Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 13:54   #1
Tražim recept za...

Svako malo otvori se tema gdje netko traži neki određeni recept, zato zašto ne bismo to stavili sve pod ovu jednu temu.
Evo za početak, ja već odavno tražim recept za jedan kolač. Izgleda i ima okus kao baklava ali gore ne ide kora već sitno naragatano tijesto. Žena koja ima taj recept prodaje kolače i taj joj je jedan od "udarnih" tako da ne želi podjelitit tajnu. Pa ako netko ima taj recept
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:29   #2
hmmm,baklava pa to lisnato tijesto nagratano?
pahuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 00:15   #3
Quote:
pahuljica kaže: Pogledaj post
hmmm,baklava pa to lisnato tijesto nagratano?
Ako je odozgo tijesto kao rezanci, skroz tanki, mogao bi biti kadaif
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 08:06   #4
To sam i ja mislila. Probala i nije. Slični su ali nije to to.
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 19:35   #5
Trebala bi recept za Dampf-Knödel, ( Germ-Knödel ) lagane pjenaste knedle, ali pomogućnosti recept u kojem se one mogu kuhati u vodi, a ne na gazi pokriveno još jednim loncem, jer mi je full nepraktično.
Thanks!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:13   #6
vidi tu

stranica je opčenito dobra
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:42   #7
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
Svako malo otvori se tema gdje netko traži neki određeni recept, zato zašto ne bismo to stavili sve pod ovu jednu temu.
zato jer su ljudi, uglavnom, prelijeni i za traženje po konkretnom nazivu jela ili sastojka po temama ....tak da se živo pitam ko će ti tražit po raznoraznim pitanjima i odgovorima unutar jedne teme sa tako neodređenim naslovom ...


napr. recepata za najobičnije krpice sa zeljem i razvijenih diskusija o tome ima na bar 10 tema, a još uvijek se nađe neko ko onda pita a kak se radi tijesto za krpice


osim, ako nisi mislila temu nazvati "Tražim recept za nešto što ne znam kak se zove, a jela sam jednom ...."
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:50   #8
ili kad se počne s jednim, a završi s 1001
npr. meni je ovaj topic bio jako drag
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:55   #9



nego, kaj se Hana_ naučila peč kolače da je više nigdje nema ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:27   #10
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
vidi tu

stranica je opčenito dobra
Napravila sam po receptu i tope se u ustima! Odlične su!!!!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:34   #11
molila bih ako tko ima recept za marmeladu, dzem ili kako ja sve zovem pekmez, od kestena.

fala...
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:07   #12
ja trazim recept za kolac "ljubavni san", idu piskote i dvije kreme, trazila sam i nema ga a tako je fiiiiiiiiiiin...........
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:52   #13
Molila bih recept za nešto sasvim jednostavno: kolač koji se pravi s petit beurre keksima i pudingom od čokolade, ne peče se, nego samo nešto s keksima, pa puding?? Kako??
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:32   #14
Poredaš kekse na dno posude. Skuhaš puding prema uputama na vrećici. Preliješ ga preko keksa. Na vrh staviš još jedan red keksa (opcionalno). Ohladiš. Serviraš
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:28   #15
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
Molila bih recept za nešto sasvim jednostavno: kolač koji se pravi s petit beurre keksima i pudingom od čokolade, ne peče se, nego samo nešto s keksima, pa puding?? Kako??

sastojci:

za kremu:
1 puding od vanilije
1 krema od vanilije (ona dolcela)
10 dkg margarina
(izmijesas posebno puding prema uputama, pustis da se ohladi malo, posebno izmijesas kremu od vanilije a onda sve zajedno + margarin);
pokusala sam i samo sa pudingom, ali bude prerijedak pa se ne da lijepo izrezati

1 slag iz vrecice
petit beurre keks
crna kava
banane
limun
cokoladne mrvice

sastojci se slazu slijedecim redom:
1. petit beurre keksi
2. 1/2 kreme
3. banane
4. 1/2 kreme
5. petit beurre keksi
6. slag
7. cokoladne mrvice

Kolac se ne pece, protvan se ne treba nicim oblagati, niti posipati
dno brasnom, uljem, nicim...
Skuha se crnu kava i keksi umacu u toplu kavu na sekundu-dvije. Slazu se keksi na dno protvana. Onda se po tome prelije pola kreme (izmijesani zajedno puding, krema od vanilije, i margarin). Onda se poslazu po kremi banane narezane na kolutice (umocim ih nakon rezanja u limunov sok, da ne potamne). Onda ostatak kreme, i opet red keksa (opet umocenih u kavu). To sve se moze preliti sa slagom i cokoladnim mrvicama. Staviti u frizider preko noci.
Moze se mijenjati i puding - staviti od cokolade, ili od jagode, mijenjati voce, ili gore staviti glazuru od cokolade umjesto slaga.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:01   #16
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Trebala bi recept za Dampf-Knödel, ( Germ-Knödel ) lagane pjenaste knedle, ali pomogućnosti recept u kojem se one mogu kuhati u vodi, a ne na gazi pokriveno još jednim loncem, jer mi je full nepraktično.
Thanks!
Dragi ljudi jel ima netko ovaj recept na hrvatskom. Polly je stavila link na njemacku stranicu i ja niš ne kuzim. Jela sam te knedle u slovackoj više puta i prefine su. Oni ih još preliju nekim umakom koji ima okus kao neka krema od sira i vanilije. Oni to zovu samo buhtle na pari. Hvala!
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 18:42   #17
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
sastojci:

za kremu:
1 puding od vanilije
1 krema od vanilije (ona dolcela)
10 dkg margarina
(izmijesas posebno puding prema uputama, pustis da se ohladi malo, posebno izmijesas kremu od vanilije a onda sve zajedno + margarin);
pokusala sam i samo sa pudingom, ali bude prerijedak pa se ne da lijepo izrezati

1 slag iz vrecice
petit beurre keks
crna kava
banane
limun
cokoladne mrvice

sastojci se slazu slijedecim redom:
1. petit beurre keksi
2. 1/2 kreme
3. banane
4. 1/2 kreme
5. petit beurre keksi
6. slag
7. cokoladne mrvice

Kolac se ne pece, protvan se ne treba nicim oblagati, niti posipati
dno brasnom, uljem, nicim...
Skuha se crnu kava i keksi umacu u toplu kavu na sekundu-dvije. Slazu se keksi na dno protvana. Onda se po tome prelije pola kreme (izmijesani zajedno puding, krema od vanilije, i margarin). Onda se poslazu po kremi banane narezane na kolutice (umocim ih nakon rezanja u limunov sok, da ne potamne). Onda ostatak kreme, i opet red keksa (opet umocenih u kavu). To sve se moze preliti sa slagom i cokoladnim mrvicama. Staviti u frizider preko noci.
Moze se mijenjati i puding - staviti od cokolade, ili od jagode, mijenjati voce, ili gore staviti glazuru od cokolade umjesto slaga.

Hvala, ovo mi se čini fino ali to nije taj, svejedno ću ga napraviti da probam. Ovaj koji ja tražim ide samo keks i puding od čokolade, keksi se čini mi se umaču u mlijeko, a ne znam jel se magrarin dodaje da se puding ne bi skorio ili što je išlo u njega još. i koliko slojeva keksa je išlo. Joj.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 18:57   #18
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
Hvala, ovo mi se čini fino ali to nije taj, svejedno ću ga napraviti da probam. Ovaj koji ja tražim ide samo keks i puding od čokolade, keksi se čini mi se umaču u mlijeko, a ne znam jel se magrarin dodaje da se puding ne bi skorio ili što je išlo u njega još. i koliko slojeva keksa je išlo. Joj.
Pa modificiraj ga prema svojim zeljama... izbaci banane, stavi puding od cokolade, umoci kekse u mlijeko umjesto kavu.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:32   #19
jel ima netko prijevod recepta ovih knedli/buhtli plizzz?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 15:01   #20
molim vas, ako netko zna kako se radi onaj bijeli umak koji se jede uz tortilla chips, ja sam ga jela mex rest u Zgb (Caramba,mislim) i u Crikvenici u mex.. probala sam doma napravit nešto sličnu, stavila sam sir vrhnje chilli sol i peršin, ali nije ni blizu...
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.