.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
...
eto, tako. ja odlučila, sad jema da se dogodi


Držim fige da ti se dogodi čim prije.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:19   #51
Mislim da to ne postoji.
kakve veze nejebica ima sa zaljubljivanjem
__________________
Not all those who wander are lost.
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 08:18   #52
Ribitza, pa zar ti ni nakon dodatnog objašnjavanja nije jasna tema?

Ono kad skočiš u krevet tipu koji nije baš sav cijeli po tvojim kriterijima, zbog višemjesečne seksualne apstinencije i zaljubiš se nakon četiri takva susreta.

Pa eventualno kasnije patiš kao Aq.

---
Ima li muškaraca kojima se ovako nešto dogodilo?

Ja nemam iskustva sa zaljubljivanjem a tinejđerskih dana se slabo sjećam.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:25   #53
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Velika većina ljudi ne funkcionira na taj način.

A kako funkcionira i na koji način većina? Zaljubljuju se zbog nejebice kako bi sebi opravdali sam čin seksa ako do njega uopće dođe?

A kada do seksa dođe onda se potajno nadaju da bi možda moglo biti nešto više od samog seksa?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 13:23   #54
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ribitza, pa zar ti ni nakon dodatnog objašnjavanja nije jasna tema?

Ono kad skočiš u krevet tipu koji nije baš sav cijeli po tvojim kriterijima, zbog višemjesečne seksualne apstinencije i zaljubiš se nakon četiri takva susreta.

Jasna je meni tema, zato i dalje stojim kod toga da to ne postoji. Možeš skočiti u krevet nekome tko ti ne odgovara po svemu i možeš se zaljubiti ali ta zaljubljenost neće biti radi apstinencije od seksa nego će se osoba zaljubiti radi trenutnog prividnog osjećaja bliskosti koji je osjetila. Neće se zaljubit u tipa (jer ga ni ne poznaje dovoljno) nego u iluziju tj. želju da ima nekog pored sebe. Znači, apstinencija tu nema nikakve veze.


Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
A kada do seksa dođe onda se potajno nadaju da bi možda moglo biti nešto više od samog seksa?
to se dogodi ne radi nejebice, nego kao što rekoh, radi manjka osjećaja bliskosti.
__________________
Not all those who wander are lost.
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 14:31   #55
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
A kako funkcionira i na koji način većina? Zaljubljuju se zbog nejebice kako bi sebi opravdali sam čin seksa ako do njega uopće dođe?

A kada do seksa dođe onda se potajno nadaju da bi možda moglo biti nešto više od samog seksa?
Ok, ne znam za većinu, pa se ne želim upuštati u procjene i pogađanje postotka, jasno da govorim iz nekog osobnog iskustva.

Ne mogu se sjetiti niti jednog slučaja da je seks bio samo seks, bez nekih dodatnih komplikacija i repova. Ti imaš takva iskustva?
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 14:32   #56
Quote:
_ribitza_ kaže: Pogledaj post
Jasna je meni tema, zato i dalje stojim kod toga da to ne postoji. ...
Tema je zapravo o zaljubljivosti prije seksa, baš zbog njegovog nedostatka.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 15:23   #57
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ok, ne znam za većinu, pa se ne želim upuštati u procjene i pogađanje postotka, jasno da govorim iz nekog osobnog iskustva.

Ne mogu se sjetiti niti jednog slučaja da je seks bio samo seks, bez nekih dodatnih komplikacija i repova. Ti imaš takva iskustva?
Ako me pitaš da li je sve bilo popraćeno komplikacijama i repovima. Nije, zato mi i nije jasno kako se dogodi zaljubljivanje kao rezultat "nejebice". Kako se mogu zaljubiti u nekoga tko me samo fizički privuče? Nikako, jedino ako se radi o osobi koju poznajem dulje vrijeme. A da li cu se zaljubiti u osobo samo radi "nejebice". Neću.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 16:32   #58
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
...Kako se mogu zaljubiti u nekoga tko me samo fizički privuče?
Ne znam. Ja samo pitam.

Otvorio sam temu da sebi (i drugima) pojasnim da li nejebica pospješuje zaljubljivanje.
Kod tebe očito ne.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 17:11   #59
Oh kakve divne teme.

Ne kod svih, ali kod ODREĐENOG broja ljudi (posebno ŽENA) pospješuje. Nedostaje ti dodir, nedostaje ti toplina, nježnost i seks, a ne želiš se baš trošit okolo tek tako, i kad naiđeš na nekog privlačnog vlastiti mozak te uvjeri da se zaljubljuješ jer ćeš možda tako opravdat to što bi ga samo "potrgala".

Ne kažem svima i ne kažem uvijek, ali smatram da se određenom broju osoba koje ne žele seks bez osjećaja i zaljubljenosti (a takvih ima i to podosta) a seks im nedostaje (jer imaju SEXDRIVE, a neki ljudi imaju vrlo jaki sexdrive, bez obzira što ne mogu se seksat bez da se zaljube), UVJERE sebe da su se zaljubili ili da se zaljubljuju tako da bi se u miru brutalno seksali sa objektom žudnje.

I onda, odmah ili nakon dva tjedna ili nakon 2 mjeseca shvate da to nije to, ali ajd, bar su probali vezu.

Pitanje se ne odnosi na ljude koji mogu čekati 2 godine bez seksa dok se ne poseksaju s nekim tko im je doista kompatibilan za vezu jer su takvog/takvu čekali. To su, budimo realni, ljudi skromnog (češće) ili jako kontroliranog (rjeđe) seksualnog nagona.

Pitanje, koje je jednostavno, se odnosi na ljude (a posebno žene jer su katkad drukčije uvjetovane) koji ne žele tek tako u krevet, a imaju jaki seksualni nagon, pa sami/same sebi opravdaju da su se zaljubile da bi se poseksale i eksplodirale pritom ko vatromet na 4th of July.

Ja kažem, da - mozak će u tom slučaju znat pobrkat napaljenost sa zaljubljenosti da si lakše to opravda. I da, dešava se. Barem što ja primjećujem oko sebe, dešava se itekako.

Inače ne bi bilo toliko onoga: "Dobro gdje mi je bila pamet? Jesam bila pijan/a cijelu vezu? Šta je ono bilo?"
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 18:41   #60
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ribitza, pa zar ti ni nakon dodatnog objašnjavanja nije jasna tema?

Ono kad skočiš u krevet tipu koji nije baš sav cijeli po tvojim kriterijima, zbog višemjesečne seksualne apstinencije i zaljubiš se nakon četiri takva susreta.
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Tema je zapravo o zaljubljivosti prije seksa, baš zbog njegovog nedostatka.
Aljehin govori o zaljubljivosti NAKON seksa,
Sves govori o zaljubljovsti PRIJE seksa.
Svatko svoje tupi

Kakogod, ne, ne postoji zaljubljivost radi apstinencije od seksa
- to je samo privlačnost i kemija u mozgu koja se poigrava s nama
te nam na kratko da taj osjećaj zaljubljenosti koji je kao što napisah iluzija.
__________________
Not all those who wander are lost.
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.